O-(beta-hidroksietil)-rutozidas, 500mg, tabletės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: Novartis Finland Oy, Suomija
Receptinis: Nereceptinis
Sudedamosios medžiagos: O-(beta-hidroksietil)-rutozidas
1. KAS YRA VENORUTON IR KAM JIS VARTOJAMAS
Venoruton priklauso kraujagysles saugantiems vaistams (vadinamiems sisteminiams vazoprotektoriams). Jis stabilizuoja kraujagyslių sienelę, todėl mažėja kraujagyslių laidumas ir tinimas (edema).
Venoruton veikia smulkiausias kraujagysles (kapiliarus), neleisdamas pro jų sienelę prasisunkti vandeniui ir kitoms medžiagoms. Pacientų, kuriems yra venų varikozė ir kai kurios kitos kojų venų ligos, kraujagyslių laidumas būna padidėjęs, dėl to patinsta kulkšnys. Venoruton mažina tinimą ir kitus simptomus, pvz.: skausmą, nuovargį, kojų sunkumą, mėšlungį. Tokiems pacientams rekomenduojama dėvėti elastines palaikomąsias priemones (dažniausiai kojines). Įrodyta, kad Venoruton dar pagerina tokių pacientų būklę. Sergantiesiems hemorojumi, Venoruton sumažins tinimą apie išangę ir kitus simptomus, pvz.: niežėjimą, kraujavimą ar skysčio prasisunkimą.
Venoruton vartojama kulkšnių tinimui (edemai) dėl lėtinio venų nepakankamumo (LVN) mažinti ir kitiems simptomams, pvz.: nuovargiui, sunkumo jausmui, tinimui, skausmui, mėšlungiui, parestezijai ir “neramių kojų” sindromui malšinti. Venoruton yra pagalbinis vaistas naudojant elastines palaikomąsias priemones (pvz., spaudžiamąsias kojines), kai yra LVN. Jo vartojama hemorojaus simptomams slopinti. Venoruton mažina sergančiųjų diabetu (diabetine retinopatija) tinklainės kapiliarų laidumą. Jis mažina edemą, kai yra limfedema.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT VENORUTON
Venoruton vartoti negalima:
Jeigu yra alergija veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Venoruton medžiagai.
Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Venoruton buvo tirtas klinikinių tyrimų su nėščiosiomis metu, tačiau ne pirmuoju nėštumo trimestru. Jokių sutrikimų nestebėta, tačiau atsižvelgiant į visuotinai priimtinas saugumo rekomendacijas, Venoruton negalima vartoti pirmuosius tris nėštumo mėnesius.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Venoruton tabletės gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia
3. KAIP VARTOTI VENORUTON
Venoruton visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinės dozės yra:
Lėtinis venų nepakankamumas (LVN) ir jo komplikacijos
Pradinė dozė:
Venoruton forte 500 mg tabletės: po 1 tabletę 2 kartus per parą.
Venoruton 1000 mg šnypščiosios tabletės: gerti po 1 tabletę 1 kartą per parą, ištirpinus stiklinėje geriamo vandens.
Vaistą reikia vartoti tol, kol visiškai išnyksta simptomai ir edema. Palaikomajam gydymui galima vartoti tą pačią dozę arba sumažinti ją iki mažiausios palaikomosios 500-600 mg Venoruton dozės per parą (iki vienos Venoruton Forte tabletės kartą per parą).
Kai visiškai išnykstą simptomai ir edema, gydymą baigti. Simptomams pasikartojus, reikia pradėti gydyti iš naujo ta pačia doze arba mažiausia palaikomąja 500-600 mg Venoruton doze.
Hemorojus
Tinka tokia pat dozė kaip lėtiniam venų nepakankamumui ir jo komplikacijoms gydyti.
Diabetinė retinopatija
Rekomenduojama dozė yra 1800-3000 mg Venoruton per parą (po 2-3 tabletes Venoruton Forte 2 kartus per parą arba po vieną Venoruton 1000 mg šnypščiąją tabletę 2-3 kartus per parą).
Limfedema
Rekomenduojama dozė yra 3000 mg Venoruton per parą (po 3 tabletes Venoruton Forte 2 kartus per parą arba po vieną Venoruton 1000 mg šnypščiąją tabletę 3 kartus per parą).
