Moksifloksacinas, 400mg/250ml, infuzinis tirpalas
Vartojimas: leisti į veną
Registratorius: Bayer Pharma AG, Vokietija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Moksifloksacinas
1. Kas yra Avelox ir kam jis vartojamas
Veiklioji Avelox medžiaga yra moksifloksacinas, kuris priklauso antibiotikų vadinamų fluorochinolonais grupei. Avelox naikina infekcines ligas sukeliančias bakterijas, kurios yra jautrios moksifloksacinui.
Avelox gydomos šios suaugusių žmonių infekcinės ligos:
- ne ligoninėje įgyta infekcinė plaučių liga (pneumonija);
- odos ir minkštųjų audinių infekcinės ligos.
2. Kas žinotina prieš vartojant Avelox
Jeigu neaišku, ar priklausote kuriai nors toliau išvardytai pacientų grupei, kreipkitės į gydytoją.
Avelox vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai medžiagai moksifloksacinui, bet kuriam kitam chinolonų grupės antibiotikui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu esate nėščia arba žindote;
- jeigu Jums mažiau nei 18 metų;
- jeigu buvo su chinolonų grupės antibiotikų vartojimu susijusi sausgyslių liga ar sutrikimas (žr. poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ ir 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“);
- jeigu yra įgimta arba įgyta būklė, susijusi su širdies ritmo pokyčiu (matomu EKG, elektriniame širdies aktyvumo užraše), jeigu kraujyje sutrikusi druskų pusiausvyra (ypač mažas kalio ar magnio kiekis), labai lėtas širdies ritmas (vadinamas „bradikardija“), silpna širdies veikla (širdies nepakankamumas), buvo sutrikęs širdies ritmas arba vartojate kitų vaistų, sukeliančių EKG pokyčius (žr. poskyrį „Kiti vaistai ir Avelox“), kadangi ir Avelox gali sukelti EKG pokyčius: ilginti QT intervalą, t. y. uždelsti elektrinio signalo perdavimą;
- jeigu sergate sunkia kepenų liga arba kepenų fermentų (transaminazių) aktyvumas kraujyje yra daugiau negu 5 kartus didesnis už didžiausią leistiną dydį.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, prieš pirmą kartą Jums paskiriant Avelox
- Vartojant Avelox galimi laikini EKG pokyčiai, ypač jei esate moteris ar senyvo amžiaus pacientas. Jeigu gydotės vaistais, mažinančiais kalio kiekį organizme, prieš paskiriant Avelox, kreipkitės į gydytoją patarimo (taip pat žr. poskyrius „Avelox vartoti negalima“ ir „Kiti vaistai ir Avelox“).
- Jeigu sergate epilepsija arba jeigu yra kitokia būklė, skatinanti traukulius, prieš paskiriant Avelox, pasakykite gydytojui.
- Jeigu turite ar kada nors turėjote psichikos sveikatos problemų, prieš paskiriant Avelox, kreipkitės į gydytoją patarimo.
- Jeigu sergate sunkiąja miastenija, vartojant Avelox gali pasunkėti Jūsų ligos simptomai. Jei manote, kad sergate šia liga, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu Jums arba giminaičiams yra gliukozės-6-fosfatdehidrogenazės trūkumas (reta paveldima liga), pasakykite gydytojui, kuris nuspręs, ar Jums tinka vartoti Avelox.
- Avelox tirpalą galima vartoti tik į veną, į arteriją jo vartoti negalima.
Vartojant Avelox
- Jeigu gydymo šiuo vaistu metu pasireiškia pernelyg stiprus, juntamas širdies plakimas (palpitacija) arba širdies ritmas tampa nereguliarus, nedelsdami nutraukite Avelox vartojimą ir praneškite gydytojui.
- Didinant dozę ir perfuzijos greitį į Jūsų veną gali didėti širdies veiklos sutrikimo rizika.
- Retais atvejais galima, net po pirmos dozės pavartojimo sunki, staigi alerginė reakcija (anafilaksinė reakcija arba šokas), galinti pasireikšti krūtinės spaudimu, galvos svaigimu, pykinimu, alpuliu arba galvos svaigimu atsistojant. Jeigu toks poveikis atsiranda, Avelox vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
- Avelox gali sukelti žaibinį ir sunkų kepenų uždegimą, galintį sukelti gyvybei pavojingą kepenų nepakankamumą (įskaitant mirtinus atvejus, žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“). Jeigu staiga pablogėja savijauta ar pastebite, kad pagelsta akių obuoliai, patamsėja šlapimas, niežti oda, atsiranda polinkis į kraujavimą ar mąstymo sutrikimai arba nemiga, prieš tęsiant gydymą vaistu kreipkitės į gydytoją.
- Jei jums atsirado odos reakcija, arba susidaro odos pūslės ir (arba) lupasi oda, ir (arba) pasireiškia gleivinių reakcija (žr. 4 skyrių, „Galimas šalutinis poveikis“), prieš tęsiant gydymą nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
- Chinolonų grupės antibiotikai (įskaitant Avelox) gali sukelti traukulius. Jei taip atsitiktų, Avelox nebevartokite ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
- Gali pasireikšti neuropatijos simptomai, skausmas, deginimas, dilgčiojimas, nutirpimas ir (ar) silpnumas. Jeigu tokie simptomai pasireiškia, prieš tęsdami gydymą Avelox, nedelsdami informuokite gydytoją.
- Jums gali pasireikšti psichikos sveikatos problemų, net jeigu chinolonų grupės antibiotikus (įskaitant Avelox) vartojate pirmą kartą. Labai retais atvejais depresija ar psichinės sveikatos sutrikimai sukėlė mintis apie savižudybę ir save žalojantį elgesį, pvz., bandymus žudytis (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“). Jeigu išsivysto tokios reakcijos, Avelox nebevartokite ir nedelsdami informuokite gydytoją.
- Antibiotikų, įskaitant Avelox, vartojimo metu arba po jo galimas viduriavimas. Jeigu jis tampa sunkus ar išsilaiko arba jeigu išmatose atsiranda kraujo arba gleivių, Avelox vartojimą būtina nedelsiant nutraukti ir kreiptis į gydytoją. Žarnų peristaltiką (susitraukimus) lėtinančių arba stabdančių vaistų tokiu atveju vartoti draudžiama.
- Avelox gali sukelti sausgyslių skausmą ir uždegimą jau per pirmąsias 48 valandas po gydymo paskyrimo ir net iki kelių mėnesių po jo nutraukimo. Sausgyslių uždegimo ir trūkimo rizika yra didesnė, jei esate senyvo amžiaus arba vartojate kortikosteroidus. Atsiradus pirmųjų skausmo ar uždegimo požymių, Avelox vartojimą reikia nutraukti, pažeistai(-oms) galūnei(-ėms) leisti pailsėti ir nedelsiant kreiptis į gydytoją. Venkite nereikalingų judesių, kurie gali padidinti sausgyslių plyšimo riziką (žr. poskyrį „Avelox vartoti negalima“ ir 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).
- Senyviems žmonėms, kurių inkstų veikla sutrikusi, būtina gerti pakankamai skysčių, nes skysčių netekimas gali didinti inkstų nepakankamumo riziką.
- Jeigu Avelox vartojimo metu sutrinka regėjimas arba pasireiškia kitoks poveikis akims, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją (žr. poskyrį „Vairavimas ir mechanizmų valdymas“ ir 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).
- Vartojant chinolonų grupės antibiotikų, gali padidėti odos jautrumas saulės šviesai ir ultravioletiniams spinduliams. Avelox vartojimo metu reikia vengti ilgo buvimo saulėje, stiprios saulės, soliariumo bei kitokių UV lempų.
- Ne ligoninėje įgytos infekcinės plaučių ligos (pneumonijos) pakaitinio gydymo Avelox (pradžioje infuziniu tirpalu, po to tabletėmis) patirtis yra maža.
- Avelox veiksmingumas, gydant sunkius nudegimus, giliųjų audinių infekciją ar diabetinės pėdos infekciją ir kartu osteomielitą (kaulų čiulpų infekciją), netirtas.
Vaikams ir paaugliams
Jaunesniems kaip 18 metų vaikams ir paaugliams šio vaisto vartoti negalima, nes jo veiksmingumas ir saugumas šioje amžiaus grupėje nenustatytas (taip pat žr. poskyrį „Avelox vartoti negalima“).
Kiti vaistai ir Avelox
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Vartojant Avelox, reikia žinoti toliau pateiktą informaciją.
