+4
-0
+4
Peršalimo galima išvengti! 5 būdai, kurie padės tai padaryti

Sveikas žmogus  – laimingas žmogus, tačiau tik nedaugelis iš mūsų šaltuoju metų laiku išvengiame peršalimo ir jo sukeliamų nemalonių simptomų: kosulio, slogos, karščiavimo,  skaudančios gerklės… Sveikuoliams pavydime jų stiprios sveikatos, tačiau juk išties – lengviausia pavydėti, daug sunkiau yra imti ir pradėti daryti tai, kas galėtų susitirpinti mūsų imunitetą. Tad šįkart apie tai, kokios priemonės padeda tiems, kurie nori išvengti peršalimo ligų.

  1. Dėmesys „Grožis reikalauja aukų“, – sako kai kada jaunos merginos, kurios net ir žiemos metu nevengia užsidėti pačios ploniausios, vakarinės, blizgučiais siuvinėtos suknelės. „O kaip gi kitaip, juk einu į vakarėlį, turiu atrodyti gražiai“,   -atšauna jaunos merginos. Tačiau, atrodo, šiandien daug daugiau drąsos reikia apsirengti, nei nusirengti. Mes galime greitai apnuoginti savo kūną vien dėl to, kad atrodytume gražiai, tačiau organizmas kaip mat sureaguoja į netinkamą mūsų aprangą ir štai, peršalimo ligos prasideda. Tad atėjus šaltajam metų laikui nepamirškite tinkamai rinktis drabužius: padėkite vasarinius drabužius kitam sezonui, renkitės sluoksniais, kad būtų šilčiau. Faktas, jog niekas taip greitai nesusargdina, kaip staigi ir didelė temperatūrų kaita – venkite jos, kad netektų vėliau ieškoti, kurgi tie vaistai nuo peršalimo.
  2. Grūdinkitės. Jau nuo senų laikų žmonės žinojo, kaip sveika ir net privalu karts nuo karto yra sukelti savo organizmui stresą. Grūdinimasis gali būti puiki priemonė tą padaryti, tik reikėtų pradėti grūdintis labai atsargiai, nes kitu atveju galima sulaukti ne teigiamos, bet neigiamos organizmo reakcijos į grūdinimąsi. Yra žinomas ne vienas atvejis, kuomet žmonės, kurie įstojo į sveikuolių klubą, nuvažiavo žiemą maudytis į jūrą, tačiau po tokių maudynių susirgo – atsirado sloga, kosulys, karščiavimas, mat organizmas jų dar tokiam staigiam „stresui“ nebuvo pasiruošęs.
  3. Skirkite dėmesio mitybai. Maistas – tai mūsų vaistas, jo reikia ne tik tam, kad gautume energijos, bet ir tam, kad organizmas galėtų gerai funkcionuoti. Trūkstamų mineralinių medžiagų, vitaminų, prasideda įvairūs negalavimai, nusilpsta imunitetas, dažniau vargina peršalimas. Tad pasistenkite kuo daugiau vartoti vaisių, žalumynų. Nevenkite svogūnų, česnakų, citrinų, imbiero, medaus – visi šie maisto produktai veikia kaip antioksidantai ir padeda sustiprinti imunitetą. Pamirškite dietas, nes būtent jos yra pats greičiausias būdas prarasti gerą imunitetą ir padidinti peršalimo ligų riziką.
  4. Patalpų vėdinimas. Kasdien mes einame į darbą, jame praleidžiame didžiąją savo dienos dalį, tad labai svarbu, kad ta aplinka, kurioje dirbame, būtų sveika. Todėl tie, kurie nori išvengti peršalimo, turėtų pasirūpinti, kad tiek darbo, tiek namų patalpos būtų vėdinamos net ir šaltuoju metų laiku.
  5. Dėmesys higienai. Faktas, jog reikia dėmesį skirti savo asmeninei higienai, tą itin atidžiai reikėtų daryti šaltuoju metų laiku. Tad nepamirškite dažniau plauti rankas, vengti kontakto su jau sergančiais žmonėmis. Viršutinių kvėpavimo takų ligos plinta oro lašeliniu būdu, per kontaktą su sergančiuoju, tad nepamirškite to, tikimybė susirgti peršalimo ligomis tuomet tikrai turėtų sumažėti. Be to, reikėtų skirti dėmesio ir savo nosies higienai ir užkirsti kelią mikrobų patekimui į organizmą ne tik per rankas, bet ir per nosį, kvėpavimo takus, tokiu būdu išvengsite slogos ir nereikės ieškoti, kurgi tie vaistai nuo slogos. Todėl karts nuo karto yra rekomenduojama nosies gleivinę valyti izotoniniais vandenyno vandens nosies purškalais, kurie tinka kasdieniniai nosies priežiūrai ir profilaktikai – drėkina ir valo nosį, padeda nuraminti sausą arba sudirgusią nosies gleivinę.

Parengė:L.Rimgailė