Pavartojus per didelę Venoruton dozę
Jei Jūs atsitiktinai išgėrėte per daug Venoruton, mažai tikėtina, kad pasireikš sunkių nepageidaujamų reiškinių. Tačiau nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Pamiršus pavartoti Venoruton
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti Venoruton
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Venoruton, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Labai retai Venoruton gali sukelti anafilaksinį šoką, anafilaktoidines ir padidėjusio jautrumo reakcijas, galvos svaigimą, galvos skausmą, labai retai gali atsirasti veido ir kaklo raudonis, nuovargis. Retai stebima virškinimo trakto sutrikimų (dujų kaupimasis, viduriavimas, pilvo skausmas, skrandžio diskomfortas, dispepsija), odos reakcijų (bėrimas, niežulys, dilgėlinė).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI VENORUTON
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Venoruton forte 500 mg tabletės
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
Venoruton 1000 mg šnypščiosios tabletės
Tablečių talpyklę laikyti sandarią.
Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Venoruton vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. KITA INFORMACIJA
Venoruton sudėtis
Veiklioji medžiaga yra O-(b-hidroksietil)-rutozidas.
Pagalbinės medžiagos yra:
Venoruton Forte 500 mg tabletės: makrogolis 6000, magnio stearatas.
Venoruton 1000 mg šnypščiosios tabletės: bevandenė citrinų rūgštis, kalio karbonatas, kalio vandenilio karbonatas, natrio vandenilio karbonatas, makrogolis 6000, kalio acesulfamas, povidonas K 29-32, dažai 77909-71, magnio stearatas.
Venoruton išvaizda ir kiekis pakuotėje
Venoruton forte 500 mg tabletės: žalsvai gelsvos, marmurinės abipus išgaubtos apvalios tabletės. Pakuotėje yra 30 tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles.
Venoruton 1000 mg šnypščiosios tabletės: tirpinamos vandenyje šnypščiosios tabletės. Pakuotėje yra 15 šnypščiųjų tablečių.
Tarptautinis pavadinimas | O-(beta-hidroksietil)-rutozidas |
Vaisto stiprumas | 500mg |
Vaisto forma | tabletės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | LT/1/95/1299 |
Registratorius | Novartis Finland Oy, Suomija |
Receptinis | Nereceptinis |
Vaistas registruotas | 1995.10.04 |
Vaistas perregistruotas | 2008.10.15 |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Venoruton forte 500 mg tabletės
Venoruton 1000 mg šnypščiosios tabletės
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Venoruton forte 500 mg tabletės: vienoje tabletėje yra 500 mg 0-(b-hidroksietil)-rutozido (HR).
Venoruton 1000 mg šnypščiosios tabletės: vienoje tabletėje yra 500 mg arba 1000 mg 0-(b-hidroksietil)-rutozido (HR).
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Venoruton forte 500 mg tabletės
Žalsvai gelsva, marmurinė abipus išgaubta apvali tabletė.
Venoruton 1000 mg šnypščiosios tabletės
Tirpinama vandenyje šnypščioji tabletė.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
- Dėl lėtinio venų uždegimo atsiradusios edemos ir kitokių simptomų (kojų nuovargio, -sunkumo, pabrinkimo, skausmo, mėšlungio, parestezijos, “neramių kojų”) lengvinimas.
- Papildoma priemonė nešiojant elastines spaudžiamąsias kojines, sergant lėtiniu venų uždegimu.
- Hemorojaus sukeltų simptomų mažinimas.
- Diabetinė retinopatija ir edema dėl limfagyslių pažeidimo.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Lėtinis venų nepakankamumas (CVI) ir komplikacijos
Nustatant dozę, buvo atlikta nemaža tyrimų, kurių metu buvo tiriamas 500-2000 mg HR dienos dozės poveikis. Vaisto buvo vartota ne trumpiau kaip 3 savaites ir ne ilgiau kaip 3 mėnesius.
Nustatyta optimali vaisto dozė.
Pradinė dozė
Venoruton forte 500 mg tabletės: reikia vartoti po vieną tabletę du kartus per dieną.
Venoruton 1000 mg šnypščiosios tabletės: reikia gerti po vieną tabletę vieną kartą per dieną.
Tokios dozės vartojamos tol, kol simptomai arba edema visiškai išnyksta. Palaikomąjį gydymą galima tęsti, vartojant tokias pačias dozes arba geriant mažiausią palaikomąją dozę, t.y. 500-600 mg HR per dieną.
Venoruton forte 500 mg tabletės: reikia gerti vieną tabletę per dieną.
