Moterų, kurios serga krūties vėžiu, mylimieji rizikuoja susirgti nuotaikos sutrikimais arba depresija.

Kaip praneša BBC, tokie vyrai turėtų reguliariai pasitikrinti savo psichinę sveikatą. Danijos mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad 39 proc.vyrų, kurie stebi savo mylimosios kovą su vėžiu, prireiks medikų pagalbos įveikiant nuotaikos sutrikimus. Vyrus gali pradėti kankinti sunkios formos depresija. Aplinkiniai turėtų prisiminti, kad psichologinės pagalbos reikia ne tik sergančiam asmeniui, bet ir jo partneriui.

Mokslininkai apžvelgė milijono 30 metų ir vyresnių vyrų ligos istorijas. 180 vyrų, kurie 13 metų gyveno su partnere, kuri serga krūties vėžiu, prireikė gydytis nuo sunkių nuotaikos sutrikimų.

Vyrams, kurių partnerė mirė nuo krūties vėžio, kreiptis į psichologą ar psichiatrą tenka 3,6 karto dažniau, nei tiems, kurių partnerės kovojo su liga, tačiau nemirė.

„Vyrai mano, kad turi palaikyti partnerę, todėl retai skundžiasi ir pasakoja savo išgyvenimus. Jie įsivaizduoja, kad turi būti ramstis moteriai ir stiprūs visose srityse“, – teigė vienos klinikos, padedančios kovoti su šiais susirgimais, atstovas.

Medik