Paracetamolis, 500mg, tabletės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: AS Grindeks, Latvija
Receptinis: Nereceptinis
Sudedamosios medžiagos: Paracetamolis
I PRIEDASPREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMASPARACETAMOL-GRINDEKS 500 mg tabletės
2.KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTISVienoje tabletėje yra 500 mg paracetamolio.Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3.FARMACINĖ FORMATabletė.
Balta arba beveik baltos spalvos, apvali, plokščia, lygi, nuožulniais kraštais tabletė su vagele vienoje pusėje.
Tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes.4.KLINIKINĖ INFORMACIJA4.1Terapinės indikacijosKarščiavimo mažinimas.
Silpno ir vidutinio stiprumo skausmo malšinimas.
4.2Dozavimas ir vartojimo metodasDozavimasSuaugusiems,taip pat senyviems pacientams
Dozė yra nuo 500 mg iki 1 g (1-2 tabletės) kas 4-6 valandas. Didžiausia paros dozė yra 4 g (8 tabletės). Didžiausios vienkartinės 1 000 mg ir paros 4 g dozės viršyti negalima, kadangi kyla sunkios kepenų pažaidos rizika (žr. 4.4 ir 4.9 skyrius).
Pacientams, kurių kepenų ir (arba) inkstų funkcija sutrikusi
Pacientams, kurių kepenų ir (arba) inkstų funkcija sutrikusi, paracetamolio vartoti reikia atsargiai (žr. 4.4 skyrių). Jeigu yra sunki kepenų liga paracetamolio vartoti draudžiama (žr. 4.3 skyrių).
Vaikų populiacija
Šios vaistinio preparato formos nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams.
Amžius | Dozė |
---|---|
Vaikams nuo 6 iki 10 metų | 250 mg (½ tabletės) kas 4-6 valandas. Didžiausia paros dozė yra 1 g (2 tabletės). |
Vaikams nuo 10 iki 12 metų | 500 mg (1 tabletė) kas 4-6 valandas. Didžiausia paros dozė yra 2 g (4 tabletės). |
Vyresniems nei 12 metų vaikams | Nuo 500 mg iki 1 g (1-2 tabletės) kas 4-6 valandas. Didžiausia paros dozė yra 4 g (8 tabletės). |
Tarp dozių turi būti ne trumpesnis nei 4 valandų laiko tarpas.
Per 24 valandas galima vartoti ne daugiau kaip 4 dozes.
Vartojimo metodas
Tabletę reikia nuryti užgeriant pakankamu kiekiu skysčio, nevalgius arba valgio metu.
4.3KontraindikacijosPadidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai.Sunki kepenų liga.4.4Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonėsIlgalaikis arba dažnas vartojimas neskatintinas. Pacientui reikia patarti kitokių paracetamolio turinčių vaistinių preparatų kartu su PARACETAMOL-GRINDEKS 500 mg tabletėmis nevartoti. Visą paros dozę geriant vienu kartu, gali pasireikšti sunki kepenų pažaida. Tokiu atveju sąmonės pacientas nepraranda, tačiau jis turi nedelsdamas kreiptis į gydytoją. Ilgalaikis vartojimas gali būti kenksmingas, išskyrus tuos atvejus, kai prižiūri gydytojas.Pacientams, kuriems yra kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimų (įskaitant Gilberto sindromą), sergantiems ūminiu hepatitu, vartojantiems kepenų funkciją veikiančių vaistinių preparatų, taip pat tiems, kuriems yra gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumas, hemolizinė anemija ar dehidratacija, bei kurie piktnaudžiauja alkoholiu arba nuolat blogai maitinasi, paracetamolio patariama vartoti atsargiai. Pacientams, sergantiems sunkia kepenų liga, paracetamolio vartoti draudžiama (žr. 4.3 skyrių).
Perdozavimo rizika yra didesnė tiems asmenims, kurie serga alkoholio sukelta kepenų liga, nesusijusia su ciroze. Lėtiniu alkoholizmu sergantiems asmenims paracetamolio reikia vartoti atsargiai. Jiems negalima viršyti 2 g paros dozės. Gydymo paracetamoliu metu alkoholio gerti negalima.
Jeigu praėjus daugiau kaip 3 paroms nuo gydymo pradžios išsilaiko didelis karščiavimas ar infekcijos požymių arba jeigu išsilaiko skausmas, pacientui patariama kreiptis į gydytoją.
