+2
-0
+2
Tarsi šampanas išsiveržusi sėkla: kaip išmokti ją kontroliuoti?

Priešlaikinė ejakuliacija – tai itin nemalonu būsena, kurią patiria įvairaus amžiaus vyrai. Kuomet tarsi šampanas išsiveržia sėkla, tuomet net ir patys gražiausi poros santykiai gali virsti tikrų tikriausia katastrofa… Gera žinia ta, jog priešlaikinė ejakuliacija – ne liga, tai – tik seksualinis sutrikimas ir yra nemažai įvairių priemonių, kurių pagalba galima įveikti šią nemalonią sveikatos problemą.

Kas būdinga priešlaikinei ejakuliacijai ir ar ji gali būti įgimta?

Priešlaikinė ejakuliacija – tai vyro seksualinis sutrikimas, kuriam yra būdinga: 

 • ejakuliacija, kuri visada arba beveik visada, vyksta prieš įsiskverbimą į makštį;
 • nesugebėjimas atidėti ejakuliacijos įsiskverbiant;
 • nerimas, sielvartas, nusivylimas ir (ar) lytinio artumo vengimas.

Priešlaikinė ejakuliacija gali būti ne tik įgyta, bet ir įgimta. Jei įgimta priešlaikinė ejakuliacija yra apibrėžiama kaip ankstyva ejakuliacija, kuri visada ar beveik visada įvyksta per 1 minutę (kartais ir per 2 minutes) nuo pirmo seksualinio suartėjimo, tai įgyta priešlaikinė ejakuliacija yra ankstyvos ejakuliacijos atsiradimas, prieš tai jai buvus normaliai, tam tikru individo gyvenimo momentu.

Kaip priešlaikinę ejakuliaciją vertina vyrai, o kaip  – moterys?

Didžiosios Britanijos  žurnalas „Men’s Health“ (liet. „Vyrų Sveikata“) atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, kaip seksualinį savo pasirodymą vertina patys vyrai, o kaip – jų mylimos moterys. Tyrime buvo apklausta daugiau nei tūkstantis moterų ir vyrų. Tyrimo išvados parodė, jog vyrai daug dažniau pervertino ir nerimavo dėl savo seksualinio pasirodymo nei tą pastebėjo moterys.

Vyrų apklausa parodė:

 • 23 proc. vyrų jaučia, jog tik kartais pajėgia išlaikyti erekciją.
 • 52 proc. vyrų jaučia, jog dažnai pajėgia išlaikyti erekciją.
 • 20 proc. vyrų teigė, jog kartais jiems yra sunku išlaikyti erekciją.
 • 5 proc. vyrų teigė, jog jie retai kada išlaiko erekciją tiek, kiek jiems norėtųsi.

Moterų apklausa parodė:

 • 38 proc. moterų mano, jog jų vyrai kartais išlaiko erekciją.
 • 43 proc. moterų mano jog jų partneris dažniausiai gali išlaikyti erekciją.
 • 13 moterų teigė, jog jų partneriui sunku išlaikyti erekciją.
 • 6,5 moterų teigė, jog jų partneris retai kada išlaiko erekciją.
 • 22 proc. moterų teigė, jog erekcijos išlaikymo laikas yra pagrindinis nusiskundimas dėl ko skundžiasi jų vyrai.

Moterys vyrams daugiausia priekaištavo dėl to, jog jie per daug greitai norėjo lytiškai suartėti ir nepakankamai laiko skyrė intymioms glamonėms. Pasitvirtino teiginys, jog vyrai dažnai nori sekso, o moterys – meilės.

Priešlaikinė ejakuliacija: išsiaiškinti priežastis ir išmokti kontroliuoti

Priešlaikinė ejakuliacija gali sugriauti net ir pačius geriausius poros santykius, ji liūdina ne tik vyrus, bet ir moteris, tad būtina laiku imtis priemonių, kurios padėtų susigrąžinti normalius lytinius santykius. Klaidina yra manyti, jog priešlaikinę ejakuliaciją sukelia vien tik psichologinės priežastys, tokios kaip stresas, nepasitenkinimas savo lytiniu pajėgumu. Deja, tačiau priešlaikinės ejakuliacijos priežastys gali būti ir fizinės, pavyzdžiui, prasta prostatos sveikata, ar net naudojami tam tikri vaistai, pavyzdžiui, antidepresantai.

Vienas iš pačių populiariausių patarimų, kurį gydytojai duoda tiems vyrams, kurie kenčia nuo priešlaikinės ejakuliacijos, klausia, kaip prailginti erekcijos laiką,  – tai išbandyti stop-pauzė metodiką, kuria būtų galima įprasti valingai reguliuoti ejakuliacijos refleksą jį numalšinant, kai atsiranda ejakuliacijos grėsmė. Priešlaikinės ejakuliacijos gydymui gali būti skiriami ir priešlaikinės ejakuliacijos vaistai, pvz., dapoksetinas, kuris yra priskiriamas serotonino reabsorbcijos inhibitoriams. Taigi, būtina rasti priemonę, kuri galėtų padėti įveikti priešlaikinę ejakuliaciją. Ir nereikia tuomet vyrui sakyti „Aš jau baigiau“, vos tik tuomet, kai moteris pasakys „Aš jau pasiruošusi“…

Parengė: L.Rimgailė