+1
-0
+1
Ar kremai po deginimosi saulėje išties naudingi?

„Dažniausiai šių kremų sudėtyje esama aliejų, todėl jais, sukuriate papildomą odos apsauginį sluoksnį, karštis negali pasišalinti iš jūsų poodinio sluoksnio, tad oda ir toliau kenčia, „dega“. Negana to, neretai parduotuvėse ar vaistinėse parduodamose priemonėse gausu  įvairių cheminių ar kvapiųjų medžiagų, kurios tik dar labiau erzina ir taip įjautrintą odą,“ – teigė dermatologė Michaela Bolder.

Todėl patariama naudoti priemones su alaviju. Alavijas pirmąkart aptiktas Arabijos pusiasalyje, o rašytiniuose šaltiniuose pirmąkart paminėtas dar  XVI a.

„Alavijas jau nuo seno žinomas odos gelbėtojas – odą alavijas nuramina akirmirksniu,todėl kitąkart ieškokite būtent alavijo pagrindu pagamintų  priemonių po deginimosi ,“ – pataria dermatologė Lorraine Shrivener.

Vis dėlto, šeimos gydytojas Ross Perry primena, kad alavijo nauda moksliškai dar neįrodyta.

„Alavijas – tradicinė naminė priemonė, naudojama nudegimams gydyti. Moksliškai  alavijo veiksmingumo dar niekas neįrodė, tačiau žmonės dalinasi savo teigiama patirtimi,“ – aiškina gydytojas.

Nors mokslinių faktų dar ir trūksta, specialistai vistiek rekomenduoja nudegintai odai raminti rinktis alaviją.

„Manoma, kad alavijas odai, ypač nudegusiai odai, itin naudingas. Klinikinių tyrimų, patvirtinančių alavijo naudą, dar nėra, tačiau alavijas nekenksmingas ir išties gali padėti, tad kodėl gi jo nepamėginus?“ – svarsto dar kita dermatologė Natalie Spierings.

Nesutariama ir kurią alavijo pagrindu pagamintą priemonę rinktis – vieni specialistai rekomenduoja rinktis natūralų gelį, kitį – kremą, o dar kiti siūlo galvos per daug nesukti ir tiesiog iš didžiulės priemonių  po deginimosi saulėje pasiūlos rinktis tą, kurios sudėtyje rasite daugiausiai alavijo.

„Oda po deginimosi saulėje įraudusi, ją skauda? Pirmiausiai turėtumėte galvoti, kaip odą atvėsinti ir nuraminti. Geriausias būdas – teptis priemone, kurios sudėtyje daug vandens ir alavijo. Kuo natūralesnė priemonė, tuo geriau! Raminančios, šaldančios, gydančios alavijo savybės pralenks bet kurį kitą įprastai jūsų naudojamo kremo savybes,“ –  tikina  M. Bomber.

Atėjote į parduotuvę ar vaistinę, o alavijų pagrindu pagamintų priemonių kaip tyčia nėra? Rinkitės kitas, tik kuo natūralesnes ir švelnesnes priemones. Svarstote, ar išties paprasta priemonė su alaviju bus veiksmingesnė už kitas priemones? Pamėginkite – oda parodys atsakymą.

Straipsnio autorė – Giedrė Janušaitė (Šaltinis – Independent)