+2
-0
+2
Penki ryto ritualai padės pasiruošti sėkmingai dienai

Kas Jūs esate – vyturys ar pelėda? Patikėkite, verta būti vyturiu. Ne vienas mokslinis tyrimas jau parodė, kad ryto žmonės – efektyvesni. Jie nuveikia daugiau ir  gyvenimu džiaugiasi labiau. Daug pasiekę žmonės pasižymi tam tikromis savybėmis: jie dažniausiai anksti keliasi, stengiasi kuo kruopščiau planuoti ir iš kiekvienos dienos paimti kuo daugiau, taip pat turi tam tikrų ryto ritualų, kurie padeda pasiruošti naujai dienai. Jūs irgi galite pradėti dieną kitaip –  tai nėra taip sudėtinga. 

  • Kelkitės kuo anksčiau. Žinoma, kad optimalus miego kiekis labai svarbus gerai savijautai ir produktyvumui. Tačiau „naktinėjimas“ nėra rekomenduojamas. Patariama miegui ruoštis ne vėliau nei 22 valandą vakaro, nes vakarinėmis valandomis poilsis pats efektyviausias ir didesnė tikimybė kitą dieną pradėti anksčiau. Iš pradžių keltis anksti gali būti sunku (ankstinkite kėlimąsi po truputį, pavyzdžiui, po 5 minutes), tačiau netrukus priprasite ir tai taps gyvenimo būdu. Didelė tikimybė, kad vėliau net nereikės žadintuvo. Rytas neturėtų būti stresą keliantis paros metas. Priešingai, ryte reikia rasti laiko ramiam pasiruošimui ir susikaupimui, nes rytinė nuotaika dažniausiai nulemia visą likusią dieną.

 

  • Kiekvieną rytą skirkite laiko apmąstymams ir meditacijai. Vietoj to, kad ir vėl vėluodami bėgiojate su dantų šepetėliu burnoje ir ieškote, kuo apsirengti, skirkite laiko savo mintims. Šį žingsnį tikrai pavyks įvykdyti, jei atsikėlėte anksčiau. Šis laikas skirtas tik Jums – pabūkite su savimi, apmąstykite dienos planus ir savo tikslus, atlikite kvėpavimo pratimų. Vos 10-15 minučių ramybės gali atstoti valandą miego, o sėkmingas dienos suplanavimas padės lengviau pasiekti užsibrėžtų tikslų.

 

 

  • Bent truputį pajudėkite. Skirkite dar 10-15 minučių savo kūnui. Galite rinktis jogą arba energingesnius pratimus, pavyzdžiui, atsispaudimus, atsilenkimus, šuolius per virvutę. Rinkitės tai, kas Jums tinkamiausia, tačiau net neabejokite, kad mankštos nauda – didžiulė. Ji ne tik padeda išlaikyti discipliną, bet ir tonizuoja kūną, suaktyvina medžiagų apykaitą, pagerina nuotaiką, turi teigiamos naudos išvaizdai. Privalumus būtų galima vardinti be galo, bet gal geriau vietoj to pagalvokite, kaip savo dieną pradėsite rytoj.

 

  • Padėkokite gyvenimui ir padrąsinkite save. Po mankštos neabejotinai atėjus jėgų antplūdžiui, pasižiūrėkite į veidrodį ir padrąsinkite save. Taip, gali skambėti juokingai, tačiau tokio „pokalbio su savimi“ nauda yra labai didelė. Pasakykite sau, kad esate protingas, gražus, stiprus, kad tikite savimi ir šiandien pasieksite viską, ką suplanavote. Jei vakar kažkas nepavyko – nenusiminkite, pasakykite sau, kad iš klaidų galima daug ko išmokti ir rankų jokiais būdais nenuleiskite. Atsiminkite, kad mylėdami ir tikėdami savimi, Jūs skatinate mylėti ir tikėti Jumis aplinkinius. Taip ne tik ugdomas pasitikėjimas savimi, bet ir pritraukiama sėkmė.

 

 

  • Kas rytą mėgaukitės vandeniu ir maistingais pusryčiais. Nepamirškite gerti daug kambario temperatūros vandens, jį galima pagardinti citrinos sultimis (jei skrandis sveikas). Kontrastinis dušas ryte padės ne tik atsibusti, bet ir sustiprins imunitetą. Reikėtų nepamiršti pasirūpinti ir nosies higiena – kasdien plaukite nosies ertmę izotoniniu jūros vandeniu – taip sumažės tikimybė susirgti sloga, peršalimu ir gripu. Rekomenduojama švariu vėsesniu vandeniu praplauti akis – tai padės galutinai atsibusti. Valyti reikėtų ne tik dantis, bet ir liežuvį – ant jo taip pat kaupiasi daug apnašų, kurias patariama kruopščiai pašalinti. Nepamirškite ir maistingų pusryčių, kuriuos turėtumėte suvalgyti pasimėgaudami, neskubėdami, įkvėpti naujų tikslų bei jėgų. 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė