Kaip išlikti savimi nekenkiant santykiams?

Kaip išlikti savimi nekenkiant santykiams?


Turbūt Jums nesvetimi žodžiai: „Aš noriu būti savimi!“. Ir tai tikrai nėra egoistiška, priešingai, Jūs tiesiog turite visuomet išlikti individualybe ir didžiuotis savimi net ir atsiradus tam vieninteliam ir mylimam.


Kiekviena dailiosios lyties atstovė nori, kad ją mylėtų tiesiog tokią, kokia ji yra. Tačiau, kaip žinia, ne visada pasiseka tokiai būti, nes santykiuose negali būti svarbus tik vienas, reikia atsižvelgti ir į antrosios pusės poreikius ir priimti ją su visais pliusais ir minusais. Juk visi esame unikalūs ir nepakartojami, todėl stengtis keisti kitus, kad jie būtų tokie, kokius norime matyti, yra mažų mažiausia beviltiška. Juk Jūs taip pat nenorite, jog Jus bandytų kažkas performuoti į visai kitą asmenybę.

Taigi, ar galima išlikti savimi, ta nepakartojama asmenybe, kuri turi savo pomėgius, interesus ir tuo pačiu džiaugtis draugyste su artimu žmogumi? Tikrai taip!


Žinokite savo skirtumus

Svarbiausias dalykas yra pripažinti tuos dalykus, į kuriuos Jūsų požiūris su mylimuoju nesutampa. Visa tai gali padėti Jums kaip asmenybei dar labiau patobulėti. Pvz., Jums patinka skirtingi muzikos stiliai. Be abejo, Jūs ir toliau klausykitės Jums patinkančios muzikos, tačiau nepamirškite pasidomėti, kodėl būtent vienas ar kitas muzikos stilius patinka Jūsų antrajai pusei, galbūt išgirsite įdomios informacijos, o gal net susižavėsite keliais kūriniais. Tai praplės Jūsų pasaulėžiūrą. Visa tai gali būti siejama ir su kitais dalykais, tokiais kaip politinės pažiūros, religija ir pan.


Stenkitės priimti bendrą sprendimą

Dažna priežastis, kuri neleidžia darniai vystytis santykiams, būna negalėjimas priimti bendro sprendimo, kuris tenkintų abi puses. Pvz., sunkus apsispręsti, kurį filmą žiūrėti, kokias pramogas mieste pasirinkti, kur važiuoti atostogauti ir t.t. sąrašas gali būti tęsiamas ir tęsiamas. Visa tai turbūt Jums labai pažįstama. Tokiu atveju, dažniausiai kažkuri pusė nusileidžia, o po to priekaištauja, bet juk viso šito galima išvengti. Tiesiog reikia priimti bendrą sprendimą, kuris tenkintų abu. Juk vieną kartą galima vakarą leisti suorganizuoti Jūsų draugui, kitą kartą galite iniciatyvios imtis ir Jūs. Žinoma, jei pomėgiai yra vienodi, tuomet tikrai puiku, tačiau nėra tragedijos, jeigu jie ir skirtingi – juk viską galima išspręsti priimant kompromisą.


Supraskite vienas kitą

Ar Jūs pastebėjote, kaip greitai galite nuteisti ir pasmerkti kitą žmogų? Turbūt kartais panašiai elgiatės ir su savo antrąja puse. Ir sakykite, ką norite, tačiau visgi kito smerkimas už Jums nepatinkantį elgesį, kartais gali būti tikrai kvailas. Nepamirškite, kad ir kitas žmogus yra individualybė bei kartais elgiasi taip, kaip atrodo jam teisinga, todėl reikia mokėti suprasti, pabūti kito kailyje ir pabandyti įsivaizduoti, kaip Jūs elgtumėtės vienoje ar kitoje situacijoje. Kilus konfliktui, neskubėkite teisti, viską išsiaiškinkite. Paprasčiausia yra susipykti, susinervinti, užtrenkti duris ir pan. O gal daug geresnis būdas yra suprasti kitą ir netgi pasistengti duoti tinkamą patarimą? Nepamirškite, kad esate partneriai.


Gerbkite vienas kito norus           

Kartais suprasti kito troškimus yra tikrai sudėtingas dalykas, todėl atrodo, jog ir kitam bus sunku suprasti tai, ko ir kodėl norite Jūs. Juk kartais būna akimirkų, kai tiesiog norite pabūti viena, tačiau nenorite įžeisti savo antrosios pusės ir todėl dažniausiai nieko nesakote. O reikėtų! Tiesiog gražiai ir suprantamai pasakykite, kad norite šiek tiek pabūti viena, pamąstyti. Taip savo mylimojo neįskaudinsite, o tiesiog būsite atvira jam. Svarbiausia aiškiai išsakyti savo norus ir išreikšti jausmus. Juk mylinti žmogus tikrai supras.

Kartais konfliktuojate dėl to, kad tiesiog nesuprantate, ko norite vienas iš kito. Todėl nepamirškite, kad Jūs tiesiog galite pasikalbėti ir išsiaiškinti, kokie yra abiejų lūkesčiai, tik taip nebus pagrindo kilti dviprasmybėms.

Grozioklubas.lt