Puiku, jei moteris nutaria atsikratyti  antsvorio. Numetusi nereikalingus kilogramus ji ne tik gražiau atrodys, bet ir jausis sveikesnė. Tačiau reikia perspėti tas, kurios pasiryžusios itin aršiai kovai su antsvoriu – jūsų organizmas – sudėtinga ir jautri sistema, todėl veikti reikia apgalvotai.

Viena šeimos gydytoja pasakojo, kad pas ją apsilankė širdies skausmais besiskundžianti pacientė. Pasikalbėjusi su moterimi medikė išsiaiškino, jog ši meta svorį.
Pasirodo, pacientė laikosi labai griežtos dietos, kasdien po kelias valandas praleidžia sporto klube. Per mėnesį moteris neteko 10 kilogramų. Ji buvo labai patenkinta rezultatu, kol neatsirado skausmų širdies plote. Beje, pacientės kaulai stambūs, tad ji net ir jaunystėje nebuvo panaši į manekenę. O štai sulaukusi 40-ies nutarė situaciją “ištaisyti” ir tapti lieknesne.

Laimei, kad tyrimai neparodė jokių rimtų sutrikimų, o širdies permušimai išnyko po to, kai pacientė sporto salėje ėmė lankytis ne penkis, o du kartus per savaitę.
Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja žmonėms, kurie savarankiškai meta svorį, per mėnesį atsikratyti ne daugiau kaip 3 papildomų kilogramų svorio. Jeigu lieknėsite greičiau, gali parsidėti neigiami organizmo pakitimai: nusileisti žemyn vidaus organai, suglebti raumenys ir oda, sutrikti medžiagų apykaita, įskaitant ir širdies raumenų. Dėl to širdis pradės nesusidoroti net su įprastais fiziniais krūviais.
Be to, greitas svorio netekimas gali išprovokuoti per didelį kraujospūdžio sumažėjimą. Šie negalavimai pamažu gali peraugti ir į labai rimtus, ypač jei giminėje yra žmonių, sergančių širdies ligomis.
Kuo moteris vyresnė, tuo atidžiau ji turi rinktis lieknėjimo “metodiką”.
Kai kurios dailiosios lyties atstovės ima laikytis itin griežtos dietos, prasidėjus menopauzei. Tačiau jei jaunystėje įvairūs eksperimentai praeina be didesnių pasekmių, vyresnėms kaip 45-erių metų moterims tai gali sukelti rimtų medžiagų apykaitos problemų.

Kad ir kaip svajotumėte sulieknėti, turite prisiminti – dienos kalorijų norma yra 1200-1500 kkal. Kalorijų ribojimą iki 600-700 kkal per parą organizmas gali “pakelti” ne daugiau kaip tris paras, vėliau prasideda baltymų deficitas, sutrinka vitaminų ir mineralų apykaita.
Pirmasis širdies persodinimo operaciją atlikęs gydytojas Kristianas Barnardas savo knygoje “50 kelių į sveiką širdį” rašė, kad dietų laikymasis kartais baigiasi ne taip, kaip tikėtasi: “Nustojus laikytis dietos vėl storėjama, kartais tokie žmonės net suserga depresija/4455″>depresija. Lieknėjimo fanatikai du kartus dažniau nei paprasti žmonės serga širdies ir kraujagyslių ligomis, 5 kartus dažniau serga diabetu. Reikia paisyti mitybos, kuri būtų priderinta prie jūsų gyvenimo būdo, plano. Be to, stenkitės nieko kardinaliai nekeisti. Valgykite ir šokolado, ir ledų – tik, aišku, ne kasdien.

Jeigu neturite laiko arba pinigų lankytis sporto klube, treniruotes galite pakeisti energingu pasivaikščiojimu (100-200 žingsnių per minutę). Toks vaikščiojimas itin naudingas širdžiai.
 

Lietuvos sveikata