+1
-0
+1
Kaip lengvai atsikelti anksti ryte?

Daugelis mūsų rytais keliamės itin sunkiai, bet, pasirodo, kad net ir biologiškai ne visiems lemta būti „vyturiams“ – kai kurie taip ir liks „pelėdomis“. Vis dėlto, turbūt nenustebinsime pasakydami, kad lengviausia keltis anksti tuomet, kai einate miegoti anksti. O ką dar galite padaryti, kad ryte lengviau atsikeltumėte?

Laikykitės miego režimo

Specialistai pataria kasdien gultis ir keltis tuo pačiu metu – net ir savaitgaliais. Taip smegenys jau žino, kada turi užmigti, o kada – keltis. Pratinkite savo organizmą prie naujo režimo pamažu: pabandykite eiti miegoti 15 min anksčiau, paskui dar 15 min anksčiau ir t.t.

Venkite kofeino po 16 val.

Kava, juoda arbata, šokoladas – visi šie stimuliantai išderina mūsų vidinį biologinį laikrodį, jei jų suvartojame po 16 val.

Užkandžiams rinkitės pistacijas ar vyšnias

Kadangi pistacijose ir vyšniose gausu miego hormono melatonino gamybą skatinančio magnio ir B6, šitaip užkandžiaudami tikrai neprašausite.

Nevalgykite per vėlai

Pavalgius prasideda virškinimo procesas, kai išsiskiria skrandžio rūgštys, tad vėlai pavalgę ir atsigulę miegoti galite jausti rėmenį, o tai tikrai nepadės užmigti.

Ribokite skaitmeninių įrenginių naudojimą

Iš išmaniųjų įrenginių sklindanti šviesa taip pat išderina mūsų vidinį biologinį laikrodį, tad kuo anksčiau vakare į šalį padėsite savo išmanųjį  telefoną, planšetę ar kompiuterį, tuo geriau.

Nevartokite alkoholio

Gal raudono vyno taurė ir apsunkins jūsų akių vokus, bet išgėrę alkoholio ir nuėję miegoti, ryte nesijausite gerai – miegas nebus ramus ir pilnavertis.

Pasiruoškite rytui iš vakaro

Norėdami ryte nejausti streso, iš vakaro pasiruoškite drabužius rytdienai, pietus į darbą ar bet ką kitą, ko jums reikės rytdienai. Galite iš vakaro pasiruošti ir pusryčius – užpilti avižinius dribsnius pienu ir palikti išbrinkti, brinkinti kitas košes ar t. t.

Nesivartykite lovoje

Vadinasi, kelkitės tuoj pat – neatidėkite žadintuvo, neskaitykite naujienų telefone ir t. t. Lova turi būti skirta tik miegoti, tam, kad atsigulus į lovą, jūsų smegenys žinotų, kad pagaliau atėjo metas poilsiui.

Suraskite motyvaciją

Jei jums nereikia anksti keltis dėl vaikų ar darbo, laikytis miego režimo nebus lengva. Susigalvokite priežastį, kodėl turėtumėte keltis anksčiau – pradėkite sportuoti, įsigykite šunį, kurį turėsite išvesti kas rytą, ar išmėginkite apsipirkimą dar visai tuščioje maisto prekių parduotuvėje rytais. Pasinaudokite ryto teikiamais privalumais ir džiaukitės ankstyvais rytais.

Straipsnio autorė – Giedrė Janušaitė, šaltinis – GOOD HOUSEKEEPING