P. Markevičius: Fechtavimas moko susikaupimo ir emocijų valdymo.

Interviu su Vilniaus miesto sporto centro auklėtiniu fechtuotoju Povilu Markevičium.


Fechtavimasis – kas tai per sporto šaka?


Fechtavimasis – tai dvikovė sporto šaka, kurioje kovoja du kovotojai špagomis. Kovojant svarbu pataikyti į bet kurią priešininko kūno vietą, pačiam išvengiant dūrio.


Kodėl pasirinkai būtent šią sporto šaką? Ką tau reiškia fechtavimasis?


Olimpiadoje pamačiau, kaip žmonės kovoja špagomis. Mane tai labai sužavėjo ir nusprendžiau išbandyti šitą sportą. Čia susipažinau su daugybe draugų. Mėgstu dalyvauti varžybose, išvykų metu sutinku kitų šalių sportininkus. Pamatau stipresnių už save kovotojų ir randu, ko iš jų pasimokyti.  Be to, man labai patinka kovoti, nesvarbu, laimėsiu aš ar pralaimėsiu.


Ar yra geriausias pasaulyje fechtuotojas? Gal turi savo favoritą?


Vieno geriausio pasaulyje kovotojo nėra. Labai reta, kad vienas kovotojas užimtų tą pačią vietą pasaulio čempionatuose. Fechtuotojų gretose dažnai vyksta kaita, todėl ir vieno stipriausio nėra.


Kaip fechtavimas pasireiškia tavo kasdieniniame gyvenime?


Fechtavimas mane moko susikaupimo, dėmesio sutelkimo, emocijų valdymo. Kovose, kaip ir gyvenime suvaldyti savo emocijas yra sunku. Todėl svarbu yra ne tik fizinis, bet ir psihologinis pasiruošimas.


Ką žadi veikti baigęs gimnaziją?


Man liko mokytis dar dvejus metus. Nesu dar tikrai apsisprendęs, bet  planuoju studijuoti mediciną.


Kiek laiko jau treniruojiesi?


Fechtavimu užsiimu jau trejus metus. Iki tol lankiau pramoginius šokius.


Ar daug jėgų reikalauja treniruotės?


Norint pasiekti gerų rezultatų, laiko ir jėgų tam skirti turi tikrai daug. Per savaitę turiu keturias treniruotes. Treniruotė vyksta apie tris valandas.  Savaitgaliais rengiamos ir varžybos, kurių stengiuosi nepraleisti. Turiu dar spėti pasiruošti pamokoms, tad krūvis tenka tikrai nemažas ir nuovargis savaitės pabaigoje labai pasijaučia.


Artėja Lietuvos fechtavimo čempionatas. Ar žadi jame susikauti?


Šiai dienai, manau, nesu pakankamai pasiruošęs šioms varžyboms. Iki čempionato turėčiau išsigydyti traumas, pagerinti fizinį pasirengimą, patobulinti įgūdžius. Tikiuosi laiko tam nepritrūksiu.


Kokiek būtų tavo sportiniai siekiai?


Na ateities  planai dar nėra apibrėžti, kiek sugebėsiu ir jėgos leis, sieksiu aukščiausių rezultatų.


Papasakok, kokia yra fechtuotojo amunicija?


Tai būtų špaga, sportininko apranga ir šalmas. Špagos gali būti skirtingomis rankenomis. Jos sveria apie 750 gramų.  Fechtuotojo kaukė (šalmas) sveria maždaug 1 kg ir yra sudaryta iš apsauginio metalo ir medžiagos, kuri sušvelnina smūgio dūrį. Dar yra dėvima viena pirštinė ant rankos, kuria kovojama. Kita ranka lieka laisva, kad po kovos galima būtų pasveikinti  priešininką.

 

Mokytojos ir trenerio akistata:


 „Pernai Povilui sekėsi labai gerai. Jis lenktyniavo su savo klasioku ir visad stengėsi būti pirmas. Šie metai jį labai pakeitė. Povilas stipriai sutelkė dėmesį ties sportu ir visus savo siekius nukreipė būtent į fechtavimąsi. Tai kelia didžiulį rūpestį“ – atviravo Jurgita Deveikytė, matematikos mokytoja.

 „Povilas labai užsispyręs kovotojas, nori pasiekti geriausio rezultato, todėl negaili savo jėgų tiek treniruočių, tiek  varžybų metu.  Yra labai perspektyvus sportininkas, į kurį sutelktos mūsų viltys ir tikimės garsių pasiekimų“ – kalbėjo Jurijus Mašalo, Vilniaus miesto sporto centro treneris.