Po ilgalaikio ( 3 mėn.) gydymo, kurio metu analgetiko buvo vartota kas antra para arba dažniau, gali pasireikšti arba sustiprėti galvos skausmas. Piktnaudžiavimo analgetikais sukeltą galvos skausmą (angl. medication-overuse headache - MOH) gydyti didinant dozę negalima. Tokiu atveju pacientas, pasitaręs su gydytoju, analgetikų vartojimą turi nutraukti.
Ilgalaikio gydymo, didelės dozės ar netinkamo analgetikų vartojimo staigus nutraukimas gali sąlygoti galvos skausmą, nuovargį, raumenų skausmą, nervingumą ir autonominės nervų sistemos simptomus. Šie nutraukimo simptomai per kelias paras išnyksta. Tol, kol jie neišnykę, analgetikų vartoti reikia vengti ir be gydytojo patarimo jų vartojimo neatnaujinti.
Atsarga būtina bronchine astma sergantiems pacientams, kurie yra jautrūs acetilsalicilo rūgščiai, kadangi buvo lengvos bronchų spazmo reakcijos į paracetamolį (kryžminės reakcijos) atvejų.
Perdozavimo atveju pacientas, nors ir jausdamasis gerai, turi nedelsdamas kreiptis į gydytoją, kadangi kyla negrįžtamos kepenų pažaidos rizika (žr. 4.9 skyrių).
4.5Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveikaKepenų fermentus indukuojantys vaistiniai preparatai (pvz., karbamazepinas, fenobarbitalis, fenitoinas, rifampicinas, jonažolių preparatai). Stiprėja hepatotoksinis paracetamolio poveikis.
Probenecidas.Vartojant kartu su probenecidu, gali pakisti paracetamolio ekskrecija ir jo koncentracija kraujo plazmoje.
Varfarinas. Nuolatos ir ilgai kasdien vartojant paracetamolio, gali sustiprėti antikoaguliacinis varfarino bei kitų kumarinų grupės vaistinių preparatų poveikis ir dėl to padidėti kraujavimo pavojus; retkarčiais vartojant paracetamolio, žymesnio poveikio antikoaguliantų veikimui nėra.
Metoklopramidas ir domperidonas. Didėja paracetamolio absorbcija.
Kolestiraminas. Kolestiraminas mažina paracetamolio absorbciją, jei pastarasis išgeriamas vieną valandą prieš ar po kolestiramino vartojimo.
Imatinibas. Nerekomenduojama imatinibo vartoti kartu su paracetamoliu.
Chloramfenikolis. Paracetamolis gali keisti į veną vartojamo chloramfenikolio farmakokinetinius parametrus.
Diflunisalis. Diflunisalis gali didinti paracetamolio koncentraciją plazmoje.
Alkoholis. Piktnaudžiavimas alkoholiu stiprina toksinį paracetamolio poveikį.
Zidovudinas. Didėja neutropenijos pavojus.
Salicilamidas. Gali pailginti paracetamolio pusinės eliminacijos laiką.
Lamotriginas. Paracetamolis, indukuodamas lamotrigino metabolizmą kepenyse, gali mažinti jo biologinį prieinamumą ir dėl to silpninti poveikį.
4.6Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpisNėštumas
Epidemiologiniai tyrimai, paracetamolį vartojant rekomenduojamomis dozėmis, nepageidaujamo poveikio nėštumui ar vaisiui nerodo.
Žindymas
Paracetamolio patenka į motinos pieną, tačiau tik kliniškai nereikšmingas kiekis.
Turimi duomenys nedraudžia žindyti kūdikio.
4.7Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmusPARACETAMOL-GRINDEKS gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.4.8Nepageidaujamas poveikisŽemiau išvardytas nepageidaujamas poveikis sugrupuotas pagal MedDRA organų sistemų klases ir pasireiškimo dažnį: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1000), labai retas (< 1/10 000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Labai reti: kraujo diskrazijos, įskaitant trombocitopeniją, neutropeniją, leukocitopeniją, pancitopeniją, agranulocitozę.
Imuninės sitemos sutrikimai
Labai reti: anafilaksija.
Nervų sistemos sutrikimai
Reti: galvos skausmas (lėtinis, vartojant ilgą laiką).
Kraujagyslių sutrikimai
Reti: hipotenzija.
