Europos Komisija paneigė „Danone“ teiginius, jog jos gaminamas kūdikiams skirtas produktas neva padeda kūdikių imuninei sistemai.

„Danone “ ilgai siekė, kad būtų pripažinta,  kad "Immunofortis skirtas natūraliai stiprinti jūsų kūdikio imuninę sistemą." Tačiau Europos Komisija praėjusių metų pabaigoje paskelbė, jog šio produkto vartojimo ir deklaruojamo poveikio priežastinis ryšys neįrodytas, praneša Savigydos pramonės asociacija.

„Danone" savo produktą „Immunofortis" pateikia kaip unikalų patentuotą specialių probiotikų mišinį, kuris dedamas į pieno mišinį „Aptamil".

Tokiu pavadinimu šis produktas platinamas ir Lietuvoje, kitose rinkose jis gali būti platinamas kiatais pavadinimais.

Prebiotikai yra maisto papildai, kurie nepasižymi gydomosiomis savybėmis.

Prebiotikai yra tam tikros balastinės (skaidulinės) medžiagos, kuriomis maitinasi "gerosios" žarnyno bakterijos. Prebiotikų vartojimas skatina sveikatai naudingų bakterijų augimą, ir jie turi panašią reikšmę kaip ir probiotikai. Prebiotikų gausu skaiduliniame maiste: kruopų košėje, sėlenose, rupaus malimo duonoje.

Medicininės paskirties prebiotikų preparatus ir prebiotikų produktus kaip maisto papildus gamina farmacijos įmonės.

Europos maisto saugos tarnyba (EMST) gruodį atmetė „Danone“ pateiktą paraišką, kad jogurtinis gėrimas „Actimel“ sumažina tikimybę susirgti diarėja (viduriavimu). „Danone“ atstovas tada pareiškė, kad toks EMST sprendimas nepakeis „Actimel“ marketingo, kadangi teiginys apie diarėją buvo orientuotas į ateitį.

Anksčiau „Danone“ pati iki EMST priimant sprendimus atsiėmė paraiškas dėl „Actimel“ naudos „organizmo apsaugai“ ir „Activia“ naudos virškinimui.

Pagal Zebra.lt