Diklofenakas, 75mg/3ml, injekcinis tirpalas
Vartojimas: Injekcijos
Registratorius: Corpus Medica UAB, Lietuva
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Diklofenakas
1. KAS YRA FELORAN IR KAM JIS VARTOJAMAS
FELORAN priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei.
Preparatą galima vartoti stipriems skausmams numalšinti sergant ūminio reumatoidinio artrito, juvenilinio poliartrito, ankilozuojančio spondiloartrito (Bechterio ligos), psoriazinio poliartrito, artrozės ar kitų degeneracinių sąnarių ligų ūminėmis formomis.
Skiriamas podagros priepuolių, sunkių traumų, ūminių gimdos priklausinių uždegimų, stiprių migrenos priepuolių, inkstų ir tulžies pūslės akmenligės priepuolių skausmams numalšinti.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FELORAN
FELORAN vartoti negalima:
jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) diklofenakui arba bet kuriai pagalbinei FELORAN medžiagai;
nėštumo ir žindymo metu;
jeigu Jums nustatyta ūminė opa, sunkus kepenų ir inkstų funkcijos nepakankamumas;
vaikams iki 15 metų.
Specialių atsargumo priemonių reikia:
jeigu Jūs sergate kepenų ir inkstų ligomis, kraujo ligomis, opiniu kolitu ir opalige;
jeigu Jums yra buvusi alergija: bronchų astma, vazomotorinis rinitas, alergija maistui ir vaistams, nes žymiai didesnė tikimybė, kad Jums pasireikš padidėjusio jautrumo reakcijų.
Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.
FELORAN vartojamas su kitais prostaglandinų sintezę slopinančiais vaistais didina alerginių reakcijų, opų ir kraujavimo iš virškinimo trakto pavojų. Kortikosteroidai ir alkoholis sustiprina neigiamą FELORAN poveikį virškinimo trakto gleivinei.
Kartu vartojant FELORAN, ličio preparatai veikia stipriau ir ilgiau.
FELORAN išstumia kumariną iš komplekso su serumo baltymais ir dėl to trombocitų agregacija vyksta ilgiau.
FELORAN silpnina digoksino ir saliuretikų veikimą, bet neturi poveikio geriamųjų antidiabetinių vaistų ir insulino veikimui.
FELORAN vartojant su kalio preparatais arba kalį tausojamaisiais diuretikais, gali pasireikšti hiperkalemija (padidėjęs kalio kiekis kraujyje).
Reikia informuoti gydytoją apie kitus kartu vartojamus vaistus norint išvengti galimos sąveikos tarp vaistų.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nėščioms moterims FELORAN vartoti negalima. Vartojant FELORAN, žindymą rekomenduojama nutraukti, o pradėti žindyti praėjus ne mažiau kaip 72 valandoms po paskutinės vaisto injekcijos.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Dėl galvos skausmų ir mieguistumo, kuriuos gali sukelti FELORAN, preparato skirti vairuojantiems arba dirbantiems kitą sutelkto dėmesio reikalaujantį darbą, galima tik gerai įvertinus galimą pavojų.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines FELORAN medžiagas
Sudėtyje yra natrio sulfito bevandenio.Retais atvejais gali sukelti sunkių padidėjusio jautrumo reakcijų
ir bronchų spazmą.
3. KAIP VARTOTI FELORAN
FELORAN injekcinis tirpalas švirkščiamas į raumenis. Vienkartinė dozė suaugusiems žmonėms – 75 mg (1 ampulė). Jei reikia, injekciją galima pakartoti ne anksčiau kaip po 12 valandų.
Gydymo trukmė – iki dviejų dienų.
Pavartojus per didelę FELORAN dozę
Perdozavus, pasireiškia virškinimo trakto sutrikimų – pykinimas, vėmimas, skrandžio skausmas. Neretai simptomus lydi mieguistumas, galvos skausmas, Menjero ligai panašūs reiškiniai, padidinto jautrumo reakcijos (odos bėrimas, stiprus niežėjimas). Stipriai apsinuodijus, pasireiškia virškinimo trakto, toksikoalerginis ir cerebralinis sindromas.
Gydoma vadovaujantis klinikinės toksikologijos taisyklėmis. Pirmiausiai preparatas greitai šalinamas iš organizmo (forsuota diurezė, hemodializė ir kraujo perpylimas). Specifinio priešnuodžio nėra.