- Avelox vartojant kartu su kitais širdį veikiančiais vaistais, didėja širdies ritmo pokyčio rizika, todėl kartu su Avelox negalima vartoti vaistų nuo širdies ritmo sutrikimo (pvz., chinidino, hidrochinidino, dizopiramido, amjodorono, sotalolio, dofetilido, ibutilido), vaistų nuo psichozės (pvz., fenotiazinų, pimozido, sertindolo, haloperidolio, sultoprido), triciklių antidepresantų, kai kurių antimikrobinių preparatų (pvz., sakvinaviro, sparfloksacino, į veną vartojamų eritromicino preparatų, pentamidino, vaistų nuo maliarijos, ypač halofantrino), kai kurių vaistų nuo alergijos (pvz., terfenadino, astemizolio, mizolastino) ar kitokių vaistų (pvz., cizaprido, į veną vartojamų vinkamino preparatų, bepridilio bei difemanilio).
- Pasakykite gydytojui, jei Avelox vartojate kartu su kitais vaistas, kurie gali sumažinti kalio kiekį organizme (pvz., kai kurių diuretikų, vidurius laisvinančių vaistų ir klizmų [didelėmis dozėmis] arba kortikosteroidų [vaistų nuo uždegimo], amfotericino B) ar sulėtinti širdies ritmą, nes tai gali padidinti sunkių širdies ritmo sutrikimų riziką.
- Jeigu vartojate geriamųjų antikoaguliantų, pvz., varfarino, gydytojui gali tekti dažnai tirti Jūsų kraujo krešėjimo laiką.
Avelox vartojimas su maistu ir gėrimais
Maistas, įskaitant pieno produktus, Avelox poveikiui įtakos nedaro.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia arba žindote, Avelox vartoti negalima.
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, prieš pradėdama vartoti šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Su gyvūnais atlikti tyrimai nerodo, kad šio vaisto vartojimas pakenktų Jūsų vaisingumui.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Avelox gali sukelti galvos svaigimą arba apsvaigimą, Jums gali pasireikšti ūminis trumpalaikis apakimas arba jūs galite trumpam apalpti. Jeigu toks poveikis pasireiškia, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.
Avelox sudėtyje yra natrio.
Vienoje vaistinio preparato dozėje yra 787 miligramai (maždaug 34 milimoliai) natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.
3. Kaip vartoti Avelox
Avelox visada skiria gydytojas arba kitas sveikatos priežiūros specialistas.
Rekomenduojama dozė suaugusiam žmogui yra vienas buteliukas/ maišelis kartą per parą.
Avelox vartojamas į veną. Gydytojas užtikrins, kad vaisto dozė būtų nepertraukiamai lašinama 60 min.
Senyviems ir mažai sveriantiems žmonėms bei ligoniams, kurių inkstų veikla sutrikusi, dozės keisti nereikia.
Gydymo trukmę nustatys gydytojas. Kai kuriais atvejais jis pradės gydyti Avelox infuziniu tirpalu, o gydymą tęs tabletėmis.
Gydymo trukmė priklauso nuo infekcijos tipo ir paciento atsako į vaistą, bet rekomenduojama gydymo trukmė yra tokia:
- ne ligoninėje įgyta infekcinė plaučių liga (pneumonija): 7–14 parų.
Daugumai pneumonija sergančių ligonių gydymas Avelox infuziniu tirpalu buvo pakeistas gydymu tabletėmis per 4 paras;
- odos ir minkštųjų audinių infekcinės ligos: 7–21 para.
Dauguma komplikuota infekcine odos ar jos darinių liga sergančių ligonių Avelox infuziniu tirpalu buvo gydyti 6 paras. Bendra gydymo infuziniu tirpalu ir tabletėmis trukmė buvo 13 parų.
Vaisto būtina vartoti visą gydymo kursą, net ir tuo atveju, jeigu po kelių gydymo parų savijauta pagerėja. Jei vaistą baigsite vartoti per anksti, infekcija gali atsinaujinti, Jūsų būklė gali pablogėti, be to, Jūsų bakterijos gali tapti atsparios antibiotikui.
Rekomenduojamos dozės ir gydymo trukmės viršyti negalima (žr. 2 skyrių „Kas žinotina prieš vartojant Avelox“ ir poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).
Ką daryti pavartojus per didelę Avelox dozę
Jeigu manote, kad Jums buvo suleista per didelė dozė, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Pamiršus pavartoti Avelox
Jeigu manote, kad Jums vaisto nesuleido, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Nustojus vartoti Avelox
Jei vaistą nustosite vartoti per anksti, infekcija gali būti ne visiškai išgydyta. Jei norite nebevartoti vaisto nepasibaigus gydymo kursui, kreipkitės į gydytoją patarimo.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.
4. Galimas šalutinis poveikis
Avelox, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Šalutinis poveikis, pastebėtas gydymo Avelox metu, nurodytas toliau. Žemiau pateikiamas galimo šalutinio poveikio dažnis apibūdinamas taip:
Dažni: pasireiškia mažiau negu 1 iš 10 pacientų,
Nedažni: pasireiškia mažiau negu 1 iš 100 pacientų,
Reti: pasireiškia mažiau negu 1 iš 1000 pacientų,
Labai reti: pasireiškia mažiau negu 1 iš 10 000 pacientų
Dažnis nežinomas: negali būti įvertintas pagal turimus duomenis.
Infekcijos
Dažni: infekcijos, sukeltos atsparių bakterijų arba grybelių, pvz., burnos arba makšties infekcija, sukelta balkšvagrybių (Candida).
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Nedažni: mažas raudonųjų kraujo ląstelių kiekis, mažas baltųjų kraujo ląstelių kiekis, mažas specialių baltųjų kraujo ląstelių (neutrofilų) kiekis, padidėjęs arba sumažėjęs specialių kraujo ląstelių, būtinų kraujui krešėti, kiekis, padidėjęs specialių baltųjų kraujo ląstelių (eozinofilų) kiekis, susilpnėjęs kraujo krešėjimas.
Labai reti: sustiprėjęs kraujo krešėjimas, žymus specialių baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (agranulocitozė).
Alerginės reakcijos
Nedažni: alerginė reakcija.
Reti: sunki, staigi išplitusi alerginė reakcija, įskaitant labai retą gyvybei pavojingą šoką (pvz., kvėpavimo pasunkėjimas, kraujospūdžio sumažėjimas, greitas pulsas), tinimą (įskaitant gyvybei pavojingą kvėpavimo takų tinimą).
Laboratorinių tyrimų rezultatų pokyčiai
Nedažni: padidėjęs lipidų (riebalų) kiekis kraujyje.
Reti: padidėjęs cukraus ar šlapimo rūgšties kiekis kraujyje.
Psichikos sutrikimai
Nedažni: nerimas, neramumas ir (arba) susijaudinimas.
Reti: emocijų nestabilumas, depresija (labai retais atvejais lemianti kenkimą sau pvz., idėjos (mintys) apie savižudybę ar bandymai žudytis), haliucinacijos.
Labai reti: asmenybės jausmo netekimas (nebuvimas savimi), psichikos sutrikimas (galintis lemti savęs žalojimą, pvz., idėjos (mintys) apie savižudybę ar bandymai žudytis).
Nervų sistemos sutrikimai
Dažni: galvos skausmas, svaigulys.
Nedažni: dilgčiojimo pojūtis („badymas adatėlėmis“) ir (arba) nutirpimas, skonio pojūčio pokytis (labai retais atvejais skonio praradimas), sumišimas ir dezorientacija, miego sutrikimas (dažniausiai nemiga), virpėjimas, galvos svaigimas (sukimosi ar griuvimo pojūtis), mieguistumas.
Reti: odos jutimo sutrikimas, kvapų pojūčio pokytis (įskaitant praradimą), nenormalūs sapnai, pusiausviros sutrikimas, koordinacijos susilpnėjimas (dėl galvos svaigimo), traukuliai, dėmesio sukaupimo sutrikimas, kalbos sutrikimas, dalinis arba visiškas atminties praradimas, su nervų sistema susiję sutrikimai, pvz., skausmas, deginimo pojūtis, dilgčiojimas, galūnių nutirpimas ir (arba) silpnumas.
Labai reti: odos jautrumo padidėjimas.
Akių sutrikimai
Nedažni: regėjimo sutrikimas, įskaitant dvejinimąsi akyse ir daiktų matymą lyg per miglą.
Labai reti: trumpalaikis apakimas.
Ausų sutrikimai
Retai: spengimas, triukšmas ausyse, klausos sutrikimas, įskaitant kurtumą (dažniausiai grįžtamas).
Širdies sutrikimai (žr. 2 skyrių „Kas žinotina prieš vartojant Avelox“)
Dažni: širdies ritmo (EKG) pokytis pacientams, kurių kraujyje mažas kalio kiekis.
Nedažni: širdies ritmo (EKG) pokytis, pernelyg greitas, juntamas širdies plakimas, nereguliarus ir greitas širdies plakimas, sunkūs širdies ritmo sutrikimai, krūtinės angina.
Retai: nenormalus greitas širdies ritmas, alpulys.
Labai retai: širdies ritmo sutrikimas, gyvybei pavojingas nereguliarus širdies ritmas, širdies sustojimas.
