+1
-2
-1
Turim daug laiko, bet mylimės trumpai. Kodėl ?

Priešlaikinė ejakuliacija – greitesnis sėklos išmetimas, įvykstantis anksčiau nei to nori vyras arba jo partnerė. Šio sutrikimo diagnostikai taikomi tam tikri kriterijai, susiję su lytinės sueities trukme, kuri yra trumpesnė nei 2 minutės (ilgiau trunkanti lytinė sueitis laikoma norma, vis dėlto ir 3-5 minutės fizinio artumo tenkina ne visus). Taip pat priešlaikinę ejakuliaciją galima įtarti tada, kai vyras visai negali kontroliuoti sėklos išmetimo ir tai jam kelia daug nerimo, baimių, stiprina nepasitikėjimą savimi ir gali netgi paskatinti depresijos pasireiškimą. Susirūpinti reikėtų tuomet, kai priešlaikinė ejakuliacija įvyksta labai dažnai arba nuolat per paskutinius 6 aktyvaus lytinio gyvenimo mėnesius. Ar perskaitę šiuos kriterijus pagalvojote ir apie save?

Priežastys – ne visada aiškios

Priešlaikinės ejakuliacijos gydymas gali būti komplikuotas pirmiausiai dėl to, kad ne visuomet aiškios ją sukėlusios priežastys. Vyrai dažnai stokoja atvirumo ir jiems gali būti sunku pripažinti, kad jaunystėje buvo patirta tam tikrų seksualinių traumų arba pirmieji kartai nebuvo tokie, apie kokius svajota. Be to, vyriškosios lyties atstovai ne visada linkę atvirauti apie bet kokias juos kamuojančias problemas. Paprastai ankstyvas sėklos išsiliejimas pacientus lydi jau nuo pat jaunystės, tad ir priežasčių paieškai tenka sudėti visas pastangas, dar sunkiau, jei problema yra giliai įsisenėjusi, o vyro atvirumas – labai ribotas.

Vyresniems vyrams būdingi ir kiti su lytine funkcija susiję sutrikimai

Jei priešlaikinė ejakuliacija vyresniame amžiuje pradėjo kamuoti staiga, tuomet net ir pats pacientas paprastai gali nuspėti, kodėl taip nutiko. Galbūt kamuoja įtampa darbe? Galbūt giliai sukrėtė koks nors filmas ar knyga? Galbūt niekaip nepavyksta atsikratyti baimių dėl kelių nepavykusių kartų? O galbūt lytinio akto metu mintyse „karaliauja“ visai kita moteris? Galbūt yra kokių nors sveikatos problemų ir be priešlaikinės ejakuliacijos papildomai kamuoja ir erekcijos sutrikimai? Tai tik keletas pavyzdžių, tad visai nesunku suprasti, kad priešlaikinę ejakuliaciją sukelti gali labai daug dalykų.

Kokias galimas priešlaikinės ejakuliacijos priežastis gydytojai įvardija dažniausiai?

Priešlaikinės ejakuliacijos priežastys paprastai skirstomos į dvi dideles grupes – psichologines (kitaip psichogenines, susijusias su mūsų sąmone ir pasąmone) ir biologines (kitaip fizines, susijusias su mūsų fiziniu kūnu).

Psichologinės priežastys glaudžiai siejasi su įtampa, baimėmis, nesėkmėmis darbe ir kitose gyvenimo srityse, nepasitikėjimu savimi, pernelyg dideliais lūkesčiais, paauglystėje ar jaunystėje patirta seksualine prievarta ar traumomis, nesutarimais su partnere, pernelyg dideliu susijaudinimu, nepatyrimu, partnerių skaičiumi ir taip toliau. Tokie faktoriai būdingesni jaunesniems vyrams, tačiau tai nėra taisyklė – įvairios mintys, trikdančios lytinę funkciją, tikrai kamuoja ir vyresnius vyriškius.

Biologinės priežastys liečia padidėjusį varpos jautrumą, įgimtas ar įgytas savybes ir sveikatos sutrikimus, vyro ir antrosios pusės anatominius ypatumus, padarytas chirurgines operacijas ar patirtas traumas. Varpos jautrumu skųstis gali ir jaunesni, ir vyresni vyrai – tai viena dažniausių priešlaikinės ejakuliacijos priežasčių.

Su gydytoju – tik atvirai

Jei pats vyras nutuokia galimas priešlaikinės ejakuliacijos priežastis, jis apie tai turi būtinai pasakyti savo gydytojui. Specialistas nuspręs, koks gydymas tinkamiausias ir palaikys visais klausimais – svarbiausia nebijoti ir dėl nieko nesidrovėti, nes lytinių sutrikimų gydymas toks pats svarbus, kaip ir kitų organų sistemų gydymas. Jei bus paskirta psichoterapija, tuomet būtina tikėti, kad ji gali padėti – čia reikšmingas ir nuoširdus antrosios pusės atsidavimas bei palaikymas. Jei bus paskirtas medikamentinis gydymas – būtina laikytis visų gydytojų nurodymų. O jei išgirsite patarimą tiesiog nuoširdžiai apie tai pasikalbėti su savo antrąja puse – nenumokite ranka ir pamėginkite. Kartais pakanka ir tiek. Galbūt sielojatės visai be reikalo?

Tad būkite sveiki ir laimingi visose gyvenimo srityse!

Šaltinis|Pasveik.lt info