Pamiršus pavartoti FELORAN
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti FELORAN
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
FELORAN, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Naudojant FELORAN gali atsirasti šių nepageidaujamų poveikių:
padidėjusio jautrumo reakcijos: niežėjimas, odos bėrimas, urtikarija, bronchų spazmas, anafilaksinis šokas;
virškinimo trakto sutrikimai: pykinimas, vėmimas, skausmas, viduriavimas, opinės ligos komplikacijos (išopėjimas ir kraujavimas);
retais atvejais – galvos skausmas, svaigimas ir mieguistumas, pankreatitas (kasos uždegimas), kepenų funkcijos sutrikimas;
ypatingai retai – hipotenzijos reakcijos (kraujospūdžio sumažėjimas), spaudimas širdies plote, vandens ir elektrolitų susilaikymas, kraujo morfologinio tyrimo sutrikimai.
Pasireiškus padidinto jautrumo reakcijoms ir virškinimo sistemos sutrikimams, gydymą FELORAN būtina nutraukti.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI FELORAN
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, FELORAN vartoti negalima.
6. KITA INFORMACIJA
FELORAN sudėtis
Veiklioji medžiaga yra diklofenako natris. Vienoje 3 ml ampulėje yra 75 mg diklofenako natrio.
Pagalbinės medžiagos yra natrio sulfitas bevandenis, natrio edetatas, natrio hidroksidas 1 mol/l, injekcinis vanduo, NN – dimetilacetamidas.
FELORAN išvaizda ir kiekis pakuotėje
5 ml bespalvio stiklo ampulėse yra 3 ml tirpalo. Dešimt ampulių supakuota į PVC folijos lizdinę plokštelę. Viena (10 ampulių) ar dešimt (100 ampulių) PVC folijos lizdinių plokštelių kartoninėje dėžutėje ir pakuotės lapelis.
Tarptautinis pavadinimas | Diklofenakas |
Vaisto stiprumas | 75mg/3ml |
Vaisto forma | injekcinis tirpalas |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | Injekcijos |
Registracijos numeris | 96/3087/3 |
Registratorius | Corpus Medica UAB, Lietuva |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 1996.02.15 |
Vaistas perregistruotas | 2002.11.06 |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
FELORAN 75 mg/3ml injekcinis tirpalas
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
1 ml yra 25 mg diklofenako natrio.
Vienoje 3 ml ampulėje yra 75 mg diklofenako natrio.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Injekcinis tirpalas.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
Stipriems skausmams numalšinti sergant reumatoidinio artrito, juvenilinio poliartrito, ankilozuojančio spondiloartrito (Bechterio ligos), psoriazinio poliartrito, artrozės ar kitų degeneracinių sąnarių ligų ūmine forma.
Skiriamas podagros priepuolių, sunkių traumų, ūminių gimdos priklausinių uždegimų, stiprių migrenos priepuolių, inkstų ir tulžies pūslės akmenligės priepuolių skausmams numalšinti.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Švirkščiama į raumenis. Vienkartinė dozė suaugusiems žmonėms – 75 mg. Jei reikia, injekciją galima pakartoti ne anksčiau, kaip po 12 valandų. Gydymo trukmė – iki dviejų dienų.
4.3 Kontraindikacijos
Padidėjęs jautrumas diklofenakui (ir kitiems fenilalkanams) ar bet kuriai pagalbinei medžiagai. Nėštumas, aktyvios skrandžio opos, sunkus kepenų funkcijos nepakankamumas. Neskiriama vaikams, jaunesniems kaip 15 metų.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
FELORAN injekcinis tirpalas skiriamas tik ūminės ligos stadijos stipriems skausmams malšinti. Numalšinus stiprų skausmą gydymas tęsiamas kitomis preparato formomis: tabletėmis, žvakutėmis, geliu. Gydymo trukmė ne daugiau dviejų dienų, priešingu atveju padidėja nepageidaujamų poveikių pavojų.
FELORAN injekcinį tirpalą ypatingai atsargiai reikėtų skirti pacientams, kuriems diagnozuota atopija: bronchų astma, šienligė, alergija maistui ir vaistams (ypač prostaglandinų sintezės inhibitoriams), nes žymiai didesnė tikimybė, kad šiems žmonėms pasireikš alerginių reakcijų.
