Kvetiapinas, 25mg, plėvele dengtos tabletės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: Accord Healthcare Limited, Jungtinė Karalystė
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Kvetiapinas
I PRIEDASPREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMASQuetiapine Accord 25 mg plėvele dengtos tabletės
Quetiapine Accord 100 mg plėvele dengtos tabletės
Quetiapine Accord 150 mg plėvele dengtos tabletės
Quetiapine Accord 200 mg plėvele dengtos tabletės
Quetiapine Accord 300 mg plėvele dengtos tabletės
2.KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTISKiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 25 mg kvetiapino (kvetiapino hemifumarato pavidalu).
Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 100 mg kvetiapino (kvetiapino hemifumarato pavidalu).
Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 150 mg kvetiapino (kvetiapino hemifumarato pavidalu).
Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 200 mg kvetiapino (kvetiapino hemifumarato pavidalu).
Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 300 mg kvetiapino (kvetiapino hemifumarato pavidalu).
Pagalbinė medžiaga:
Kiekvienoje 25 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 13,330 mg laktozės monohidrato.
Kiekvienoje 100 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 53,200 mg laktozės monohidrato.
Kiekvienoje 150 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 79,800 mg laktozės monohidrato.
Kiekvienoje 200 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 106,400 mg laktozės monohidrato.
Kiekvienoje 300 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 159,600 mg laktozės monohidrato.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3.FARMACINĖ FORMAPlėvele dengta tabletė
25 mg tabletės yra rožinės spalvos, apvalios, abipus išgaubtos, lygaus paviršiaus, dengtos plėvele.100 mg tabletės yra geltonos spalvos, apvalios, abipus išgaubtos, lygaus paviršiaus, dengtos plėvele.150 mg tabletės yra šviesiai geltonos spalvos, apvalios, abipus išgaubtos, lygaus paviršiaus, dengtos plėvele.200 mg tabletės yra baltos arba beveik baltos spalvos, apvalios, abipus išgaubtos, lygaus paviršiaus, dengtos plėvele.300 mg tabletės yra baltos arba beveik baltos spalvos, kapsulės pavidalo, abipus išgaubtos, dengtos plėvele, vienoje jų pusėje įspaustas užrašas „300”, kita – lygi.
4.KLINIKINĖ INFORMACIJA4.1Terapinės indikacijosQuetiapine Accord vartojamas gydyti:
- šizofreniją;
- bipolinį sutrikimą, įskaitant:
-vidutinio sunkumo arba sunkius manijos epizodus, sergant bipoliniu sutrikimu;
- didžiosios depresijos epizodus, sergant bipoliniu sutrikimu;
- ligos atkryčio prevenciją pacientams, kuriems manijos arba depresijos epizodų gydymas kvetiapinu buvo veiksmingas.
Skirtingoms indikacijoms esama skirtingų dozavimo normų. Todėl reikia pasirūpinti, kad pacientai gautų aiškią informaciją apie dozę, kuri yra tinkama jų būklei.
Suaugusieji
Šizofrenijos gydymas
Quetiapine Accord turi būti vartojamas du kartus per parą. Bendra paros dozė pirmąsias 4 paras: 1oji para – 50 mg; 2oji para – 100 mg; 3ioji para – 200 mg; 4oji para – 300 mg.
Vėliau, po 4osios paros, dozę reikia laipsniškai didinti iki įprastos veiksmingos – 300450 mg per parą. Atsižvelgiant į individualų klinikinį atsaką bei toleravimą, paros dozę galima koreguoti. Ji gali būti nuo 150 mg iki 750 mg.
Vidutinio sunkumo arba sunkių manijos epizodų, susijusių su bipoliniu sutrikimu, gydymas
Quetiapine Accord turi būti vartojamas du kartus per parą. Jei šis vaistas yra skiriamas vienas arba kartu su nuotaikos stabilizatoriais, tai bendra paros dozė pirmąsias keturias paras: 1oji para – 100 mg; 2oji para – 200 mg; 3ioji para – 300 mg; 4oji para – 400 mg. Vėliau paros dozę, ją didinant ne daugiau kaip po 200 mg per parą, iki šeštosios paros galima padidinti iki 800 mg.
Atsižvelgiant į individualų klinikinį atsaką bei toleravimą, paros dozę galima koreguoti. Ji gali būti nuo 200 mg iki 800 mg per parą. Įprasta veiksminga dozė yra nuo 400 mg iki 800 mg per parą.
Didžiosios depresijos epizodų, susijusių su bipoliniu sutrikimu, gydymas
Quetiapine Accord reikia vartoti vieną kartą per parą prieš miegą. Bendra paros dozė pirmąsias keturias paras: 1oji para – 50 mg; 2oji para – 100 mg; 3ioji para – 200 mg; 4oji para – 300 mg. Rekomenduojama paros dozė yra 300 mg kvetiapino.
Klinikinių tyrimų metu vartojančiųjų 600 mg grupėje, lyginant su vartojančiųjų 300 mg grupe, papildomo teigiamo poveikio nepastebėta. Pavieniams pacientams 600 mg dozės teigiamas poveikis gali būti didesnis. Klinikinių tyrimų metu nustatyta, kad, pasireiškus toleravimo sutrikimams, pavieniams pacientams kvetiapino dozę galima sumažinti iki minimalios – 200 mg.
Depresijos epizodų, susijusių su bipoliniais sutrikimais, gydymą turi paskirti gydytojas, turintis bipolinių sutrikimų gydymo patirties.
Bipolinio sutrikimo pasikartojimo profilaktika.
Bipolinio sutrikimo manijos, depresijos ar mišraus epizodo pasikartojimo profilaktika kvetiapinu galima tuo atveju, jei pacientas reagavo į kvetiapiną ūminio bipolinio sutrikimo gydymo metu. Toliau turi būti vartojama tokia pat dozė. Atsižvelgiant į ligonio klinikinę reakciją į gydymą bei vaistinio preparato toleravimą, paros dozę galima koreguoti 300–800 mg ribose (paros dozė turi būti suvartojama per du kartus). Palaikomojo gydymo metu svarbu vartoti mažiausią veiksmingą dozę.
Senyvi pacientai
Senyvus žmones kvetiapino tabletėmis, kaip ir kitokiais antipsichoziniais ir antidepresiniais vaistiniais preparatais, reikia gydyti atsargiai, ypač pradinio dozės nustatymo laikotarpiu. Senyvus žmones reikia pradėti gydyti 25 mg Quetiapine Accord paros doze. Dozę reikia kasdien didinti 2550 mg iki bus pasiekta veiksminga dozė. Priklausomai nuo klinikinio atsako ir vaistinio preparato toleravimo senyviems žmonėms kvetiapino dozės nustatymo laikotarpis gali būti ilgesnis, o terapinė paros dozė mažesnė, negu jaunesniems suaugusiems žmonėms. Senyvų žmonių kraujo plazmoje kvetiapino klirenso vidurkis buvo 3050% mažesnis, negu jaunesnių pacientų.
Veiksmingumas ir saugumas vyresniems nei 65 metų amžiaus pacientams, sergantiems depresijos epizodais, susijusiais su bipoliniu sutrikimu, tiriamas nebuvo.
Vaikai ir paaugliai
Kvetiapino tablečių nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams, jaunesniems nei 18 metų amžiaus, nes trūksta duomenų apie jų vartojimo pagrįstumą šioje amžiaus grupėje. Turimi duomenys iš placebu kontroliuojamų klinikinių tyrimų pateikti 4.4, 4.8, 5.1 ir 5.2 skyriuose.
Inkstų funkcijos sutrikimas
Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, dozės keisti nereikia.
Kepenų funkcijos sutrikimas
Kvetiapinas ekstensyviai metabolizuojamas kepenyse, todėl pacientus, kurių kepenų funkcija sutrikusi, Quetiapine Accord reikia gydyti atsargiai, ypač pradiniu dozės nustatymo laikotarpiu. Pacientus, kurių kepenų funkcija sutrikusi, reikia pradėti gydyti 25 mg paros doze. Priklausomai nuo kiekvieno paciento klinikinio atsako ir toleravimo, pradinę paros dozę reikėtų kasdien didinti 2550 mg iki bus pasiekta veiksminga dozė.
Vartojimo metodas
Quetiapine Accord galima vartoti su maistu arba be jo.
4.3KontraindikacijosQuetiapine Accord negalima vartoti pacientams, kuriems padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei šio vaistinio preparato medžiagai.
Negalima vartoti kartu su citochromo P 450 3A4 inhibitoriais, pvz., ŽIV proteazės inhibitoriais, azolo grupės vaistiniais preparatais nuo grybelių, eritromicinu, klaritromicinu ar nefazodonu (žr. 4.5 skyrių).
4.4Specialūs įspėjimai ir specialios atsargumo priemonėsKadangi kvetiapinas vartojamas, esant kelioms indikacijoms, reikia apsvarstyti saugos profilį priklausomai nuo kiekvieno atskiro paciento diagnozės ir skiriamos dozės.
Vaikai ir paaugliai (10 17 metų)
Kvetiapino nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams, nes duomenų, paremiančių tokių pacientų gydymą, nėra. Klinikinių tyrimų metu su kvetiapinu nustatyta, kad greta žinomų suaugusiems žmonėms nustatytų saugumo savybių (žr. 4.8 skyrių) vaikams ir paaugliams, palyginti su suaugusiais žmonėmis, tam tikri nepageidaujami reiškiniai (apetito padidėjimas, prolaktino koncentracijos serume padidėjimas ir ekstrapiramidiniai simptomai) atsiranda dažniau. Be to, vienas nustatytas nepageidaujamas reiškinys (kraujospūdžio padidėjimas), kurio tyrimų su suaugusiais žmonėmis metu nebuvo. Vaikams ir paaugliams buvo skydliaukės funkcijos tyrimų rodmenų pokyčių.
Be to, kvetiapino ilgalaikis saugumas, susijęs su poveikiu augimui ir brendimui, tirtas vertinant ne ilgesnį kaip 26 savaičių laikotarpį. Ilgalaikis poveikis kognityvinei ir elgesio raidai nežinomas.
Placebo kontroliuotų tyrimų, kuriuose dalyvavo vaikai ir paaugliai, gydomi kvetiapinu, metu kvetiapino vartojimas buvo susijęs su dažnesniu ekstrapiramidinių simptomų (EPS) atsiradimu ligoniams, gydytiems nuo šizofrenijos ir bipolinės manijos, palyginti su placebo vartojusiais pacientais (žr. 4.8 skyrių).
Savižudybė ir (arba) mintys apie savižudybę arba klinikinės būklės pasunkėjimas
Su bipoliniu sutrikimu susijusi depresija siejama su padidėjusiu minčių apie savižudybe, savęs žalojimo ir savižudybės (su savižudybe siejamų reiškinių) pavoju. Šis pavojus išlieka tol, kol bus pasiekta reikšminga remisija. Kadangi pirmosiomis gydymo savaitėmis arba ilgiau pagerėjimas gali nepasireikšti, pacientus reikia atidžiai stebėti tol, kol toks pagerėjimas pasireikš. Remiantis bendrąja klinikine patirtimi, ankstyvuoju sveikimo laikotarpiu savižudybės rizika gali padidėti.
Be to, gydytojai privalo atsižvelgti į padidėjusią su savižudybe siejamų reiškinių riziką po staigaus gydymo kvetiapinu nutraukimo dėl žinomų rizikos faktorių, susijusių su gydoma liga. Kiti psichiatriniai susirgimai, dėl kurių yra skiriamas kvetiapinas, taip pat yra susiję su padidėjusia su savižudybe siejamų reiškinių rizika. Be to, šios būklės gali būti susijusios su sunkiais depresiniais epizodais. Todėl reikia laikytis tų pačių atsargumo priemonių, kai gydomi pacientai su sunkiais depresijos epizodais ir su kitais psichiatriniais susirgimais.
Pacientai, kuriems praeityje yra buvę su savižudybe siejamų reiškinių, arba tie, kuriems yra didelis suicidinio ketinimo laipsnis prieš prasidedant gydymui turi didesnę minčių apie savižudybę arba savižudybės bandymų riziką ir todėl gydymo metu turi būti atidžiai stebimi. Placebu kontroliuojamų klinikinių tyrimų, kuriuose buvo tiriami antidepresantai, gydant psichiatrinėmis ligomis sergančius pacientus, meta analizė parodė padidėjusią savižudybinio elgesio riziką, vartojant antidepresantus, palyginti su pacientais, kurie vartojo placebą, grupėje, kurioje pacientai jaunesni, nei 25 metų.
Pacientai, ir ypatingai esantys didelės rizikos grupėje, turi būti įdėmiai stebimi, kai vyksta medikamentinis gydymas, ypatingai gydymo pradžioje, ir kai keičiama dozė. Pacientai (ir pacientų globėjai) turi būti įspėti apie tai, kad reikia stebėti klinikinės situacijos blogėjimą, suicidinį elgesį ir mintis apie savižudybę, o taip pat apie neįprastus elgesio pasikeitimus, ir nedelsiant kreiptis medicinos pagalbos, jei pasirodo tokie simptomai.
Trumpalaikių placebu kontroliuojamų klinikinių tyrimų metu jaunesniems kaip 25 metų suaugusiems pacientams, sergantiems didžiosios depresijos epizodais, susijusiais su bipoliniu sutrikimu, ir gydytiems kvetiapinu, nustatyta didesnė su savižudybe siejamų reiškinių rizika, negu vartojusiems placebą (atitinkamai, 3,0% ir 0%).
Somnolencija ir galvos svaigimas
Kvetiapino vartojimas yra susijęs su somnolencijos ir panašių simptomų, pavyzdžiui, sedacijos, pasireiškimu (žr. 4.8 skyrių). Klinikinių tyrimų su bipoline depresija sergančiais pacientais metu šis poveikis įprastai pasireikšdavo per pirmąsias 3 gydymo paras ir dažniausiai buvo nesunkus arba vidutinio sunkumo. Mažiausiai dvi savaites nuo somnolencijos pradžios arba tol, kol pasireikš simptomų pagerėjimas ir bus galima svarstyti apie gydymo nutraukimą, gali tekti bipoline depresija sergančius pacientus, kuriems pasireiškė sunki somnolencija, lankyti dažniau.
Kvetiapino vartojimas yra susijęs su ortostatine hipotenzija ir su ja susijusiu galvos svaigimu (žr. 4.8 skyrių), kuris, kaip ir somnolencija, paprastai atsiranda pradiniame dozės nustatymo laikotarpyje. Tai gali padidinti atsitiktinio sužalojimo (kritimo) pasireiškimo dažnumą, ypatingai tarp pagyvenusių pacientų. Todėl pacientams patariama būti atsargiems, kol jie nesusipažįsta su potencialiu vaistų poveikiu.
