Natūralios grožio priemonės, kurias galime rasti tiesiog savo namuose

Veido odos maitinimui puikiai tinkamas namuose randamas natūralus jogurtas, sausesnei odai – kokybiška (geriausia – ekologiška) grietinė. Puikus maitinamosios veido odos kaukės receptas – sutriname pusę gerai prinokusio banano, įdedame vieną ar du šaukštus maltų avižinių dribsnių, įpilame šiek tiek natūralaus skysto jogurto – tiek, kad gautume vientisą košelę. Galite improvizuoti ir šią kaukę papildomai praturtini baltojo molio milteliais (tuomet ji turės ir valančių savybių) ar šviežiomis citrinos sultimis (jei oda nėra pernelyg jautri,

Cheminės pramonės klestėjimo metu ieškome tai, kas natūralu. Ant savo veido, kūno odos, plaukų bei nagų norime naudoti tik ekologiškas ir natūralias priemones. Atidžiai skaitome etiketes, renkamės produktus su įvairiais ekstraktais, kartais nesibodime ir gerai paploninti piniginę, kad tik produktas būtų kokybiškas ir nepakenktų jautriai odai ar gležniems plaukams, trupantiems nagams. Tačiau kodėl pamirštame, kad pačių natūraliausių priemonių jau turime savo namuose? Naudodami jas grožio puoselėjimui ne tik būsime tikri dėl jų kilmės, bet ir gerokai sutaupysime. Išmėginkime natūralius namuose randamus produktus ir atidėkime šiek tiek pinigų svajonių atostogoms – poilsio reikia ne tik išoriniam kūnui, bet ir mūsų mintims.citrinos sultimis papildyta kaukė turėtų ir odą skaistinančių savybių). Paskirstykite kaukę ant veido odos (venkite akių ir lūpų sričių). Palaikykite kaukę apie 15 min, nuplaukite ją drungnu ar, dar geriau, vėsiu vandeniu, o kruopščiai ir švelniai nusausintą odą papildomai patepkite maitinamuoju kremu. Štai ir visiškai natūrali veido puoselėjimo procedūra!

Jei namuose turite pirmojo spaudimo aliejų – jie taip pat puikiai tinkami veido ir viso kūno odos maitinimui. Jau senovėje viso kūno įtrynimui buvo naudojamas itin vertingas alyvuogių aliejus. Aliejai, ypač pašildyti, itin tinkami ir plaukams – naudokite migdolų, makadamijų, linų sėmenų, ricinų, kokosų, sezamų, arganų aliejus. Galite improvizuoti su jų mišiniais. Plaukus aliejais galima ištepti prieš galvos plovimą (veiksmingiausia tokią kaukę palaikyti bent valandą) arba pašildytą aliejų paskirstyti ant plaukų, uždėti maišelį ir eiti miegoti. Ryte, išsiplovę galvą (naudodami sau įprastą kosmetiką), džiaugsitės pamaitintais, žvilgančiais ir minkštesniais plaukais.

Jei nesate alergiški medui, juo taip pat galima retkarčiais palepinti veido odą. Tai gamtos duota dovana, kurioje gausu ne tik įvairių maistinių medžiagų, bet ir natūralių prieš bakterijas, virusus ir grybelius veikiančių sudėtinių dalių bei antioksidantų (tai aktualiau, jei odą kamuoja uždegiminio pobūdžio ligos, pavyzdžiui, paprastieji spuogai). Aliejus ar medų papildžius maltais avižiniais dribsniais, ruduoju cukrumi ar smulkia jūros druska bei kavos tirščiais, galima gauti visai neblogų veido, lūpų ir viso kūno odos šveitiklių. Odos šveitimo procedūras labiausiai rekomenduojama atlikti šiltuoju sezono metu, o žiemą odą reikėtų labiau pasaugoti ir šveisti rečiau. Be to, žiemos sezonu naudojami kremai savo sudėtyje neturėtų turėti vandens – geriau naudokite natūralius ir kokybiškus šalto spaudimo aliejus. Oda tikrai padėkos puikia išvaizda.

Jūros druskos vonelės neįtikėtinai gerai stiprina silpnus nagus ir akivaizdžiai skatina jų augimą. Juk pabuvus savaitę – dvi prie jūros ir mėgaujantis maudynėmis, tikriausiai pastebėjote, kad nagai itin atsigauna? Mirkykite nagus tokiose vonelėse kas savaitę ir netrukus pastebėsite rezultatus. Odeles tepkite natūraliais namuose turimais aliejais ir, neabejojame, džiaugsitės sveikai  ir gražiai atrodančiais nagais. Nepamirškite ir rankų odos – reguliariai ją šveiskite ir tepkite sviestmedžių aliejumi.

 Šaltinis |Pasveik.lt