Mamos pienukas

Kas jums, mamos, rūpi, dėl ko nerimaujate, kokių klausimų kyla žindant? Akies krašteliu pabandėme žvilgtelėti į interneto svetaines, kuriose jūs dalinatės savo patirtimi, viena kitą guodžiate, užjaučiate, džiaugiatės laimėjimais. Puiku, kai neakivaizdinės draugės supranta nerimą ir padeda nepulti į neviltį. Tačiau, pasirodo, kai kurie patarimai, kad ir labai gera valia parašyti, yra klaidingi. Štai keletas pediatrės docentės Jolantos Kudzytės atsakymų į jums labai rūpimus, viena kitai užduodamus klausimus.

Kada mamai prireikia buteliuko?

Net ir esant plokštiems speneliams galima kūdikį žindyti, nes yra specialių antspenių. Žindant spenelis šiek tiek pakinta ir vaikutis gali pavalgyti. Buteliuko prireikia tik išimtinais atvejais: kai kūdikis visiškai neima krūtis, springsta dėl įgimto lūpos ir gomurio defekto, labai sunkiai iš krūties bėga pienas ir kt. Dažniausiai buteliuko prireikia dėl mamos kantrybės stokos ir nerimo.

Kaip geriau krūties neimančiam kūdikiui sugirdyti mamos pienuką?

Jei mama dar nors šiek tiek maitina savo pienu ir ketina tą daryti toliau, jokio buteliuko duoti negalima. Viską, kas skysta: arbatą, pieną, vaistukus reikia girdyti šaukšteliu arba iš puodelio su snapeliu. O jei mama savo pieno neturi arba jį ištraukinėja ir daugiau nežada pati žindyti, gali maitinti iš buteliuko.

Kūdikis, paragavęs pienuko iš buteliuko, nebenori imti krūties. Kovoti, kol praalkęs vis tiek pradės žįsti, ar nusileisti ir duoti buteliuką?

Geriau niekada nebandyti buteliuko. Tai dažna mamų klaida. Jei, tarkim, studentė bėgioja į paskaitas ir nori savo pieno palikti, kad sugirdytų auklė, dažniausiai pienas krūtyse dingsta. Kodėl? Mamos nervai įtempti, kūdikis aptingsta žįsti krūtį ir jos negalima įsiūlyti. Jei mama guli ligoninėje be kūdikio ir pieną ištraukia pati, grįžus namo vaikutis taip pat neima krūties, nes žino, kad gali lengviau pavalgyti.
Neseniai gimdžiusi ir pieno turinti mama, norinti po trumpos pertraukėlės vėl žindyti kūdikį, turėtų leisti kūdikiui šiek tiek pasinervinti, parėkti, praalkti ir tada glausti prie krūties. Turėtų vėl žįsti. Mažai turinčiai pieno lieka tik buteliukas, nes blogai ir mažai tekant pienui vaikutis labai pavargta ir vis tiek krūties nenori.

Ką daryti, jei vaikas negeria iš buteliuko, o jį reikia palikti auklei?

Nepalikti auklei arba sugrįžti iš darbo, paskaitų ir pažindyti kūdikį. Kai kurioms mamoms pavyksta subėgioti į namus kas 2-3 val., priklausomai nuo to, kas kiek laiko vaikelis praalksta. Užsienyje didžiosiose įmonėse žindančioms mamos net daromos pertraukos, kad galėtų pamaitinti kūdikį, kurį auklė jai atveža. Tačiau geriausia, kad mama nedirbtų iki vaikeliui sueis vieni metukai. Motinystės atostogos skiriamos tam, kad mama jį pati augintų ir maitintų. Tai vaiko sveikatos pagrindas ir nereikia jo griauti, antraip sveikata bus nestipri. Pradėjus anksčiau dirbti ar eiti į paskaitas, atsakomybė už vaiko sveikatą krenta ant mamos pečių.

Kaip geriau pieną ištraukti: rankomis ar specialiu prietaisu?

Abiejų būdų poveikis yra panašus - pieno pamažu ima mažėti. Todėl mamos, jį nutraukiančios rankomis, mechaniniu ar elektriniu pientraukiu, dažniausiai savo pienuku ilgai nemaitina. Niekas taip gerai kaip kūdikis pieną ištraukti iš krūties negali. Be to, jei vaikas gerai neištraukia, pientraukiai mažai tepadeda.

Ar traukiant pieną būtina atsipalaiduoti, kad niekas netrikdytų?

Taip. Jei žindant ar traukiant pieną mama yra įsitempusi, skuba, nervinasi, ją trikdo kokie nors garsai ar mintys, pienukas „nenori” tekėti.

Ar pieną traukti visada tuo pačiu laiku?

Kūdikį reikia maitinti pagal jo poreikius. Todėl pieną patartina ištraukti maždaug tuo laiku, kai jis praalksta, maždaug kas 2-2,5-3 val.

Ar reikia ištuštinti krūtį, jei pažindžius kūdikį joje lieka daug pieno?

Ne, niekas niekur pasaulyje ištraukti pieną po žindymo nepataria, nes vieną kartą kūdikis suvalgo mažiau, kitą kartą labiau praalkęs krūtį ištuština geriau.
Kai kurios mamos savo pieno prikaupia ir sušaldo nenumatytiems atvejams: jei „susirgtų” viena krūtis, dingtų pienas, jei reikėtų kur nors išbėgti.
Galima visko prisigalvoti. Tačiau šaldant mitybinė motinos pieno vertė mažėja.

