+1
-0
+1
Kada ejakuliaciją laikome priešlaikine?

Vienkartiniai priešlaikinio sėklos išsiveržimo atvejai pasitaiko kiekvieno stiprios lyties atstovo intymiame gyvenime. Reguliari ankstyvoji ejakuliacija pasitaiko beveik 30-40% vyrų. Priešlaikinės ejakuliacijos požymis yra sėklos išsiveržimas,  įvykstantis prieš lytinių santykių pradžią, skverbiantis arba iškart po varpos įvedimo į makštį. Tuo atveju stimuliavimas gali būti minimalus arba visiškai neegzistuoti. Pasiekti sėklos išsiveržimą partneris gali bet kurią sekundę, netgi to nenorėdamas. Ir jei taip atsitinka prieš laiką,  tampa abiejų partnerių seksualinio nepasitenkinimo priežastimi. Jei dar santykių pradžioje ankstyvas sėklos išsiveržimas paaiškinamas (susijaudinimas, padidėjęs sužadinimas), tai vėliau jau laikomas patologija. Nekreipiant dėmesio, situacija  rimtėja.

Kaip galima suprasti, kad stipresnės lyties atstovas turi šią problemą?

Jei:

  • laikas iki ejakuliacijos po įsiskverbimo į makštį (intravaginalinės ejakuliacijos latentinis periodas) trumpesnis negu dvi minutės;
  • nuolatinė arba pasikartojanti ejakuliacija po minimalios seksualinės stimuliacijos prieš įsiskverbiant, skverbiantis ar iškart įsiskverbus į makštį ir anksčiau, nei to nori pacientas;
  • pacientas dėl PE labai kenčia ir patiria didelių psichologinių sunkumų santykiuose su partnere;
  • bloga ejakuliacijos kontrolė;
  • buvusi priešlaikinė ejakuliacija daugeliu atvejų bandant lytiškai santykiauti per praėjusius 6 mėnesius.

Periodiškai kartojantis šiems simptomams, patariama kreiptis pas medikus ir pradėti gydymą. Gydytojai parinks medikamentą, pailginantį laiką iki sėklos išmetimo ir galintį pagerinti ejakuliacijos kontroliavimą. Vidutiniškai lytinis aktas turėtų trukti 5-7 minutes. Jei ejakuliacija  įvyksta po 2 minučių,  turėtumėte apsvarstyti, ar abiems partneriams pakanka šio laikotarpio, ar vyras patenkina moterį.

Vyriškų problemų priežastys

Daugeliu atvejų pernelyg greitai ejakuliacijai nėra konkrečios rimtos priežasties. Jei stipriosios lyties atstovas yra jaunas ir nepatyręs, dažnai po poros reguliaraus sekso metų intymiame plane viskas susitvarko. Jis išmoksta užlaikyti orgazmo kilimą, kontroliuoja lytinį aktą. Dažnai normalios ejakuliacijos kliūtimi tampa naujos partnerės. Taigi, jei vyras reguliariai keičia partneres, labiau jaudinasi, greičiau ir „pabaigia“.

Be to, ankstyvos ejakuliacijos priežastimi gali būti stiprus seksualinis susijaudinimas dėl ilgalaikio susilaikymo. Užtenka „išsikrauti“ prieš pasimatymą ar planuojamą seksą, ir nemalonumai bus išvengti.

Nerimas, jaudinimasis, depresija, nusivylimas, kaltės jausmas, bloga nuotaika – trumpos sueities psichologinės priežastys. Stipriosios lyties atstovai retai įvertina, kad seksas ir emocijos yra tarpusavyje susijusios. Reikėtų išsianalizuoti, ar darbe  viskas gerai , ar nėra finansinių problemų, ar tinkama moteris. Gal blogio šaknys glūdi giliau – vaikystės prisiminimuose, jaunystės traumose. Tuo atveju pradiniame etape pakanka pasikalbėti su specialistu . Ateityje jums gali prireikti vaistų ir ilgalaikio gydymo.

Pasitaiko PE  genetinio paveldėjimo. Matyt šis nemalonumas kankino tėvą ar senelį. Dar viena „greitumo“ priežastimi laikoma netinkama mityba. Ypač jei maiste trūksta magnio ir kitų vitaminų. 350-400mg magnio yra būtina dienos norma. Kviečių gemalai ir sėlenos, anakardžiai, žemės riešutai, migdolai, sojos pupelės rekomenduojamos kasdieninio valgio racione.

Vyrų seksualinių problemų sprendimas

Jei ankstyvoji ejakuliacija, kad ir kaip vyrui besistengiant, savaime nepraeina, būtinas gydymas. Iš pradžių atliekami tyrimai. Jei problema yra psichologinė, vyras nukreipiamas pas psichologą. Seksopatologai  rekomenduoja naudoti prezervatyvus, specialius tepalus su vėsinimo efektu, sumažinančius penio galvutės jautrumą. Psichoterapija – šiandienai vienas iš efektyvių gydymo būdų: specialistai nuramina pacientą, išmoko treniruotis, susilaikyti. Populiarios yra Kėgelio pratybos, kai pagrindinis principas- „sustabdyti ir tęsti”.

Šiuolaikinių medikamentų vartojimas   sumažina  meilės pataluose nusivylimą ar nerimą  ir grąžina vyrams pilnavertiškumo jausmą. Pavyzdžiui, dapoksetinas – pirmasis vaistas, tikslingai sukurtas priešlaikinei ejakuliacijai gydyti. Kalbant apie medikamentinį gydymą, vaistus skiria tik gydytojai.

Parengė:L.Varanavičienė