Simptomams ir edemai visiškai išnykus, gydymą galima nutraukti. Jei simptomai kartojasi, gydymą galima atnaujinti: reikia vartoti tokias pačias dozes arba mažiausias palaikomąsias dozes, t.y. 500-600 mg HR per dieną.
Hemorojus
Nustatant HR poveikį hemorojaus sukeltų simptomų mažinimui, buvo atlikti 4 tyrimai, kurių metu 1-4 savaites vaisto buvo vartota po 600 mg, 1000 mg arba 1800 mg per dieną. Visų tyrimų metu nustatyta, kad HR mažina hemorojaus sukeltus simptomus (skausmą, kraujavimą, niežėjimą, sekreto tekėjimą), be to, jis palengvino tiesiosios žarnos gleivinės apžiūrą proktoskopu.
Klinikinių tyrimų metu vartotos dozės atitiko tokias aukščiau minėtas rekomenduojamas dozes, kokiomis gydomas lėtinis venų nepakankamumas (CVI) ir jo komplikacijos.
Diabetinė retinopatija
Dviejų dvigubai aklu metodu atliktų tyrimų metu buvo tirta 60 pacientų, sergančių diabetine retinopatija. Jie buvo gydomi HR ir placebu. Pacientai 2 mėnesius vartojo po 2400 mg HR per dieną. Gauti rezultatai parodė, kad vartojant HR statistiškai patikimai sumažėjo tinklainės kraujagyslių pralaidumas. Rekomenduojama dozė yra 1800-3000 mg HR per dieną.
Limfagyslių pažeidimas
Klinikinių tyrimų metu buvo tirta 40 pacientų, sergančių rankų arba kojų dramblialige. Tyrimas atliktas dvigubai aklu, kryžminiu būdu, pacientus parinkus atsitiktinai. HR poveikio duomenys palyginti su placebo poveikiu. Ligoniai 6 mėnesius per dieną vartojo po 3000 mg HR. Gydymo rezultatai parodė, kad sumažėjo galūnių patinimas ir jo apimtis, padidėjusi odos temperatūra ir labiau suminkštėjo dėl patinimo įtempta galūnių oda.
Rekomenduojama dienos dozė yra 3000 mg HR.
4.3 Kontraindikacijos
Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Atsargumo priemonės nereikalingos.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Venoruton ir kitų preparatų sąveikos nepastebėta.
0-(b hidroksietil)-rutozido ir varfarino grupės antikoaguliantų sąveika nepasireiškia.
Sudedamosios HR dalys yra gautos iš rutino ir kvercetino. Rutinas visiškai neturi slopinamųjų savybių. Kvercetinas in vitro (bet ne in vivo), slopina žmogaus kepenų citochromą (CYP3A) ir sulfotransferazę. Todėl manoma, kad geriamasis HR nesukelia nei slopinamojo poveikio, nei trukdo kitų farmakologiškai aktyvių medžiagų metabolizmui.
4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis
22 skirtingų klinikinių tyrimų metu buvo tirtas HR poveikis 1431 nėščiai moteriai. Dažniausiai buvo vartojama 600-1500 mg dienos dozė, nors dalis moterų vartojo 600-3000 mg. 20 tyrimų metu buvo gydoma 2-4 savaites, vienas tyrimas tęsėsi 5, kitas 6 mėnesius. Šių tyrimų metu vaisiaus apsigimimų, kuriuos galėjo sukelti HR vartojimas, nepasireiškė. Laikantis saugumo rekomendacijų, HR nereikėtų vartoti pirmuosius tris nėštumo mėnesius.
Tiriant gyvūnus metu nustatyta, kad į vaisių ir patelės pieną preparato patenka labai mažai, todėl toks kiekis klinikai nereikšmingas.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Venoruton tabletės gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Imuninės sistemos sutrikimai:
Labai reti (<1/10 000): anafilaksinis šokas, anafilaktoidinės reakcijos, padidėjusio jautrumo reakcijos
Nervų sistemos sutrikimai:
Labai reti (<1/10 000): galvos svaigimas, galvos skausmas
Kraujagyslių sutrikimai:
Labai reti (<1/10 000): kraujo priplūdimas į veidą ir kaklą
Virškinimo trakto sutrikimai:
Reti (nuo ≥1/10 000 iki <1/1 000): skrandžio ir žarnyno veiklos sutrikimas, dujų kaupimasis, viduriavimas, pilvo skausmas, skrandžio diskomfortas, dispepsija.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai:
Reti (nuo ≥1/10 000 iki <1/1 000): išbėrimas, niežulys, dilgėlinė.