Ar ištraukiant pieną netraumuojamos krūtys, ar jos nepraranda formos?

Jei pientraukis geras, krūtys neturėtų deformuotis. Man neteko matyti jo traumuotų krūtų.
Esant guzelių krūtyse pientraukis dar labiau „užlipina” latakus.
Ne, pientraukis latakų „neužlipina”. Kai yra guzelių, geriausiai būtų, jei krūtį žįstų kūdikis. Galbūt jis sugebėtų ištraukti pieno sankaupas. Tad jei atsirado guzelių, reikia pabandyti krūtį dažniau pasiūlyti kūdikiui.

Ar būtina panaudotą pientraukį sterilizuoti?

Pieno likučiai pientraukyje skatina bakterijas daugintis. Ir buteliukus, ir pientraukį galima plauti geriamąja soda ir paskalauti virintu vandeniu.

Ar galima kaupti pieną buteliukyje ir laikyti šaldytuve?

Mamos pieną šaldytuve galima laikyti 24 val. Paskui jis turi būti arba išgertas, arba išpiltas. Jei mama nori pienuką užšaldyti, tą reikia padaryti iškart, nelaikant jo visą parą. Šaldytuve laikytą pieną šaldyti šaldiklyje nereikėtų, geriau išpilti lauk. Jei mamos pienuko mažai, jį galima pilti į nedidelius specialiai pieno šaldymui skirtus maišelius ir laikyti ne ilgiau kaip 6 mėn. Tačiau to daryti nepatarčiau, nes žūva daug motinos piene esančių vertingų medžiagų. Jei taip susiklostė, kad mama turi šaldyti savo pieną, verta pagalvoti, ar ne geriau pirkti mišinuką.

Ar galima pieną rinkti į maišelį ar buteliuką visą parą ir tada jį užšaldyti?

Šaldyti reikia vieno traukimo pieną, jį nekaupti. Renkant pieną jame gali prisidauginti bakterijų. Tada užšaldytas pienukas taptų bakterine „bombyte”.

Kaip pašildyti šaldytą pieną?

Jei mama sugalvotų šildyti mikrobangų krosnelėje, pienukas (ir mišinukas) visiškai taptų nevertingas. Kaitinant ant ugnies lieka tik pagrindinės piene esančios medžiagos: baltymai, riebalai, angliavandeniai. O visi bioorganizmai, hormonai, fermentai, bioaktyvios medžiagos, kurios labai svarbūs vaikui, suyra (beje, šaldant taip pat kyla klausimas, kiek jų lieka). Iš šaldiklio paimtą pienuką galima iš pradžių palaikyti kambario temperatūroje, o baigti šildyti specialiame elektriniame termose, skirtame specialiai pienukui šildyti. Termosas šildo pamažu, tad vertingos medžiagos išlieka.
Kiek laiko atšildytą šaldiklio pieną galima laikyti šaldytuve?
Tikrai ne ilgiau kaip parą.

Ar sterilizuoti šaldytuve laikytą mamos pienuką?

Ne, nereikia.
Viena mama pieną iš šaldiklio atšildo, įpila naujo pienuko ir vėl užšaldo.
Pieną kelis kartus šaldyti ar šildyti tikrai negalima.
Kai kurios mamos šaldo pienuką, prilašėjusį į rinkiklius, dedamus į liemenėlę...
Tai primena anekdotą, kai vienas girtuoklis spaudė spirite išsimaudžiusią katę... Mintis šaldyti į vatos tamponus ar plastikinius rinkiklius sulašėjusį pieną mamai neturėtų kilti, nes prie odos kūno temperatūroje pabuvęs pienas yra nešviežias ir nesterilus.

Kaip pediatrai žiūri į kitos mamos (donorės) pieną?

Anksčiau daug pieno turinčios mamos galėjo jį atiduoti pieno bankui, kad motinos pieno gautų nežindomi vaikai. Kai atsirado ŽIV, AIDS, hepatitas B ir C, pieno bankai tapo nebereikalingi, nes virusų gali patekti ir į mamos pieną. Juos aptikti labai sunku, brangu, reikalinga labai sudėtinga aparatūra. Kam rizikuoti ir daryti bandymus su vaikais? Imti draugės pieną būtų galima, jei ji turi lygiai tokio paties amžiaus kūdikį ir neserga ŽIV. Tačiau ar ji nėra hepatito nešiotoja, žinoti neįmanoma, nes šios ligos požymių gali neatsirasti keliolika ar net keliasdešimt metų.

Violeta Agurkytė

Kūdikių paros maisto kiekis pirmas 7-8 d. skaičiuojamas pagal Finkelšteino-Turo formulę: V = 70 (80) x n.
70 - kai gimimo svoris iki 3200 g; 80 - kai gimimo svoris per 3200 g; n - dienų skaičius.
Vėliau reikia skaičiuoti pagal kūno svorį.

Kūdikiui nuo 10 d. iki 2 mėn. maisto reikia 1/5 kūno svorio (600-900 ml);
Kūdikiui nuo 2-4 mėn. maisto reikia 1/6 kūno svorio (800-1000 ml);
Kūdikiui nuo 4-6 mėn. maisto reikia 1/7 kūno svorio (900-1000 ml);
Kūdikiui nuo 6-8 mėn. maisto reikia 1/8 kūno svorio (1000-1100 ml);
Kūdikiui nuo 8-12 mėn. maisto reikia 1/9 kūno svorio (1000-1200 ml).

Šaltinis | Dietinis gydymas bendrojoje praktikoje | Gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė