Akys dažnai vadinamos organizmo veidrodžiu.  Daugelis medikų pripažįsta, kad būtent jos išduoda pirmuosius ligos simptomus.
Norint jaustis sveikiems, svarbu visavertė mityba, o norintiems kuo ilgiau išsaugoti sveikas akis, patartina kasdien su maistu gauti reikiamų A, B, C vitaminų bei liuteino.

Vitaminas A padeda kovoti su akių katarakta bei naktiniu aklumu ir išvengti rainelės išsigimimo. Jo yra visuose geltonuose vaisiuose ir daržovėse, taip pat tamsiai žaliuose daržovių lapuose, svieste, kepenyse, pomidoruose, petražolėse, garstyčiose, jūros gėrybėse, saulėgrąžose.
Vitaminas B2 padeda ląstelėms naudoti deguonį, kurio pagalba krakmolas ir cukrus virsta energija raumenų darbui. Šio vitamino apstu obuoliuose, alaus mielėse, ryžiuose, avižų kruopose.
Esant vitamino B6 trūkumui akys patiria stiprią įtampą. Jo gausu ryžiuose, avižų kruopose, kukurūzuose, kiaušinio trynyje, žuvyje.
Vitamino B12, kuris stiprina kraują ir regėjimą, gausu vynuogėse, salotų lapuose, mėlynėse, petražolėse, slyvose, abrikosuose.
Vitaminas E irgi turi įtakos geresniam regėjimui ir padeda kovoti su katarakta. Jo gausu  riešutuose, mango vaisiuose, sojos pupelėse bei migdoluose.
Liuteinas yra vienintelė medžiaga, kurios organizmas pats nesigamina, o maiste jo kiekiai – labai maži. Būtent jį patartina įsisavinti kartu su maisto papildais.  
Vitamino C gausu brokoliuose, kopūstuose, saldžiuosiuose pipiruose, citrusiniuose vaisiuose, uogose, lapinėse daržovėse, svogūnuose, pomidoruose, špinatuose, ananasuose.

Lietuvos sveikata