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai:
Labai reti (<1/10 000): nuovargis.
4.9 Perdozavimas
Pranešimų apie perdozavimą negauta.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – sisteminio poveikio kraujagyslių atsparumą stiprinantys preparatai (bioflavonoidai), ATC kodas – C05CA05
HR farmakodinaminės savybės buvo tiriamos in vitro ir in vivo. Įrodyta, kad HR saugo kraujagyslių sieneles nuo aktyvintų kraujo ląstelių oksidacinių procesų, manoma, kad pasireiškia būdingas HR afinitetas kapiliarų ir venulių endoteliui. Tyrimais, atliktais su sveikais arba CVI sergančiais žmonėmis, nustatyta, kad vaisto farmakodinaminis poveikis toks:
· sumažėja kapiliarų sienelių pralaidumas;
· sunormalėja venų ir arteriolių refleksas;
· pailgėja venų prisipildymo laikas;
· pagerėja odos įtempimas.
Dėl tokio suminio vaisto poveikio pasireiškia svarbiausias jo poveikis smulkiųjų kraujagyslių endoteliui, t.y. mažėja edema.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Standartiniuose HR mišiniuose yra mono-HR, di-HR, tri-HR arba tetra-HR, kurie skiriasi hidroksietilo grupių pakaitalų skaičiumi.
Išgėrus žymėto 14C-HR, didžiausia koncentracija plazmoje būna po 2-9 valandų. Vaisto koncentracija plazmoje progresyviai mažėja 40 valandų, po to ji mažėja labai lėtai. Ši vaisto savybė bei rezultatai, gauti preparato injekavus į veną, rodo, kad HR gali patekti į audinius, ypač kraujagyslių endotelį, iš kurio jis progresyviai ir lėtai gali išsiskirti atgal į kraujotaką.
Su plazmos baltymais jungiasi 27-29 % preparato.
Išgerto HR daugiausia metabolizuojama kepenyse o-gliukuronizacijos būdu. Nustatyta, kad HR ir jo gliukuronizuoti metabolitai iš žmonių organizmo išsiskiria su tulžimi. Žymėto 14C-HR tyrimai, atlikti su gyvūnais, parodė, kad kartu su o-gliukuronizacija nutrūksta gliukozido ryšys su HR ir skyla pagrindinis mono-HR struktūros žiedas. HR ir jo metabolitai iš organizmo išsiskiria su tulžimi ir pro inkstus. Pastaruoju būdu vaistas visiškai išsiskiria per 48 valandas. Daugelio HR ar tri-HR sudedamųjų dalių vidutinis galutinis pusinės eliminacijos periodas yra 18,3 val. Jo ribos yra 13,5-25,7 val.
Tiriant gyvūnus nustatyta, kad HR neprasiskverbia pro hematoencefalinį barjerą. Preparato sušėrus ar injekavus į veną, nustatyta, kad HR per placentą prasiskverbia labai nedaug. Pelių ar žiurkių embrionuose preparato būna trumpai ir tik pėdsakai. Žiurkių piene preparato nustatyta tik pėdsakai.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Buvo tiriamas lokalus, kancerogeninis, genotoksinis, onkogeninis preparato poveikis, vienkartinių ir daugkartinių dozių toksinis poveikis bei poveikis dauginimosi funkcijai. Tyrimai parodė, kad toksinis preparato poveikis yra visiškai nereikšmingas, vaistas gerai toleruojamas ir žmogui nepavojingas.
Toksinis vienkartinės dozės poveikis
Ūminio toksinio poveikio tyrimų su įvairiais gyvūnais metu rezultatai parodė, kad HR, vartojamas net ir labai didelėmis dozėmis, toleruojamas gerai.
Gyvūnams LD50 nustatyti nebuvo galima, sušėrus net daugiau kaip 5000 mg/kg kūno svorio preparato. Tokia dozė jokių toksinio poveikio simptomų nesukėlė. Pelės ir žiurkės, injekavus į veną daugiau kaip 1000 mg/kg kūno svorio HR, vaistą toleravo gerai, tik nestipraus toksinio poveikio simptomų atsirado žiurkėms, t.y. sumažėjo aktyvumas, pasireiškė ataksija ir dispnėja. Tokį pat poveikį šunims sukėlė į veną injekuota 5000 mg/kg kūno svorio dozė.