Širdies ir kraujagyslių sistemos liga
Pacientus, kurie serga širdies ir kraujagyslių sistemos, smegenų kraujagyslių liga arba kuriems yra kitokių sutrikimų, skatinančių hipotenzijos pasireiškimą, Quetiapine Accord reikia vartoti atsargiai.
Kvetiapinas gali sukelti ortostatinę hipotenziją, ypač pradiniu dozės didinimo laikotarpiu, bet tai dažniau pasitaiko vyresniems, o ne jaunesniems pacientams. Jeigu ji pasireiškia, reikia mažinti dozę arba ją didinti laipsniškiau. Pacientams, kurie serga foninėmis širdies ir kraujagyslių ligomis, reikalingas lėtesnis dozės keitimas.
Traukuliai
Kontroliuojamų klinikinių tyrimų metu pacientams, vartojantiems kvetiapino ar placebo, traukulių dažnis nesiskyrė. Nėra duomenų apie pasireiškiančius traukulius tarp pacientų, kuriems praeityje yra buvę traukulių. Pacientus, kuriems yra buvę traukulių priepuolių, kvetiapinu, kaip ir kitokiais antipsichoziniais preparatais, rekomenduojama gydyti atsargiai (žr. 4.8 skyrių).
Ekstrapiramidiniai simptomai
Kvetipanimo vartojimas buvo susijęs su akatizijos pasireiškimu, kuriai būdingas subjektyviai nemalonus arba erzinantis nerimas arba poreikis judėti, su kuriuo dažnai pasireiškia nesugebėjimas ramiai sėdėti arba stovėti. Tai dažniausiai pasireiškia per kelias pirmąsias gydymo savaites. Pacientams, kuriems pasireiškia šie simptomai, dozės padidinimas gali turėti labai neigiamą poveikį.
Placebu kontroliuojamu tyrimų su suaugusiais pacientais, sergančiais didžiosios depresijos epizodais, susijusiais su bipoliniu sutrikimu, metu kvetiapino grupėje ekstrapiramidinių simptomų (EPS) dažnis buvo didesnis nei placebo grupėje (žr. 4.8 ir 5.1 skyrius).
Vėlyvoji diskinezija
Vėlyvoji diskinezija yra potencialiai negrįžtamų, nevalingų ir diskinezinių judesių sindromas, kuris gali pasireikšti pacientams, vartojantiems vaistinių preparatų nuo psichozės, įskaitant kvetiapiną.
Jei pasireiškia vėlyvosios diskinezijos požymių ar simptomų, būtina apsvarstyti, ar nereikėtų sumažinti dozės arba nutraukti Quetiapine Accord vartojimo. Vėlyvosios diskinezijos simptomai gali pasunkėti ar net atsirasti ir nutraukus jo vartojimą (žr. 4.8 skyrių).
Piktybinis neuroleptinis sindromas
Piktybinis neuroleptinis sindromas buvo susijęs su gydymu antipsichoziniais vaistiniais preparatais, įskaitant kvetiapiną (žr. 4.8 skyrių).). Klinikiniai jo simptomai yra hipertermija, psichikos pokytis, raumenų rigidiškumas, autonominės nervų sistemos nestabilumas ir kreatinfosfokinazės aktyvumo padidėjimas. Jeigu šis sindromas pasireiškia, kvetiapino vartojimą reikia nutraukti ir skirti tinkamą šio sindromo gydymą.
Sunki neutropenija
Klinikinių Quetiapine Accord tyrimų metu nedažnai pasireiškė sunki neutropenija (neutrofilų < 0,5 x 109/l). Daugumas sunkios neutropenijos atvejų atsirado per pirmuosius du gydymo kvetiapinu mėnesius. Neabejotino ryšio su dozės dydžiu nebuvo. Po Quetiapine Accord pateikimo į rinką nustatyta, kad leukopenija ir (arba) neutropenija išnyksta nutraukus Quetiapine Accord vartojimą. Galimi neutropenijos rizikos veiksniai yra mažas leukocitų kiekis prieš pradedant gydyti ir buvusi vaistinio preparato sukelta neutropenija. Jeigu neutrofilų kiekis yra < 1 x 109/l, gydymą Quetiapine Accord reikia nutraukti, stebėti, ar neatsiranda infekcijos požymių ir simptomų, bei sekti neutrofilų kiekį tol, kol jis tampa didesnis kaip 1,5 x 109/l (žr. 5.1 skyrių).
Sąveika
Žr. ir 4.5 skyrių
Kvetiapiną vartojant kartu su stipraus poveikio kepenų fermentų induktoriais, pvz., karbamazepinu arba fenitoinu, gerokai sumažėja kvetiapino koncentracija kraujo plazmoje ir dėl to galima įtaka jo poveikiui. Kepenų fermentų induktorių vartojančius pacientus kvetiapinu galima pradėti gydyti tik gydytojui nustačius, kad gydymo kvetiapinu nauda bus didesnė už kepenų fermentų induktorių vartojimo nutraukimo riziką. Bet kokius gydymo kepenų induktoriais pokyčius svarbu daryti palaipsniui, prireikus induktorius galima keisti neinduktoriais (pvz., natrio valproatu).
Svoris
Tarp pacientų, vartojusių kvetiapiną, pastebėtas svorio augimas, ir tai turi būti stebima ir imamasi priemonių pagal klinikines aplinkybes, pagal naudojamas antipsichotines rekomendacijas (žr. 4.8 ir 5.1 skyrių).
Hiperglikemija
Retais atvejais gauta pranešimų apie gydymo kvetiapinu metu pasireiškusią hiperglikemiją arba atsiradusį ir (arba) pasunkėjusį cukrinį diabetą, kartais susijusius su ketoacidoze arba koma, taip pat buvo ir mirtinų atvejų (žr. 4.8 skyrių). Kai kuriais atvejais buvo pranešta apie ankstesnį kūno svorio padidėjimą, kuris gali būti prisidedantis faktorius. Patariama vykdyti klinikinį stebėjimą pacientams pagal galiojančias antipsichotines rekomendacijas. Pacientai, kurie yra gydomi bet kuriuo antipsichotiniu medikamentu, tarp jų ir kvetiapinu, turi būti stebimi, atkreipiant dėmesį į hiperglikemijos požymius (polidipsija, poliurija, polifagija ir silpnumas), ir pacientams, kurie serga cukriniu diabetu arba kuriems yra jo pasireiškimo rizikos veiksnių, patariamas tinkamas klinikinis stebėjimas, sekant, ar nėra blogėjančios gliukozės kontrolės požymių. Svorį reikia nuolatos stebėti.
Lipidai
Klinikinių tyrimų su kvetiapinu metu stebėtas trigliceridų, mažo tankio lipoproteinų (MTL) ir bendro cholesterolio kiekio padidėjimas bei didelio tankio lipoproteinų (DTL) cholesterolio kiekio sumažėjimas (žr. 4.8 skyrių). Lipidų kiekio pasikeitimą reikia tinkamai gydyti.Metabolizmo rizikos veiksniai
Klinikinių tyrimu metu pastebėti svorio, gliukozės kiekio kraujyje (žr. hiperglikemija) ir lipidų pokyčiai, kurie pacientams (įskaitant ir tuos, kuriems yra normalūs baziniai rodikliai) gali atsirasti dėl neigiamo poveikio metabolizmui, ir turi būti gydomi, atsižvelgiant į esamus klinikinius simptomus (žr. ir 4.8 skyrių).
QT intervalo pailgėjimas
Klinikinių tyrimų metu bei vaistinio preparato vartojant taip, kaip nurodyta Preparato charakteristikų santraukoje, gydymas kvetiapinu nebuvo susijęs su nuolatiniu absoliutaus QT intervalo pailgėjimu. Po vaisto pateikimo į rinką, gauta pranešimų apie, dėl kvetiapino vartojimo pasireiškusį QT intervalo pailgėjimą, vartojant terapines dozes (žr. 4.8 skyrių) ir perdozavimo atveju (žr. 4.9 skyrių). Kaip ir vartojant kitokių antipsichozinių preparatų, pacientams, kurie serga širdies ir kraujagyslių liga arba giminaičiams nustatyta QT intervalo pailgėjimo atvejų, kvetiapino reikia vartoti atsargiai. Kvetiapiną vartoti kartu su medikamentais, ilginančiais QTc intervalą, arba su neuroleptikais reikia atsargiai, ypač senyviems žmonėms, pacientams, kuriems yra įgimtas ilgojo QT intervalo sindromas, stazinis širdies nepakankamumas, širdies hipertrofija, hipokalemija arba hipomagnezemija (žr. 4.5 skyrių).
Nutraukimas
Kvetiapino vartojimą nutraukus staiga buvo ūminių nutraukimo simptomų: nemigos, pykinimo, galvos skausmo, viduriavimo, vėmimo, svaigulio ir dirglumo atvejų. Taip pat gali pasireikšti psichotinių simptomų atsinaujinimas ir yra pranešta apie nevalingų judesių sutrikimų atsiradimą (pavyzdžiui, akatiziją, distoniją ir diskineziją). Gydymą patariama nutraukti palaipsniui bent per vienos arba dviejų savaičių laikotarpį (žr. 4.8 skyrių).
Senyvi žmonės, sergantys su demencija susijusia psichoze
Pacientams, sergantiems su demencija susijusia psichoze, gydymas Quetiapine Accord yra nepatvirtintas.
Atsitiktinių imčių placebu kontroliuojamo klinikinio tyrimo metu kai kuriais atipiniais antipsichoziniais preparatais gydomiems demencija sergantiems pacientams 3 kartus padidėjo cerebrovaskulinio nepageidaujamo poveikio dažnis. Koks šio rizikos padidėjimo mechanizmas, nežinoma. Rizikos padidėjimo negalima atmesti nei gydymo kitokiais antipsichoziniais preparatais metu, nei kitokios populiacijos pacientams. Pacientus, kuriems padidėjusi insulto rizika, Quetiapine Accord reikia gydyti atsargiai.
Gydymo atipiniais antipsichoziniais preparatais metaanalizės duomenimis senyviems pacientams, sergantiems su demencija susijusia psichoze, mirties rizika yra didesnė, negu vartojantiems placebo. Vis dėlto dviejų 10 savaičių placebu kontroliuojamų tyrimų, kuriuose dalyvavo tokios pačios populiacijos pacientai (n = 710; vidutinis amžius 83 metai, amžiaus ribos: 5699 m.), metu kvetiapinu gydomų pacientų mirtingumo dažnis buvo 5,5%, placebo vartojančių tiriamųjų 3,2%. Šių tyrimų metu pacientai mirė dėl įvairių priežasčių, kurios buvo tikėtinos šiai populiacijai. Šie duomenys tarp gydymo kvetiapinu ir demencija sergančių senyvų pacientų mirties priežastinio ryšio nerodo.
Hepatiniai poveikiai
Atsiradus geltai, kvetiapino vartojimą reikia nutraukti.
Kitos ligos
Disfagija
Gauta pranešimų apie vartojantiesiems kvetiapiną pasireiškusius disfagijos ir aspiracijos atvejus (žr. 4.8 skyrių). Pacientus, kuriems padidėjusi aspiracinės pneumonijos rizika, kvetiapinu reikia gydyti atsargiai, nors ir priežastinis ryšys su aspiracine pneumonija nenustatytas.
Veninė tromboembolija (VTE)
Vaistinių preparatų nuo psichozės vartojusiems pacientams buvo veninės tromboembolijos (VTE) atvejų. Kadangi antipsichotikais gydomi pacientai dažnai turi įgytų VTE rizikos veiksnių, būtina nustatyti visus galimus rizikos veiksnius prieš pradedant gydymą kvetiapinu ir jo metu bei imtis profilaktikos priemonių.
Pankreatitas
Klinikinių tyrimų ir įvedus vaistinį preparatą į rinką metu gauta pranešimų apie pankreatitą. Pranešimuose apie patirtį po įvedimo į rinką, daugeliui pacientų pasireiškė faktoriai (rizikos faktoriai apsunkino ne visus atvejus), kurie yra žinomai susiję su pankreatitu, pavyzdžiui, padidėjęs trigliceridų kiekis (žr. 4.4 skyrių – lipidai), tulžies akmenys ir alkoholio vartojimas.
Papildoma informacija
Apie ūminio vidutinio sunkumo arba sunkaus manijos epizodo gydymą kvetiapinu kartu su valproato seminatrio druska arba ličiu duomenų yra mažai, tačiau gydymas šiuo deriniu buvo toleruojamas gerai (žr. 4.8 ir 5.1 skyrius). Duomenys rodo, kad trečiąją gydymo savaitę poveikis būna adityvus.
Laktozė
Kvetiapino tabletėse yra laktozės. Pacientams, turintiems retų paveldimų galaktozės netoleravimo sutrikimų, LAPP laktazėsnepakankamumą ar gliukozės ir galaktozės malabsorbciją, negalima vartoti šio vaisto.
4.5Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveikaKadangi kvetiapinas daugiausiai veikia centrinę nervų sistemą, kvetiapiną reikia atsargiai vartoti su kitais centrinio poveikio vaistiniais preparatais ir alkoholiu.
Citochromas P450 (CYP) 3A4 yra svarbiausias fermentas, dalyvaujantis citochromo P450 sistemos vykdomame kvetiapino metabolizme. Sąveikos tyrimų metu sveikų asmenų, kartu su kvetiapinu (25 mg) gėrusių ketokonazolo (CYP 3A4 inhibitoriaus), organizme kvetiapino AUC padidėjo 58 kartus. Remiantis tuo, kvetiapiną vartoti kartu su CYP 3A4 inhibitoriais negalima. Be to, kvetiapino vartojimo laikotarpiu nerekomenduojama vartoti greipfrutų sulčių.
Kvetiapinas neindukavo hepatinių fermentų sistemų, kurios dalyvavo antipirino metabolizme. Tačiau kartotinių dozių klinikinio tyrimo metu įvertinta kvetiapino, vartojamo prieš gydymą karbamazepinu (kepenų fermentų induktoriumi) ir jo metu, farmakokinetika. Nustatyta, kad kartu vartojamas karbamazepinas reikšmingai padidina kvetiapino klirensą. Dėl klirenso padidėjimo sisteminė kvetiapino ekspozicija (atsižvelgiant į AUC) buvo vidutiniškai 13% mažesnė, negu gydymo vien kvetiapinu metu, nors kai kuriems pacientams pasireiškė stipresnis poveikis. Dėl šios sąveikos kvetiapino koncentracija kraujo plazmoje gali būti mažesnė ir tai gali daryti įtaką kvetiapino poveikiui. Kvetiapiną vartojant kartu su fenitoinu (mikrosomų fermentų induktoriumi), labai (maždaug 450%) padidėja kvetiapino klirensas. Kepenų fermentų induktorių vartojančius pacientus, kvetiapino galima pradėti gydyti tik gydytojui nustačius, kad gydymo kvetiapinu nauda bus didesnė už kepenų fermentų induktorių vartojimo nutraukimo riziką. Bet kokius gydymo kepenų induktoriais pokyčius svarbu daryti palaipsniui, prireikus induktorius galima keisti neinduktoriais (pvz., natrio valproatu) (žr. ir 4.4 skyrių „Specialūs įspėjimai ir specialios atsargumo priemonės“).