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Reti: bronchų spazmas (žmonėms, kuriems yra padidėjęs jautrumas aspirinui ir kitiems NVNU), cianozė, bronchų astmos pasunkėjimas.
Labai reti: dusulys.
Virškinimo trakto sutrikimai
Nedažni: burnos džiūvimas.
Reti: deginimo pojūtis epigastriumo srityje.
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Labai reti: kepenų funkcijos sutrikimai, gelta, hepatitas.
Buvo pranešta apie vieną kepenų nekrozės atvejį.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Reti: dilgėlinė, odos paraudimas.
Labai reti: alerginis dermatitas, padidėjusio odos jautrumo reakcijos, įskaitant išbėrimą ir angioedemą.
Buvo pranešta apie labai retus sunkios odos reakcijos atvejus.
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Reti: sterili piurija (drumstas šlapimas).
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Reti: karščiavimas, bendras negalavimas.
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
NepageidaujamaR@vvkt.ltSvarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato pateikimo į rinką, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, ir atsiųsti ją paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, faksu 8 800 20131 arba el. paštu .
4.9PerdozavimasSimptomai
Paracetamolio perdozavimo simptomai, pasireiškiantys per pirmąsias 24 valandas, yra: blyškumas, pykinimas, vėmimas, apetito praradimas ir pilvo skausmas. Kepenų pažeidimas pasireiškia praėjus 12–48 val. po vaistinio preparato vartojimo. Taip pat gali sutrikti gliukozės metabolizmas, pasireikšti metabolinė acidozė.
Sunkiai apsinuodijus gali progresuoti kepenų nepakankamumas, pasireikšti encefalopatija, ištikti koma ir mirtis. Net ir nesant sunkaus kepenų pažeidimo, gali išsivystyti ūminis inkstų nepakankamumas su ūmine inkstų kanalėlių nekroze. Pranešta apie širdies ritmo sutrikimo ir pankreatito atvejus. Kepenų pažeidimas galimas suaugusiesiems, kurie suvartojo daugiau kaip 10 g paracetamolio, ir vaikams, suvartojusiems daugiau kaip 150 mg/kg kūno svorio vaisto. Manoma, kad toksinių vaistinio preparato metabolitų (kurie, kai vartojamos įprastos paracetamolio dozės, paprastai detoksikuojami gliutationo pagalba) perteklius negrįžtamai sujungiamas kepenų audinio.
Gydymas
Perdozavus vaistinio preparato ar įtariant, kad jo gali būti perdozuota, būtina nedelsiant pradėti gydymą (net jei nėra jokių perdozavimo požymių). Turi būti prieinamos bendros skubios pagalbos priemonės.
Paracetamolio absorbcijai virškinimo trakte sumažinti (1 valandos laikotarpyje nuo perdozavimo ir jei paracetamolio išgerta daugiau kaip 150 mg/kg arba 12 g) gali būti skiriama aktyvintosios anglies. Trūksta duomenų apie skrandžio plovimo naudą, perdozavus vien tik paracetamolio. Jei skiriama peroralinio acetilcisteino ar metionino, prieš tai būtina iš skrandžio pašalinti aktyvintąją anglį, kad pastaroji nesumažintų antidoto absorbcijos. Acetilcisteino ir metionino turi būti skiriama per pirmąsias 10–12 valandų nuo perdozavimo; tačiau jie palankiai veikia ir po 24 valandų.
5.FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS5.1Farmakodinaminės savybėsFarmakoterapinė grupė – kiti analgetikai ir antipiretikai, anilidai, ATC kodas – N02BE01.- Paracetamolis yra analgetinė ir antipiretinė medžiaga, neturinti antiuždegiminių savybių. Paracetamolio analgetinis poveikis susijęs su prostaglandinų sintezės slopinimu.
- Antipiretinis paracetamolio poveikis susijęs su centriniu poveikiu pogumburio termoreguliacijos centrui išplečiant periferines kraujagysles; dėl to suintensyvėja periferinė kraujotaka odoje, prakaitavimas ir mažėja kūno temperatūra (padidėja šilumos atidavimas).
Absorbcija
Paracetamolis greitai rezorbuojamas virškinimo trakte; didžiausia jo koncentracija kraujo plazmoje susidaro praėjus apie 0,5–2 valandoms nuo vaistinio preparato išgėrimo.
Pasiskirstymas
Paracetamolis pasiskirsto daugelyje organizmo audinių, praeina pro placentą ir patenka į motinos pieną. Vartojant įprastas terapines paracetamolio dozes, nedidelis jo kiekis surišamas su plazmos baltymais, tačiau didinant dozę surišimas didėja.
Biotransformacija
Paracetamolis biotransformuojamas kepenyse ir pašalinamas su šlapimu, daugiausia konjuguotas su gliukuronidais ir sulfatais; be to, apie 10% pašalinama konjuguoto su gliutationu, o mažiau kaip 5% – nepakitusio paracetamolio.
Eliminacija
Eliminacijos pusperiodis yra 1,25 – 3 valandos.
5.3Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenysŪminio, poūmio ir lėtinio toksinio poveikio ikiklinikinių tyrimų duomenys rodo, kad toksinis paracetamolio poveikis pasireiškia tik vartojant ypatingai didelę dozę.Ūminis toksinis išgerto paracetamolio poveikis (LD50 mg/kg)Rūšis | LD50, mg/kg |
---|---|
Žiurkės | 2 680-3 100 |
Žiurkėnai | 630-770 |
Triušiai | 2 640-2 800 |
Šunys | 1 180-1 450 |
Povidonas
Karboksimetilkrakmolo A natrio druska
Stearino rūgštis
Magnio stearatas
6.2NesuderinamumasDuomenys nebūtini.6.3Tinkamumo laikas5 metai.6.4Specialios laikymo sąlygosLaikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.
6.5Talpyklės pobūdis ir jos turinysPolivinilchlorido (PVC)/Aliuminio folijos lizdinėje plokštelėje yra 10 tablečių.
Kartono dėžutėje yra 2 lizdinės plokštelės (20 tablečių).
6.6Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti Specialių reikalavimų nėra.7.RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJASAS GRINDEKS
Krustpils iela 53
Rīga, LV-1057
Latvija
Tel.: +371 67083205Faksas: +371 67083505grindeks@grindeks.lvEl. paštas:
8.RINKODAROS PAŽYMĖJIMONUMERIS (-IAI)LT/1/09/1704/0019.RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATARinkodaros teisė pirmą kartą suteikta 2009 m. spalio mėn. 14 d.Rinkodaros teisė paskutinį kartą atnaujinta 2014 m. birželio mėn. 19 d.
10.TEKSTO PERŽIŪROS DATA2014 m. birželio mėn. 19 d.
Išsami informacija apie šį vaistinį preparatą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.ltII PRIEDASRINKODAROS SĄLYGOSA.GAMINTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄB.TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAIA.GAMINTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄGamintojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresasAS GRINDEKS.
Krustpils iela 53
Rīga, LV-1057
Latvija
B.TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI Nereceptinis vaistinis preparatasIII PRIEDASŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELISA. ŽENKLINIMASINFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖSKARTONO DĖŽUTĖ1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMASPARACETAMOL-GRINDEKS 500 mg tabletės
Paracetamolis
2.VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKISVienoje tabletėje yra 500 mg paracetamolio.
3.PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS4.FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJETabletės
20 tablečių
5.VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)Vartoti per burną.Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6.SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASTEBIMOJE IR NEPASIEKIAMOJE VIETOJELaikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.7.KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)8.TINKAMUMO LAIKASTinka iki {MM YYYY}[mėnuo, metai]9.SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOSLaikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.
10.SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11.RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS<Logo>
AS GRINDEKS.
Krustpils iela 53
Rīga, LV-1057
Latvija
12.RINKODAROS PAŽYMĖJIMO NUMERIS LT/1/09/1704/00113.SERIJOS NUMERISSerija {numeris}
14.PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKANereceptinis vaistinis preparatas.15.VARTOJIMO INSTRUKCIJASilpno ir vidutinio stiprumo skausmo malšinimas, karščiavimo mažinimas.
Suaugusiesiems, senyviems pacientams ir vyresniems kaip 12 metų vaikams gerti po 1-2 tabletes kas 4-6 valandas (ne daugiau 8 tablečių per parą); 10–12 metų vaikams gerti po 1 tabletę kas 4-6 valandas (ne daugiau 4 tablečių per parą); 6–10 metų vaikams gerti po
½ tabletės kas 4-6 valandas (ne daugiau 2 tablečių per parą).
