+2
-0
+2
Dantų ryšys su vidaus organais: ar žinote apie tai?

Ir nors gyvename Vakarų pasaulyje, tačiau neretai ligai užklupus atsigręžiame į Rytų mediciną. Ar žinojote, jog būtent Rytuose medikai iš dantų gali pasakyti apie žmogų kamuojančias negalias? Dantys Rytų pasaulyje yra tarsi visų organizme vykstančių procesų veidrodis. Tad kuomet netikėtai Jus užklups danties skausmas, neskubėkite ieškoti, kurgi tie vaistai nuo danties skausmo, nes nemalonus danties skausmas ar gedimas gali būti ženklas, jog sutriko ir tam tikras vidaus organas…

Ar žinojote, jog kiekvienas dantis atitinka tam tikrą organą ir meridiano tašką?

Tie, kas domisi Rytų medicina, tikriausiai žino, jog ne tik ant mūsų odos, bet ir ant dantų yra išsidėstę meridiano taškai – vietos, kurias glaudžiai yra susiję su žmogaus vidaus organais. Apie dantų ryšį su vidaus organais pasakojama knygoje „Sveikatos Biblija“, kurią parašė Danguolė, Juozas ir Audrius Vasiliauskai. Knygoje teigiama, jog pažvelgus į dantis, galima pasakyti ir tai, kokie vidaus organai yra sutrikę. Žemiau pateikiamas dantų išsidėstymo paveikslėlis ir jų sąveikia su vidaus organais.

Dantų ryšys su vidaus organais: ar žinote apie tai?

Paveikslėlis iš knygos „Sveikatos biblija“

 

Matome, jog viršutiniai ir apatiniai kandžiai (priekiniai, 1 ir 2 dantys) atspindi inkstų, šlapimo pūslės ir ausų būklę, o štai iltiniai (3) – kepenų ir tulžies pūslės. Mažieji krūminiai dantys (4 ir 5) informuoja apie plaučius ir storąjį žarnyną. Jei pažvelgtume į 6 ir 7 dantis, sužinotume apie savo skrandį, blužnį ir kasą, o galiniai (protiniai) dantys praneš apie širdį ir plonąjį žarnyną. Būna, jog nei iš šio, nei iš to ima mausti net ir sveiką dantį arba vietą, kur dantis kadaise buvo, nors jo jau nebėra. Nenumokite ranka į tokį skausmą, mat tokiu būdu organizmas siunčia signalą iš negaluojančių organų, juos reikia gydyti.

Kaip teigiama knygoje, vaistingomis medžiagomis arba lazeriu gydytojui veikiant tam tikrus, burnoje esančius meridianų taškus, galima sumažinti skausmus ir sureguliuoti organizmo funkcijas. Vis dėlto, rezultato būtų naivu tikėtis tuo atveju, jei žmogus pats bandys tokią procedūrą sau atlikti, nežinodamas, kaip tiksliai pataikyti į tam tikrą tašką. Tad labai dažnai pati paprasčiausia priemonė skausmui numalšinti būna ne meridiano ieškojimas, jo paveikimas, bet vaistai nuo skausmo – jie greitai ir efektyviai pašalina skausmą, o svarbiausia – rezultatas užtikrintas.

 

Kodėl skauda dantis?

 

Dantų ėduonis – tai viena iš pagrindinių ir dažniausių priežasčių dėl ko žmogų ima varginti dantų skausmas. Ėduonis atsiranda tuomet, kai dantys yra neprižiūrimi, kai organizme trūksta tam tikrų mikroelementų, žmogus nuolat patiria stresą, yra sutrikusi medžiagų apykaita. Ir tai – ne tik tas nemalonus danties skausmas – tai kur kas daugiau: jeigu skaudamas dantis tampa infekcijos židiniu, tuomet gali sutrikti ir tam tikrų organų veikla. Ar žinojote, jog kartais dėl negydomo ėduonies gali pakilti kraujo spaudimas, atsirasti opų odoje, padidėti prakaitavimas, galų gale – gali būti pažeidžiama nervų sistema. Ir visai tai vien dėl to, jog nesirūpinote savo dantų sveikata.

 

Sugedę dantys – galvos skausmo priežastis?

Knygoje „Sveikatos biblija“ teigiama, jog dėl sugedusių dantų gali atsirasti galvos skausmas. Galvos skausmą atspindi tai, kuriose dantyse yra uždegimas. Teigiama, jog jeigu uždegimas yra krūminiuose dantyse, tuomet skauda viršugalvį ir pakaušį, o štai jeigu pažeisti yra viršutinio žandikaulio kandžiai, tuomet skauda kaktą ir smilkinių sritį. Jeigu pažeisti iltiniai dantys, tuomet skauda smilkinius.

Parengė: L.Rimgailė