Kraujagyslių sutrikimai
Nedažni: kraujagyslių išsiplėtimas.
Reti: didelis kraujospūdis, mažas kraujospūdis.
Kvėpavimo sistemos sutrikimai
Nedažnai: kvėpavimo pasunkėjimas įskaitant astminę būklę.
Virškinimo trakto sutrikimai
Dažni: pykinimas, vėmimas, skrandžio ir pilvo skausmas, viduriavimas.
Nedažni: sumažėjęs apetitas ir suvartojamo maisto kiekis, vidurių pūtimas ir užkietėjimas, skrandžio sutrikimas (nevirškinimas, rėmuo), skrandžio ar žarnų uždegimas, specifinio virškinimo fermento amilazės kiekio padidėjimas kraujyje.
Reti: rijimo pasunkėjimas, burnos gleivinės uždegimas, sunkus viduriavimas kraujingomis ar (ir) gleivingomis išmatomis (antibiotikų sukeltas kolitas, įskaitant pseudomembraninį kolitą), kuris labai retais atvejais gali sukelti gyvybei pavojingas komplikacijas.
Kepenų sutrikimai
Dažni: specifinių kepenų fermentų (transaminazių) kiekio padidėjimas kraujyje.
Nedažni: kepenų funkcijos pažeidimas (įskaitant specifinio kepenų fermento [laktatdehidrogenazės] kiekio padidėjimą), bilirubino ar specifinių kepenų fermentų (gama gliutamiltransferazės, šarminės fosfatazės) kiekio padidėjimas kraujyje.
Reti: gelta (akių baltymų ar odos pageltimas), kepenų uždegimas.
Labai reti: žaibinis kepenų uždegimas, galintis sukelti gyvybei pavojingą kepenų nepakankamumą (įskaitant mirtinus atvejus).
Odos sutrikimai
Nedažni: niežėjimas, išbėrimas, dilgėlinė, odos sausmė.
Labai reti: odos ir gleivinių pažeidimai (skausmingos burnos, nosies, varpos ar makšties pūslės), kurie kartais pavojingi gyvybei (Stevens-Johnson‘o sindromas, toksinė epidermio nekrolizė).
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
Nedažni: raumenų ir sąnarių skausmas.
Reti: sausgyslių skausmas ir sutinimas (tendinitas), raumenų mėšlungis arba trūkčiojimas, raumenų silpnumas.
Labai reti: sausgyslių plyšimas, sąnarių uždegimas, raumenų rigidiškumas, sunkiosios miastenijos simptomų pasunkėjimas.
Inkstų sutrikimai
Nedažnai: skysčių netekimas.
Retai: inkstų funkcijos sutrikimas, įskaitant specifinių inkstų funkcijos rodiklių (pvz., karbamido, kreatinino) padidėjimą, inkstų nepakankamumas.
Bendrieji sutrikimai
Nedažnai: bloga savijauta (daugiausiai silpnumas ir nuovargis), gėla ir skausmas, pvz., nugaros, krūtinės, pilvo ar galūnių, prakaitavimas.
Retai: pabrinkimas (rankų, kojų, kulkšnių, lūpų, burnos, gerklės).
Injekcijos vietos pažeidimai
Dažnai: injekcijos vietos skausmas ar uždegimas.
Nedažnai: venos uždegimas.
Toliau nurodytų sutrikimų dažniau atsirado tik intraveninėmis infuzijomis gydomiems pacientams.
Dažnai: specifinio kepenų fermento (gama gliutamiltransferazės) aktyvumo padidėjimas.
Nedažnai: nenormalus greitas širdies ritmas, mažas kraujospūdis, pabrinkimas (rankų, kojų, kulkšnių, lūpų, burnos, gerklės), sunkus viduriavimas kraujingomis ar (ir) gleivingomis išmatomis (su antibiotikų poveikiu susijęs kolitas), kuris labai retai gali sukelti gyvybei pavojingas komplikacijas, traukuliai, haliucinacijos, inkstų veiklos sutrikimas (įskaitant specifinių inkstų laboratorinių rodiklių (pvz., karbamido azoto, kreatinino) padidėjimą, inkstų nepakankamumas.
Vartojant kitokių chinolonų, retais atvejais pasireiškė ir toks poveikis, kuris galimas ir gydant Avelox, t. y. natrio ar kalcio kiekio padidėjimas kraujyje, tam tikro tipo raudonųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (hemolizinė anemija), raumenų reakcija su raumenų ląstelių pažeidimu, padidėjęs odos jautrumas saulės šviesai ar ultravioletiniams spinduliams.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba radiologui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Avelox
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant buteliuko/ maišelio etiketės ir kartono dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikyti ne žemesnėje kaip 15 °C temperatūroje.
Pirmą kartą atidarius ir (arba) praskiedus, būtina vartoti nedelsiant.
Šis preparatas yra skirtas vienkartiniam vartojimui. Tirpalo likutį reikia sunaikinti.
Laikant šaltoje vietoje, gali atsirasti nuosėdų, kurios kambario temperatūroje ištirpsta.
Jeigu tirpalas drumstas arba jame yra matomų dalelių, vartoti negalima.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Avelox sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra moksifloksacinas. Kiekviename buteliuke /maišelyje yra 400 miligramų moksifloksacino (hidrochlorido pavidalu). 1 mililitre yra 1,6 miligramai moksifloksacino (hidrochlorido pavidalu).
- Pagalbinės medžiagos yra natrio chloridas, 1 N vandenilio chlorido rūgštis (pH koreguoti), 2 N natrio hidroksido tirpalas (pH koreguoti) ir injekcinis vanduo (žr. poskyrį „Avelox sudėtyje yra natrio“).
Avelox išvaizda ir kiekis pakuotėje
Avelox infuzinis tirpalas yra skaidrus geltonas.
Avelox tiekiamas 250 mililitrų stikliniais buteliukais, užkimštais chlorobutilo ar bromobutilo gumos kamščiu. Kartono dėžutėje yra 1 buteliukas. Sudėtinėje pakuotėje yra 5 pakuotės po 1 buteliuką.
Avelox tiekiamas 250 mililitrų poliolefino maišeliais su polipropileno sandaria vaistų leidimo anga aliuminio folijos apvalkale. Kartono dėžutėje yra 5 arba 12 maišelių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Tarptautinis pavadinimas | Moksifloksacinas |
Vaisto stiprumas | 400mg/250ml |
Vaisto forma | infuzinis tirpalas |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | leisti į veną |
Registracijos numeris | LT/1/04/0126 |
Registratorius | Bayer Pharma AG, Vokietija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2004.10.12 |
Vaistas perregistruotas | 2014.10.27 |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Avelox 400 mg/250 ml infuzinis tirpalas
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Viename 250 ml buteliuke arba maišelyje yra 400 mg moksifloksacino (hidrochlorido pavidalu).
1 ml yra 1,6 mg moksifloksacino (hidrochlorido pavidalu).
Pagalbinė medžiaga, kurios poveikis žinomas: 250 ml infuzinio tirpalo yra 787 mg (34 mmol) natrio.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Infuzinis tirpalas.
Skaidrus, geltonas tirpalas.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
Avelox infuziniu tirpalu gydomos:
- bendruomenėje įgyta pneumonija;
- odos ir poodinių audinių komplikuotos infekcinės ligos.
Moksifloksaciną reikia vartoti tik tais atvejais, kai nusprendžiama, kad šių infekcinių ligų pradiniam gydymui netinka įprastai rekomenduojami antibakteriniai vaistiniai preparatai.
Reikia atsižvelgti į oficialias tinkamo antibakterinių vaistinių preparatų vartojimo rekomendacijas.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Dozavimas
Rekomenduojama dozė yra 400 mg moksifloksacino, infuzuojama į veną kartą per parą.
Pradžioje galima gydyti moksifloksacino infuziniu tirpalu, vėliau, esant klinikinėms indikacijoms, per burną vartojamomis 400 mg moksifloksacino tabletėmis.
Klinikiniuose tyrimuose gydymas infuziniu tirpalu daugumai pacientų buvo pakeistas tabletėmis per 4 paras (gydant bendruomenėje įgytą pneumoniją) arba 6 paras (gydant komplikuotas odos ir jos darinių infekcines ligas). Bendra rekomenduojama bendruomenėje įgytos pneumonijos gydymo į veną ir tabletėmis trukmė yra 7–14 dienų, komplikuotų odos ir jos darinių infekcinių ligų – 7–21 diena.
Pacientai, kurių inkstų arba kepenų funkcija sutrikusi
Pacientams, kuriems yra lengvas, vidutinio sunkumo arba sunkus inkstų funkcijos sutrikimas arba kurie nuolat dializuojami, pvz., kuriems taikoma hemodializė arba nuolatinė ambulatorinė peritoninė dializė ambulatorijoje, dozės keisti nereikia (žr. 5.2 skyrių).
