+2
-0
+2
Kontraceptinės tablėtės - žala moterų organizmui

KONTRACEPTINĖS TABLETĖS – ŽALA MOTERŲ ORGANIZMUI


Abejojate dėl kontraceptinių tablečių naudojimo? Ne jūs viena! Daugybei moterų gydytojai pataria naudoti tabletes saugantis nepageidaujamo nėštumo, daugybė moterų jas vartoja, gniauždamos širdyje abejonę: o gal tikrai kontraceptinės tabletės - žala moterų organizmui.
Nuo 1960-ųjų metų, kai atsirado kontraceptinės tabletės, jas naudojo ir tebenaudoja milijonai moterų, tikėdamos, kad tai saugi ir efektyvi apsauga nuo nėštumo.
Deja, tai tik pusė tiesos. Kontraceptinės tabletės tikrai efektyviai apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo. Tačiau kartu jos yra labai klastingos. Per penkiasdešimt metų, kai naudojamos kontraceptinės tabletės, moterų tarpe labai padaugėjo ligų ir negalavimų, iki tol pasitaikydavusių gana retai. Svorio didėjimas, galvos skausmai, nuotaikos svyravimai - šiuos negalavimus pastebi daugelis. Ar žinote, kad nemalonių simptomų visumą apibūdinantis terminas PMS (priešmenstruacinis sindromas) neegzistavo prieš penkiasdešimt metų? Paprasčiausiai dauguma simptomų tuomet tiesiog nepasireikšdavo! Tačiau kontraceptinės tabletės - tai kur kas rimtesnė žala moterų organizmui. Dabar jau pripažįstama, kad galimos jų vartojimo pasekmės: yra migrena, krūties ir gimdos vėžys, širdies ligos, aukštas kraujospūdis, kraujo krešuliai, nevaisingumas, depresija, nerimas ir tt. Gali būti, kad šiame sąraše atsiras ir kiaušidžių vėžys bei Alzheimerio liga.
Iki 2003 m. gydytojai, išrašydami kontraceptines tabletes, pabrėždavo, kad jos ne tik saugo nuo nėštumo, bet ir mažina krūtų vėžio, širdies ligų, depresijos, miomų atsiradimo riziką. Tačiau kaip neretai pasitaiko, tikrasis vaistų šalutinis poveikis išaiškėja tik po dešimtmečių. Tai, kas kažkada buvo laikoma apsauga, dabar pripažįstama priežastimi. Randama vis daugiau įrodymų, kad kontraceptinės tabletės – žala moterų organizmui.

Ypač akivaizdžiai kontraceptinių tablečių vartojimo žala pasireiškia moterims ir merginoms, turinčioms polinkį į kraujo krešulių susidarymą. Dar labiau tirštindamos kraują, kontraceptinės tabletės kelia tiesioginį pavojų šių moterų gyvybei,
Kaip veikia kontraceptinės tabletės? Jos sudarytos iš dviejų tipų hormonų: sintetinių estrogenų ir sintetinių progestinų.
Hormonai neleidžia įvykti ovuliacijai, tai yra subrendusiai kiaušialąstei išsilaisvinti iš kiaušidės. Tai yra moters organizmo apgavimas - pakitęs hormonų kiekis praneša, kad moteris yra nėščia, todėl kiaušialąstės išlaisvinti nebereikia. Kadangi jūsų kūnui siunčiamas signalas, kad esate nėščia, gimdos vidinės sienelės pradeda ruoštis priimti vaisių. Tačiau kontraceptinių tablečių mėnesio rinkinys sudarytas taip, kad vėliau estrogenų kiekis staigiai nukrenta, todėl moteriai įvyksta "normalios" mėnesinės. Iš tiesų tai nėra normalus ciklas, o nuolatinis organizmo apgaudinėjimas, kurį kas mėnesį patiria milijonai kontraceptines tabletes naudojančių moterų.
Tabletėse esantys hormonai tirština gimdos kaklelio gleives, kad būtų sulaikomi spermatozoidai, o taip pat veikia gimdos vidinį paviršių, neleisdami prie jo prisitvirtinti apvaisintai kiaušialąstei.

Pirmosiose kontraceptinėse tabletėse būdavo nepaprastai didelis sintetinio estrogeno ir progestino kiekis. Paaiškėjus, kad šios kontraceptinės tabletės daro žalą moterų organizmui, hormonų kiekis jose yra nuolat mažinamas. Dabartinės kontraceptinės tabletės vadinamos "trečiosios kartos" tabletėmis. Sintetinių hormonų jose yra apie penkiasdešimt kartų mažiau, nei jų pirmtakėse, tačiau maždaug keturis kartus daugiau, negu jų natūraliai būna organizme.
Sintetiniai hormonai yra labai panašūs į tuos, kurie gaminasi moters kūne. Jie turėtų imituoti natūralius organizmo hormonus, tačiau jie nėra identiški natūraliam estrogenui nei progesteronui, jie yra tik cheminiai pakaitalai. Nors jų molekulės labai panašios, tačiau ne visai tokios pat. Jūsų organizmas jaučia skirtumą! Sintetiniai hormonai - tai medžiagos, kurių organizmas neatpažįsta, o tai daro nenatūralų poveikį visam moters organizmui. Kontraceptines tabletes galima palyginti su kompiuterio virusu: dėl neteisinga seka gautos informacijos visa sistema (šiuo atveju jūsų kūnas) sutrinka ir pradeda elgtis nenormaliai.
Tabletėse esantis cheminis progestinas, užtvindęs organizmą, sustabdo natūralaus progestino gamybą kiaušidėse, tačiau dėl kol kas nežinomų priežasčių natūralaus estrogeno gamyba nesiliauja. Taigi moters kūne radikaliai pasikeičia  estrogenų - progesteronų balansas. Estrogenai tampa dominuojančiais, o natūralaus progesterono nebelieka. Dėl estrogenų pertekliaus organizme išveša ir sustorėja gimdos gleivinė, mėnesinės tampa ilgos, gausios, nereguliarios, ilgas mėnesinių nebuvimo periodas kaitaliojasi su disfunkciniais kraujavimais.


Reikia pripažinti, kad apie 50 procentų kontraceptines tabletes vartojančių moterų nepatiria neigiamų pasekmių. Tačiau tai greičiau liudija stebėtiną organizmo gebėjimą susitvarkyti su iššūkiais, negu tablečių nežalingumą. Jums pasisekė, jei žalingos kontraceptinių tablečių pasekmės šiandien aplenkė jus, tačiau kartais jų žala organizmui pasireiškia net po dešimtmečių.