16.INFORMACIJA BRAILIO RAŠTUParacetamol-GrindeksMINIMALI informacija ant LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲLIZDINĖ PLOKŠTELĖ1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMASPARACETAMOL-GRINDEKS 500 mg tabletės
Paracetamolis
2.RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS<Logo>
PARACETAMOL-GRINDEKS sudėtyje yra veikliosios medžiagos paracetamolio, kuris priskiriamas grupei vaistų, vadinamų analgetikais ir antipiretikais. Jis vartojamas karščiavimui mažinti ir silpnam ar vidutinio stiprumo skausmui malšinti.
2.Kas žinotina prieš vartojant PARACETAMOL-GRINDEKSPARACETAMOL-GRINDEKS vartoti negalima:jeigu yra alergija paracetamoliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);jeigu sergate sunkia kepenų liga.Įspėjimai ir atsargumo priemonėsPasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti PARACETAMOL-GRINDEKS.
Neviršykite rekomenduojamų vaisto dozių. Vartojant vaistą retai, toksinis paracetamolio poveikis yra retas, tačiau, vartojant ilgą laiką be gydytojo priežiūros, gali pasireikšti pavojingų šalutinių reiškinių.
Ilgas gydymas gali būti kenksmingas, nebent prižiūrimas gydytojo. Perdozavimo atveju, nors ir jausdamasis gerai, turite nedelsdamas kreiptis į gydytoją, kadangi kyla negrįžtamos kepenų pažaidos rizika.Jei simptomai tęsiasi ilgiau nei 3 paras, pasitarkite su gydytoju.Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti PARACETAMOL-GRINDEKS:- jeigu turite kepenų ir (arba) inkstų sutrikimų (įskaitant Gilberto sindromą),
- jeigu turite sunkų kepenų nepakankamumą, vaisto vartoti negalima;
- jeigu sergate ūmiu hepatitu (kepenų uždegimu);
- jeigu vartojate vaistų, veikiančių kepenų funkciją;
- jeigu turite gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumą;
- jeigu sergate hemolizine anemija (liga, kuriai būdingas nenormalus raudonųjų kraujo kūnelių irimas);
- jeigu sergate bronchine astma;
- jeigu esate dehidratuotas (netekęs daug skysčių);
- jeigu piktnaudžiaujate alkoholiu. Žmonės su lėtiniu alkoholizmu paracetamolio turėtų vartoti atsargiai. Pacientams, sergantiems kepenų liga, kurią sukėlė alkoholis, taip pat yra didesnė paracetamolio perdozavimo rizika (žr. 3 skyrių ir poskyrį „PARACETAMOL-GRINDEKS vartojimas su alkoholiu“ žemiau);
- jeigu nuolat blogai maitinatės.
- vaistų, kurie aktyvina kepenų fermentus (pvz., karbamazepino, fenobarbitalio, fenitoino, rifampicino, jonažolių preparatų), nes gali padidėti toksinis paracetamolio poveikis;
- probenecido (vartojamo podagrai gydyti), nes gali pakisti paracetamolio šalinimas ir koncentracija kraujo plazmoje;
- varfarino ar kitų kraują skystinančių preparatų (antikoaguliantų), nes nuolatos ir ilgai kasdien vartojant paracetamolio, gali sustiprėti jų poveikis ir padidėti kraujavimo pavojus. Paracetamolio vartojant retai, toks poveikis nepasireiškia;
- metoklopramido ar domperidono (vaistų nuo pykinimo ir vėmimo), nes gali sustiprėti paracetamolio poveikis;
- kolestiramino (vartojamo sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje), nes sumažėja paracetamolio pasisavinimas, jei paracetamolio vartota valandą prieš ar po kolestiramino vartojimo;
- imatinibo (vaisto vėžiui gydyti) vartoti kartu nerekomenduojama;
- chloramfenikolio (antibakterinio vaisto), nes paracetamolis gali keisti jo poveikį;
- diflunizalio (nesteroidinio vaisto nuo uždegimo), nes jis gali didinti paracetamolio koncentraciją kraujyje;
- zidovudino (vartojamo ŽIV infekcijai gydyti), nes padidėja neutropenijos (nenormalaus neutrofilų, tam tikros rūšies baltųjų kraujo kūnelių, kiekio) rizika;
- salicilamido (vartojamo skausmo ir karščiavimo malšinimui), nes gali pailgėti paracetamolio pusinės eliminacijos laikas;
- lamotrigino (vartojamo epilepsijai gydyti), nes paracetamolis gali susilpninti jo poveikį.
