Sveikatos apsaugos ministerija norėtų nuraminti pacientus, Lietuvos gyventojus, kad priemokų pacientams už sveikatos priežiūros paslaugas nebus. Augant Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimas didinimas iš valstybės lėšų.

Diskusiją apie priemokų pacientams įvedimą pradėjo Lietuvos gydytojų sąjunga (LGS), teigdama, kad reikėtų įvesti papildomas priemokas už apsilankymą pas šeimos gydytoją, gydytoją – specialistą, recepto išrašymą ir pan. Taip pat pacientai turėtų susimokėti ir už gydytojo atvykimą į namus.
Haroldas Baubinas, Sveikatos apsaugos ministerijos sekretorius, sako, kad apie jokias priemokas pacientams nėra svarstoma.
„LGS šiandien spaudos konferencijoje siūlė, kad apsilankymas pas šeimos gydytoją pacientams galėtų kainuoti 15 Lt, pas gydytoją – specialistą – 30 Lt, o gydytojo atvykimo į namus kaina siektų apie 50 Lt. Tačiau priemokos pacientams nei Sveikatos apsaugos ministerijoje, nei Vyriausybėje nėra net svarstomos, o ypač tokio dydžio“, – teigia H. Baubinas. Jis teigia, kad jeigu apsilankymas pas šeimos gydytoją kainuotų 15 Lt, tai pensininkams, vyresnio amžiaus žmonėms išlaidos gydytojui tokiu atveju vidutiniškai siektų iki 80 proc. jų mėnesio pajamų.

Pasak H. Baubino, nebus apmokestinami ir gydytojų vizitai į namus.
„Šeimos gydytojo pareigose yra numatyta, kad jis turi suteikti paslaugas pacientui ir namuose, jeigu tai būtina. Sveikatos priežiūros įstaigos nustato tvarką, kokiais atvejais gydytojas vyksta pas pacientą. Tačiau šeimos gydytojo apsilankymą namuose būtina užtikrinti vaikams, pensinio amžiaus žmonėms, kurie neturi galimybės atvykti pas gydytoją patys“, -sako H. Baubinas.

Anot Sveikatos apsaugos ministerijos sekretoriaus, nereikėtų pamiršti ir to, kad 2008 m. PSDF biudžetas išaugo 20,5 proc., iki 4,38 mlrd. Lt, t.y. 746 mln. Lt daugiau negu pernai. 52 proc. šios sumos bus skirta asmens sveikatos priežiūros paslaugų, kompensuojamųjų vaistų įsigijimo, medicininės reabilitacijos ir kitų išlaidų apmokėjimui. Likusi dalis medicinos darbuotojų darbo užmokesčiui didinti.