Sniegas po lietaus, temperatūra tai plius, tai minus. O jums nei iš šio, nei iš to ima mausti galvą arba visą dieną jaučiatės mieguisti? Gali būti, kad esate priklausomi nuo meteorologinių sąlygų. 

Pasak medikų, kai staiga krinta atmosferos slėgis, ore sumažėja deguonies kiekis. Į tai itin jautriai reaguoja žmonės, kuriuos kamuoja lėtinis deguonies nepakankamumas, širdies ir kraujagyslių ligos, tai pat tie, kuriuos buvo ištikęs infarktas arba insultas. Atmosferos slėgio pokyčiai veikia ir bronchų tonusą. Nuo oro sąlygų priklauso ir žmogaus psichinė būsena – magnetinių audrų metu padaugėja neurozių.

Į orų permainas jautriau reaguoja naujagimiai, paaugliai, nėščios moterys, pagyvenę žmonės. Net ir sveikiems žmonėms mažėja darbingumas, jie nuolat jaučiasi mieguisti. Specialistai tokiais atvejais rekomenduoja vartoti tonizuojamųjų priemonių, pavyzdžiui, ženšenio, kiek įmanoma vengti stresų.
Pasak gydytojų, mes patys dažnai provokuojame priklausomybę nuo oro sąlygų, retai būdami gryname ore.
Sergantiesiems lėtinėmis ligomis, specialistai pataria žinoti orų prognozę, kuri skelbiama nuo meteorologinių sąlygų priklausomiems žmonėms. Pasitarkite su gydytoju, galbūt verta pakoreguoti jūsų vartojamų vaistų dozę.

Tiesa, perspėja medikai, negalima visos kaltės dėl prastos savijautos suversti oro sąlygoms. Lėtinės ligos gali paūmėti ne tik dėl orų kaitos. Todėl jomis sergantieji turėtų atidžiai stebėti savo sveikatos būklę ir vykdyti visus gydytojų nurodymus.

Medikai taip pat pastebi ir dar vieną dalyką – daugelis jau taip pripratome prie šiltų žiemų, kad šiemet, spustelėjus šaltukui, nelabai jo paisėme. Gatvėse nesunkiai galėjai sutikti trumpute striuke stipinančią paauglę, o kone kas antra moteris ir per speigus nedėvėjo kepurės. Nieko keisto, kad po to reikia kreiptis į gydytojus dėl peršalimo.

Lietuvos sveikata