Kaip medikamentu gydyti ligonius, kurių kepenų funkcija sutrikusi, nežinoma, kadangi trūksta duomenų (žr. 4.3 skyrių).
Kitų specialių grupių pacientai
Senyviems ir mažai sveriantiems pacientams dozės keisti nereikia.
Vaikų populiacija
Vaikų ir augančių paauglių moksifloksacinu gydyti negalima. Moksifloksacino saugumas ir veiksmingumas vaikams ir paaugliams neištirti (žr. 4.3 skyrių).
Vartojimo metodas
Vartoti į veną. Vienkartinę dozę reikia nepertraukiamai infuzuoti 60 minučių (žr. 4.4. skyrių).
Prireikus medikamentą galima leisti į infuzinę sistemą (vamzdelių „T“ formos jungties vietoje), kuria lašinamas suderinamas infuzinis tirpalas (žr. 6.6 skyrių).
4.3 Kontraindikacijos
- Padidėjęs jautrumas moksifloksacinui, kitokiems chinolonams arba bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai.
- Nėštumo ir žindymo laikotarpis (žr. 4.6 skyrių).
- Jaunesni nei 18 metų amžiaus pacientai.
- Buvusi su chinolonų vartojimu susijusi sausgyslių liga ar sutrikimas.
Ir ikiklinikinių, ir klinikinių moksifloksacino tyrimų metu buvo širdies elektrofiziologijos sutrikimo, pasireiškiančio QT intervalo pailgėjimu, atvejų, todėl saugumo sumetimais moksifloksacino draudžiama vartoti, jeigu:
- yra įgimtas ar įgytas QT intervalo pailgėjimas;
- yra elektrolitų pusiausvyros sutrikimas, ypač nekoreguota hipokalemija;
- yra klinikai reikšminga bradikardija;
- yra klinikai reikšmingas širdies nepakankamumas, susijęs su kairiojo skilvelio išstūmimo frakcijos sumažėjimu;
- buvo pasireiškusi simptominė aritmija.
Moksifloksacino vartoti negalima, jei ligonis vartoja vaistinių preparatų, ilginančių QT intervalą (žr. 4.5 skyrių).
Kadangi klinikinių duomenų yra mažai, moksifloksacinu taip pat negalima gydyti pacientų, kurių kepenų funkcija sutrikusi (Child Pugh C) arba kurių kraujyje transaminazių aktyvumas yra daugiau negu 5 kartus didesnis už didžiausią leistiną normos ribą.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Vertinant moksifloksacino naudą, ypač gydant lengvas infekcines ligas, būtina atsižvelgti į šiame skyriuje pateiktą informaciją.
QTc intervalo pailgėjimas ir galimai su QTc intervalo pailgėjimu susijusios klinikinės būklės
Nustatyta, kad moksifloksacinas pailgina kai kurių pacientų elektrokardiogramos QTc intervalą. Dėl greitos infuzijos didėjant jo koncentracijai kraujyje, QT intervalas gali ilgėti labiau. Todėl infuzijos trukmė turi būti ne trumpesnė nei rekomenduojamos 60 minučių ir negalima viršyti per parą į veną infuzuojamos 400 mg dozės. Daugiau informacijos pateikta žemiau bei 4.3 ir 4.5 skyriuose. |
Jei gydymo metu atsiranda su širdies aritmija galimai susijusių požymių ar simptomų, esant EKG duomenims arba be jų, moksifloksacino vartojimą reikia nutraukti.
Pacientus, kuriems yra bet kokia būklė, galinti sukelti širdies aritmiją (pvz., ūminė miokardo išemija), moksifloksacinu reikia gydyti atsargiai, nes gali padidėti skilvelinės aritmijos (įskaitant polimorfinę paroksizminę tachikardiją [torsade de pointes]) ir širdies sustojimo rizika. Taip pat žiūrėkite 4.3 ir 4.5 skyrius.
Pacientus, kurie vartoja kalio kiekį organizme mažinančių medikamentų, moksifloksacinu reikia gydyti atsargiai. Taip pat žiūrėkite 4.3 ir 4.5 skyrius.
Pacientus, kurie vartoja kliniškai reikšmingą bradikardiją galinčių sukelti medikamentų, moksifloksacinu reikia gydyti atsargiai. Taip pat žiūrėkite 4.3 skyrių.
Moterys ir senyvo amžiaus pacientai gali būti jautresni QTc intervalą ilginantiems preparatams (pvz., moksifloksacinui), todėl reikia laikytis specialių atsargumo priemonių.
Padidėjusio jautrumo (alerginės) reakcijos
Gydant fluorochinolonais, buvo padidėjusio jautrumo arba alerginės reakcijos atvejų, taip pat ir po pirmos moksifloksacino dozės. Anafilaksinė reakcija gali progresuoti į gyvybei pavojingą šoką, kartais net ir po pirmosios dozės. Tokiais atvejais gydymą moksifloksacinu būtina nutraukti ir pradėti tinkamą gydymą (pvz., šoko).
Sunkūs kepenų sutrikimai
Gydant moksifloksacinu, buvo žaibinio hepatito, galinčio sukelti kepenų nepakankamumą (įskaitant mirtinus atvejus), atvejų (žr. 4.8 skyrių). Pacientus reikia įspėti, kad, atsiradus žaibinės kepenų ligos požymių ir simptomų, pvz., greitai stiprėjant su gelta susijusiam silpnumui, patamsėjus šlapimui, atsiradus polinkiui kraujuoti ar hepatinei encefalopatijai, prieš toliau vartojant medikamentą, būtina pasitarti su gydytoju.
Jeigu atsiranda kepenų funkcijos sutrikimo požymių, reikia atlikti kepenų funkcijos tyrimus.
Sunkios pūslinės odos reakcijos
Vartojant moksifloksaciną, buvo pūslinių odos reakcijų, panašių į Stevens-Johnson sindromą ar toksinę epidermio nekrolizę, atvejų (žr. 4.8 skyrių). Pacientams reikia patarti, kad, atsiradus odos ir (arba) gleivinių reakcijoms, prieš tęsiant gydymą, būtina nedelsiant kreiptis į savo gydytoją.
Pacientai, kuriems yra padidėjusi traukulių tikimybė
Žinoma, jog chinolonai gali sukelti traukulius, todėl pacientus, kuriems yra centrinės nervų sistemos (CNS) sutrikimas ar kitų rizikos veiksnių, dėl kurių gali kilti traukuliai arba sumažėti jų slenkstis, šiuo vaistiniu preparatu reikia gydyti atsargiai. Atsiradus traukuliams, gydymą moksifloksacinu būtina nutraukti ir imtis atitinkamų priemonių.
Periferinė neuropatija
Pacientams, vartojantiems chinolonus, įskaitant moksifloksaciną, buvo sensorinės arba sensomotorinės polineuropatijos, sukeliančios parasteziją, hipoesteziją, dizesteziją ar silpnumą, atvejų. Moksifloksacinu gydomiems pacientams reikia patarti, kad, pasireiškus neuropatijos simptomams, pvz., skausmui, deginimui, dilgčiojimui, nutirpimui ar silpnumui (žr. 4.8 skyrių), prieš tęsiant gydymą, informuotų savo gydytoją.
Psichikos reakcijos
Po pirmos chinolonų dozės, taip pat ir moksifloksacino, gali pasireikšti psichikos reakcijos. Labai retais atvejais depresija ar psichozinės reakcijos progresavo į mintis apie savižudybę ir save žalojantį elgesį, pvz., bandymus žudytis (žr. 4.8 skyrių). Jei pacientui išsivysto šios reakcijos, gydymą moksifloksacinu būtina nutraukti ir imtis atitinkamų priemonių. Jeigu moksifloksacinu ruošiamasi gydyti psichozinius pacientus ar pacientus, kurie yra sirgę psichikos liga, rekomenduojama imtis atsargumo priemonių.
Su antibiotikais susijęs viduriavimas, įskaitant kolitą
Buvo pranešimų apie plataus spektro antibiotikų (taip pat ir moksifloksacino) sukeltą su antibiotikų vartojimu susijusį viduriavimą ir su antibiotikų vartojimu susijusį kolitą, įskaitant pseudomembraninį kolitą ir Clostridium difficile sukeltą viduriavimą, kurių sunkumas gali svyruoti nuo lengvo viduriavimo iki mirtino kolito. Todėl moksifloksacino vartojimo metu arba po jo prasidėjus sunkiam viduriavimui, būtina ištirti, ar nėra šios komplikacijos. Įtarus ar patvirtinus su antibiotikų vartojimu susijusio viduriavimo ar su antibiotikų vartojimu susijusio kolito diagnozę, reikia nutraukti gydymą antibakteriniais preparatais, įskaitant moksifloksaciną, ir nedelsiant paskirti tinkamą gydymą. Be to, siekiant sumažinti infekcijos perdavimo riziką, turi būti imtasi atitinkamų infekcijos kontrolės priemonių. Pacientams, kuriems išsivysto sunkus viduriavimas, negalima vartoti peristaltiką slopinančių preparatų.
