Mitas. Visiškai pašalinti sergančią krūtį (atlikti mastektomiją) patikimiau, nei pašalinti tik naviką (atlikti kvadrantektomiją) ir švitinti pažeistą plotą.
Faktas. Ligonių, kurioms pagal indikacijas buvo atlikta kvadrantektomija, ir ligonių, kurioms buvo atlikta mastektomija, išgyvenamumo rodikliai vienodi.

Mitas. Moterų, kurioms operacijos metu krūtis buvo išsaugota, lytinis gyvenimas kur kas aktyvesnis nei tų, kurios prarado krūtį.
Faktas. Moterys, kurioms buvo išsaugota krūtis, psichologiškai jaučiasi geriau. Tačiau mastektomija nesunaikina lytinio potraukio ir seksualinio pasitenkinimo.

Mitas. Spindulinė terapija sudegina ir suardo krūties odą.
Faktas. Dėl spindulinės terapijos oda gali parausti lyg būtų nudegusi saulėje, tačiau baigus gydymo kursą paraudimas dažniausiai išnyksta. Šiai švitinimo pasekmei sušvelninti naudojami specialūs tepalai bei kremai.

Mitas. Bet koks skausmas ar gėlimas krūties plote po vėžio gydymo reiškia, kad navikas atsinaujina.
Faktas. Moteris, sirgusi krūties vėžiu, gali turėti įvairių negalavimų, nesusijusių su vėžiu, pavyzdžiui, jausti artrito sąlygotus skausmus. Svarbu nespėlioti, bet kreiptis į gydytoją visais atvejais, kai kyla naujų, neįprastų pojūčių.

Mitas. Moteris, kartą gydyta dėl krūties vėžio, turėtų vengti nėštumo.
Faktas. Nėštumo klausimą būtina aptarti su gydančiu ar gydžiusiu gydytoju, kuris gerai žino, koks buvo navikas, kaip buvo gydoma ir kiek laiko praėjo nuo gydymo pabaigos.

Lietuvos sveikata