Kai vartojate PARACETAMOL-GRINDEKS 500 mg tablečių, nevartokite jokių kitų vaistų, kurių sudėtyje yra paracetamolio.
PARACETAMOL-GRINDEKS vartojimas su alkoholiu- Gydantis paracetamoliu, negalima vartoti alkoholio. Nuolat vartojant alkoholio, didėja toksinio poveikio pavojus, net vartojant rekomenduojamas vaisto dozes.
Vartojant rekomenduojamas paracetamolio dozes, žalingo poveikio nėščiajai ar vaisiui nepastebėta.
Paracetamolio patenka į motinos pieną, tačiau tik kliniškai nereikšmingas kiekis. Turimi duomenys nedraudžia žindyti kūdikio.
Vairavimas ir mechanizmų valdymasPARACETAMOL-GRINDEKS gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.
3.Kaip vartoti PARACETAMOL-GRINDEKSVisada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Tabletę reikia nuryti užgeriant pakankamu kiekiu skysčio, nevalgius arba valgio metu. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.Suaugusiems, taip pat senyviems pacientams
Dozė yra nuo 500 mg iki 1 g (1–2 tabletės). Jei reikia, dozę galima kartoti kas 4-6 valandas. Didžiausia paros dozė – 4 g (8 tabletės) per kelis kartus.
Didžiausios vienkartinės 1 000mg ir paros 4 g dozės viršyti negalima, kadangi kyla sunkios kepenų pažaidos rizika.
Jei jaučiatės geriau, vaisto vartojimą nutraukite. Jei simptomai išlieka daugiau nei 3 paras ar jie pasunkėja, pasitarkite su gydytoju.
Pacientams, kurių kepenų ir (arba) inkstų funkcija sutrikusi
Pacientams, kurių kepenų ir (arba) inkstų funkcija sutrikusi, paracetamolio vartoti reikia atsargiai (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“). Jei sergate sunkia kepenų liga vaisto vartoti negalima.
Pacientams, sergantiems alkoholio sukelta kepenų liga, paros dozė neturi viršyti 2 g (4 tablečių).
Jei manote, kad PARACETAMOL-GRINDEKS veikia per stipriai ar per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Vartojimas vaikams
Šios vaisto formos (tablečių) nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams.
Amžius | Dozė |
---|---|
Vaikams nuo 6 iki 10 metų | 250 mg (½ tabletės) kas 4-6 valandas, jei reikia. Didžiausia paros dozė yra 1 g (2 tabletės). |
Vaikams nuo 10 iki 12 metų | 500 mg (1 tabletė) kas 4-6 valandas, jei reikia. Didžiausia paros dozė yra 2 g (4 tabletės). |
Vyresniems nei 12 metų vaikams | Nuo 500 mg iki 1 g (1-2 tabletės) kas 4-6 valandas, jei reikia. Didžiausia paros dozė yra 4 g (8 tabletės). |
Tarp dozių turi būti ne trumpesnis nei 4 valandų laiko tarpas.
Per 24 valandas galima vartoti ne daugiau kaip 4 dozes.
Ką daryti pavartojus per didelę PARACETAMOL-GRINDEKS dozę?Paracetamolio perdozavimo simptomai, pasireiškiantys per pirmąsias 24 valandas, yra: blyškumas, pykinimas, vėmimas, apetito praradimas ir pilvo skausmas. Esant sunkiems atvejams, gali pasireikšti ūminis kepenų nepakankamumas, širdies ritmo sutrikimai, kasos uždegimas ir koma.
Pacientams, kuriems yra alkoholio sukeltas kepenų pažeidimas, net ir nesant kepenų cirozės požymių, yra didesnis perdozavimo pavojus. Kepenų pažeidimas gali pasireikšti praėjus 12–48 val. po vaisto vartojimo.
Perdozavus vaisto ar įtariant, kad jo gali būti perdozuota, dėl uždelsto sunkaus kepenų pažeidimo rizikos, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, net jei nėra jokių perdozavimo požymių.
Pasiimkite vaisto pakuotę kartu su savimi.