Sunkiąja miastenija sergantys pacientai
Sunkiąja miastenija sergantys pacientai turi atsargiai vartoti moksifloksaciną, nes simptomai gali pasunkėti.
Sausgyslių uždegimas, sausgyslių trūkimas
Gydant chinolonais (taip pat ir moksifloksacinu), jau per pirmąsias 48 valandas po gydymo paskyrimo ir net iki kelių mėnesių po jo nutraukimo gali prasidėti sausgyslių uždegimas (ypač Achilo sausgyslės), kartais jis būna abipusis, arba jos gali trūkti. Tendinito ir sausgyslių trūkimo rizika yra didesnė senyviems arba kortikosteroidų vartojantiems žmonėms. Atsiradus pirmųjų skausmo ar uždegimo požymių, pacientai turi nebevartoti moksifloksacino pailsinti pažeistą (pažeistas) galūnę (galūnes) ir nedelsiant kreiptis į savo gydytoją, kad jis pradėtų atitinkamą pažeistos sausgyslės gydymą (pvz., imobilizavimą) (žr. 4.3 ir 4.8 skyrius).
Pacientai, kurių sutrikusi inkstų funkcija
Senyviems žmonėms, kurių inkstų funkcija sutrikusi ir kurie negali gerti pakankamai skysčių, moksifloksacino reikia vartoti atsargiai, nes dėl dehidracijos gali didėti inkstų nepakankamumo rizika.
Regėjimo sutrikimai
Jeigu sutrinka regėjimas ar atsiranda kitoks poveikis akims, būtina nedelsiant kreiptis į akių gydytoją (žr. 4.7 ir 4.8 skyrius).
Padidėjusio jautrumo šviesai reakcijų prevencija
Nustatyta, kad chinolonai gali sukelti padidėjusio jautrumo šviesai reakciją, tačiau tyrimais įrodyta, kad gydant moksifloksacinu, jautrumo šviesai padidėjimo rizika yra mažesnė. Nepaisant to, moksifloksacino vartojantiems pacientams reikia patarti gydymo metu vengti ultravioletinių spindulių, stiprios saulės šviesos ar (ir) ilgo buvimo saulėje.
Pacientai, kuriems yra gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumas
Pacientai, kuriems yra gliukozės-6-fosfatdehidrogenazės trūkumas arba kurių giminaičiams jis yra, chinolonų vartojimo metu turi polinkį hemolizinei reakcijai, vadinasi, juos moksifloksacinu reikia gydyti atsargiai.
Aplink arteriją esančių audinių uždegimas
Moksifloksacino tirpalo galima infuzuoti tik į veną. Į arteriją infuzuoti negalima, ikiklinikinių tyrimų metu šiuo būdu pavartotas medikamentas sukėlė aplink arteriją esančių audinių uždegimą.
Pacientai, sergantys ypatingomis komplikuotomis odos ir jos darinių infekcinėmis ligomis
Klinikinis moksifloksacino veiksmingumas, gydant sunkią nudegimo infekciją, fascijitą ar diabetinės pėdos infekciją ir kartu osteomielitą, netirtas.
Pacientai, kurių dietoje ribojamas natrio kiekis
Vienoje preparato dozėje yra 787 mg (maždaug 34 mmol) natrio. Į tai reikia atsižvelgti gydant pacientus, kurių dietoje ribojamas natrio kiekis.
Įtaka biologinių tyrimų rezultatams
Paėmus mėginius pacientams, šiuo metu vartojantiems moksifloksacino, Mycobacterium rūšių testo rezultatai gali būti tariamai neigiami, kadangi medikamentas slopina šių bakterijų augimą.
Pacientai, sergantys MRSA infekcijomis
Moksifloksacinu nerekomenduojama gydyti meticilinui atsparių Staphylococcus aureus (angl. MRSA) infekcijų. Įtarus ar patvirtinus MRSA sukeltos infekcijos diagnozę, reikia skirti gydymą tinkamu antibakteriniu vaistiniu preparatu (žr. 5.1 skyrių).
Vaikų populiacija
Moksifloksacinas nepalankiai veikia jaunų gyvūnų kremzles (žr. 5.3 skyrių), todėl vaikų ir jaunesnių kaip 18 metų paauglių juo gydyti negalima (žr. 4.4 skyrių).
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Sąveika su vaistiniais preparatais
Vartojant moksifloksacino kartu su kitais vaistiniais preparatais, kurie gali pailginti QTc intervalą, negalima atmesti adityvaus QT intervalą ilginančio poveikio. Tai gali padidinti skilvelinės aritmijos, įskaitant polimorfinę paroksizminę tachikardiją (torsades de pointes), riziką, todėl moksifloksacino negalima kartu vartoti su bet kuriuo iš šių vaistinių preparatų (taip pat žr. 4.3 skyrių):
- I A grupės antiaritminiai preparatai (pvz., chinidinas, hidrochinidinas, dizopiramidas);
- III grupės antiaritminiai preparatai (pvz., amjodoronas, sotalolis, dofetilidas, ibutilidas);
- vaistai nuo psichozės (pvz., fenotiazinai, pimozidas, sertindolas, haloperidolis, sultopridas);
- tricikliai antidepresantai;
- tam tikri antimikrobiniai preparatai (sakvinaviras, sparfloksacinas, į veną vartojamas eritromicinas, pentamidinas, vaistai nuo maliarijos, ypač halofantrinas);
- kai kurie antihistamininiai preparatai (terfenadinas, astemizolas, mizolastinas);
- kiti vaistiniai preparatai (cisapridas, į veną vartojamas vinkaminas, bepridilis, difemanilis).
Pacientams, vartojantiems vaistinių preparatų, galinčių sumažinti kalio kiekį organizme (pvz., kilpinių ir tiazidinių diuretikų, vidurius laisvinančių preparatų arba klizmų [didelėmis dozėmis], kortikosteroidų, amfotericino B) arba vaistinių preparatų, susijusių su kliniškai reikšminga bradikardija, moksifloksacino reikia skirti atsargiai.
Sveikų savanorių, vartojusių kartotines moksifloksacino ir digoksino dozes, kraujyje didžiausia pastarojo preparato koncentracija (angl. Cmax) padidėjo maždaug 30%, tačiau plotas po koncentracijos kreive (angl. AUC) ir mažiausia koncentracija kraujyje nekito, vadinasi, taip gydant atsargumo priemonės nebūtinos.
Tyrimais, kurių metu cukriniu diabetu sergantys savanoriai vartojo geriamųjų moksifloksacino preparatų ir glibenklamido, nustatyta, kad didžiausia pastarojo medikamento koncentracija kraujo plazmoje sumažėjo maždaug 21%. Vartojant moksifloksacino ir glibenklamido, teoriškai galima silpna trumpalaikė hiperglikemija, tačiau dėl tokio glibenklamido farmakokinetikos pokyčio jo farmakodinamika (poveikis gliukozės ir insulino kiekiui kraujyje) nekito. Vadinasi, klinikai reikšmingos moksifloksacino ir glibenklamido sąveikos tyrimų metu nepasireiškė.
Tarptautinio normalizuoto santykio (TNS) pokytis
Nemažam skaičiui pacientų, vartojančių antibakterinių preparatų, ypač fluorochinolonų, makrolidų, tetraciklinų, kotrimoksazolo ar kai kurių cefalosporinų, sustiprėjo geriamųjų antikoaguliantų sukeliamas krešėjimą mažinantis poveikis. Tokios sąveikos rizikos veiksniai yra infekcija, uždegimas, paciento amžius ir būklė. Vadinasi, nustatyti, ar TNS kinta dėl infekcijos, ar dėl gydymo, yra sunku. Atsargumo priemonė turėtų būti dažnesnis TNS nustatinėjimas. Prireikus galima atitinkamai keisti geriamojo antikoagulianto dozę.
Klinikinių tyrimų duomenys rodo, kad nėra moksifloksacino sąveikos su kartu vartojamu ranitidinu, probenecidu, geriamaisiais kontraceptikais, kalcio papildais, parenteraliniu būdu vartojamu morfinu, teofilinu, ciklosporinu ar itrakonazolu.
Šiuos duomenis patvirtino ir in vitro atliktų tyrimų su žmogaus citochromo P 450 fermentais duomenys. Remiantis tyrimų rezultatais, galima teigti, jog su citochromo P 450 fermentų sistema susijusios metabolinės sąveikos neturėtų pasireikšti.
Sąveika su maistu
Klinikai reikšmingos moksifloksacino ir maisto, įskaitant pieno produktus, sąveikos nepasireiškia.