Vartojant kartu su antidepresantais imipraminu (CYP2D6 inhibitoriumi) arba fluoksetinu (CYP3A4 ir CYP2D6 inhibitoriumi), kvetiapino farmakokinetika reikšmingai nekito.
Vartojant kartu su antipsichoziniu preparatu risperidonu arba haloperidoliu, kvetiapino farmakokinetika reikšmingai nekito, tačiau kartu su kvetiapinu vartojant tioridaziną, kvetiapino klirensas padidėjo maždaug 70%.
Cimetidinas kartu vartojamo kvetiapino farmakokinetikos nekeitė.
Kvetiapinas kartu vartojamo ličio preparato farmakokinetikos nekeitė.
Kvetiapiną vartojant kartu su valproine rūgštimi, kaip valproato seminatrį (taip pat žinomą kaip valproato natrio druska – divalproex sodium (USAN)) su kvetiapinu, kliniškai reikšmingai nekito nei vieno, nei kito šių vaistinių preparatų farmakokinetika. Valproato seminatris yra stabilus koordinacinis mišinys, susidedantys iš natrio valproato ir valproinės rūgšties moliniame santykyje 1:1. Retrospektyvaus tyrimo su vaikais ir paaugliais, kurie buvo gydomi valproatu, kvetiapinu, arba abiem preparatais, duomenimis buvo nustatyta, kad leukopenija ir neutropenija atsirado dažniau kombinuoto gydymo, o ne monoterapijos grupėje.
Formalių sąveikos su įprastiniais kardiovaskulinę sistemą veikiančiais medicininiais preparatais tyrimų neatlikta.
Kvetiapiną vartoti kartu su vaistiniais preparatais, sutrikdančiais elektrolitų pusiausvyrą arba ilginančiais QTc intervalą, reikia atsargiai.
Buvo pranešimų apie neteisingus teigiamus rezultatus metadono ir triciklinių antidepresantų fermentiniuose imuniniuose tyrimuose tarp tų pacientų, kurie gėrė kvetiapiną. Rekomenduojama patvirtinti abejotinus tyrimų rezultatus tinkama chromatografine technika.
4.6Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpisNėštumo metu vartojamo kvetiapino saugumas ir veiksmingumas žmogui dar netirtas. Iki šiol tyrimais su gyvūnais nebuvo nustatyta, kad preparatas darytų žalingą poveikį, tačiau galimas poveikis vaisiaus akims netirtas. Dėl šios priežasties, kvetiapiną nėštumo laikotarpiu galima vartoti tik tada, kai laukiama nauda pranoksta galimą pavojų. Moterų, kurios nėštumo laikotarpiu vartojo kvetiapiną, naujagimiams buvo nustatyta nutraukimo simptomų.
Naujagimiai, kuriems daro poveikį antipsichotiniai preparatai (tarp jų - kvetiapinas) trečiojo nėštumo trimestro metu turi padidėjusią nepageidautinų reakcijų riziką, tarp jų ekstrapiramidiniai ir nutraukimo simptomai, kurie gali būti skirtingo sunkumo ir trukmės. Buvo pranešama apie ažitaciją, hipertoniją, hipotoniją, drebulį, liguistą mieguistumą, kvėpavimo sutrikimus ir maitinimosi sutrikimus. Todėl naujagimiai turi būti atidžiai stebimi.
Buvo paskelbta pranešimų apie kvetiapino išsiskyrimą į motinos pieną, tačiau jo išsiskyrimo apimtys nebuvo vienodos. Žindančios moterys turi vengti žindymo, kai vartoja kvetiapiną.
4.7Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmusDėl pagrindinio kvetiapino poveikio centrinei nervų sistemai preparatas gali trikdyti veiklą, kuriai reikalingas budrumas ir gali sukelti mieguistumą. Pacientus reikia perspėti nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų, kol nepaaiškės individualus jautrumas.
4.8Nepageidaujamas poveikisQuetiapine Accord sukeliamos nepageidaujamos reakcijos, apie kurias pranešama dažniausiai, yra somnolencija, svaigulys, burnos džiūvimas, lengva astenija, vidurių užkietėjimas, tachikardija, ortostatinė hipotenzija ir dispepsija.
Vartojant Quetiapine Accord, kaip ir kitus vaistinius preparatus nuo psichozės, pasitaikė sinkopės, svorio augimo, piktybinio neuroleptinio sindromo, leukopenijos, neutropenijos ir periferinės edemos atvejų.
Nepageidaujamos reakcijos, pasireiškusios vartojant Quetiapine Accord, toliau pateikiamoje lentelėje išvardytos pagal dažnumą, laikantis Medicinos mokslų tarptautinių organizacijų tarybos rekomendacijų (angl. Council for International Organizations of Medical Sciences - CIOMS III darbo grupė, 1995).
Nepageidaujamų reiškinių dažniai pateikiami vadovaujantis šiais apibūdinimais:
Labai dažni (≥ 1 / 10), dažni (nuo ≥ 1 / 100 iki <1 / 10), nedažni (nuo ≥ 1 / 1 000 iki <1 / 100), reti (nuo ≥ 1 / 10 000 iki <1 / 1 000) ir labai reti (nuo <1 / 10 000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).
Labai dažnas (≥ 1/10) | Dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10) | Nedažnas (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100) | Retas (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1 000) | Labai retas (< 1/10 000) | Dažnis nežinomas | |
---|---|---|---|---|---|---|
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai | hemoglobino sumažėjimas23 | Leukopenija1, 29, neutrofilų kiekio sumažėjimas, eozinofilų kiekio padidėjimas28 | Trombocitope-nija, anemija, trombocitų kiekio sumažėjimas14 | Agranulocitozė27 | Neutrope-nija1 | |
Imuninės sistemos sutrikimai | Padidėjęs jautrumas | Anafilaksi-nės reakcijos6 | ||||
Endokrini-niai sutrikimai | Hiperporlaktine-mija16, bendro T423 sumažėjimas, laisvo T423 sumažėjimas, bendro T323 sumažėjimas, TSH padidėjimas23 | Laisvo T323 sumažėjimas, hipotirozė22 | Netinkama antidiuretinė hormonų sekrecija | |||
Metaboliz-mo ir mitybos sutrikimai | Trigliceridų kiekio kraujo serume padidėji-mas11,31, bendro cholesterolio (daugiausia MTL cholesterolio) padaugėjimas12,31, DTL cholesterolio sumažėji-mas18,31, kūno svorio padidėjimas9,31 | Apetito padidėjimas, gliukozės kiekio kraujyje padidėjimas iki hiperglikemijos7,31, | Hiponatremija20, cukrinis diabetas1,5,6 | Metabolinis sindromas30 | ||
Psichikos sutrikimai | Neįprasti sapnai arba košmarai, suicidiniai ketinimai ir suicidinis elgesys21 | Somnabulizmas ir kitos susijusios reakcijos, tokios, kaip kalbėjimas per miegus ir su miegu susijęs maitinimosi sutrikimas | ||||
Nervų sistemos sutrikimai | Svaigulys4,17 somnolencija2,17, galvos skausmas | Sinkopė4,17, ekstrapiramidiniai simptomai1,13 dizartrija | Traukuliai1, neramių kojų sindromas, vėlyvoji diskinezija1,6 | |||
Širdies sutrikimai | Tachikardija4 Palpitacijos24 | QT intervalo pailgėji-mas1, 13, 19 , bradikardija33 | ||||
Akių sutrikimai | Neryškus matymas | |||||
Kraujagys-lių sutrikimai | Ortostatinė hipotenzija4,17 | Veninis tromboembolizmas1 | ||||
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplau-čio sutrikimai | Rinitas, dispnėja22 | |||||
Virškinimo trakto sutrikimai | Burnos sausmė | Vidurių užkietėjimas, dispepsija, vėmimas26 | Disfagija1,8 | Pankreatitas1 | ||
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai | Transaminazių (ALT, AST) aktyvumo serume padidėjimas3 gama-GT koncentracijos padidėjimas3, | Gelta6 Hepatitas | ||||
Odos ir poodinio audinio sutrikimai | Toksinė epiderminė nekrolizė, multiforminė eritema | Angioneurozinė ede-ma6, –Stevens-Johnson‘o sindromas6 | ||||
Raumenų ir jungiamojo auditinio sutrikimai | Rabdomiolizė | |||||
Būklės nėštumo, pogimdyminiu ir perinataliniu laikotarpiu | Naujagimio narkotikų nutraukimo sindromas32 | |||||
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai | Lytinės funkcijos sutrikimas | Priapizmas, galaktorėja, krūtų ištinimas, menstruacijų sutrikimai | ||||
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai | Nutraukimo simptomai1,10 | Lengva astenija, periferinė edema, dirglumas, pireksija | Piktybinis neurolepti-nis sindromas1, hipotermija | |||
Tyrimai | , | Kreatinino fosfokinazės kiekio kraujyje padidėji-mas15 |
(1) Žr. 4.4 skyrių.
(2) Galima somnolencija. Paprastai ji atsiranda per pirmąsias dvi gydymo savaites ir tęsiant Quetiapine Accord vartojimą praeina.
(3) Kai kuriems kvetiapino pavartojusiems pacientams nustatytas besimptomis transaminazių (ALT, AST) koncentracijos serume ar gama-GT koncentracijos padidėjimas (pasikeitimas nuo normalaus iki ≥ 3x VNR bet kuriuo metu).
(4) Kvetiapinas, kaip ir kiti alfa1-adrenoreceptorius blokuojantys vaistiniai preparatai nuo psichozės, gali sukelti ortostatinę hipotenziją, pasireiškiančią svaiguliu, tachikardija ir kai kuriems pacientams sinkope, ypač pradiniu dozės parinkimo laikotarpiu (žr. 4.4 skyrių).
(5) Labai retai gauta pranešimų apie pasunkėjusi esamą cukrinį diabetą.
(6) Šių nepageidaujamų reakcijų dažnumas apskaičiuotas remiantis tik duomenimis, gautais po vaistinio preparato pateikimo į rinką.
(7) Bent vieną kartą nustatyta, kad gliukozės kiekis kraujyje nevalgius yra ≥ 126 mg/dL (≥ 7,0 mmol/l) arba gliukozės kiekis kraujyje po valgio – ≥ 11,1 mmol/l.
(8) Didesnis disfagijų dažnis lyginant su placebu nustatytas tik klinikinių tyrimų su sergančiaisiais bipoline depresija metu.
(9) Įtraukti > 7% kūno svorio padidėjimo nuo pradinio atvejai. Dažniausiai pasireiškia pirmosiomis gydymo savaitėmis suaugusiųjų tarpe.
(10) Toliau išvardyti nutraukimo simptomai nustatyti placebu kontroliuojamų klinikinių tyrimų metu gydant vienu preparatu: nemiga, pykinimas, galvos skausmas, viduriavimas, vėmimas, svaigulys ir dirglumas. Praėjus vienai savaitei po vartojimo nutraukimo šių reakcijų dažnis reikšmingai sumažėja.
(11) Bent vieną kartą nustatyta ≥ 200 mg/dl ( 2,258 mmol/l) trigliceridų koncentracija (vyresniems nei 18 metų pacientams) arba ≥ 150 mg/dl ( 1,694 mmol/l) trigliceridų koncentracija (jaunesniems nei 18 metų pacientams).
(12) Bent vieną kartą nustatyta ≥ 240 mg/dl ( 6,2064 mmol/l) cholesterolio koncentracija (vyresniems nei 18 metų pacientams) arba ≥ 200 mg/dl ( 5,172 mmol/l) cholesterolio koncentracija (jaunesniems nei 18 metų pacientams). Labai dažnai pastebimas ≥ 30 mg/dl (≥ 0,769 mmol/l) MTL cholesterolio padidėjimas. Tarp pacientų, kuriems nustatytas šis padidėjimas, vidutinis pokytis yra 41,7 mg/dl (≥ 1,07 mmol/l).
(13) Žr. tekstą toliau.
(14) Bent vieną kartą nustatyta ≤ 100 x 109/l trombocitų koncentracija.
(15) Remiantis pranešimais apie nepageidaujamas reakcijas į vaistą, gautais klinikinių tyrimų metu, kreatininfosfokinazės koncentracijos padidėjimas kraujyje yra nesusijęs su piktybiniu neuroleptiniu sindromu.
(16) Bet kuriuo metu prolaktino koncentracija (tarp vyresnių nei 18 metų amžiaus pacientų) vyrams yra >20 g/l (> 869,56 pmol/l), o moterims > 30 g/l (> 1304,34 pmol/l).
(17) Dėl šio poveikio pacientas gali nukristi
(18) Bet kuriuo metu DTL cholesterolio koncentracija vyrams yra ≤ 40 mg/dl (1,025 mmol/l), o moterims ≤ 50 mg/dl (1,282 mmol/l).
(19) Atvejai, kai pacientams QTc poslinkis buvo nuo < 450 msek. iki ≥ 450 msek., o padidėjimas 30 msek. Placebu kontroliuojamu kvetiapino tyrimų metu pacientų vartojančių kvetiapiną ir placebą grupėse vidutinis pokytis ir pacientų, kuriems nustatytas kliniškai reikšmingas poslinkis, skaičius yra panašus.
(20) Pasikeitimas nuo > 132 mmol/L į ≤ 132 mmol/L bent vieną kartą.
(21) Gydant kvetiapinu, buvo pranešta apie suicidinius ketinimus ir suicidinį elgesį arba greitai po to, kai buvo nutrauktas gydymas (žr. 4.4 ir 5.1 skyrius)
(22) Žr. 5.1 skyrių.
(23) Hemoglobino sumažėjimas iki ≤13 g/dL (8.07 mmol/L) vyrams, ≤12 g/dL (7.45 mmol/L) moterims bent jau vieną kartą įvyko kvetiapino pacientams 11% visų bandymų, įskaitant ir atviros etiketės pratęsimus. Tiems pacientams vidutinis maksimalus hemoglobino kiekio sumažėjimas bet kuriuo metu sudarė – 1.50 g/dL.
