Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) surinkti duomenys rodo, jog Britanijoje fiksuojama daugiau potencialiai mirtinos ligos atvejų nei Jungtinėse Valstijose, Australijoje, Vokietijoje ir Ispanijoje.

Tik 10 iš 50 tyrėjų įvertintų šalių moterys dažniau susiduria su padidėjusia rizika susirgti krūties vėžiu nei Didžiojoje Britanijoje.

Ekspertai sako, kad dauguma iš 46 000 krūties vėžio atvejų Britanijoje per metus būtų galima išvengti, jeigu britės mažiau gertų alkoholio, valgytų sveikiau ir sportuotų.

Daugiau nei ketvirtadalis bričių moterų, susirgusių krūties vėžiu, nuo šios ligos miršta. Ankstesnės leiboristų Vyriausybės investicijos į krūties vėžio gydymą nepadėjo sumažinti mirštamumo skaičiaus.

Profesorius Martinas Wisemanas, patarėjas medicinos ir mokslo klausimais Pasauliniame vėžio tyrimų fonde, atlikusiame naująją studiją, sako: „Mes žinome, kad žmonės didelių pajamų šalyse dažniau turi antsvorio, vartoja daug alkoholio ir yra neaktyvūs“.

 „Kai pažvelgi į sąrašą, aišku, kad šiuos faktorius atitinkančios šalyse paprastai atsiduria sąrašo viršūnėje“.

„Aukštas susirgimų skaičius Britanijoje, Danijoje ir kitose aukštų pajamų šalyse nėra neišvengiamas, ir gyvenimo būdo pakeitimai galėtų iš tikro sumažinti žmonių riziką“, – sakė profesorius.

Sarah Woolnough, organizacijos „Cancer Research UK“ politikos direktorė, pastebi: „Mes tikrai žinome, kad iki pusės visų vėžio atvejų būtų galima išvengti pakeitus gyvenimo būdą, pavyzdžiui, atsisakius rūkymo, išlaikant sveiką svorį ir mažinant alkoholio vartojimą. Žmonės taip pat gali sumažinti savo riziką valgydami sveiką subalansuotą dietą, kuri turi daug ląstelienos, vaisius ir daržoves bei liesą ir nekeptą mėsą“.

„Visi šie dalykai kartu su reguliaria mankšta ir vengimu degintis saulėje gali sumažinti vėžio riziką“, – sakė ji.

Krūties vėžį skatina prasta mityba ir alkoholis