4.6 Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis
Nėštumas
Ar saugu moksifloksacinu gydyti nėščias moteris, netirta. Su gyvūnais atlikti tyrimai parodė toksinį poveikį reprodukcijai (žr. 5.3 skyrių). Galimas pavojus žmogui nežinomas. Dėl bandymais pagrįstos fluorochinolonų sukeliamos nesubrendusių gyvūnų kūno svorį laikančių sąnarių kremzlių pažeidimo rizikos ir dėl laikinos sąnarių pažaidos, pasireiškusios kai kurių chinolonų vartojantiems vaikams, nėštumo metu moksifloksacino vartoti negalima (žr. 4.3 skyrių).
Žindymas
Duomenų apie preparato vartojimą žindymo laikotarpiu nėra. Ikiklinikinių tyrimų duomenys rodo, kad mažas moksifloksacino kiekis patenka į motinos pieną. Kadangi duomenų apie žmones nėra ir bandymais yra pagrįsta, kad fluorochinolonai lemia nesubrendusių gyvūnų kūno svorį laikančių sąnarių kremzlių pažeidimo riziką, žindymo laikotarpiu moksifloksacino vartoti negalima (žr. 4.3 skyrių).
Vaisingumas
Tyrimai su gyvūnais žalingo poveikio vaisingumui nerodo (žr. 5.3 skyrių).
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Moksifloksacino poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta. Tačiau fluorochinolonai dėl poveikio CNS (pvz., svaigulio, ūminio, trumpalaikio apakimo, žr. 4.8 sk.) ar ūminio ir trumpalaikio sąmonės netekimo (apalpimo, žr. 4.8 skyrių) gali trikdyti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus, todėl pacientus būtina įspėti, kad prieš vairuodami ir valdydami mechanizmus įsitikintų, kaip juos veikia moksifloksacinas.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Nepageidaujamos reakcijos, pasireiškusios klinikinių tyrimų metu pacientams, vartojusiems 400 mg moksifloksacino per parą, infuzuojant arba skiriant geriamųjų preparatų (moksifloksacinas buvo tik infuzuojamas į veną, buvo taikoma pakaitinė terapija [infuzuojant ir vartojant geriamųjų preparatų] arba tiriamieji vartojo tik geriamųjų preparatų), yra suskirstytos pagal dažnį ir išvardytos toliau.
Išskyrus pykinimą ir viduriavimą, visos nepageidaujamos reakcijos pasireiškė mažiau negu 3 % pacientų.
Kiekvienoje dažnio grupėje nepageidaujami poveikiai yra pateikiami mažėjančio sunkumo tvarka. Dažniai apibūdinami taip:
- dažni (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10),
- nedažni (nuo ≥ 1/1000 iki < 1/100),
- reti (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1000),
- labai reti (< 1/10 000).
Organų sistemų klasė (MedDRA) | Dažni | Nedažni | Reti | Labai reti |
Infekcijos ir infestacijos | Atsparių bakterijų arba grybelių superinfekcija, pvz., burnos ir makšties kandidozė |
| ||
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
| Anemija, leukopenija, neutropenija, trombocitopenija, trombocitozė, eozinofilija, protrombino laiko pailgėjimas (TNS padidėjimas) | Protrombino kiekio padidėjimas (TNS sumažėjimas) agranulocitozė
| ||
Imuninės sistemos sutrikimai | Alerginė reakcija (žr. 4.4 skyrių) | Anafilaksinė reakcija, įskaitant labai retą gyvybei pavojingą šoką (žr. 4.4 skyrių, alerginė edema/ angioneurozinė edema (įskaitant gyvybei pavojingą gerklų edemą, žr. 4.4 skyrių) |
| |
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai | Hiperlipidemija | Hiperglikemija, hiperurikemija
|
| |
Psichikos sutrikimai | Nerimo reakcijos, per didelis psichomotorinis aktyvumas/susijaudinimas (ažitacija) | Emocijų labilumas, depresija (labai retais atvejais lemianti net save žalojantį elgesį, pvz., idėjos (mintys) apie savižudybę ar bandymai žudytis, žr. 4.4 skyrių), haliucinacijos | Depersonalizacija, psichozinės reakcijos (galinčios lemti net save žalojantį elgesį, pvz., idėjos (mintys) apie savižudybę ar bandymai žudytis, žr. 4.4 skyrių) | |
Nervų sistemos sutrikimai | Galvos skausmas arba svaigulys | Parestezija, dizestezija, skonio pojūčio sutrikimai (įskaitant labai retus ageuzijos atvejus), sumišimas (konfūzija), dezorientacija, miego sutrikimai (daugiausiai nemiga), tremoras, svaigimas (vertigo), somnolencija | Hipestezija, kvapų jutimo sutrikimas (įskaitant anosmiją), nenormalūs sapnai, koordinacijos sutrikimas (įskaitant eisenos sutrikimą, ypač dėl svaigulio ar svaigimo (vertigo)), traukuliai, įskaitant grand mal (žr. 4.4 skyrių), dėmesio bei kalbos sutrikimas, amnezija, periferinė neuropatija ir polineuropatija | Hiperestezija |
Akių sutrikimai | Regos sutrikimas, įskaitant diplopiją ir daiktų matymą lyg per miglą (daugiausiai dėl CNS reakcijos) (žr. 4.4 skyrių) |
| Trumpalaikis apakimas (daugiausiai dėl CNS reakcijos, žr. 4.4 ir 4.7 skyrių) | |
Ausų ir labirintų sutrikimai |
| Ūžesys (tinnitus), klausos sutrikimas, įskaitant kurtumą (dažniausiai grįžtamas) |
| |
Širdies sutrikimai
| QT intervalo pailgėjimas pacientams, kuriems yra hipokalemija (žr. 4.3 ir 4.4 skyrius) | QT pailgėjimas (žr. 4.4 skyrių), palpitacija, tachikardija, prieširdžių virpėjimas, krūtinės angina | Skilvelinė tachiaritmija, apalpimas (t.y. ūminis trumpalaikis sąmonės netekimas) | Nespecifinės aritmijos, polimorfinė paroksizminė skilvelinė tachikardija (torsades de pointes, žr. 4.4 skyrių), širdies sustojimas (žr. 4.4 skyrių) |
Kraujagyslių sutrikimai | Kraujagyslių išsiplėtimas | Hipertenzija, hipotenzija | ||
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai | Dusulys (įskaitant astminę būklę) | |||
Virškinimo trakto sutrikimai
| Pykinimas, vėmimas, virškinimo trakto ir pilvo skausmas, viduriavimas | Sumažėjęs apetitas ir vartojamo maisto kiekis, vidurių užkietėjimas, dispepsija, vidurių pūtimas, gastritas, amilazės aktyvumo padidėjimas | Disfagija, stomatitas, su antibiotikų vartojimu susijęs kolitas (įskaitant pseudomembraninį kolitą, kuris labai retais atvejais būna susijęs su gyvybei pavojingomis komplikacijomis, žr. 4.4 skyrių) | |
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai | Transaminazių kiekio padidėjimas | Kepenų funkcijos pažaida (įskaitant laktatdehidrogenazės aktyvumo padidėjimą), bilirubino kiekio, g-gliutamiltransferazės bei šarminės fosfatazės aktyvumo padidėjimas kraujyje | Žaibinis hepatitas, galintis sukelti gyvybei pavojingą kepenų nepakankamumą (įskaitant mirtinus atvejus, žr. 4.4 skyrių) | |
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
| Niežėjimas, išbėrimas, dilgėlinė, odos sausmė | Pūslinė odos reakcija, pvz., Stevens-Johnson sindromas arba toksinė epidermio nekrolizė (galimai pavojinga gyvybei, žr. 4.4 skyrių) | ||
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai | Artralgija, mialgija | Tendinitas (žr. 4.4 skyrių), raumenų mėšlungis, raumenų trūkčiojimas, raumenų silpnumas | Sausgyslių plyšimas (žr. 4.4 skyrių), artritas, raumenų rigidiškumas, generalizuotos miastenijos simptomų paūmėjimas (žr. 4.4 skyrių) | |
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
|
| Dehidracija | Inkstų funkcijos sutrikimas (įskaitant karbamido azoto ir kreatinino kiekio padidėjimą kraujyje), inkstų nepakankamumas (žr. 4.4 skyrių) | |
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
| Injekcijos ir infuzijos vietos reakcija | Bloga savijauta (daugiausia astenija arba nuovargis), skausminė būklė (įskaitant nugaros, krūtinės, dubens bei galūnių skausmą), prakaitavimas, flebitas (tromboflebitas) infuzijos vietoje | Edema |
Toliau nurodyti sutrikimai dažniau pasireiškė vaistiniu preparatu į veną gydomiems pacientams: tiek tiems, kuriems jos buvo pakeistos geriamaisiais preparatais, tiek tiems, kuriems jos pakeistos nebuvo.