(24) Šie pranešimai dažnai kildavo ten, kur buvo tachikardija, galvos svaigimas, ortostatinė hipotenzija ir/arba foninė širdies arba kvėpavimo takų liga.
(25) Tai remiasi pasikeitimu nuo normalaus bazinio rodiklio prie potencialiai klinikine prasme svarbios vertės bet kuriuo metu, po normalaus bazinio rodiklio, bet kuriame tyrime. Bendrojo T4, laisvojo T4, bendrojo T3 ir laisvojo T4 rodiklio pakitimai yra apibrėžiami kaip X 0,8 X LLN (pmol/L) ir TSH pakitimas yra bet kuriuo metu > 5 mIU/L.
(26) Kai remiamasi padažnėjusiais vėmimo atvejais pagyvenusių pacientų tarpe (≥ 65 metai).
(27) Neutrofilų kiekio pasikeitimas nuo ≥ 1,5 x 109 ląstelių į litrą bazinio rodiklio iki < 0,5 x 109 ląstelių į litrą bet kuriuo gydymo metu.
(28) Kai remiamasi pasikeitimu nuo normalaus bazinio rodiklio prie potencialiai klinikine prasme svarbios vertės bet kuriuo metu, po normalaus bazinio rodiklio, bet kuriame tyrime. Eozinofilų koncentracijos pasikeitimas vertinamas kaip ≥ 1 x 109 ląstelių į litrą bet kuriuo metu.
(29) Kai remiamasi pasikeitimu nuo normalaus bazinio rodiklio prie potencialiai klinikine prasme svarbios vertės bet kuriuo metu, po normalaus bazinio rodiklio, bet kuriame tyrime. Baltųjų kraujo kūnelių koncentracijos pasikeitimas vertinamas kaip ≤ 3 x 109 ląstelių į litrą bet kuriuo metu.
(30) Remiantis pranešimais apie nepageidautinus reiškinius apie metabolinį sindromą iš visų kvetiapino klinikinių tyrimų.
(31) Kai kurių pacientų tarpe klinikinių tyrimų metu buvo nustatytas daugiau nei vieno metabolinio faktoriaus (svorio, kraujo, gliukozės ir lipidų) pablogėjimas (žr. 4.4 skyrių).
(32) Žr. 4.6 skyrių.
(33) Gali atsirasti gydymo pradžioje ar beveik gydymo pradžioje ir gali būti susiję su hipotenzija ir (arba) alpimu. Dažnis paremtas visų kvetiapino klinikinių tyrimų pranešimais apie nepageidautinus bradikardijos ir kitus susijusius reiškinius.
Vartojant neuroleptikus, labai retai pasireiškė QT intervalo pailgėjimo, skilvelinės aritmijos, staigios nepaaiškinamos mirties, širdies sustojimo ir polimorfinės skilvelių tachnikardijos atvejų (torsades de pointes), kurie, manoma, yra šiai vaistų klasei būdingas poveikis (žr. 4.4 skyrių).
Vaikai ir paaugliai (1017 metų)Reikia turėti omenyje, kad vaikams ir paaugliams gali pasireikšti tokos pačios nepageidaujamos reakcijos į vaistinį preparatą, kaip ir anksčiau paminėtos suaugusiems žmonėms atsirandančios reakcijos. Toliau pateikiamoje lentelėje apibendrinamos nepageidaujamos reakcijos į vaistinį preparatą, vaikams ir paaugliams (10–17 metų) atsirandančios dažniau, nei suaugusiems žmonėms, bei reakcijos, kurių suaugusiems žmonėms nepastebėta.
Nepageidaujami reiškiniai pagal dažnumą suskirstyti taip: labai dažni (> 1/10), dažni (nuo > 1/100 iki < 1/10), nedažni (nuo > 1/1 000 iki < 1/100), reti (nuo > 1/10 000 iki< 1/1000), labai reti (< 1/10 000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis). | |
---|---|
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai | |
Labai dažni | Padidėjęs apetitas |
Tyrimai | |
Labai dažni | Prolaktino koncentracijos padidėjimas1, kraujospūdžio padidėjimas 2 |
Nervų sistemos sutrikimai | |
Labai dažni | Ekstrapiramidiniai simptomai 3 |
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai | |
Dažni | Irzlumas 4 |
(1) Prolaktino koncentracija (tarp jaunesnių kaip 18 metų amžiaus pacientų) vyrams >20 g/l (>869,56 pmol/l), moterims >26 g/l (>1130,428 pmol/l) bet kuriuo metu. Mažiau kaip 1% ligonių prolaktino koncentracija padidėjo iki >100 g/l.
(2) Padidėjimas virš kliniškai reikšmingo slenksčio (adaptuota pagal Nacionalinio sveikatos instituto kriterijus) arba sistolinio kraujospūdžio padidėjimas >20 mmHg arba diastolinio kraujospūdžio padidėjimas >10 mmHg bet kuriuo metu, nustatytas dviejų priminio gydymo (36 savaitės) placebu kontroliuotų tyrimų, kuriuose dalyvavo vaikai ir paaugliai, metu.
(3) Žr. 5.1 skyrių
(4) Pastaba: dažnis yra panašus į pastebėtą suaugusiems žmonėms, tačiau irzlumas vaikams ir paaugliams gali būti susijęs su skirtingu klinikiniu poveikiu nei suaugusiems žmonėms.
Pranešimas apie įtariamą nepageidaujamą poveikį
NepageidaujamaR@vvkt.ltSvarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas po vaistinio preparato registracijos, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas naudodamiesi nacionaline pranešimo sistema: VVKT prie LR SAM, Žirmūnų g. 139A, LT 09120, Vilnius,tel: 8 800 73568, faksas: 8 800 20131, el. paštas: , interneto svetainė: .
4.9PerdozavimasDauguma pastebėtų simptomų ir požymių (t. y. apsnūdimas ir sedacija, tachikardija ir hipotenzija) pasireiškė dėl stipresnio žinomo aktyvaus farmakologinio preparato poveikio.
Gauta pranešimų apie mirtimi pasibaigusius ūmius perdozavimo atvejus, klinikinių tyrimų metu pavartojus 13,6 g, o po vaisto pateikimo į rinką – mažiausiai 6 g vieno kvetiapino. Tačiau, gauta pranešimų ir apie išgyvenusius ūmų perdozavimą iki 30 g preparato.
Po vaisto pateikimo į rinką gauta retų panešimų apie apsinuodijimo vienu kvetiapinu atvejus, kurie pasibaigė mirtimi arba koma. Be to, perdozavimo atvejais gydant kvetiapino monoterapija buvo pranešta apie šiuos reiškinius: QT intervalo pailgėjimas, traukuliai, staatus epilepticus, rabdomiolizė, respiratorinė depresija, šlapimo retencija, konfūzija, kliedesiai ir/arba ažitacija.
Pacientams, sergantiems sunkia širdies ir kraujagyslių liga, gali būti didesnis dėl perdozavimo pasireiškiančio poveikio pavojus (žr. 4.4 skyrių „Širdies ir kraujagyslių sistemos liga“).
Perdozavimo gydymas
Specifinio priešnuodžio prieš kvetiapiną nėra. Jei pasireiškia sunkaus apsinuodijimo požymių, būtina apsvarstyti, gal pacientas išgėrė įvairių vaistinių preparatų. Rekomenduojama taikyti intensyviosios terapijos procedūras: užtikrinti bei palaikyti kvėpavimo takų praeinamumą, pakankamą oksigenaciją ir ventiliaciją, stebėti bei palaikyti širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą. Nors absorbcijos slopinimas esant perdozavimui netirtas, gali būti naudinga plauti skrandį sunkaus apsinuodijimo atvejais, ir jei įmanoma, reikia atlikti ne vėliau nei vieną valandą po priėmimo. Reikia apsvarstyti aktyvintosios anglies skyrimą.
Tais atvejais, kai yra kvetiapino perdozavimas, refrakterinė hipotenzija turi būti gydoma atitinkamomis priemonėmis, pavyzdžiui, intraveniniais skysčiais ir (arba) simptomimetiniais preparatais (reikia vengti epinefrino ir dopamino, kadangi beta stimuliavimas gali pabloginti hipotenzijos situaciją, alfa blokados, sukeltos kvetiapino, fone).
Kol pacientas pasveiks, jį turi atidžiai stebėti ir prižiūrėti medicinos specialistas.
5.FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS5.1Farmakodinaminės savybėsFarmakoterapinė grupė: antipsichoziniai preparatai;
ATC kodas: N05A H04.
Veikimo mechanizmas
Kvetiapinas yra atipinis antipsichozinis vaistinis preparatas. Kvetiapinas ir aktyvus žmogaus kraujo plazmos metabolitas, norkvetiapinas sąveikauja su daugelio neurotransmiterių receptoriais. Kvetiapinas ir norkvetiapinas pasižymi giminingumu serotonino (5HT2) bei dopamino D1 ir D2 receptoriams smegenyse. Antagonistinis poveikis 5HT2 receptoriams yra selektyvesnis nei dopamino D2, manoma, kad tai lemia antipsichozinį poveikį ir, lyginant su tipiniais antipsichoziniais vaistiniais preparatais, nedidelį kvetiapino nepageidaujamo ekstrapiramidinio poveikio (NEP) pavojų. Be to, norkvetiapinas pasižymi dideliu giminingumu norepinefriną transportuojančiam baltymui (angl. NET). Kvetiapinas ir norkvetiapinas pasižymi dideliu giminingumu histaminerginiams ir α1adrenerginiams receptoriams bei mažesniu – α2adrenerginiams ir serotonino 5HT1A receptoriams. Pastebimo giminingumo muskarino ir benzodiazepinų receptoriams nėra.
Farmakodinaminis poveikisKvetiapinas buvo veiksmingas antipsichozinio poveikio tyrimų, pvz., sąlyginio vengimo, metu. Jis taip pat blokuoja dopamino agonistų poveikį, kuris įvertinamas elgesio pokyčiais arba elektrofiziologiškai. Kvetiapinas padidina dopamino metabolitų koncentraciją bei D2 receptorių blokados neurocheminį indeksą.
Ikiklinikinių tyrimų, kuriais nustatinėta geba sukelti NEP, metu kvetiapinas veikė atipiškai ir skyrėsi nuo įprastinių antipsichozinių preparatų. Nuolat vartojamas kvetiapinas nesukėlė pernelyg didelio D2 receptorių jautrumo. Veiksmingos D2 receptorius blokuojančios dozės sukėlė tik silpną katalepsiją. Nuolat vartojamas kvetiapinas selektyviai veikė limbinę sistemą, sukeldamas depoliarizacijos blokadą dopamino turinčiuose neuronuose, esančiuose ne juodosios medžiagos ir dryžuotojo kūno A9, bet A10 mezolimbinėje srityje. Haloperidoliu įjautrintoms arba jo nevartojusioms Cebus beždžionėms kvetiapinas tiek pavartotas vieną kartą, tiek vartojamas nuolat, sukėlė silpną distoniją.
Apimtis, kuria norketiapino metabolitas prisideda prie kvetiapino farmakologinio aktyvumo žmogui, nėra žinomas.
Klinikinis veiksmingumasŠizofrenija
Trijuose klinikiniuose placebu kontroliuojamuose tyrimuose, kuriuose dalyvavo šizofrenija sergantys ligoniai, įskaitant vieną, kuriame dalyvavę pacientai gydyti fiksuota kvetiapino paros doze (75–750 mg), nenustatyta, jog padidėja ekstrapiramidinių sutrikimų pasireiškimo ar būtinojo gydymo anticholinerginiais vaistiniais preparatais dažnis. Kvetiapino tablečių vartojimo veiksmingumas šizofrenijos pasikartojimo profilaktikai aklais klinikiniais tyrimais netirtas. Atvirais sergančiųjų šizofrenija klinikiniais tyrimais nustatyta, kad kvetiapino veiksmingumas išliko, kai jo vartojimas buvo tęsiamas tiems pacientams, kuriems poveikis pasireiškė nuo pradžių; tai rodo, kad ilgalaikis gydymas yra veiksmingas.
Bipolinis sutrikimas
Keturiuose placebu kontroliuojamuose tyrimuose vertintas iki 800 mg paros dozėmis vartojamo kvetiapino veiksmingumas gydant vidutinio sunkumo bei sunkius manijos epizodus. Dviejų tyrimų metu gydyta tik kvetiapinu, kitų dviejų – kartu su ličiu arba valproato seminatrio druska. Tyrimų metu nei ekstrapiramidinių sutrikimų pasireiškimo, nei būtinojo gydymo anticholinerginiais vaistiniais preparatais dažnumo skirtumų kvetiapino bei placebo vartojusių pacientų grupėse nenustatyta.
Klinikinių tyrimų metu nustatyta, kad kvetiapinas efektyviai gydo tiek teigiamus, tiek neigiamus šizofrenijos simptomus. Viename tyrime lyginant su chlorpromazinu ir dviejuose – su haloperidoliu, kvetiapinas parodė panašų trumpalaikį efektyvumą.
Klinikinių tyrimų metu nustatyta, kad kvetiapinas buvo efektyvus kaip monoterapija arba papildoma terapija, sumažinant pacientams, sergantiems bipoliniu afektiniu sutrikimu, manijos simptomus. Paskutinę tyrimo savaitę vidutinė paros dozė į gydymą reagavusiems pacientams buvo 600 mg ir maždaug 85% jų dozė svyravo nuo 400 mg iki 800 mg per parą.
Keturiuose klinikiniuose tyrimuose su ligoniais, sergančiais vidutinio sunkumo arba sunkiais depresijos epizodais, susijusiais su I arba II tipo bipoliniais sutrikimais, su greitu pakeitimo kursais ir be jų, 51% pacientų, gydytų kvetiapinu, turėjo bent 50% bendro vertinimo pagerėjimas nuo pradinio MADRS skalėje 8-ąją savaitę, palyginti su 37% pacientų, gydytų placebu. Antidepresinis poveikis buvo reikšmingas 8-ąją dieną (1 sav.). Buvo mažiau manijos, atsirandančios gydymo metu, epizodų, gydant kvetiapinu, nei gydant placebu. Tęsiant gydymą, antidepresinis poveikis buvo palaikomas tarp pacientų, gydytų kvetiapinu (vidutinė gydymo trukmė – 30 savaičių). Kvetiapinas sumažino nuotaikos atsinaujinimo (manijos ar depresijos) riziją 49%. Kvetiapinas buvo geresnis, nei placebas, gydant nerimo simptomus, susijusius su bipoline depresija, vertinant tokias baigtis, kaip vidutinis pagerėjimas nuo pradinio HAM-A skalėje 8-ąją savaitę.
vertinant tokias baigtis, kaip vidutinis pagerėjimas MADRS skalėje ar bent 50% bendro vertinimo pagerėjimas nuo pradinio MADRS skalėje, kvetiapino greito atpalaidavimo 300 mg ir 600 mg preparatai buvo reikšmingai veiksmingesni nei placebas. Tarp ligonių vartojusių 300 mg ir 600 mg greito atpalaidavimo kvetiapino dozę poveikio stiprumas nesiskyrė.