Ypatingai atsargiai skirti pacientams, sergantiems sunkiomis kepenų ir inkstų ligomis, kraujo ligomis, opiniu kolitu ir opalige (remisijos laikotarpiu), ir tiksliai pagal indikacijas, nes gali sutrikti preparato metabolizmas ir pasišalinimas iš organizmo. Gydant ligonius FELORAN, būtina reguliuoti kitų vaistų skyrimą, nes galima sąveika su FELORAN.
FELORAN injekcinis tirpalas švirkščiamas tik giliai į raumenis, rekomenduojama į sėdmenų raumenis.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
FELORAN vartojamas su kitais prostaglandinų sintezę slopinančiais vaistais didina alerginių reakcijų, opų ir kraujavimo iš virškinimo trakto pavojų. Kortikosteroidai ir alkoholis sustiprina neigiamą FELORAN poveikį virškinimo trakto gleivinei.
FELORAN injekcinį tirpalą vartojant injekcijomis, pasireiškia ličio pusiausvyros sutrikimų, sustiprėja ličio preparatų veikimas ir ilgiau veikia ličio preparatai.
FELORAN išstumia kumariną iš plazmos baltymų komplekso ir ilgiau vyksta trombocitų agregacija.
FELORAN silpnina digoksino ir saliuretikų veikimą, bet neturi poveikio geriamųjų antidiabetinių vaistų ir insulino veikimui.
FELORAN vartojant su kalio preparatais arba kalį tausojančiais diuretikais, gali pasireikšti hiperkalemija.
4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Nėščiosioms moterims FELORAN skirti nerekomenduojama.
Nedideliais kiekiais vaisto patenka į motinos pieną. Per parą vartojant 150 mg FELORAN, vaisto koncentracija motinos piene – 100 ng/ml. Ši koncentracija nesiekia mažiausios įrodomos slenkstinės koncentracijos plazmoje ir beveik nepasižymi farmakologiniu veikimu.
Kad nepasireikštų pavojus žindomam kūdikiui, vartojant FELORAN žindymą rekomenduojama nutraukti, o pradėti žindyti ne anksčiau kaip praėjus 72 valandoms po paskutinės vaisto injekcijos.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Dėl galvos skausmų ir mieguistumo, kuriuos gali sukelti FELORAN, skirti jį vairuojantiems arba dirbantiems kitą sutelkto dėmesio reikalaujantį darbą galima tik gerai įvertinus riziką.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Dažniausiai pasireiškia alerginės reakcijos: niežėjimas, odos bėrimas, urtikarija, kai kuriais atvejais Layell ir Stevens-Johnson’o sindromas, anafilaksinis šokas, bronchų spazmas.
Pykinimas, vėmimas, žarnyno diskomfortas ir skausmai, viduriavimas, opų paūmėjimas, išopėjimai ir kraujavimas pagal sisteminių nepageidaujamų poveikių dažnumą yra antroje vietoje.
Pasireiškus alerginėms reakcijoms ar hematemezei arba melenai (vėmimui arba tuštinimuisi su krauju), gydymą FELORAN būtina nutraukti.
Kiti sisteminiai nepageidaujami poveikiai – galvos skausmas, svaigimas ir mieguistumas – galimi retais atvejais.
Mažiau nei 1 proc. pacientų, gydytų FELORAN pasireiškia hipotenzijos reakcijų, spaudimas širdies plote, vandens ir elektrolitų susilaikymas, kraujodaros sutrikimų (agranuliocitozė, trombocitopenija, anemija).
4.9 Perdozavimas
Nestipriai perdozavus, pasireiškia virškinimo trakto sutrikimų – pykinimas, vėmimas, skrandžio skausmas. Neretai virškinimo trakto simptomus lydi mieguistumas, galvos skausmas, Menjero ligos reiškiniai ir alerginės reakcijos (odos bėrimas, stiprus niežėjimas). Stipriai apsinuodijus, kraujyje pasireiškia virškinimo trakto, toksikoalerginis ir cerebralinis sindromas.
Gydoma vadovaujantis klinikinės toksikologijos taisyklėmis – preparatas greitai šalinamas iš organizmo (forsuota diurezė, hemodializė ir hemoperfuzija). Specifinio priešnuodžio nėra.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė - nesteroidiniai priešuždegiminiai ir priešreumatiniai vaistai, ATC kodas. M01AB05.