Toksinis kartotinių dozių poveikis
Tiriant, ar preparatas daro poūmį toksinį poveikį gyvūnams (žiurkės buvo tirtos 90 dienų, o šunys 30-90 dienų), specifinio toksinio poveikio simptomų nepastebėta. Taip pat nerasta jokio toksinio poveikio gyvūnų organams.
HR lėtinis toksinis poveikis buvo tiriamas su pelėmis ir žiurkėmis, duodant joms preparato ilgiau kaip 52 savaites.
Pelėms, vartojusioms preparato 5000 mg/kg kūno svorio per dieną, patologinių pokyčių, būdingų HR, nepasireiškė.
Ilgalaikio tyrimo metu žiurkes šeriant 2700 mg/kg kūno svorio dienos doze, atsirado nesunkių ir nespecifinių toksinio poveikio simptomų (žiurkės mažiau ėdė, sulėtėjo jų svorio augimas), o žiurkėms, vartojusioms preparato daugiau kaip 900 mg/kg kūno svorio (tai atitinka didelių dozių koncentraciją), šiek tiek sumažėjo hematokrito ir hemoglobino tyrimo rodmenys. Tik dar didesnės preparato dozės sukėlė neabejotiną sisteminį toksinį poveikį. Toksinio poveikio gyvūnų organams nebuvo.
Poveikis dauginimosi funkcijai
Neseniai atliktų preparato toksinio poveikio žiurkių ir triušių dauginimosi funkcijai tyrimų, atitinkančių Tarptautinės Helsinkio Deklaracijos reikalavimus (angl. ICH), rezultatai parodė, kad HR nedaro toksinio poveikio vaisingumui, embriono ir vaisiaus vystymuisi perinataliniame bei postnataliniame periode.
Žiurkėms, vartojusioms HR, preparatas dauginimosi funkcijai arba palikuonių savybėms poveikio neturėjo.
Mutageninis poveikis
Preparato mutageninis poveikis buvo tiriamas in vitro, naudojant įvairius specifinius testus (Ames, Specific Locus Mutation, Chromosome Aberration, Cell Transformation), ir atliekant tyrimus in vivo. Mutageninio poveikio arba ląstelių pakeitimo savybių HR neturi.
Kancerogeninis poveikis
Nuolatinių kancerogeninio preparato poveikio tyrimų neatlikta, tačiau genotoksiškumo tyrimų rezultatai parodė, kad HR nesukelia mutageninio poveikio ir neturi ląstelių pakeitimo savybių. Be to, nuolatiniai 52 savaičių tyrimai su graužikais parodė, kad preparatas nesukelia hiperplazijos, displazijos, degeneracijos ir neoplazmų.
Lokalus toksinis poveikis
Tyrimų su jūrų kiaulytėmis specifinio testo (maximization) rezultatai parodė, kad HR nedidina jautrumo ir nedirgina.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Venoruton forte 500 mg tabletės
Makrogolis 6000
Magnio stearatas.
Venoruton 1000 mg šnypščiosios tabletės
Bevandenė citrinų rūgštis
Kalio karbonatas
Kalio vandenilio karbonatas
Natrio vandenilio karbonatas
Makrogolis 6000
Kalio acesulfamas
Povidonas K 29-32
Dažai 77909-71
Magnio stearatas.
6.2 Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3 Tinkamumo laikas
Venoruton forte 500 mg tabletės: 5 metai.
Venoruton 1000 mg šnypščiosios tabletės: 4 metai.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Venoruton forte 500 mg tabletės
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
Venoruton 1000 mg šnypščiosios tabletės
Polietilen tūbelę laikyti sandarią.
6.5 Pakuotė ir jos turinys
Venoruton forte 500 mg tabletės
PVC/PE/PVDC lizdinė plokštelė. Pakuotėje yra 30 tablečių.
Venoruton 1000 mg šnypščiosios tabletės
Polietileno tūbelė, užkimšta kamščiu su drėgmę sugeriama medžiaga.
Pakuotėje yra 15 šnypščiųjų tablečių.
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti
Specialių reikalavimų nėra.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
-
+185-24+161
-
+44-7+37
-
+20-4+16
-
+15-6+9
-
+9-5+4
- Daugiau gydymo įstaigų
Anekdotai
-
- Daktare, man atrodo, kad aš dvejinuosi. Tarsi aš- tai ne as, o mes.
- Nieko nesuprantu, jeigu galite, kalbėkite po vieną.
- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Vaistas nerimui ir nemigai gydyti