Dažni: g-glutamiltransferazės aktyvumo padidėjimas.
Nedažni: sklivelinės tachiaritmijos, hipotenzija, edema, su antibiotikų vartojimu susijęs kolitas (įskaitant pseudomembraninį kolitą, kuris labai retais atvejais būna susijęs su gyvybei pavojingomis komplikacijomis, žr. 4.4 skyrių), traukuliai, įskaitant didįjį (grand mal) traukulių priepuolį (žr. 4.4 skyrių), haliucinacijos, inkstų funkcijos sutrikimas (įskaitant karbamido azoto ir kreatinino kiekio padidėjimą), inkstų nepakankamumas (žr. 4.4 skyrių).
Vartojant kitokių fluorochinolonų, labai retais atvejais pasireiškė toks poveikis, kuris galimas ir gydant moksifloksacinu, t. y. trumpalaikis apakimas, hipernatremija, hiperkalcemija, hemolizinė anemija, rabdomiolizė, padidėjusio jautrumo šviesai reakcija (žr. 4.4 skyrių).
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
Svarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato pateikimo į rinką, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, ir atsiųsti ją paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt.
4.9 Perdozavimas
Specifinio priešnuodžio nėra. Perdozavus vaistinio preparato, reikalingas simptominis gydymas. Dėl QTc intervalo pailgėjimo galimybės būtina nuolat stebėti EKG. Išgėrus arba į veną suleidus 400 mg moksifloksacino, kartu pavartota aktyvintoji anglis preparato patekimą į sisteminę kraujotaką sumažino atitinkamai 80% ir 20%. Ankstyvuoju išgerto moksifloksacino absorbcijos laikotarpiu pavartota aktyvuotoji anglis gali neleisti susidaryti per didelei preparato sisteminei ekspozicijai.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė - sistemiškai veikiantys antibakteriniai vaistai, fluorochinolonai, ATC kodas - J01MA14.
Veikimo būdas
Moksifloksacinas slopina bakterinę topoizomerazę II (DNR girazę ir topoizomerazę IV), kuri būtina bakterijų DNR replikacijai, transkripcijai ir reparacijai.
Farmakokinetika ir farmakodinamika
Fluorochinolonai priklausomai nuo koncentracijos naikina bakterijas. Fluorochinolonų farmakodinamikos tyrimai su gyvūnų infekcijos modeliais ir su žmonėmis rodo, kad pagrindinis veiksmingumo veiksnys yra AUC24/MSK santykinė reikšmė.
Atsparumo mechanizmas
Atsparumas fluorochinolonams gali atsirasti dėl mutacijos DNR girazėje ir topoizomerazėje IV. Kiti mechanizmai gali būti per didelė aktyviosios pernašos iš ląstelės į išorę raiška, nepralaidumas ir baltymų sukelta DNR girazės apsauga. Tarp moksifloksacino ir kitų fluorochinolonų galimas kryžminis atsparumas. Kitų grupių antimikrobiniams preparatams būdingi atsparumo mechanizmai moksifloksacino aktyvumo neveikia.
Ribos
EUCAST klinikinės moksifloksacino mažiausios slopinamosios koncentracijos (MSK) ir disko difuzijos reikšmės (nustatytos 2012.01.01)
Mikroorganizmai | Jautrumas | Atsparumas |
Staphylococcus rūšys | ≤ 0,5 mg/l ≥ 24 mm | > 1 mg/l < 21 mm |
S. pneumoniae | ≤ 0,5 mg/l ≥ 22 mm | > 0,5 mg/l < 22 mm |
A, B, C ir G grupių streptokokai | ≤ 0,5 mg/l ≥ 18 mm | > 1 mg/l < 15 mm |
H. influenzae | ≤ 0,5 mg/l ≥ 25 mm | > 0,5 mg/l < 25 mm |
M. catarrhalis | ≤ 0,5 mg/l ≥ 23 mm | > 0,5 mg/l < 23 mm |
Enterobacteriaceae | ≤ 0,5 mg/l ≥20 mm | > 1 mg/l < 17 mm |
Nuo rūšies nepriklausančios MSK reikšmės* | ≤ 0,5 mg/l | > 1 mg/l |
* Nuo rūšies nepriklausančios MSK reikšmės buvo nustatytos remiantis daugiausiai farmakodinamikos ir farmakokinetikos tyrimų duomenimis, todėl nuo atskirų mikroorganizmo rūšių MSK reikšmių nepriklauso. Jos tinka tik toms rūšims, kurių MSK nenurodyta, ir netinka toms rūšims, kurioms vertinimo kriterijai dar nenustatyti.
Mikrobiologinis jautrumas
Tam tikros rūšies atspariais tapusių mikroorganizmų paplitimas gali skirtis priklausomai nuo geografinės vietos ir laiko, todėl reikia susipažinti su vietine informacija apie atsparumą, ypač gydant sunkias infekcines ligas. Jeigu vietinis mikroorganizmų atsparumas yra toks, kad preparato nauda bent kai kurių infekcijų atveju yra abejotina, galima, jei reikia, kreiptis į ekspertą patarimo.
Jautrūs mikroorganizmai |
Gramteigiami aerobai Staphylococcus aureus* + Streptococcus agalactiae (B grupės) Streptococcus milleri grupė* (S. anginosus, S. constellatus, S. intermedius) Streptotoccus pneumoniae* Streptotoccus pyogenes* (A grupės) Streptococcus viridans grupė (S. viridans, S. mutans, S. mitis, S. sanguinis, S. salivarius, S. thermophilus) |
Gramneigiami aerobai Acinetobacter baumanii Haemophilus influenzae* Legionella pneumophila Moraxella (Branchamella) catarrhalis* |
Anaerobai Prevotella rūšys |
Kiti mikroorganizmai Chlamydophila (Chlamydia) pneumoniae* Coxiella burnetii Mycoplasma pneumoniae* |
Mikroorganizmai, kurių įgytas atsparumas gali būti svarbus |
Gramteigiami aerobai Enterococcus faecalis* Enterococcus faecium* |
Gramneigiami aerobai Enterobacter cloacae* Escherichia coli* ¹ Klebsiella oxytoca Klebsiella pneumoniae*# Proteus mirabilis* |
Anaerobai Bacteroides fragilis* |
Paprastai atsparūs mikroorganizmai |
Gramneigiami aerobai Pseudomonas aeroginosa |
*Aktyvumas tinkamai įrodytas klinikiniais tyrimais + Yra didelė tikimybė, kad meticilinui atsparus S. aureus yra atsparus fluorochinolonams. Buvo nustatytas > 50% meticilinui atsparaus S. aureus atsparumas moksifloksacinui. ¹ Plataus spektro beta laktamazes gaminančios rūšys paprastai yra irgi atsparios fluorochinolonams. |
5.2 Farmakokinetinės savybės
Absorbcija ir biologinis prieinamumas
Vieną 400 mg dozę infuzavus į veną per valandą , didžiausia koncentracija kraujo plazmoje susidaro infuzijos pabaigoje ir būna maždaug 4,1 mg/l, vadinasi, ji yra apie 26% didesnė už tą, kuri susidaro tokią pačią dozę išgėrus (3,1 mg/l). Į veną infuzuotos 400 mg dozės AUC yra 39 mg·val./l, vadinasi, jis yra tik šiek tiek didesnis už tokios pat išgertos dozės AUC (35 mg·val./l). Absoliutus biologinis veikliosios medžiagos prieinamumas yra 91%.
Priklausomai nuo lyties ir amžiaus į veną infuzuojamos moksifloksacino dozės keisti nereikia.
Per burną pavartotų vienkartinių 50–1200 mg dozių, infuzuotų vienkartinių ne didesnių kaip 600 mg dozių ir 10 parų kartą per parą vartotų ne didesnių kaip 600 mg dozių farmakokinetika yra tiesinė.
Pasiskirstymas
Moksifloksacinas greitai pasiskirsto ekstravaskuliniuose tarpuose. Pasiskirstymo tūris (Vss) tuo metu, kai nusistovi pusiausvyrinė koncentracija, yra maždaug 2 l/kg. Tyrimais in vitro ir ex vivo nustatyta, kad, nepriklausomai nuo vaistinio preparato koncentracijos, maždaug 40–42% moksifloksacino jungiasi prie kraujo plazmos baltymų. Daugiausiai moksifloksacino prisijungia prie kraujo serumo albuminų.