Pamiršus pavartoti PARACETAMOL-GRINDEKSNegalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Nustojus vartoti PARACETAMOL-GRINDEKSJeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką..4.Galimas šalutinis poveikisŠis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.Nedažnas (gali pasireikšti iki 1 žmogaus iš 100)
- Burnos džiūvimas.
Retas (gali pasireikšti iki 1 žmogaus iš 1000)
- Galvos skausmas (lėtinis, vaisto vartojant ilgai).
- Žemas kraujospūdis.
- Bronchų spazmas (žmonėms su padidėjusiu jautrumu aspirinui ar kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo).
- Cianozė (odos ar gleivinių spalva atrodo mėlyna arba violetinė).
- Bronchinės astmos pasunkėjimas.
- Deginimo pojūtis viršutinėje pilvo dalyje.
- Dilgėlinė.
- Odos paraudimas.
- Drumstas šlapimas.
- Karščiavimas.
- Bendras negalavimas.
Labai retas (gali pasireikšti iki 1 žmogaus iš 10000)
- Kraujo sutrikimai:
- Trombocitopenija (sumažėjęs trombocitų kiekis kraujyje), dėl kurio padidėja kraujavimo rizika. Nubrozdinimai ir sumušimai gali atsirasti dažniau nei įprasta.
- Neutropenija (sumažėjęs tam tikrų baltųjų kraujo kūnelių kiekis).
- Leukopenija (sumažėjęs visų tipų baltųjų kraujo kūnelių kiekis). Požymiai yra burnos, dantenų, gerklės ir plaučių infekcijos.
- Pancitopenija (sumažėjęs visų tipų kraujo kūnelių kiekis).
- Agranuliocitozė (ryškus baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas). Agranuliocitozės simptomai yra karščiavimas, drebulys, rijimo sutrikimai, skausmas rijimo metu ir gleivinių (pvz., burnos ir nosies ertmės, gerklės, lytinių organų ir išeinamosios angos) pažeidimai. Jei Jūsų bendra būklė pablogėja ar gleivinėje atsiranda skausmingų žaizdelių (ypač burnos ir nosies ertmėje), nedelsiant nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.
- Anafilaksija (sunki alerginė reakcija, kurios metu pasireiškia niežėjimą sukeliantis išbėrimas, dilgėlinė, gerklės patinimas, dusulys ir švokštimas). Tokiu atveju nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
- Dusulys.
- Kepenų funkcijos sutrikimai, gelta, hepatitas.
- Alerginis dermatitas.
- Padidėjusio odos jautrumo reakcijos, įskaitant išbėrimą ir angioedemą (apibūdinama staigiu veido odos, gerklės, liežuvio ir rankų tinimu, kartu su niežtinčiu ar skausmingu išbėrimu, dilgėline).
Pranešta apie labai retus sunkios odos reakcijos atvejus.
Pranešta apie vieną kepenų nekrozės (sunkaus kepenų pažeidimo) atvejį.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5.Kaip laikyti PARACETAMOL-GRINDEKS- Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.
- PARACETAMOL – GRINDEKS tabletės yra baltos arba beveik baltos spalvos, apvalios, plokščios, lygios, nuožulniais kraštais su vagele vienoje pusėje.
- Polivinilchlorido (PVC)/Aliuminio folijos lizdinėje plokštelėje yra 10 tablečių. Kartono dėžutėje yra 2 lizdinės plokštelės (20 tablečių).
AS GRINDEKS
Krustpils iela 53
Rīga, LV-1057
Latvija
Tel.: +371 67083205Faksas: +371 67083505grindeks@grindeks.lvEl. paštas:
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:AS GRINDEKS filialasKalvarijų g. 300LT-08318 VilniusTel. +370 5 210 14 01Faksas: +370 5 210 14 02 |
---|
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.
Tarptautinis pavadinimas | Paracetamolis |
Vaisto stiprumas | 500mg |
Vaisto forma | tabletės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | LT/1/09/1704 |
Registratorius | AS Grindeks, Latvija |
Receptinis | Nereceptinis |
Vaistas registruotas | 2009.10.14 |
Vaistas perregistruotas | 2014.06.19 |
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Ligoninėje:
-Sesele, man atrodo, jūs šiandien ne ta koja iš lovos išlipote...
-Kodėl gi?
-Jūs apsiavusi daktaro šliurėmis!- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?