+5
-0
+5
Netikėta naujovė vaistinėse: varžydamiesi su robotu pirkėjai galės džiaugtis prizais

Ketvirtoji pramonės revoliucija jau atėjo – „Berlin Chemie Menarini Baltic“ filialas Lietuvoje kartu su lietuvių startuoliu „MIO Robots“ ir „Eurovaistine“ pristatė robotą, kuris iki Velykų aplankys Lietuvos vaistines didžiuosiuose šalies miestuose. Robotas važinės pačioje vaistinėje, o visi norintys, naudodamiesi robotu, galės įsigyti medicininių preparatų, žaisti ar palikti atsiliepimą.

Robotas kvies pirkėjus pramogauti

„Norėjome ne tik visus skubančius ir šv. Velykoms besiruošiančius žmones paskatinti dar prieš šventes pasirūpinti savo sveikata, bet ir praskaidrinti nuotaikas bei pakviesti šiek tiek papramogauti. Nusprendėme pirkėjus pakviesti varžytis su robotu „Margučiu“, o jį nugalėjusius iškart apdovanoti prizais“, – pasakoja „Berlin Chemie Menarini Baltic“ filialo produktų vadovė Milda Radvilienė.

„Prieš šv. Velykas šis robotas yra tam tikra atrakcija klientams, parodanti, kaip keičiasi technologijos, kokių įdomių sprendimų yra sukūrę lietuviai. Robotas tikrai gali padėti vaistininkams, privežti dalį prekių prie pat klientų, atkreipti jų dėmesį. Pavyzdžiui, šia akcija kviečiame žmones atkreipti dėmesį į tai, kaip šventinis stalas gali paveikti mūsų sveikatą, virškinimą, ir kas galėtų pagelbėti sutrikus virškinimui“, – sako Ingrida Damulienė, „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkė.

„Visi robote esantys produktai – medicininiai preparatai. Taigi žmonės galės juos greitai ir paprastai įsigyti”, – teigia startuolio įkūrėjas Romanas Drokovas. Tai yra pirmasis toks lietuvių sukurtas robotas, kuris pristatomas Lietuvos pirkėjams.

Startuolio inžinierius Matas Misiūnas pasakoja, kad pagrindinis roboto tikslas – palengvinti apsipirkimą. „Savyje vežiodamas produktus jis gali leisti pirkėjams greitai ir paprastai įsigyti norimą produktą”, – apie roboto privalumus pasakoja inžinierius.

Roboto kūrėjai teigia, kad nors robotas ir gali važinėti automatizuotai, vaistinėse jis važinės kartu su prižiūrinčiu asmeniu, kuris jį valdys pultu. Taip siekiama užtikrinti pirkėjų saugumą, nes vaistinėse vienu metu dažnai apsipirkinėja daug žmonių, o ir ne visur pakanka vietos lengvam pravažiavimui. „Tesla” investuoja milijonus į automatizuotą valdymą, tačiau vis tiek sako, kad nereikėtų visiškai paleisti vairo. Todėl ir mes manome, kad dar nereikėtų robotui leisti važinėti po vaistinę visiškai be priežiūros”, – apie saugumo laikymąsi kalba M. Misiūnas. Robotas turi liečiamąjį ekraną, kuriuo naudojantis bus galima žaisti visiems puikiai pažįstamą žaidimą – „Kryžiukai-nuliukai“. Nugalėjus robotą žaidėjai laimės prizus.

Robotas kalba lietuviškai

Robotas taip pat kalba lietuviškai – sveikina pirkėjus su artėjančiomis šv. Velykomis. Nors frazių, kaip teigia roboto kūrėjai, ir nedaug, tačiau tobulinant sistemas tikimasi, kad frazių daugės. „Artėjančių šv. Velykų proga robotas prisistatinės kaip robotas „Margutis“, sveikins su artėjančiomis šventėmis, trumpai užsimins apie preparatus, pavyzdžiui, Espumisan“ padės nuo pilvo pūtimo”, – pasakoja M. Misiūnas. Jau ne vienoje Europos šalyje su robotu lankęsi kūrėjai teigia, kad dauguma žmonių žavisi ir domisi robotu, mielai žaidžia su juo – tai tampa tikra pramoga smalsiam pirkėjui.

Visi žmonės, kviečiami susipažinti su robotu ir išbandyti savo jėgas varžantis žaidime. Robotas pasirodys:

Vilniuje kovo 19 d. „Akropolyje“(Ozo g. 25); kovo 20 d.  Mindaugo g. 11; kovo 21 d. Upės g. 9; kovo 26 d. Ukmergės g. 369; kovo 27 d. Mindaugo g. 11; kovo 31 d. „Akropolyje“ (Ozo g. 25)

Kaune kovo 22 d. Savanorių pr. 255; kovo 25 d. Karaliaus Mindaugo g. 49; kovo 28 d. Savanorių pr. 255; kovo 29 d. Jonavos g. 60; kovo 30 d. Karaliaus Mindaugo g. 49;

Šiauliuose kovo 23 d. Audo g. 8;

Klaipėdoje kovo 24 d. Taikos g. 61;