Daugeliui moterų pirmosios savaitės po vaiko gimimo yra tikras šokas. Maitinimas krūtimi, bemiegės naktys, lankytojų antplūdis atima visas jėgas. Nieko keisto, kad dažna moteris šiuo periodu nenori net pagalvoti apie seksą. Tačiau specialistai įspėja: jeigu iš jūsų gyvenimo pasitrauks seksas, paskui jį gali išeiti ir vaiko tėvas…

Priežastys, dėl kurių moterys nesidomi seksu gimus vaikeliui, skirstomos į dvi kategorijas: psichologines ir fiziologines.

Psichologija: noras mylėtis dingsta dėl baimių

Baimė būti negeidžiama
Nėštumo metu priaugtas svoris, riebalų sankaupos, nukaręs pilvas, pieno pilnoskrūtys – bet kuris iš šių punktų gali būti moters abejonių savo patrauklumu priežastis.
Priemonių, beje malonių, grąžinti pasitikėjimą savimi, daugybė – nuo savitaigos, naujų reikiamo dydžio apatinių drabužių, kurie paslėptų trūkumus ir išryškintų privalumus, pirkimo iki visiško įvaizdžio pakeitimo.
Ir nebūtinai tai turite daryti viena. Pasitarkite su vyru. Papasakokite jam apie jus užklupusias abejones ir baimes.

Baimė vėl pastoti
Dauguma porų šią baimę įveikia pasirinkdami tinkamą kontracepcijos metodą. Tačiau jei naudojant kontraceptines priemones, jus vis tiek kamuoja pastojimo baimė, tai gali būti rimtesnių bėdų užuomazga. Todėl tokiu atvejus geriausia būtų kreiptis į psichoterapeutą.

Baimė neišgirsti vaikelio verksmo
Naujai iškepta mamytė negali atsipalaiduoti sekso metu, nes nuolatos klauso, ar kūdikis ramiai kvėpuoja, ar neverkia. Tokiomis aplinkybėmis idealiausias variantas, kad kūdikis miegotų kitame kambaryje. Tuomet galima naudoti vadinamąją radijo auklę. Jeigu tokios galimybės nėra, galima pabandyti tyliai klausantis romantiškos muzikos, čia į pagalbą gali ateiti audiogrotuvas.

Fiziologija: diskomfortas sekso metu

Kamuoja sausumo jausmas
Žindymo metu dėl hormonų pokyčių sutrinka lubrikacija. Makštis tampa sausa, todėl lytinių santykių metu rekomenduojama naudoti drėkinamąją želę.

Skausmingi santykiai
Kūnas turi atmintį, tad prisimena gimdymo skausmą ir pirmasis suartėjimas išties gali būti skausmingas, nors visos žaizdos jau seniai užgijusios. Skaudės ar ne, tai labai priklauso ir nuo vyro, ar sugeba būti švelnus. Svarbu, kad vyras suprastų, jog moteris patyrė gimdymo traumą, todėl jai nelengva pradėti lytinį gyvenimą.
Jeigu santykiai ir po kiek laiko išlieka skausmingi, reikia kreiptis į gydytojus.

Pakitusi makšties būklė
Po gimdymo makštis susitraukia, tačiau pirmykštės būklės nepasiekia. Todėl vyras ima moteriai priekaištauti, jog nebepatiria malonumo. Dubens apačios pratimai (Kėgelio) yra paprasti ir efektyvūs. Jie stiprina šlapimo pūslę, makštį gaubiančiuosius raumenis. Kaip daryti tuos pratimus, turi pamokyti kineziterapeutas. Beje, atliekant dubens apačios pratimus, sustiprėja makšties raumenys, todėl lytinio akto metu moteris jaučia didesnį pasitenkinimą.

Seksas po gimdymo – naudingas
Statistika teigia, kad maždaug trečdalis moterų orgazmą pradeda patirti tik po gimdymo. Nėštumo bei gimdymo metu, laktacijos periodu moters organizmą tarsi pažadina siautėjantys hormonai.
Seksologai teigia, kad seksas turi įtakos motinos pieno kokybei ir kiekybei. Jeigu po sekso moters psichologinė būsena gerėja, tai itin teigiamai atsiliepia laktacijai.

Lietuvos sveikata