Vieno ilgalaikio (gydymas truko iki 2 metų, vidutinė kvetiapino poveikio trukmė – 191 diena) tyrimo metu nustatyta, kad, vertinant sutrikimo pasikartojimo profilaktiką I tipo bipoliniu sutrikimu sirgusiems ligoniams, kuriems buvo manijos, depresijos ar mišrus nuotaikos sutrikimas, kvetiapinas labiau nei placebas didino laiką iki bet kokio nuotaikos sutrikimo (manijos, mišraus ar depresijos) pasikartojimo. Pacientų, kuriems buvo nuotaikos sutrikimų, kvetiapino grupėje buvo 91 (22,5%), placebo grupėje – 208 (51,5%), ličio grupėje – 95 (26,1%). Palyginus į kvetiapiną reagavusius ligonius, kurie tęsė gydymą kvetiapinu, ir pacientus, kurie vietoj kvetiapino pradėjo vartoti ličio, nustatyta, kad pastaruoju atveju laikas iki nuotaikos sutrikimo pasikartojimo nepailgėja.
Dviejų pasikartojimų prevencijos tyrimų su kvetiapinu ir nuotaiką stabilizuojančių preparatu deriniu metu buvo tiriami pacientai, kuriems yra manijos, depresijos arba mišrių epizodų. Nustatyta, kad derinys su kvetiapinu buvo veiksmingesnis nei gydymas vienais nuotaiką stabilizuojančių preparatais ir pailgino laiką iki bet kokio epizodo (manijos, mišraus arba depresijos). Pasikartojimo rizika buvo sumažinta 70%. Tyrimų metu buvo vartojama nuo 400 mg iki 800 mg paros dozė du kartus per parą kartu su ličiu arba valproatu.
Klinikinis saugumas
Atliekant trumpalaikius placebu kontroliuojamus šizofrenijos ir bipolinės manijos klinikinius tyrimus nustatyta, kad bendras ekstrapiramidinių simptomų pasireiškimo dažnis buvo panašus į nustatytą placebo grupėje (šizofrenija sergantiems: 7,8% vartojančiųjų kvetiapiną ir 8,0% vartojančiųjų placebą; bipoline manija sergantiems: 11,2% vartojančiųjų kvetiapiną ir 11,4% – placebą). Atliekant trumpalaikius placebu kontroliuojamus didžiosios depresijos ir bipolinės manijos klinikinius tyrimus nustatyta, kad didesnis ekstrapiramidinių simptomų dažnis pasireiškia kvetiapinu gydytiems pacientams, palyginus su placebu gydytais pacientais. Atliekant trumpalaikius placebu kontroliuojamus bipolinės depresijos klinikinius tyrimus nustatyta, kad kvetiapino grupėje ekstrapiramidinių simptomų pasireiškia 8,9% pacientų, lyginant su 3,8% placebo grupėje. Atliekant trumpalaikius placebu kontroliuojamus monoterapijos didžiosios depresijos klinikinius tyrimus nustatyta, kad bendras ekstrapiramidinių simptomų pasireiškimo dažnis prailginto atsipalaidavimo kvetiapino grupėje buvo 5,4% , o placebo - 3,2% . Atliekant trumpalaikius placebu kontroliuojamus monoterapijos didžiosios depresijos klinikinius tyrimus su vyresniais pacientais, nustatyta, kad bendras ekstrapiramidinių simptomų pasireiškimo dažnis prailginto atsipalaidavimo kvetiapino grupėje buvo 9,0% , o placebo - 2,3%. Kiekvieno nepageidaujamo poveikio (pvz., akatizijos, ekstrapiramidinio sutrikimo, tremoro, diskinezijos, distonijos, nerimastingumo, nevalingų raumenų judesių, psichomotorinio hiperaktyvumo ir raumenų sąstingio) atvejų dažnis kiekvienoje tiriamųjų grupėje neviršijo 4%, sirgusių bipoline manija arba didžiąja depresija.
Trumpalaikių (3-8 savaičių) fiksuotos dozės (50-800 mg per parą) placebu kontroliuojamų tyrimų metu 50 mg kvetiapino per parą vartoję pacientai priaugo vidutiniškai 0,8 kg, vartoję 600 mg – 1,4 kg, vartoję 800 mg – mažiau, o vartoję placebą – 0,2 kg svorio. 7% ar daugiau kūno svorio priaugo 5,3% 50 mg kvetiapino per parą, 15,5% 400 mg kvetiapino per parą (600 mg ar 800 mg kvetiapino per parą vartojusių pacientų procentas buvo mažesnis) ir 3,7% placebą vartojusių pacientų.Atliekant ilgesnės trukmės atkryčio profilaktikos tyrimus po 4-36 savaičių atviro periodo, kurio metu pacientai vartojo kvetiapiną, buvo randomizuoto gydymo nutraukimo laikotarpis, kurio metu pacientai buvo randomizuojami vartoti kvetiapiną arba placebą. Vartoti kvetiapiną randomizuotų pacientų vidutinis svorio prieaugis per atvirą periodą buvo 2,56 kg, iki randomizuoto periodo 48-os savaitės pabaigos jie priaugo vidutiniškai 3,22 kg (palyginus su svoriu atviro periodo pabaigoje). Vartoti placebą randomizuotų pacientų vidutinis svorio prieaugis per atvirą periodą buvo 2,39 kg, iki randomizuoto periodo 48-os savaitės pabaigos jie priaugo vidutiniškai 0,89 kg (palyginus su svoriu atviro periodo pabaigoje).Atlikti placebu kontroliuojami tyrimai, kuriuose dalyvavo senyvi su demencija susijusia psichoze sergantys pacientai. Nepageidaujamų smegenų kraujagyslių reiškinių dažnis per 100 paciento metų vartojant kvetiapiną nebuvo didesnis negu vartojant placebą.Placebu kontroliuojamų tyrimų su vienu preparatu pacientams, kurių pradinis neutrofilų kiekis ≥ 1,5 x 109/l, bent vieno atvejo, kai neutrofilų kiekis buvo < 1,5 x 109/l, pasireiškimo dažnis gydomųjų kvetiapinu grupėje buvo 1,9%, lyginant su 1,3% pacientų, vartojančių placebą grupėje. Pasikeitimų pasireiškimas ≥ 0,5 - < 1,0 x 109/l buvo toks pats (0,2%) pacientams, gydytiems kvetiapinu ir tiems, kurie buvo gydyti placebu. Visų klinikinių tyrimų (placebu kontroliuojamų, atviro tipo, aktyvaus palyginimo) pacientams, kurių pradinis neutrofilų kiekis ≥ 1,5 x 109/l, bent vieno atvejo, kai neutrofilų kiekis < 1,5 x 109/l, pasireiškimo dažnis buvo 2,9%, ir kai neutrofilų kiekis < 0,5 x 109/l, buvo 0,21% pacientams, kurie buvo gydyti kvetiapinu.
Fiksuotos dozės trumpalaikiuose placebu kontroliuojamuose tyrimuose, gydymas kvetiapinu buvo susijęs su nedideliu nuo dozės priklausomu skydliaukės hormonų koncentracijos sumažėjimu. Trumpalaikiuose placebu kontroliuojamuose klinikiniuose tyrimuose, potencialiai klinikiniu požiūriu svarbių skydliaukės hormono lygio pakitimų dažnis, ypač bendrojo T4, buvo: 3,4% kvetiapinui palyginti su 0,6% placebui; laisvojo T4 - 0,7% kvetiapinui palyginti su 0.1% placebui; bendrojo T3 - 0,54% kvetiapinui palyginti su 0,0% placebui; laisvojo T3 - 0,2% kvetiapinui palyginti su 0,0% placebui. TSH pasikeitimo dažnis sudarė 3,2% kvetiapinui, palyginti su 2,7% placebui. Trumpalaikiuose placebu kontroliuojamuose monoterapijos gydymuose, abipusių ir potencialiai klinikinių požiūrių svarbių T3 ir TSH pakitimų dažnis buvo 0,0% tiek kvetiapinui, tiek ir placebui, ir 0,1% kvetiapinui ir 0,0% placebui, kiek tai susiję su T4 ir TSH pasikeitimu. Skydliaukės hormono lygio pasikeitimai paprastai nėra susiję su kliniškai simptomatiniu hipotiroidizmu. Labiausiai bendrojo ir laisvojo T4 koncentracijos sumažėjo per pirmąsias šešias kvetiapino vartojimo savaites, o tolesnio ilgalaikio gydymo laikotarpiu jo daugiau nebemažėjo. Beveik visais atvejais kvetiapino vartojimą (nesvarbu trukmė) nutraukus, bendrojo ir laisvojo T4 koncentracija normalizavosi. Tarp aštuonių pacientų, kur buvo matojama TSG koncentracija, TSG koncentracija buvo nepakitusi.
Katarakta/lęšiuko drumstis
Klinikiniame tyrime, kuriame vertinamas kvetiapimo kataraktogeninis potencialas (200-800 mg. per dieną) palyginti su risperidonu (nuo 2 iki 8 mg.) tarp pacientų, sergančių šizofrenija arba šizoafektiniu sutrikimu, pacientų su padidėjusiu lęšiuko drumsties laipsniu procentas nebuvo didesnis kvetiapinu gydytų pacientų tarpe (4%), palyginti su risperidonu (10%) – tiems pacientams, kuriems poveikis sudarė bent jau 21 mėn.
Vaikai ir 1017 metų paaugliaiKvetiapino veiksmingumas ir saugumas tirtas 3 savaičių placebu kontroliuoto manijos gydymo tyrimo metu (n= 284, į tyrimą buvo įtraukti 1017 metų pacientai iš JAV). Maždaug 45% ligonių dar buvo dėmesio stokos su hiperaktyvumu sindromas. Be to, atliktas 6 savaites trukęs placebu kontroliuotas šizofrenijos gydymo tyrimas (n = 222, į tyrimą buvo įtraukti 1317 metų pacientai). Į abu tyrimus nebuvo įtraukti ligoniai, anksčiau nepakankamai reagavę į kvetiapiną. Gydymas kvetiapinu pradėtas 50 mg paros doze, 2 dieną paros dozė didinta iki 100 mg, vėliau dozė laipsniškai buvo didinama iki tikslinės paros dozės (400600 mg manijai gydyti ir 400800 mg šizofrenijai gydyti),paros dozė buvo didinama 100 mg ir suvartojama per du ar tris kartus.
Manijos tyrimo metu vidutinio mažiausių kvadratų (angl. Least squares – LS) metodu apskaičiuotas pokytis nuo pradinio rodmens pagal jaunų žmonių manijos įvertinimo skalės (angl. Young Mania Rating Scale – YMRS) bendrąjį įvertinimą (aktyvios grupės duomenys minus placebo duomenys) buvo –5,21 400 mg ir –6,56 600 mg kvetiapino paros dozę vartojusiems pacientams. Reakcijos dažnis (YMRS pagerėjimas ≥50%) buvo 64% 400 mg kvetiapino paros dozę vartojusių pacientų, 58% 600 mg kvetiapino paros dozę vartojusių pacientų ir 37% placebo vartojusių pacientų.
Šizofrenijos tyrimo metu vidutinio LS pokytis nuo pradinio rodmens pagal teigiamo ir neigiamo sindromo skalės (angl. Positive and Negative Syndrome Scale - PANSS) bendrąjį įvertinimą (aktyvios grupės duomenys minus placebo duomenys) buvo –8,16 400 mg ir –9,29 800 mg kvetiapino paros dozę vartojusiems pacientams. Nei mažesnė (400 mg), nei didesnė (800 mg) kvetiapino dozė nesukėlė geresnio poveikio nei placebas, vertinant procentinę reakciją pasiekusių ligonių dalį (reakcija laikytas ≥30% PANSS skalės bendrojo įvertinimo sumažėjimas nuo pradinio rodmens). Ir manijos, ir šizofrenijos atveju į didesnę dozę reagavo mažesnis skaičius pacientų.
Duomenų apie palaikomąjį ar pasikartojimo išvengti padedantį poveikį tokio amžiaus pacientams nėra.
26 savaičių trukmės atviro ūminės fazės tyrimų pratęsimo (n= 380) metu (vartota 400800 mg kvetiapino tablečių paros dozė) gauta papildomų saugumo duomenų. Vaikams ir paaugliams padidėjo kraujospūdis, be to, tokiems pacientams dažniau nei suaugusiems žmonėms padidėjo apetitas, atsirado ekstrapiramidinių simptomų bei padidėjo prolaktino koncentracija serume (žr. 4.4 ir 4.8 skyrius).
Ekstrapiramidiniai simptomai
Trumpo placebu kontroliuoto monoterapijos tyrimo, kuriame dalyvavo 1317 metų šizofrenija sirgę paaugliai, metu bendrasis ekstrapiramidinių simptomų atsiradimo dažnis buvo 12,9% kvetiapino ir 5,3% placebo vartojusiems ligoniams, tačiau atskirų nepageidaujamų reiškinių (pvz., akatizijos, tremoro, ekstrapiramidinių sutrikimų, hipokinezijos, nenustygstamumo, psichomotorinio hiperaktyvumo, raumenų rigidiškumo, diskinezijos) dažnis nei vienoje gydymo grupėje nebuvo didesnis nei 4,1%. Trumpo placebu kontroliuoto monoterapijos tyrimo, kuriame dalyvavo 1017 metų bipoline manija sirgę vaikai ir paaugliai, metu bendrasis ekstrapiramidinių simptomų atsiradimo dažnis buvo 3,6% kvetiapino ir 1,1% placebo vartojusiems ligoniams. Ilgalaikio atviro šizofrenijos ir bipolinės manijos tyrimo metu bendrasis ekstrapiramidinių sutrikimų, kuriuos reikėjo gydyti, dažnis buvo 10%.