Diklofenakas pasižymi stipriu priešuždegiminiu poveikiu, kuris įrodytas įvairiais eksperimentinių uždegimų modeliais. Preparatas sumažina ir sutrumpina uždegiminę reakciją bei sustiprina uždegiminio proceso proliferacinę stadiją. Vaistas pasižymi skausmą malšinančiu ir karščiavimą mažinančiu poveikiu. Diklofenakas slopina trombocitų agregaciją in vivo ir in vitro. Nepasižymi širdį slopinančiu poveikiu, bet silpnu opų atsiradimą skatinančiu poveikiu. Pagrindinis diklofenako veikimo mechanizmas – arachidono rūgšties virsmo prostaglandinais proceso slopinimas. Preparatas taip pat slopina beta endorfinų ir endogeninių pirogenų poveikį. Diklofenakas slopina lizosomų fermentų aktyvumą, katepsino B1 ir neutralios proteazės aktyvumą.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Šešiems sveikiems savanoriams sušvirkštus 75 mg diklofenako į raumenis, klinikinio tyrimo metu nustatyta, kad nepakitusio diklofenako plazmoje surandama po 30 minučių ir jo koncentracija yra 1,9 – 4,8 mcg/ml (vidurkis – 2,7 mcg/ml). Po 3 valandų plazmoje lieka vidutiniškai 10 proc. buvusios didžiausios vaisto koncentracijos plazmoje.
Tyrimo duomenimis, aktyvūs preparato komponentai po injekcijos greitai rezorbuojasi.
Didžiausia koncentracija plazmoje susidaro per 15 – 30 minučių.
Daugiausia oksidacijos ir jungimosi reakcijomis preparatas skaidomas kepenyse. Didelė preparato dalis (apie 99,7 proc.) jungiasi su plazmos baltymais, daugiausia albumino frakcija. Diklofenakas iš organizmo pasišalina per inkstus (apie 2/3 suvartotos dozės), su tulžimi ir fekalijomis. Vaistas greitai pasišalina iš organizmo – beveik 90 proc. suvartotos dozės iš organizmo išsiskiria per 72 valandas. Didelės vaisto koncentracijos aptinkamos sąnarių skystyje. Preparato patenka ir į motinos pieną.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Preparatą sušvirkštus į raumenis LD50 žiurkėms – 61 (43 – 87) mg/kg kūno masės. Vaistą sugirdžius – 50 (33 – 76) mg/kg kūno masės. Diklofenakas priklauso stipriai toksiškų medžiagų grupei.
Po 30 dienų žiurkių albinosių gydymo diklofenaku (12,5 – 25 mg/kg kūno masės) atliktas histologinis gyvūnų audinių tyrimas, kurio metu nustatyta hiperemija, nedidelio laipsnio plonųjų žarnų gleivinės edema, pavieniais atvejais rasta paviršinių erozijų ir opų.
Žiurkes diklofenaku (dozė - 12,5 mg/kg kūno masės) girdžius 90 ir 180 dienų, nustatytas skrandžio sekrecinių liaukų sumažėjimas, plotai su didesniu kraujo priplūdimu, epitelinių ir retikulinių ląstelių branduolių irimas.
Vaikingoms žiurkėms albinosėms švirkščiant FELORAN injekcinį tirpalą 2,5 mg/kg kūno masės dozę 2 -19 nėštumo savaitę, embriotoksinio ir teratogeninio poveikio nenustatyta.
Mutageninis poveikis AMES testu nenustatytas.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Vienoje ampulėje:
NN-dimetilacetamido 0,600 ml
Natrio sulfito bevandenio 9 mg
Natrio edetato 0,6 mg
Natrio hidroksido 1 mol/l
Injekcinio vandens iki 3 ml
6.2 Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3 Tinkamumo laikas
2 metai
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.
6.5 Pakuotė ir jos turinys
5 ml bespalvio stiklo ampulėje yra 3 ml tirpalo. PVC folijos lizdinėje plokštelėje – dešimt ampulių. Kartoninėje dėžutėje yra viena (10 ampulių) ar dešimt (100 ampulių) PVC folijos lizdinių plokštelių ir pakuotės lapelis.
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti
Specialių reikalavimų nėra.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
-
+185-24+161
-
+44-7+37
-
+20-4+16
-
+15-6+9
-
+9-5+4
- Daugiau gydymo įstaigų
Anekdotai
-
Ligoninės chirurgas šaukia valytojai:
- Marija, ar tvarkydamasi neišmetei inkstų? - Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Kurią Flavamed formą renkatės gydyti kosuliui?