+5
-1
+4
Ką daryti, jei vyras negali seksualiai atsakyti į susijaudinimą?

Intymūs santykiai – tai vienas iš būdų, kuriuo žmonės vienas kitam parodo meilę, tad jie ne mažiau yra svarbūs už kitus tarpusavio santykius. Seksualinis gyvenimas turi daug reikšmės kiekvienos poros santykiuose, tad būtina laiku pastebėti pirmąsias „kliūtis“, kuris trukdo mėgautis vienas kitu…

Prieš atsakant į klausimą „Ką daryti, jei vyras negali atsakyti į susijaudinimą“, verta žinoti vyro anatomiją

Daugybę klaidų mes kartais darome vien todėl, kad neturime pakankamai žinių. Tad kiekviena moteris, kuri siekia savo vyrui suteikti kuo didesnę palaimos būseną, turėtų šį tą žinoti ir apie vyro anatomiją. Vyrų kūnai – ne vienodi, tad ir varpos dydis kiekvieno vyro yra skirtingas. Vidutiniškai ramybės būsenoje varpa yra apie 9,5 cm. ilgio, orgazmo metu, seksualiai susijaudinus, ji gali siekti vidutiniškai 15 cm. Varpą sudaro trys cilindro pavidalo akytkūniai. Apatinis akytkūnis gale platėja, suformuodamas varpos galvutę. Šiame akytkūnyje yra šlapė – siauras kanalas, kuriuo pro angą galvutės centre išteka sėkla bei šlapimas. Varpai esant erekcijos būsenos arba iškart po ejakuliacijos šlapė užspaudžiama taip, kad pro ją negali ištekėti šlapimas, tačiau sėkla išbėgti gali.

Varpos oda yra plona, elastinga, laisvai prisitvirtinusi prie vidinių audinių. Taip pat varpoje yra daug juntamųjų nervų bei nervų, priklausančių vegetacinei nervų sistemai. Dėl tankaus kraujagyslių tinklo varpa greitai ir gerai yra aprūpinama krauju, tad kraujagyslėms prisipildžius kraujo, kyla erekcija, o jeigu šie procesai nevyksta, tuomet atsiranda erekcijos sutrikimai. Akytkūnio ertmelėms prisipildžius kraujo, išsiplėtusios kraujagyslės jas užspaudžia ir neleidžia kraujui ištekėti atgal į venas, todėl erekcija gali trukti gana ilgai, tol, įvyksta ejakuliacija.

Priemonė, kuri padeda daugybei vyrų

Jei vyras yra sveikas, tuomet jis prieš pat orgazmą turėtų pajusti, jog tuoj, neišvengiamai įvyks ejakuliacija. Vyrai jaučia, kad ejakuliacija artėja, tačiau jos negali sulaikyti. Šis neišvengiamas ejakuliacijos pojūtis kyla tuomet, kai prostatos šlapėje prieš išsiveržimą susikaupia sėkla. Jei vyras pasiekti orgazmo niekaip negali, jį vargina erekcijos disfunkcija, tuomet būtina kreiptis į gydytoją – urologą, kuris paskirs tinkamą gydymą.

Erekcijos disfunkcija dažnu atveju yra gydoma medikamentinėmis priemonėmis. Vaistai erekcijai – avanafilio preparatai gali būti viena iš išeičių, kuri gali padėti vyrams ir vėl susigrąžinti savo prarastą seksualinę energiją. 2014 metais atlikti tyrimai parodė, jog daugumai vyrų (38,1 proc.) pageidautina avanafilio vais­to veikimo pradžia buvo po 15 min., o 27,6 proc. vyrų – 15–30 min., likusiems 34,4 proc. vyrų – 30– 60 min. Nė vienas tyrime dalyvavęs vyras neįvar­dijo pageidautinos vaisto veikimo pradžios daugiau kaip 60 min.

Ar dėl nesugebėjimo seksualiai susijaudinti gali būti kalta prostata?

Prostata – tai skaidulinio, raumeninio ir liaukinio audinio kaštono dydžio organas, kuris išskiria sekretą, vieną iš ejakuliato sudedamųjų dalių. Per prostatos vidurį eina šlapė. Jei prostata padidėja, tuomet šlaplės spindis susiaurėja, darosi sunku šlapintis, vyras gali pastebėti, kaip sumažėjo šlapimo srovė, šlapimas vos išteka. Pastebima, jog tai gana dažna vyresnių nei 50 metų amžiaus vyrų problema.

Gerybinė prostatos hiperplazija (GPH) – gali būti viena iš priežasčių, kuri trukdo vyrams pasiekti susijaudinimą ir patenkinti savo mylimą partnerę. Tai, jog vyrą kamuoja GPH, ir išduoda tokie simptomai kaip dažnas šlapinimasis (ypač naktį), silpna šlapimo srovė, skausmas šlapinantis, lytinio pajėgumo sutrikimai. GPH gydymui rekomenduojama naudoti natūralius vaistus, pvz. „Prostamol uno“, kurie pagerina prostatos sveikatą, apsaugo  nuo gerybinės prostatos išvešėjimo.

Vietoj išvadų

Vyrui, kaip ir moteriai, lytiškai susijaudinus jo reakcijos neapsiriboja vien tik lytiniais organais. Susijaudinimas prasideda smegenyse, tad kiekvieną vyrą gali įaudrinti moters tariamos seksualinės fantazijos ar realūs vaizdiniai, pavyzdžiui, apnuogintas moters kūnas, seksualūs drabužiai…Tad verta atsižvelgti ir į tai.

L.Rimgailė