Kodėl vargsta mūsų akys?

Sveikos akys – didžiausias turtas. O ką apie savo akis galite pasakyti Jūs? Jos pavargo, paraudo ar ašaroja? Sudirgo nuo kontaktinių lęšių ar kompiuterio?

Konjuktyvitai
Viena dažniausių akių ligų yra lėtinis ir ūminis konjuktyvitas – akių junginės uždegimas. Ligą sukelia įvairūs mikroorganizmai (virusai, bakterijos), tačiau gali būti ir alerginės kilmės konjunktyvitas.
Lėtinį konjunktyvitą sukelti gali dulkės, dūmai, kenksmingos cheminės medžiagos, blogai apšviesta darbo vieta, sistemingas akių nuovargis, infekcija junginėje, akinių vengimas sergant trumparegyste ar toliaregyste.
Ūmiu bakteriniu ar virusiniu konjunktyvitu dažniausiai susergama užsikrėtus per nosines, rankšluosčius, darbo įrankius (jei jais naudojosi sergantis asmuo), taip pat per orą – kitam ligoniui kosint ar čiaudint.

Akių alergija
Alerginę akių reakciją gali sukelti įvairūs alergenai: žiedadulkės, mažos gyvūnų plaukų ir pleiskanų dalelės, dulkių erkutės, kosmetika (pvz.: blakstienų tušas, kremai), saulės spinduliai.

Akių sausumas
Kas penktam pacientui diagnozuojama vadinamoji sausos akies liga, kai žmogaus akys yra nepakankamai drėkinamos.
Akys sausėja dėl daugelio priežasčių. Vasarą jas sausina karštas oras, vėjas, dulkės, dūmai, oro kondicionieriai. Žiemą būtina saugotis akis sausinančių šalčių, drėkinti šildomų patalpų orą. Senstant akys sausėja savaime. Tiems, kurie dirba su kompiuteriais, dažnai žiūri televizorių, dievina kompiuterinius žaidimus, akys sausėja nuo nepakankamo mirksėjimo.

Optiserum – sunegalavusioms akims

Prancūzijos „Gilbert“ laboratorijos sukurti akių lašai Optiserum rekomenduojami naudoti esant akių uždegiminėms ligoms, sudirgusioms, pervargusioms, ašarojančioms akims.
Optiserum lašų sudėtyje yra rugiagėlių ekstarkto, kuris senovės Pomeranijoje buvo laikomas nuostabia priemone nuo akių uždegimo. Šių žolelių antpilas su sniego vandeniu Prancūzijos medicinos akademijos buvo rekomenduojamas kaip svarbiausia priemonė sustiprinti akims. Buvo manoma, kad tokiu antpilu gydomos akys taip sustiprėja, kad nebereikia akinių.
Optiserum gerai toleruojamas preparatas, lašus galima naudoti ilgai. Juose nėra konservantų, todėl jie tinka žmonėms, nešiojantiems konataktinius lęšius.

Optiserum akių lašus galima įsigyti praktiškose vienkartinėse pakuotėse – lašintuvuose. Atidarius lašintuvą nebūtina sunaudoti iš karto visą dozę. Lašintuvas sukurtas taip, kad jį būtų galima užkimšti ir likutį sunaudoti dienos bėgyje.

Gamintojas. Gilbert laboratoires, Prancūzija.
Kaina vaistinėje:
Optiserum 12 dozių po 5 ml apie 16 Lt,
Optiserum 18 dozių po 10 ml apie 28 Lt.