Kūno svorio didėjimas
Trumpalaikių klininių tyrimų, kuriuose dalyvavo 1017 metų pacientai, metu 17% kvetiapinu gydytų ir 2,5% placebo vartojusių ligonių kūno svoris padidėjo ≥7%. Gautus rodmenis koregavus pagal normalaus kūno svorio didėjimo per ilgą laikotarpį duomenis, kliniškai reikšmingu pokyčiu laikytas mažiausiai 0,5 standartinio nuokrypio kūno masės indekso (KMI) padidėjimas nuo pradinio rodmens; šį kriterijų atitiko 18,3% ligonių, kvetiapinu gydytų mažiausiai 26 savaites.
Savižudybė/mintys apie savižudybę ar klinikinės būklės pablogėjimas
Trumpų placebu kontroliuotų klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo šizofrenija sirgę pediatriniai pacientai, metu su savižudybe susijusių reiškinių dažnis buvo 1,4% (2/147) kvetiapino ir 1,3% (1/75) placebo vartojusių jaunesnių kaip 18 metų pacientų. Trumpų placebu kontroliuotų klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo bipoline manija sirgę pediatriniai pacientai, metu su savižudybe susijusių reiškinių dažnis buvo 1,0% (2/193) kvetiapino ir 0% (0/90) placebo vartojusių jaunesnių kaip 18 metų pacientų.
5.2Farmakokinetinės savybėsIšgertas kvetiapinas gerai absorbuojamas ir ekstensyviai metabolizuojamas. Maistas ženklios įtakos biologiniam kvetiapino prieinamumui nedaro. Prie kraujo plazmos baltymų prisijungia maždaug 83% kvetiapino. Pasiekus pusiausvyrinę apykaitą, molinė aktyvaus metabolito norkvetiapino koncentracija yra 35% kvetiapino koncentracijos. Pusinės kvetiapino ir norkvetiapino eliminacijos laikas yra, atitinkamai, 7 val. ir 12 val.
Klinikiniai tyrimai parodė, kad kvetiapinas yra veiksmingas, kai yra vartojamas du kartus per parą.Tai taip pat patvirtino pozitronų emisijos tomografijos (PET) tyrimo duomenys, parodantys kad 5HT2 ir D2 receptoriai būna veikiami iki 12 valandų, po kvetiapino vartojimo. Vartojant įteisintas dozes, kvetiapino ir norkvetiapino farmakokinetika yra linijinė. Vyrų ir moterų organizme kvetiapino farmakokinetika nesiskiria.
Senyvų žmonių organizme vidutinis kvetiapino klirensas yra 3050% mažesnis negu 1865 metų amžiaus suaugusių žmonių.
Pacientų, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas (kreatinino klirensas mažesnis negu 30 ml/min./1,73 m2), organizme vidutinis kvetiapino klirensas kraujo plazmoje buvo maždaug 25% mažesnis, tačiau individualios klirenso reikšmės buvo sveikų žmonių klirenso reikšmių ribose. Bendra laisvo kvetiapino ir aktyvaus jo metabolito norkvetiapino frakcija, išskiriama su šlapimu, yra mažesnė negu 5% molinės dozės.
Kvetiapinas ekstensyviai metabolizuojamas kepenyse. Išgėrus radioaktyviaisiais izotopais žymėto kvetiapino, su nepakitusiu vaistiniu preparatu susijusio radioaktyvumo su šlapimu ir išmatomis išsiskyrė mažiau negu 5% dozės. Maždaug 73% radioaktyvumo išsiskyrė su šlapimu, 21% - su išmatomis. Pacientų, kurių kepenų funkcija sutrikusi (stabili alkoholinė cirozė), kraujo plazmoje vidutinis kvetiapino klirensas buvo maždaug 25% mažesnis. Kadangi kvetiapinas ekstensyviai metabolizuojamas kepenyse, todėl pacientų, kurių kepenų funkcija sutrikusi, kraujo plazmoje tikėtinas didesnis jo kiekis, todėl jiems gali prireikti keisti dozę (žr. 4.2 skyrių).
Tyrimais in vitro nustatyta, kad svarbiausias fermentas, dalyvaujantis citochromo P 450 vykdomame kvetiapino metabolizme, yra CYP 3A4. Veikiant CYP 3A4 fermentui, visų pirma atsiranda ir eliminuojamas norkvetiapinas.
Kelių dozių tyrime su sveikais savanoriais, siekiant nustatyti kvetiapino farmakokinetiką prieš ir po gydymo ketokonazoliu, skyrimas kartu su ketokonazoliu sukėlė vidutinio Cmax ir kvetiapino AUC padidėjimą atitinkamai 235% ir 522%, o vidutinio oralinio klirenso atitinkamas sumažėjimas sudarė 84%. Vidutinis kvetiapino pusinis skilimo laikas padidėjo nuo 2,6 iki 6,8 val., tačiau vidutinis tmax liko nepakitęs.
Nustatyta, kad kvetiapinas ir keli jo metabolitai (įskaitant norkvetiapiną) in vitro silpnai slopina žmogaus citochromo P450 1A2, 2C9, 2C19, 2D6 ir 3A4 aktyvumą. In vitro CYP slopinimas pasireiškia tik tokiu atveju, kai koncentracija yra maždaug 550 kartų didesnė už atsirandančią žmogaus, vartojančio 300800 mg paros dozę, organizme. Remiantis šiais in vitro tyrimais, nėra tikėtina, kad kartu su kvetiapinu vartojant kitų vaistų pasireikštų kliniškai reikšmingas citochromo P450 vykdomo kitų vaistinių preparatų metabolizmo slopinimas. Remiantys tyrimų su gyvūnais duomenimis, atrodo, kad kvetiapinas gali indukuoti citochromo P 450 fermentus. Tačiau specifinių sąveikos psichoze sergančių pacientų organizme tyrimų metu citochromo P 450 aktyvumo padidėjimo po kvetiapino pavartojimo nepastebėta.
Vaikai ir paaugliai (1017 metų)Farmakokinetinių duomenų gauta ištyrus devynis 10–12 metų vaikus ir 12 paauglių, gydytų stabilia du kartus per parą vartojama 400 mg kvetiapino doze. Nusistovėjus pusiausvyrinei apykaitai, pagal dozę perskaičiuota pirminės medžiagos kvetiapino koncentracija 10–17 metų amžiaus vaikų ir paauglių plazmoje buvo panaši į būnančią suaugusių žmonių plazmoje, tačiau vaikams Cmax buvo suaugusiems žmonėms nustatytų ribų viršutinėje dalyje. Veikliojo metabolito AUC ir Cmax buvo didesni: atitinkamai maždaug 62% ir 49% 10–12 metų vaikams bei 28% ir 14% 13–17 metų paaugliams, palyginti su atitinkamais suaugusių žmonių rodmenimis.
5.3Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenysTyrimų in vitro bei in vivo metu genotoksinio poveikio kvetiapinas nedarė. Toliau yra nurodyti tyrimų metu gyvūnams nuo kliniškai reikšmingos ekspozicijos atsiradę pokyčiai, kurie ilgalaikiais klinikiniais tyrimais kol kas nepatvirtinti.
Žiurkėms atsirado pigmento nuosėdų skydliaukėje, Cynomolgus beždžionėms - skydliaukės folikulų ląstelių hipertrofija, T3 kiekio kraujo plazmoje sumažėjimas, hemoglobino koncentracijos sumažėjimas, raudonųjų ir baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, šunims - lęšiukų drumstis ir katarakta.
(Katarakta/lęšiuko drumstis – žr. 5.1 skyrių).
Atsižvelgiant į gautus duomenis, pacientams reikia įvertinti gydymo kvetiapinu naudos ir saugumo rizikos santykį.
6.FARMACINĖ INFORMACIJA6.1Pagalbinių medžiagų sąrašasLaktozė monohidratas
Karboksimetilkrakmolo A natrio druska
Kalcio-vandenilio fosfatas dihidratas
Povidonas K 30
Mikrokristalinė celiuliozė (PH 102)
Magnio stearatas
Tabletės plėvelė:
25 mg: rausvasis Opadry (03B84929)
Hipromeliozė 6cP
Titano dioksidas
Makrogolis 400
Geltonasis geležies oksidas
Raudonasis geležies oksidas
100 mg: geltonasis Opadry (03B52117)
Hipromeliozė 6cP
Titano dioksidas
Makrogolis 400
Geltonasis geležies oksidas
150 mg: geltonasis Opadry (03B82929)
Hipromeliozė 6cP
Titano dioksidas
Makrogolis 400
Geltonasis geležies oksidas
200 mg:
Hipromeliozė E-5
Makrogolis 400
Titano dioksidas
300 mg:
Hipromeliozė E-5
Makrogolis 400
Titano dioksidas
6.2NesuderinamumasDuomenys nebūtini.
6.3Tinkamumo laikas30 mėnesių
6.4Specialios laikymo sąlygosŠiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
6.5Pakuotė ir jos turinysTabletės tiekiamos PVC/Aliuminio folijos lizdinėse plokštelėse kartono dėžutėje po 6, 7, 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 84, 90, 98 ir 100 tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
6.6Specialūs reikalavimai atliekoms laikyti ir tvarkytiSpecialių reikalavimų nėra.
7.RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJASAccord Healthcare Limited
Sage House, 319 Pinner Road
North Harrow, Middlesex
HA1 4HF
Jungtinė Karalystė
8.RINKODAROS TEISĖS NUMERIS (-IAI)Quetiapine Accord 25 mg
N6 - LT/1/11/2387/001
N7 - LT/1/11/2387/002
N10 - LT/1/11/2387/003
N14 - LT/1/11/2387/004
N20 - LT/1/11/2387/005
N28 - LT/1/11/2387/006
N30 - LT/1/11/2387/007
N50 - LT/1/11/2387/008
N56 - LT/1/11/2387/009
N60 - LT/1/11/2387/010
N84 - LT/1/11/2387/011
N90 - LT/1/11/2387/012
N98 - LT/1/11/2387/013
N100 - LT/1/11/2387/014
Quetiapine Accord 100 mg
N6 - LT/1/11/2387/015
N7 - LT/1/11/2387/016
N10 - LT/1/11/2387/017
N14 - LT/1/11/2387/018
N20 - LT/1/11/2387/019
N28 - LT/1/11/2387/020
N30 - LT/1/11/2387/021
N50 - LT/1/11/2387/022
N56 - LT/1/11/2387/023
N60 - LT/1/11/2387/024
N84 - LT/1/11/2387/025
N90 - LT/1/11/2387/026
N98 - LT/1/11/2387/027
N100 - LT/1/11/2387/028
Quetiapine Accord 150 mg
N6 - LT/1/11/2387/029
N7 - LT/1/11/2387/030
N10 - LT/1/11/2387/031
N14 - LT/1/11/2387/032
N20 - LT/1/11/2387/033
N28 - LT/1/11/2387/034
N30 - LT/1/11/2387/035
N50 - LT/1/11/2387/036
N56 - LT/1/11/2387/037
N60 - LT/1/11/2387/038
N84 - LT/1/11/2387/039
N90 - LT/1/11/2387/040
N98 - LT/1/11/2387/041
N100 - LT/1/11/2387/042
Quetiapine Accord 200 mg
N6 - LT/1/11/2387/043
N7 - LT/1/11/2387/044
N10 - LT/1/11/2387/045
N14 - LT/1/11/2387/046
N20 - LT/1/11/2387/047
N28 - LT/1/11/2387/048
N30 - LT/1/11/2387/049
N50 - LT/1/11/2387/050
N56 - LT/1/11/2387/051
N60 - LT/1/11/2387/052
N84 - LT/1/11/2387/053
N90 - LT/1/11/2387/054
N98 - LT/1/11/2387/055
N100 - LT/1/11/2387/056
Quetiapine Accord 300 mg
N6 - LT/1/11/2387/057
N7 - LT/1/11/2387/058
N10 - LT/1/11/2387/059
N14 - LT/1/11/2387/060
N20 - LT/1/11/2387/061
N28 - LT/1/11/2387/062
N30 - LT/1/11/2387/063
N50 - LT/1/11/2387/064
N56 - LT/1/11/2387/065
N60 - LT/1/11/2387/066
N84 - LT/1/11/2387/067
N90 - LT/1/11/2387/068
N98 - LT/1/11/2387/069
N100 - LT/1/11/2387/070
9.RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA2011-03-16
10.TEKSTO PERŽIŪROS DATA2014-07-30vvkt.ltIšsami informacija apie šį vaistinį preparatą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje
II PRIEDASRINKODAROS SĄLYGOSA.GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAI, ATSAKINGI UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄB.RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOSA.GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAI, ATSAKINGI UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄGamintojų, atsakingų už serijų išleidimą, pavadinimai ir adresaiAccord Healthcare Limited
Sage House, 319 Pinner Road
North Harrow, Middlesex, HA1 4HF
Jungtinė Karalystė
arba
Cemelog BRS
H2040 Budaörs
Vasút u. 13
Vengrija
Su pakuote pateikiamame lapelyje nurodomas gamintojo, atsakingo už konkrečios serijos išleidimą, pavadinimas ir adresas.B.RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS•TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, TAIKOMI RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJUIReceptinis vaistinis preparatas•SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, SKIRTI SAUGIAM IR VEIKSMINGAM VAISTINIO PREPARATO VARTOJIMUI UŽTIKRINTINebūtini.•KITOS SĄLYGOSNėra.III PRIEDASŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELISA. ŽENKLINIMASINFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖSKARTONO DĖŽUTĖ1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMASQuetiapine Accord 25 mg plėvele dengtos tabletės
Quetiapine Accord 100 mg plėvele dengtos tabletės
Quetiapine Accord 150 mg plėvele dengtos tabletės
Quetiapine Accord 200 mg plėvele dengtos tabletės
Quetiapine Accord 300 mg plėvele dengtos tabletės
Kvetiapinas2.VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKISKiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 25 mg kvetiapino (kvetiapino hemifumarato pavidalu).
Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 100 mg kvetiapino (kvetiapino hemifumarato pavidalu).
Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 150 mg kvetiapino (kvetiapino hemifumarato pavidalu).
Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 200 mg kvetiapino (kvetiapino hemifumarato pavidalu).
Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 300 mg kvetiapino (kvetiapino hemifumarato pavidalu).
