Hepatitu B ir C galima užsikrėsti apsilankius pas odontologą ar grožio salone darantis manikiūrą. Šių ligų komplikacijos sukelia kepenų vėžį, o lietuvių žinios apie kepenų vėžį labai kuklios, tačiau dauguma, susidūrę su šia liga, norėtų išgyventi kuo ilgiau, nesvarbu – kokia kaina.

70 proc. Lietuvos gyventojų apie kepenų vėžį, jo priežastis, gydymą bei stadijas nežino beveik nieko ir tik 3 proc. mano, jog apie šią ligą žino pakankamai daug. Kaip rodo rinkos tyrimų bendrovės „Synopticom“ atliktas tyrimas, geriau informuoti apie kepenų vėžį yra tie gyventojai, kuriems teko su juo vienokiu ar kitokiu būdu susidurti, o taip pat vidutinio bei vyresnio amžiaus bei didmiesčių gyventojai.

Šiek tiek daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų mano, kad kepenų vėžys yra nepagydomas, o penktadalio respondentų nuomone, jis yra pagydomas, tačiau retais atvejais.

Nežiūrint to, kad apie kepenų vėžio atsiradimo priežastis Lietuvos gyventojai nežino visiškai nieko arba žino labai mažai, 90 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų nurodė, kad susidūrus su šia liga būtų verta net ir brangių vaistų pagalba bent keliems mėnesiams prailginti gyvenimą. Tokią galimybę ypač akcentavo jau susidūrę su šia liga.

 Šeši iš dešimties Lietuvos gyventojų nežino, ar šiuo metu ligonių kasa kompensuoja vaistus, skirtus kepenų vėžio gydymui. Visgi 94 proc. gyventojų mano, kad valstybinė ligonių kasa turėtų kompensuoti vaistus, skirtus vėžio gydymui, net jei jie ir yra labai brangūs, tačiau padėtų prailginti gyvenimo trukmę.

Šiuo metu vaistai skirti kepenų vėžiui, skirtingai nuo kitų onkologinėms ligoms skirtų vaistų, nėra kompensuojami.

Dauguma šalies gyventojų neigiamai vertina tą faktą, kad žmonės mokantys arba mokėję privalomojo sveikatos draudimo mokesčius, retos onkologinės ligos atveju negali gauti kompensacijos vaistams, nes liga yra reta, o vaistai – labai brangūs. Labiausiai vaistų nuo kepenų vėžio kompensavimo būtinybę akcentuoja ir jautriausiai reaguoja į retų onkologinių ligų vaistų kompensavimo diskriminavimą susidūrusieji su kepenų vėžiu bei gyventojai priklausantys žemiausiai pajamų grupei, kai šeimos pajamos neviršija 1500 litų sumos.

Statistiniai duomenys rodo, kad kepenų vėžys pasaulyje užima šeštą vietą pagal onkologinių susirgimų dažnumą bei trečią vietą pagal mirštamumą nuo onkologinių ligų. Lietuvoje per pastaruosius 20 metų sergančiųjų onkologinėmis ligomis padaugėjo beveik 50 proc.

Medik