Man 80 metų. Jau dveji metai mėšlungis labai traukia kojas, nors geriu daug kalio, kalcio, magnio. Įdomu, tai būna tik naktimis. Gydytojai nieko nenustato, sako, gal kokia patologija. Kas man galėtų padėti?

Mėšlungis dažniausiai yra skausmingi kojų ir pėdų raumenų spazmai. Jie paprastai trunka keletą minučių ir praeina savaime, tačiau masažas ir tempimas gali pagreitinti procesą, o tam tikri maisto produktai padeda išvengti jų pasikartojimo. Kojų raumenų mėšlungis dažnai vargina sportininkus; žmones, ypač vyresnio amžiaus, gydomus šlapimą varančiais vaistais, skatinančiais kalio išsiskyrimą; moteris, paskutiniais nėštumo mėnesiais prarandančias su šlapimu daug kalio. Todėl patariama valgyti produktus, turinčius daug kalio, angliavandenių, kalcio turinčius neriebius pieno produktus. Geležies atsargas papildo dribsniai ir duonos gaminiai su B grupės vitaminais.

Žmonės, kurie dėl negalios ar ligos priversti ilgą laiką gulėti lovoje, ir sveikieji, kurie ištisas valandas viena poza praleidžia prie televizorių ir kompiuterių, dažnai kenčia nuo kojų raumenų mėšlungio. Be mitybos, jiems gali padėti reguliari mankšta, tonizuojanti raumenis ir gerinanti kraujo apytaką. Pamėginkime daug kartų suglausti ir išskėsti kojų pirštus; lėtai tieskime koją ir kelkime pėdą aukštyn, įtempkime ir greitai lankstykime pirštus. Šiuos pratimus kartokime kelis kartus per dieną. Magnio ir B6 preparatai nuo mėšlungio gana greitai išvaduoja jaunus ir sveikus žmones, bet ligotiems ir vyresnio amžiaus asmenims jie mažiau efektyvūs. 
 

iMed