Kaip jau tapo įprasta, artėjant šaltajam metų sezonui padaugėja sergančiųjų gripu bei įvairiais peršalimais. Taip nutinka dėl to, kad kai kurių žmonių imunitetas yra per silpnas kovoti su užpuolusiomis bakterijomis bei virusais. Jei organizmą žiemai pradėsite ruošti jau dabar, šaltąjį sezoną galėsite nebijoti jokių peršalimų! Konsultuoja specialistė:
“Camelia” vaistininkė
Jurga Juknevičienė:

– Atspariai ligoms imuninei sistemai palaikyti yra daugybė būdų, tačiau didžiausią įtaką turi: grūdinimasis, subalansuota ir sveika mityba, būtinų vitaminų organizmui užtikrinimas, įtampos bei žalingų įpročių atsisakymas. 

Imuninę sistemą gali susilpninti netgi tokios priežastys, kaip nesveiki ir skaudantys dantys, žarnyno mikrobiocenozės sutrikdymas, stresas, apendikso ar tonzilių pašalinimas, užterštas oras, rūkymas. Esant infekcijai imuninė sistema įtemptai kovoja su vidinės infekcijos pažeidimais.

Susilpnėjusiam imunitetui įtakos turi vitaminų, mineralinių medžiagų, aminorūgščių bei nesočiųjų rūgščių trūkumas. Visos šios reikalingos medžiagos yra pasisavinamos kartu su tinkama bei įvairia mityba, vitaminais, maisto papildais. Daugiausiai organizmui reikalingų medžiagų pasisavinsite būtent įvairios mitybos pagalba. Atminkite, kad racionas turi būti labai įvairus: reikalingi pieno produktai, mėsos patiekalai, jau minėtos ekologiško daržo gėrybės, jūros gėrybės bei daugybė kitų.

Imlumas infekcijoms priklauso nuo to, kiek stipri imuninė sistema. Peršalimą ar gripą galima gydyti įvairiais homeopatiniais vaistais, gydytojo paskirtais ar vaistininko rekomenduotais medikamentais. Jie pagelbės, kai skauda gerklę, sąnarius, užpuolė sloga, kosulys ar karščiuojama. Taip pat šie preparatai stimuliuoja ląstelių, kovojančių su infekcijomis, aktyvumą. Jie pagerina imuninės sistemos funkciją, malšina uždegiminius procesus, naikina virusus bei veikia kaip antioksidantai.

Norėdami išsaugoti atsparų ligoms imunitetą:
– rinkitės kuo įvairesnį mitybos racioną, pakankamai daržovių ir vaisių;
– stenkitės atsisakyti visų žalingų įpročių,
– kuo daugiau judėkite;
– išsimiegokite;
– laiką dažniau leiskite gryname ore;
– venkite stresinių situacijų;
– imuninę organizmo sistemą pastiprinkite maisto papildais.

Lietuvos sveikata