Daugiau nei 363 tūkstančiai litų per 4 valandas. Tiek šalies gyventojai paaukojo per beprotiškai fantastišką maestro Vytauto Kernagio gimtadienio koncertą-akciją sergantiems onkologinėmis ligomis padėti.

Preliminariais duomenimis beprotiškai fantastišką Vytauto Kernagio gimtadienį prie LTV ekranų minėjo ir prie akcijos sergantiems vėžiu padėti prisidėjo apie 120 tūkstančių šalies gyventojų. Tai keliskart daugiau nei galėtų tilpti didžiausioje koncertų salėje. Skambindami specialiais akcijos trumpaisiais numeriais LTV žiūrovai suaukojo 360 tūkstančių litų. Į specialią Vytauto Kernagio fondo sąskaitą pervesta 3000 litų. Per koncertą-labdaros akciją surinkti pinigai bus skirti Vaikų onkologijos centrui retoms ir įprastai gydant nepaveikioms vėžio formoms gydyti. Statistika byloja, kad kasmet onkologinėmis ligomis suserga 100 vaikų. Renginio metu akcijos bankas ir telefono operatorius už suteiktas paslaugas neėmė jokio mokesčio, tad visi paaukoti pinigai pasieks tikslą – sergančiuosius onkologinėmis ligomis.

Pasak Vaikų onkohematologijos centro vedėjos docentės Linos Ragelienės, onkologiniams ligoniams gydyti papildomų lėšų prireikia netikėtai ir neplanuotai, kai, pavyzdžiui, organizmas staiga ima netoleruoti įprastinio kompensuojamojo gydymo ir reikia nedelsiant ieškoti kitų išeičių, taip pat tuomet, kai susiduriama su reta vėžio forma. „Ir vaistų, ir išeičių yra, bet jie labai brangūs. Kai kurie vaistai kainuoja apie 80 tūkstančių litų. Todėl Vytauto Kernagio fondo lėšos galės padėti tais atvejais, kai įprasti kompensuojamieji vaistai padėti negali ir reikia nedelsiant taikyti modernų eksperimentinį gydymą“, – sako docentė. Su šia klastinga liga susidūrusiam Vytautui Kernagiui gydyti, pasak jo artimųjų, taip pat buvo pristigę lėšų. Todėl jie puikiai žino, ką reiškia, kai viltis yra, o pinigų nėra. Jų Vytauto gydymui surinkti padėjo artimieji ir draugai, kai to neužteko, įsitraukė nevyriausybinės organizacijos. Todėl Vytauto Kernagio fondą įkūrę maestro artimieji pagalbą sergantiesiems vėžiu pasirinko viena iš fondo veiklos sričių.

Onkologijos instituto duomenimis šiuo metu šalyje yra 70 tūkstančių onkologinėmis ligomis sergančių žmonių, kasmet šis kaičius padidėja 17 tūkstančių.
Pasak LTV direktoriaus Rimvydo Paleckio, labai svarbu, kad LTV žiūrovai net ir sunkmečiu neliko abejingi svetimoms nelaimėms. Todėl Vytauto Kernagio gimtadieniui skirtas koncertas-akcija taps tradiciniu LTV projektu, kasmet gegužės 19-ąją suteiksiančiu galimybę padėti vieni kitiems.
 

iMed