3.PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠASPagalbinės medžiagos: sudėtyje taip pat yra laktozės monohidrato.Daugiau informacijos pateikta pakuotės lapelyje.4.FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJEPlėvele dengta tabletė6 tabletės7 tabletės10 tablečių14 tablečių20 tablečių28 tabletės30 tablečių50 tablečių56 tabletės60 tablečių84 tabletės90 tablečių98 tabletės100 tablečių5.VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)Vartoti per burną.Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6.SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJELaikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7.KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)8.TINKAMUMO LAIKASTinka iki{mm/MMMM}9.SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOSŠiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.10.SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)Nesuvartotą preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.11.RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESASAccord Healthcare Limited
Sage House, 319 Pinner Road
North Harrow, Middlesex
HA1 4HF
Jungtinė Karalystė
12.RINKODAROS TEISĖS NUMERISQuetiapine Accord 25 mg
N6 - LT/1/11/2387/001
N7 - LT/1/11/2387/002
N10 - LT/1/11/2387/003
N14 - LT/1/11/2387/004
N20 - LT/1/11/2387/005
N28 - LT/1/11/2387/006
N30 - LT/1/11/2387/007
N50 - LT/1/11/2387/008
N56 - LT/1/11/2387/009
N60 - LT/1/11/2387/010
N84 - LT/1/11/2387/011
N90 - LT/1/11/2387/012
N98 - LT/1/11/2387/013
N100 - LT/1/11/2387/014
Quetiapine Accord 100 mg
N6 - LT/1/11/2387/015
N7 - LT/1/11/2387/016
N10 - LT/1/11/2387/017
N14 - LT/1/11/2387/018
N20 - LT/1/11/2387/019
N28 - LT/1/11/2387/020
N30 - LT/1/11/2387/021
N50 - LT/1/11/2387/022
N56 - LT/1/11/2387/023
N60 - LT/1/11/2387/024
N84 - LT/1/11/2387/025
N90 - LT/1/11/2387/026
N98 - LT/1/11/2387/027
N100 - LT/1/11/2387/028
Quetiapine Accord 150 mg
N6 - LT/1/11/2387/029
N7 - LT/1/11/2387/030
N10 - LT/1/11/2387/031
N14 - LT/1/11/2387/032
N20 - LT/1/11/2387/033
N28 - LT/1/11/2387/034
N30 - LT/1/11/2387/035
N50 - LT/1/11/2387/036
N56 - LT/1/11/2387/037
N60 - LT/1/11/2387/038
N84 - LT/1/11/2387/039
N90 - LT/1/11/2387/040
N98 - LT/1/11/2387/041
N100 - LT/1/11/2387/042
Quetiapine Accord 200 mg
N6 - LT/1/11/2387/043
N7 - LT/1/11/2387/044
N10 - LT/1/11/2387/045
N14 - LT/1/11/2387/046
N20 - LT/1/11/2387/047
N28 - LT/1/11/2387/048
N30 - LT/1/11/2387/049
N50 - LT/1/11/2387/050
N56 - LT/1/11/2387/051
N60 - LT/1/11/2387/052
N84 - LT/1/11/2387/053
N90 - LT/1/11/2387/054
N98 - LT/1/11/2387/055
N100 - LT/1/11/2387/056
Quetiapine Accord 300 mg
N6 - LT/1/11/2387/057
N7 - LT/1/11/2387/058
N10 - LT/1/11/2387/059
N14 - LT/1/11/2387/060
N20 - LT/1/11/2387/061
N28 - LT/1/11/2387/062
N30 - LT/1/11/2387/063
N50 - LT/1/11/2387/064
N56 - LT/1/11/2387/065
N60 - LT/1/11/2387/066
N84 - LT/1/11/2387/067
N90 - LT/1/11/2387/068
N98 - LT/1/11/2387/069
N100 - LT/1/11/2387/070
13.SERIJOS NUMERISSerija14.PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKAReceptinis vaistinis preparatas15.VARTOJIMO INSTRUKCIJA16.INFORMACIJA BRAILIO RAŠTUQuetiapine Accord 25 mg
Quetiapine Accord 100 mg
Quetiapine Accord 150 mg
Quetiapine Accord 200 mg
Quetiapine Accord 300 mg
MINIMALI informacija ant LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲLIZDINĖ PLOKŠTELĖ1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMASQuetiapine Accord 25 mg plėvele dengtos tabletės
Quetiapine Accord 100 mg plėvele dengtos tabletės
Quetiapine Accord 150 mg plėvele dengtos tabletės
Quetiapine Accord 200 mg plėvele dengtos tabletės
Quetiapine Accord 300 mg plėvele dengtos tabletės
Kvetiapinas2.RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMASAccord
3.TINKAMUMO LAIKASEXP{mm/MMMM}4.SERIJOS NUMERISLot5.KITAB. PAKUOTĖS LAPELISPAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI
Quetiapine Accord 25 mg plėvele dengtos tabletės
Quetiapine Accord 100 mg plėvele dengtos tabletės
Quetiapine Accord 150 mg plėvele dengtos tabletės
Quetiapine Accord 200 mg plėvele dengtos tabletės
Quetiapine Accord 300 mg plėvele dengtos tabletės
Kvetiapinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Lapelio turinys
1.Kas yra Quetiapine Accord ir kam jis vartojamas
2.Kas žinotina prieš vartojant Quetiapine Accord
3.Kaip vartoti Quetiapine Accord
4.Galimas šalutinis poveikis
5.Kaip laikyti Quetiapine Accord
6.Kita informacija
1.KAS YRA Quetiapine Accord IR KAM JIS VARTOJAMAS
Quetiapine Accord sudėtyje yra kvetiapino. Šis vaistas priklauso vaistinių preparatų nuo psichozės grupei. Jis veiksmingas esant būklėms, kurių simptomai gali būti, pavyzdžiui:
- Jūs galite pamatyti, išgirsti ar pajusti tai, ko nėra, tikėti dalykais, kurie nėra tikri, arba jaustis neįprastai įtariu, būti sunerimusiu, susipainiojusiu, kaltu, įsitempusiu ar prislėgtu.
- Jūs galite jaustis labai sujaudintas, pakilios nuotaikos, susijaudinęs, entuziastingas arba pernelyg aktyvus, arba galite priimti neteisingus sprendimus, tapdamas agresyviu arba elgdamasis pavojingai ar agresyviai.
- Nuotaikos pakitimai, kurių metu nuolat jaučiate liūdesį. Jums gali pasirodyti, kad esate depresijoje, galite jausti kaltę, jėgų trukumą, prarasti apetitą ir (arba) gali būti sunku užmigti.
Kai pasijusite geriau Jūsų gydytojas gali ir toliau skirti Quetiapine Accord, kad simptomai nepasikartotų.
Jums gali būti naudinga, jeigu pasakysite draugui arba giminaičiui, jog Jums atsirado šių simptomų, ir paprašysite jų perskaityti šį pakuotės lapelį. Galite paprašyti, kad pasakytų, jeigu jiems pasirodys, kad jūsų simptomai pasunkėjo arba jiems tapo neramu dėl kitokių Jūsų elgesio pokyčių.
2.KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Quetiapine Accord
Quetiapine Accord vartoti negalima:
jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) kvetiapinui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai (žr. 6 skyrių „Kita informacija“);
jeigu vartojate bent vieną iš toliau išvardytų vaistų:
- proteazės inhibitorių, pvz., nelfinaviro (ŽIV infekcijai gydyti);
- azolo grupės vaistų (nuo grybelinių infekcinių ligų);
- vaistų infekcijoms gydyti (pvz., eritromicino arba klaritromicino);
- nefazodono (vaisto nuo depresijos).
Jeigu Jums tinka tai, kas išvardyta anksčiau, Quetiapine Accord nevartokite. Jeigu abejojate, prieš vartodami Quetiapine Accord, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Specialių atsargumo priemonių vartojant Quetiapine Accord reikia:
Senyvi pacientai, sergantys demencija (smegenų funkcijos susilpnėjimas), Quetiapine Accord vartoti negali. Vartojant vaistinius preparatus, kurių grupei priklauso kvetiapinas, gali padidėti insulto pavojus, o senyviems pacientams, sergantiems demencija, kai kuriais atvejais ir mirties pavojus.
Prieš vartodami vaistą, pasakykite gydytojui:
jeigu Jūs ar kas nors iš šeimos narių turi ar turėjo kokių nors širdies sutrikimų, pavyzdžiui, užrašius kardiogramą nustatytas labai greitas širdies plakimas arba QT intervalo pailgėjimas; arba geriate kokius nors vaistus, kurie gali paveikti širdies plakimą;
- Jūsų mažas kraujospūdis;
- Jums yra buvęs insultas (ypač jeigu esate vyresnio amžiaus);
jeigu turite kepenų veiklos sutrikimų;
jeigu Jums kada nors yra buvę traukulių priepuolių;
- Jeigu sergate diabetu arba yra padidėjęs diabeto atsiradimo pavojus. Tokiu atveju, kol vartojate šias tabletes, Jūsų gydytojas gali nuolat tikrini gliukozės kiekį kraujyje;
jeigu žinote, kad Jums praeityje buvo nustatytas baltųjų kraujo ląstelių sumažėjimas (kuris galėjo atsirasti dėl kitų vaistų vartojimo arba ne);
jeigu Jums arba šeimos nariams yra buvę kraujo krešulių, kadangi tokie vaistai kaip šis yra susiję su krešulių susidarymu.
Pasakykite gydytojui, jeigu Jums:
- atsirado šių simptomų derinys: pakilo temperatūra (pradėjote karščiuoti), atsirado raumenų stiprus sustingimas, painiojasi mintys, yra prakaitavimas arba sumažėjęs sąmoningumo lygis (negalavimas, kuris vadinamas „piktybiniu neurolepsiniu sindromu“). Gali prireikti skubios medicinos pagalbos;
- atsirado nevalingų judesių, daugiausia veido arba liežuvio;
- jaučiate didelį mieguistumą. Tai gali padidinti atsitiktinio sužalojimo pavojų (dėl nukritimo) pagyvenusių pacientų tarpe.
- priepuoliai (epilepsija).
- ilgalaikė ir skausminga erekcija (priapizmas).
Tokia būklė gali atsirasti, dėl šios grupės vaistų vartojimo.
Mintys apie savižudybę ir depresijos pasunkėjimas
Būnant depresijoje, kartais gali atsirasti minčių apie savęs žalojimą arbą savižudybę. Pirmą kartą pradedant gydymą tokių minčių gali padaugėti, nes visiems šiems vaistams reikia laiko, įprastai dviejų savaičių, tačiau kartais ir ilgiau, kol pasireikš jų poveikis. Jauniems suaugusiems tokių minčių atsiradimo tikimybė yra didesnė. Klinikinių tyrimų metu gauti duomenys parodė, kad sergantiems depresija jaunesniems kaip 25 metų amžiaus suaugusiems minčių apie savižudybę arba savižudiško elgesio pavojus yra didesnis.
Jeigu Jums bet kuriuo metu atsirado minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę, iš karto kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausia ligoninę. Jums gali būti naudinga pasakyti draugui arba giminaičiui, jog sergate depresija ir paprašyti jų perskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad pasakytų, jeigu jiems pasirodys, kad jūsų depresija pasunkėjo arba jiems tapo neramu dėl Jūsų elgesio pokyčių.
Tarp pacientų, geriančių kvetiapiną, buvo pastebėtas svorio augimas. Jūs ir gydytojas privalote reguliariai tikrinti svorį.
Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto ir žolinius preparatus, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, kadangi vieni vaistai gali keisti kitų vaistų poveikį.
Quetiapine Accord vartoti negalima, jeigu vartojate bent vieną iš šių vaistų:
kai kurių vaistų nuo ŽIV;
azolo grupės vaistų (nuo grybelinių infekcinių ligų);
eritromicino arba klaritromicino (antibiotikų);
nefazodono (vaisto nuo depresijos).
Jeigu vartojate bent vieną iš toliau išvardytų vaistų, pasakykite gydytojui:
vaistų epilepsijai gydyti (pavyzdžiui, fenitoino arba karbamazepino);
vaistų aukšto kraujospūdžio ligai gydyti;
rifampicinas (tuberkuliozei gydyti);
barbitūratų (vaistų miego sutikimams gydyti);
tioridazino (kito vaisto nuo psichozės);
vaistai, kurie daro poveikį širdžiai, pavyzdžiui vaistai, kurie sukuria kai kurių chemikalų disbalansą kraujyje – pavyzdžiui, diuretikų (šlapimą varančių vaistų) arba tam tikrų antibiotikų.
Prieš nutraukiant bet kurio iš Jūsų vaistų vartojimą, prašome, pirma pasitarti su gydytoju.
Jei jūsų šlapimas yra tikrinamas dėl narkotikų, kvetiapino gėrimas gali sukelti teigiamus rezultatus, ieškant metadono arba vaistų nuo depresijos, kurie yra vadinami tricikliniais antidepresantais (TCA), net ir tada, kai jūs negeriate metadono arba TCA. Rezultatus reikės patvirtinti konkretesnio tyrimo pagalba.
Quetiapine Accord vartojimas su maistu ir gėrimais
- Quetiapine Accord tabletes galima vartoti su maistu ar be jo.
- Saikingai vartokite alkoholį. Kartu vartojant Quetiapine Accord ir alkoholį, galite jaustis mieguistas;
Negerkite greipfrutų sulčių, kol vartojate Quetiapine Accord. Jos gali pakeisti vaisto poveikį.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, planuojate pastoti arba žindote, prieš vartojant Quetiapine Accord pasitarkite su gydytoju. Naujagimiams, kurių motinos paskutinio nėštumo trimestro metu (per paskutinius tris nėštumo mėnesius) vartojo kvetiapiną, gali kilti tokie simptomai: drebėjimas, raumenų sukietėjimas ir/arba silpnumas, mieguistumas, ažitacija, kvėpavimo problemos ir sunkumai maitinantis. Jei kūdikiui pasirodo kuris nors iš šių simptomų, jums gali reikėti kreiptis į gydytoją.
Nėštumo metu Quetiapine Accord vartoti negalima, nebent tai būsite aptarę su gydytoju.
Jeigu žindote, Quetiapine Accord vartoti negalima.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Quetiapine Accord gali sukelti mieguistumą. Kol nežinote, koks bus tablečių poveikis, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.
Ligoninė – jei gulsite į ligoninę, pasakykite gydytojams, kad jūs geriate kvetiapiną.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Quetiapine Accord medžiagas
Quetiapine Accord sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3.KAIP VARTOTI Quetiapine Accord
Quetiapine Accord visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Gydytojas nuspręs, kokią pradinę dozę reikia vartoti, ir vėliau gali ją palaipsniui didinti. Įprastai dozė yra nuo 150 iki 800 mg kiekvieną dieną. Tai priklauso nuo Jūsų ligos tipo ir poreikio.
Jūsų gydytojas gali nuspręsti pradėti gydymą mažesne doze ir didinti ją labai palengva, jeigu:
- Jūs esate vyresnio mažiaus arba
- turite kepenų funkcijos sutrikimų.
- Tabletes vartosite arba vieną kartą prieš einant miegoti, arba du kartus per parą, priklausomai nuo Jūsų ligos.
- Prarykite tabletę visą, užgerdami vandeniu.
