+3
-0
+3
Kodėl verta valgyti bananus?

Bananai – kalio, antioksidantų ir kitų naudingųjų medžiagų šaltinis, naudingas ir dėl daugelio kitų dalykų. Kokių?

Suteikia energijos

Atėjo vidurdienis, o jūs jau jaučiatės apsnūdę, trūksta energijos? Bananuose gausu amino rūgščių, sudėtinių angliavandenių, natūralaus cukraus ir kitų medžiagų, greitai suteiksiančių jums energijos. Dėkite bananus į košes, blynus, vaisių kokteilius.

Drėkina veido odą

Bananai – raktas į sudrėkintą veido odą, nes bananuose esantis vitaminas A atkuria odos drėgmės lygį, gelbsti nuo sausos odos pojūčio. Sutrintu prinokusiu bananu ištepkite veido odą, palikite 20-25 min, paskui nuplaukite veidą šiltu vandeniu.

Drėkiną kulnų odą

Drėkinamosios bananų savybės tinka ir sausiems, niežtintiems kulnams gydyti. 2 prinokusius bananus sutrinkite, gauta košele ištepkite kulnus ir palike 10 min, paskui nuplaukite šiltu vandeniu.

Mažina akių paburkimą

Banano žievė galite slopinti ir akių paburkimą. Ryte suvalgykite bananą, paskui atsigulkite ir švelniai uždėkite banano žievę ant paakių, palikite 15-20 min, tadanuimkite žievę ir nuplaukite paakius vėsiu, vandeniu – pamatysite, kaip paakių oda atsigavo.

Slopina niežtinčias uodų įkandimo vietas

Banano žievėje esantys cukrus ištraukia skysčius iš uodo įkandimo vietos: iš pradžių pažeistą vietą dezinfekuokite, tuomet vidine banano žievės puse patrinkite niežtinčią vietą.

Kovoja su akne

Bananuose gausu priešuždegiminių savybių, mažinančių odos raudonį ir spuogus. Teigiama, kad keliskart banano žievės vidine puse trindami pažeistas veido odos vietos, o paskui nuplaudami odą vėsiu vandeniu, galite pasiekti neblogų rezultatų.

Gerina miegą

Jei sunku užmigti, prieš eidami miegoti suvalgykite bananą – jame esantys kalis ir magnis nuramins raumenis, tad į sapnų karalystę panirsite lengviau.

Gerina virškinimą

Bananuose gausu ir virškinimui svarbios ląstelienos – viename vaisiuje yra net 3 g ląstelienos.

Stiprina širdį

Bananai naudingi širdžiai dėl jau minėtųjų juose esančių kalio ir magnio.

 Gerina nuotaiką

Bananuose esanti amino rūgštis triptofanas ir vitaminas B veikia išvien tam, kad paskatintų jūsų organizmą gaminti serotoniną, dar žinomą kaip geros nuotaikos hormoną, kuris ramina kūną ir protą, o jūs jaučiatės laimingesni.

Kovoja su PMS skausmu

Prasidėjo PMS, skauda pilvo apačią? Pamėginkite šįkart skausmą malšinti ne vaistais nuo skausmu, o suvalgydami bananą. Teigiama, kad B6 gausūs bananai gali sumažinti nemalonius PMS pojūčius.

Straipsnio autorė – Giedrė Izabelė Janušaitė (Šaltinis –BEST HEALTH MAG)