Didžiausios 5,4 mg/kg ir 20,7 mg/l koncentracijos (geometrinis vidurkis) buvo pasiektos atitinkamai bronchų gleivinėje ir epitelio sluoksnio skystyje praėjus 2,2 val. po to, kai buvo išgerta preparato. Alveolių makrofaguose atitinkama didžiausia koncentracija siekė 56,7 mg/kg. Praėjus 10 val. nuo pavartojimo į veną, odos pūslių skystyje susidarė 1,75 mg/l koncentracija. Intersticiniame skystyje (panašiai kaip ir kraujo plazmoje) neprisijungusios veikliosios medžiagos koncentracijos ir laiko kreivė pasiekė didžiausias neprisijungusios veikliosios medžiagos koncentracijas (geometrinis vidurkis – 1,0 mg/l ) praėjus 1,8 val. nuo dozės pavartojimo į veną.
Biotransformacija
Moksifloksacino biotransformacija yra dvifazė. Apie 40% dozės iš organizmo išsiskiria per inkstus, maždaug 60% - su tulžimi (išmatomis) nepakitusio preparato bei sulfatų (M1) ir gliukuronidų (M2) pavidalu. Žmogaus organizme svarbiausi metabolitai yra M1 ir M2, tačiau antimikrobinio poveikio jie nesukelia.
I fazės klinikinių tyrimų bei tyrimų in vitro metu sąveikos su medikamentais, kurių I fazės metabolizmas vyksta dalyvaujant citochromo P 450 fermentų sistemai, nepastebėta. Oksidacinio metabolizmo irgi nepastebėta.
Eliminacija
Moksifloksacino pusinės galutinės eliminacijos laikas kraujo plazmoje yra maždaug 12 valandų, bendras 400 mg dozės klirensas - 179–246 ml/min. 400 mg dozę infuzavus į veną, nepakitusio preparato su šlapimu išsiskiria maždaug 22%, su išmatomis - apie 26%. Pavartojus į veną, 96–98% dozės iš organizmo išsiskiria nepakitusio vaistinio preparato ir metabolitų pavidalu. Vaistinio preparato klirensas inkstuose yra 24–53 ml/min., vadinasi, inkstų kanalėliuose jis gali būti iš dalies reabsorbuojamas. Kartu su ranitidinu ar probenecidu vartojamo moksifloksacino klirensas inkstuose nekinta.
Inkstų funkcijos sutrikimas
Pacientų, kurių inkstų funkcija sutrikusi, įskaitant ir tuos, kurių kreatinino klirensas yra > 20 ml/min./1,73 m2, organizme moksifloksacino farmakokinetika nebūna labai pakitusi. Inkstų funkcijai silpnėjant, metabolito M2 (gliukuronido) koncentracija didėja: jeigu kreatinino klirensas < 30 ml/min./1,73 m2, koncentracijos didėjimo koeficientas gali būti net 2,5.
Kepenų funkcijos sutrikimas
Remiantis iki šiol atliktų tyrimų su žmonėmis, kuriems yra kepenų nepakankamumas (Child-Pugh A arba B), rezultatais, neįmanoma nustatyti, ar jų farmakokinetika skiriasi nuo sveikų savanorių. Ligonių, kurių kepenų funkcija sutrikusi, kraujo plazmoje metabolito M1 ekspozicija buvo didesnė, o nepakitusio vaisto tokia pat kaip sveikų savanorių. Pacientų, kurių kepenų funkcija sutrikusi, gydymo moksifloksacinu patirties yra nepakanka.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Įprastų kartotinių dozių toksiškumo tyrimų su moksifloksacinu duomenys parodė toksinį poveikį graužikų ir ne graužikų kraujodarai ir kepenims. Beždžionėms buvo nustatytas toksinis poveikis CNS. Šis poveikis pasireiškė pavartojus vaistą didelėmis dozėmis ar ilgą laiką.
Šunims, per os gavusiems ≥ 60 mg/kg kūno svorio dozę, po kurios koncentracija kraujo plazmoje buvo ≥ 20 mg/l, atsirado pokyčių elektroretinogramoje, pavieniais atvejais – tinklainės atrofija.
Į veną vartojamo medikamento sisteminis toksinis poveikis labiausiai pasireiškė iš karto sušvirkštus 45 mg/kg kūno svorio dozę. Lėtai (per 50 minučių) į veną infuzuota 40 mg/kg kūno svorio dozė tokio poveikio nesukėlė.
Medikamento sušvirkštus į arteriją, pasireiškė aplink arteriją esančių minkštųjų audinių uždegimas, vadinasi, į arteriją moksifloksacino leisti negalima.
Tyrimų in vitro su bakterijomis arba žinduolių ląstelėmis metu moksifloksacinas sukėlė genotoksinį poveikį. Tyrimų in vivo metu genotoksinio moksifloksacino poveikio nepastebėta, nors buvo vartojamos labai didelės dozės. Pradinių ir vėlesnių tyrimų metu žiurkėms kancerogeninio poveikio medikamentas nesukėlė.
Tyrimų in vitro metu, moksifloksacinas atskleidė širdies elektrofiziologines savybes, kurios gali lemti QT intervalo pailgėjimą net ir esant didelėms koncentracijoms.
Šunims, kuriems į veną per 15 min., 30 min. arba 60 min. buvo infuzuota 30 mg/kg kūno svorio dozė, QT intervalo pailgėjimas aiškiai priklausė nuo infuzijos greičio: infuzavus greičiau, QT pailgėjo daugiau. 30 mg/kg dozę infuzavus per 60 min., QT intervalas nepailgėjo.
Su žiurkėmis, triušiais ir beždžionėmis atliktų poveikio reprodukcijai tyrimų metu nustatyta, kad moksifloksacino prasiskverbia per placentos barjerą. Žiurkėms enteriniu būdu vartojamas arba į veną suleistas preparatas ir beždžionėms enteriniu būdu vartojamas preparatas teratogeninio poveikio nesukėlė ir vaisingumo nesutrikdė. Triušių vaisiui šiek tiek dažniau atsirado stuburo ir šonkaulių sklaidos trūkumų, tačiau toks poveikis pasireiškė tik po 20 mg/kg kūno svorio į veną sušvirkštos dozės, kuri motininei patelei sukėlė sunkų toksinį poveikį. Beždžionėms ir triušiams, kurių kraujo plazmoje preparato koncentracija buvo tokia pat, kaip terapinėmis dozėmis preparatą vartojančių žmonių, padažnėjo persileidimai.
Žinoma, kad chinolonai, įskaitant moksifloksaciną, pažeidžia nesubrendusių gyvūnų didžiųjų kūno svorį laikančių sąnarių kremzles.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Natrio chloridas
1 N vandenilio chlorido rūgštis (pH koreguoti)
2 N natrio hidroksido tirpalas (pH koreguoti)
Injekcinis vanduo
6.2 Nesuderinamumas
Moksifloksacino infuzinis tirpalas yra nesuderinamas su 10% arba 20% natrio chlorido tirpalu ir 4,2% arba 8,4% natrio-vandenilio karbonato tirpalu.
Šio vaistinio preparato negalima maišyti su kitais, išskyrus nurodytus 6.6 skyriuje.
6.3 Tinkamumo laikas
Poliolefino maišelis:
3 metai
Stiklinis buteliukas:
5 metai
Pirmą kartą atidarius ir (arba) praskiedus, būtina vartoti nedelsiant.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne žemesnėje kaip 15 °C temperatūroje.
6.5 Talpyklės pobūdis ir jos turinys
Poliolefino maišelis, kuriame yra 250 ml tirpalo su polipropileno sandaria vaistų leidimo anga aliuminio folijos apvalkale. Kartono dėžutėje yra 5 arba 12 maišelių.
Chlorobutilo ar bromobutilo gumos kamščiu užkimštas bespalvis stiklinis (II tipo stiklo) buteliukas, kuriame yra 250 ml tirpalo. Kartono dėžutėje yra 1 buteliukas. Sudėtinėje pakuotėje yra 5 buteliukai (5 pakuotės po 1 buteliuką).
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti
Šis vaistinis preparatas yra skirtas vienkartiniam vartojimui. Tirpalo likutį reikia sunaikinti.
Moksifloksacino 400 mg infuzinis tirpalas suderinamas su šiais infuziniais tirpalais: injekciniu vandeniu, 0,9% natrio chlorido tirpalu, vienmoliniu natrio chlorido tirpalu, 5%, 10% arba 40% gliukozės tirpalu, 20% ksilitolio tirpalu, Ringerio tirpalu, sudėtiniu natrio laktato tirpalu (Hartmano tirpalu, Ringerio laktato tirpalu).
Su kitais vaistiniais preparatais moksifloksacino infuzinio tirpalo maišyti negalima.
Jeigu tirpale yra matomų dalelių arba jis drumstas, vartoti negalima.
Šaltoje vietoje laikomame tirpale gali atsirasti nuosėdų, kurios kambario temperatūroje ištirpsta, todėl nerekomenduojama infuzinį tirpalą laikyti žemesnėje kaip 15 °C temperatūroje.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
-Boksas - puikus sportas. Jo dėka aš neblogai uždirbu.
-Jūs turbūt garsus boksininkas?
-Ne. Aš stomatologas.
- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?