Pavasarį daugelis vaikų ima dažniau sirgti, nes jų organizmui labai trūksta vitaminų. Kaip to išvengti?
Pirmiausia į vaiko mitybos racioną reikėtų įtraukti “gyvų vitaminų”, esančių daržovėse bei vaisiuose. Ypač greipfrutų ir apelsinų – juose daug vitamino C.

Rekomenduojama rytą pradėti nuo šviežių sulčių stiklinės. Išspauskite greipfrutą, truputį atskieskite sultis vandeniu, kad nesuerzintų skrandžio gleivinės, ir duokite gerti vaikui, kol jis dar nevalgęs. Tai puiki “mankšta” jo imunitetui.

Pirktos parduotuvėje sultys iš pakuotės nesuteiks tokio efekto, kad ir kaip gražiai atrodytų reklama – “100 proc.”. Kuo dažniau duokite vaikui citrinų: prie arbatos, skiestų citrinos sulčių, trintos su cukrumi citrinos. Nulupkite citrinos žievelę, smulkiai supjaustykite vaisių gabaliukais, pabarstykite cukrumi ir duokite mažyliui po kiekvieno valgio. Jei skrandis tuščias, citrinos duoti nereikėtų.

Jei vaikas alergiškas citrusiniams, pagaminkite jam erškėtuogių užpilo arba įsigykite vaistinėje jau pagaminto sirupo. Tegu vaikas kiekvieną dieną gauna raugintų kopūstų arba jų sulčių – tai dar gausesnis vitamino C šaltinis nei apelsinai. Dažniau gaminkite salotas iš saldžiųjų paprikų, jose taip pat labai daug askorbo rūgšties.
Jei nerimaujate, kad su maistu jūsų vaikas negauna visų jam reikiamų vitaminų, pasitarę su šeimos gydytoja (būtinai!) galite nupirkti vaikui polivitaminų. Galima suvartoti mėnesio kursą. Po jo padarykite mėnesio pertrauką. Parinkite tokį vitaminų kompleksą, kuriame yra mikroelementų, ypač geležies, molibdeno, kobalto ir cinko. Taip pat naudingi preparatai, kuriuose yra bičių produktų.

Jei pavasario pradžioje, vaikas tampa suglebęs, mieguistas, greit nuvargsta, jo organizmui trūksta geležies. Tokia būsena dar vadina pavasarine anemija. Jeigu hemoglobino kiekis labai žemas, gydytojas tokiam vaikui skiria geležies preparatų.

Jei ne – tėveliams tenka pasirūpinti, kad vaiko organizmas gautų daugiau geležies. Duokite jam šviežių granatų sulčių rytais, kol dar nevalgęs. O prieš naktį tegu suvalgo po keletą graikinių riešutų su medumi. Daug geležies yra ikruose, jūros gėrybių produktuose, baklažanuose.

Svarbu:
Guldykite vaiką miegoti 1 valanda anksčiau nei įprastai. Vaiko organizmui ankstyvą pavasarį reikia daugiau miego. 

Lietuvos sveikata

Vaikų ligos