- Tabletės galima vartoti su maistu arba be jo.
- Negerkite greipfrutų sulčių, kol vartojate Quetiapine Accord. Jos gali pakeisti vaisto poveikį.
- Net ir pasijutę geriau nenustokite vartoti tablečių, nebent taip bus nurodęs gydytojas.
Vaikai ir paaugliai jaunesni nei 18 metų amžiaus
Vaikams ir jaunesniems nei 18 metų amžiaus paaugliams Quetiapine Accord vartoti negalima.
Pamiršus pavartoti Quetiapine Accord
Pamiršus dozę, kitą dozę išgerkite iš karto, kai prisiminsite. Jeigu jau beveik laikas gerti kitą dozę, sulaukite jo. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Pavartojus per didelę Quetiapine Accord dozę
Jeigu pavartojote didesnę dozę nei paskyrė gydytojas, Jūs galite jaustis mieguistas, gali svaigti galva ir neįprastai plakti širdis. Kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę. Su savimi turėkite Quetiapine Accord tabletes.
Nustojus vartoti Quetiapine Accord
Jeigu staiga nutrauksite Quetiapine Accord vartojimą, Jums bus sunku užmigti (nemiga), gali pykinti arba skaudės galvą, viduriuosite, vemsite, svaigs galva arba būsite dirglus. Prieš baigiant gydymą, gydytojas gali patarti mažinti dozę laipsniškai.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4.GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
- Quetiapine Accord, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
- Jeigu atsirado toliau išvardytas poveikis, nustokite gerti Quetiapine Accord tabletes ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausią ligoninę, nes Jums gali reikėti skubios medicininės pagalbos:
Mintys apie savižudybę arba depresijos sustiprėjimas.
Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau nei 1 pacientui iš 100)
Traukulių priepuoliai.
- Alerginės reakcijos, kurios gali pasireikšti guzeliais (pūslėmis), odos paburkimu ir patinimu apie burną.
- Nevalingi judesiai, daugiausia veido arba liežuvio (tardyvinė diskinezija).
Retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau nei 1 pacientui iš 1 000)
- Kraujo krešuliai venose, ypač kojose (simptomai: kojų patinimas, skausmas ir paraudimas), krešuliai gali keliauti per kraujagysles į plaučius ir sukelti krūtinės skausmą ir sunkumą kvėpuoti.
- Sekančių simptomų derinys: aukšta temperatūra (pradėjote karščiuoti), prakaitavimas, raumenų sustingimas, labai didelis mieguistumas arba alpulys, didelis kraujo spaudimo arba širdies plakimo padidėjimas (negalavimas, kuris vadinamas „piktybiniu neurolepsiniu sindromu“).
- Gelta (odos ir akių pageltonavimas).
- Hepatitas (kepenų uždegimas).
- Priapizmas (ilgalaikė ir skausminga erekcija).
Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau nei 1 pacientui iš 10 000)
- Greitas odos patinimas, dažniausiai akių, lūpų arba burnos plote (angioneurozinė edema).
- Sunki alerginė reakcija (vadinama anafilaksija), kuri gali pasireikšti kvėpavimo sutrikimu, galvos svaigimu ir kolapsu.
- Greitai atsirandantis stiprus išbėrimas. Gali pasireikšti sekantys simptomai: raudonumas, odos apsitraukimas pūslėmis ir lupimąsis, pūslių gali atsirasti ir burnoje arba nosyje.
Kiti galimi šalutiniai poveikiai:
Labai dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau nei 1 žmogui iš 10)
•Svaigulys (dėl šio poveikio galite nukristi), galvos skausmas, burnos sausmė.
•Mieguistumas (tęsiant Quetiapine Accord tablečių vartojimą, šis poveikis po kurio laiko išnyksta) (tai gali sukelti nukritimą).
•Nutraukimo simptomai (simptomai atsirandantys nutraukus Quetiapine Accord vartojimą); negalėjimas užmigti (nemiga), pykinimas, galvos skausmas, viduriavimas, vėmimas, svaigulys ir dirglumas. Paprastai praeina po savaitės, nuo išgertos paskutinės dozės.
•Svorio padidėjimas.
Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau nei 1 žmogui iš 10)
•Dažnas širdies plakimas arba alpimas.
•Širdies plakimo jausmas, labai greitas plakimas arba permušimai
•Vidurių užkietėjimas, skrandžio veiklos sutrikimas (virškinimo sutrikimas).
•Silpnumas.
•Rankų ir kojų patinimas.
•Kraujo spaudimo sumažėjimas atsistojant, todėl galite jausti galvos sukimąsi arba nualpti (galite nukristi).
•Gliukozės kiekio kraujyje padaugėjimas.
•Neryškus matymas.
•Neįprasti raumenų judesiai, galintys pasireikšti sunkumu pradėti judėti, drebuliu, nuovargiu arba neskausmingu raumenų sustingimu.
•Neįprasti sapnai arba košmarai.
•Apetito padidėjimas.
•Dirglumas.
- Kalbos arba kalbėsenos sutrikimas.
- Dusulys.
- Vėmimas (daugiausiai kyla vyresnio amžiaus pacientams).
- Karščiavimas.
- Alpulys.
- Rinitas.
Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau nei 1 žmogui iš 100)
- Alpimas (gali sukelti kritimą)
- Nemalonus pojūtis kojose ir (arba) neramios kojos (vadinamasis neramių kojų sindromas).
- Sunkumas nuryti.
- Lytinė disfunkcija.
- Užkimšta nosis
- Cukrinis diabetas
- Širdies elektrinės veiklos pokytis, nustatytas užrašius elektrokardiogramą (QT intervalo pailgėjimas)
- Nenormaliai lėtas širdies ritmas, kuris gali atsirasti gydymo pradžioje ir gali būti susijęs su žemu kraujospūdžiu ir alpuliu.
Retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau nei 1 žmogui iš 1000)
- Menstruacijų sutrikimas.
- Vaikščiojimas, kalbėjimas, valgymas arba kitokia veikla miego metu.
- Sumažėjusi kūno temperatūra (hipotermija).
- Krūtų paburkimas ir netikėtai prasidėjusi pieno gamyba (galaktorėja).
- Kasos uždegimas, sukeliantis stiprų skausmą pilve ir nugaroje.
Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau nei 1 žmogui iš 10 000)
- Padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje arba esamo diabeto pasunkėjimas.
- Hormono, kontroliuojančio šlapimo kiekį, netinkama sekrecija.
- Raumenų audinio skilimas ir skausmas raumenyse (rabdomioliozė).
Nežinomas šalutinis poveikis (dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)
- Odos bėrimas su raudonom kintančiom dėmėm (daugiaformė eritema).
Vaistų klasė, kuriai priklauso Quetiapine Accord, gali sukelti širdies ritmo sutrikimus, kurie gali būti sunkūs, o rimtais atvejais mirtini.
Kai kuriuos šalutinius poveikius galima nustatyti tik kraujo tyrimų metu. Tokie poveikiai yra kai kurių riebalų ląstelių (trigliceridų ir bendro cholesterolio) arba gliukozės kiekio padaugėjimas, kai kurių tipų kraujo ląstelių (įskaitant raudonąsias kraujo ląsteles) skaičiaus sumažėjimas, natrio koncentracijos kraujyje sumažėjimas, skydliaukės hormonų kiekio kraujyje pakitimai, kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas, kraujo kreatino fosfokinazės (raumenų medžiagos) padidėjimas ir hormono prolaktino kiekio kraujyje padidėjimas. Hormono prolaktino kiekio padidėjimas retais atvejais gali pasireikšti:
vyrams ir moterims krūtų paburkimu ir netikėtai prasidėjusia pieno gamyba;
moterims galimu mėnesinių išnykimu arba nereguliariu jų ciklu.
Todėl, retkarčiais gydytojas gali nurodyti Jums atlikti kraujo tyrimus.
Jei kurie nors iš šalutinių poveikių pasidaro rimti, arba jei jūs pastebite kokius nors poveikius, kurie nėra išvardinti šiame lapelyje, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Vaikai ir paaugliai:
Toks pats šalutinis poveikis kaip suaugusiems gali būti ir vaikams, ir paaugliams.
Žemiau pateikti šalutiniai poveikiai pastebėti tik vaikams ir paaugliams:
Labai dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau nei 1 žmogui iš 10):
Kraujospūdžio padidėjimas.
Žemiau pateikti šalutiniai poveikiai dažniau pastebėti vaikams ir paaugliams:
Labai dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau nei 1 žmogui iš 10):
- Padidėjęs hormono, vadinamo prolaktinu, kiekis kraujyje. Padidėjęs hormono, vadinamo prolaktinu, kiekis kraujyje retais atvejais gali sukelti:
- krūtų paburkimą ir netikėtai prasidėjusią pieno gamybą berniukams ir mergaitėms
- nereguliarų mėnesinių ciklą arba jų nebuvimą mergaitėms
- Padidėjusį apetitą.
- Neįprastus raumenų judesius, galinčius pasireikšti sunkumu pradėti judėti, drebuliu, nuovargiu arba neskausmingu raumenų sustingimu
Pranešimas apie šalutinį poveikį
NepageidaujamaR@vvkt.ltJeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba slaugytojai. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi naudodamiesi nacionaline pranešimo sistema: VVKT, prie LR SAM, Žirmūnų g. 139A, LT 09120, Vilnius, tel: 8 800 73568, faksas: 8 800 20131, El. paštas: , interneto svetainė: .
5.KAIP LAIKYTI QUETIAPINE ACCORDLaikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Quetiapine Accord vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6.KITA INFORMACIJAQuetiapine Accord sudėtis
-Veiklioji medžiaga yra kvetiapinas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 25 mg, 100 mg, 150 mg, 200 mg ar 300 mg kvetiapino (kvetiapino hemifumarato pavidalu).
-Pagalbinės medžiagos.
Tabletės branduolys: laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas K30, magnio stearatas (E470b), karboksimetilkrakmolo A natrio druska, kalcio-vandenilio fosfatas dihidratas.
Tabletės plėvelė:
25 mg: rausvasis Opadry (03B84929)
Hipromeliozė 6cP
Titano dioksidas
Makrogolis 400
Geltonasis geležies oksidas
Raudonasis geležies oksidas
100 mg: geltonasis Opadry (03B52117)
Hipromeliozė 6cP
Titano dioksidas
Makrogolis 400
Geltonasis geležies oksidas
150 mg: geltonasis Opadry (03B82929)
Hipromeliozė 6cP
Titano dioksidas
Makrogolis 400
Geltonasis geležies oksidas
200 mg:
Hipromeliozė E-5
Makrogolis 400
Titano dioksidas
300 mg:
Hipromeliozė E-5
Makrogolis 400
Titano dioksidas
Quetiapine Accord išvaizda ir kiekis pakuotėje
25 mg tabletės yra rožinės spalvos, apvalios, abipus išgaubtos, lygaus paviršiaus, dengtos plėvele.
100 mg tabletės yra geltonos spalvos, apvalios, abipus išgaubtos, lygaus paviršiaus, dengtos plėvele.
150 mg tabletės yra šviesiai geltonos spalvos, apvalios, abipus išgaubtos, lygaus paviršiaus, dengtos plėvele.
200 mg tabletės yra baltos arba beveik baltos spalvos, apvalios, abipus išgaubtos, lygaus paviršiaus, dengtos plėvele.
300 mg tabletės yra baltos arba beveik baltos spalvos, kapsulės pavidalo, abipus išgaubtos, dengtos plėvele, vienoje jų pusėje įspaustas užrašas „300”, kita – lygi.
Tabletės tiekiamos PVC/Aliuminio folijos lizdinėmis plokštelėmis kartono dėžutėje po 6, 7, 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 84, 90, 98 ir 100 tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Rinkodaros teisės turėtojas
Accord Healthcare Limited
Sage House, 319 Pinner Road
North Harrow, Middlesex
HA1 4HF
Jungtinė Karalystė
Gamintojas
Accord Healthcare Limited
Sage House, 319 Pinner Road
North Harrow, Middlesex
HA1 4HF
Jungtinė Karalystė
arba
Cemelog BRS
H2040 Budaörs
Vasút u. 13
Vengrija
Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse yra suteikta tokiais pavadinimais:
Valstybė narė | Siūlomas vaistinio preparato pavadinimas |
---|---|
Jungtinė Karalystė | Quetiapine 25/100/150/200/300 mg Film-coated Tablets |
Ispanija | Quetiapina Combix 25/100/150/200/300 mg comprimidos recubiertos con película EFG |
Suomija | Quetiapine Accord 25/100/200/300 mg tabletti, kalvopäällysteinen / filmdragerade tabletter |
Čekija | Quetiapine Accord 25/100/150/200/300 mg potahované tablety |
Olandija | Quetiapine Accord 25/100/150/200/300 mg filmomhulde tabletten |
Portugalija | Quetiapina Accord |
Lenkija | Quetiapine Accord |
Danija | Quetiapin Accord |
Rumunija | Quetiapine Accord 25/100/150/200/300 mg comprimate filmate |
Švedija | Quetiapine Accord 25/100/200/300 mg filmdragerad tabletter |
Vengrija | Quetiapine Accord 200/300 mg filmtabletta |
Slovakija | Quetiapine Accord 25/100/150/200/300 mg filmom obalené tablety |
Airija | Quetiapine 25/100/150/200/300 mg Film coated Tablet |
Lietuva | Quetiapine Accord 25/100/150/200/300 mg plėvele dengtos tabletės |
Italija | Quetiapine AHCL 25/100/200/300 mg compresse rivestite con film |
Bulgarija | Quetiapine Accord 25/100/200/300 mg филмирани таблетки |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2014-07-30
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt
Tarptautinis pavadinimas | Kvetiapinas |
Vaisto stiprumas | 25mg |
Vaisto forma | plėvele dengtos tabletės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | LT/1/11/2387 |
Registratorius | Accord Healthcare Limited, Jungtinė Karalystė |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2011.03.16 |
Vaistas perregistruotas |
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
-
+185-24+161
-
+44-7+37
-
+20-4+16
-
+15-6+9
-
+9-5+4
- Daugiau gydymo įstaigų
Anekdotai
-
Beprotnamyje vienas ligonis ėmė skųstis gydytojui:
- Aš su savo draugu negaliu miegoti, jis naktį užsideda ant galvos puodą, įkiša pirštus kaip elektros laidus į lizdą ir šaukia: "Aš lempa, aš lempa..."
Gydytojas:
- Nekreipkite dėmesio į nervingą bičiulį ir ramiai ilsėkitės.
- Bet aš prie šviesos negaliu užmigti,- dejuoja ligonis... - Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
„Defevix „, skirtas vitamino D trūkumui gydyti, yra :