Tetrabenazinas, 25mg, tabletės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: AOP Orphan Pharmaceuticals AG, Austrija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Tetrabenazinas
I PRIEDASPREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Tetmodis 25 mg tabletės
2.KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTISKiekvienoje tabletėje yra 25 mg tetrabenazino.Pagalbinė medžiaga, kurios poveikis žinomas: kiekvienoje tabletėje yra 60,8 mg laktozės.Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3.FARMACINĖ FORMATabletė
Tabletė yra geltona, apvali, plokščia, su laužimo vagele vienoje pusėje.
Tabletę galima padalyti į lygias dozes.
4.KLINIKINĖ INFORMACIJA4.1Terapinės indikacijosTetmodis skiriamas vartoti esant hiperkineziniams motoriniams sutrikimams sergant Hantingtono (Huntington) chorėja.
4.2Dozavimas ir vartojimo metodasSuaugusiems
Huntingtono chorėja
Dozavimas ir vartojimas kiekvienam pacientui pritaikomas atskirai, todėl pateikiamos tik gairės.
Rekomenduojama iš pradžių taikyti pirminę 12,5 mg/parą dozę nuo vieno iki trijų kartų per parą. Ją galima tolygiai didinti tris arba keturias paras po 12,5 mg, kol bus nustatytas optimalus poveikis arba pasireikš netoleravimo efektas (nuraminimas, Parkinsonizmas, depresija).
Didžiausia paros dozė yra 200 mg.
Jei septynias paras vartojant didžiausią dozę pagerėjimas nenustatytas, nėra tikėtina, kad preparatas bus naudingas pacientui, ar bus didinama dozė, ar ilginama gydymo trukmė.
Senyvo amžiaus pacientai
Su senyvo amžiaus pacientais nebuvo atlikta specifinių tyrimų, bet tetrabenazinas buvo skiriamas senyvo amžiaus pacientams taikant standartinę dozę ir akivaizdus kenksmingas poveikis nepasireiškė. Į Parkinsono ligos simptomus panašūs šalutiniai reiškiniai šiems pacientams pasitaiko gana dažnai ir dėl jų gali būti ribojama dozė.
Vaikai
Su vaikais nebuvo atlikta tinkamų kontroliuojamų tyrimų. Vaikų gydyti nerekomenduojama.
Pacientai, kuriems sutrikusi kepenų funkcija
Pacientams su lengvu arba vidutinio sunkumu kepenų veiklos sutrikimu rekomenduojama vartoti pusę pradinės dozės ir lėtesnį dozės titravimą. Pacientai su sunkiu kepenų veiklos sutrikimu tiriami nebuvo, todėl šiems pacientams reikia skirti didesnį dėmesį (taip pat žr. skyrius 4.4 ir 5.2).
Pacientai, kuriems sutrikusiinkstų funkcija
Su pacientais, kuriems sutrikusi inkstų veikla, tyrimų atlikta nebuvo. Todėl šiuos pacientus reikia gydyti atsargiai.
4.3Kontraindikacijos- Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.
- Tetrabenazinas gali blokuoti rezerpino poveikį. Todėl šių medžiagų negalima vartoti kartu.
- Monoamino oksidazės inhibitorių vartojimas
- Hipokinezės-nejudrumo sindromas (Parkinsonizmas)
- Depresija
- Žindymo laikotarpis
- Feochromocitoma
- Nuo prolaktino priklausomi augliai, pvz., hipofizės arba krūties vėžys
Šio vaistinio preparato neturi vartoti pacientai su retomis paveldimais galaktozės netoleravimo sutrikimais, Lapp laktazės nepakankamumu arba gliukozės-galaktozės malabsorbcija.
Yra duomenų, kad gali pasireikšti nuo dozės priklausomi šalutiniai reiškiniai, pvz., nuraminimas, depresija ir hipokinetizės-nejudrumo sindromo (Parkinsonizmo) pasireiškimas. Tokiu atveju dozė turi būti sumažinta ir apsvarstyta galimybė nutraukti tetrabenazino vartojimą, jei reiškiniai nepraeina.
MAO inhibitoriai yra kontraindikuotini (žr. 4.3 skyrių) ir jų vartojimas turi būti nutrauktas 14 dienų iki gydymo tetrabenazinu pradžios.
Reikia būti atsargiems skiriant Tetmodis pacientams su kepenų funkcijos sutrikimu (žr. 4.2 skyrių).
Piktybinis neurolepsinis sindromas buvo aprašytas vartojant tetrabenaziną ir staigiai nutraukus jo vartojimą.
Piktybinis neurolepsinis sindromas yra reta gydymo tetrabenazinu komplikacija. Piktybinis neurolepsinis sindromas dažniausiai pasireiškia gydymo pradžioje, kaip reakcija į dozės pasikeitimus arba po ilgalaikio gydymo. Pagrindiniai šios būsenos simptomai yra psichikos pakitimai, nejudrumas, hipertermija, autonominė disfunkcija (prakaitavimas ir kraujo spaudimo svyravimai) ir padidėjęs kreatinino fosfokinazės kiekis. Įtariant piktybinį neurolepsinį sindromą, tetrabenazino vartojimas turi būti nutrauktas nedelsiant ir pradėtas atitinkamas gydymas.
Tetrabenazinas sukelia nedidelį (iki 8 msek) koreguoto QT intervalo pailgėjimą. Tetrabenazinas turi būti vartojamas atsargiai su kitais vaistais, kurie, kaip žinoma, pailgina QT ir pacientams, sergantiems įgimtais ilgo QT sindromais ir kuriems praeityje buvo nustatyti širdies ritmo sutrikimai (žr. 4.5 skyrių).
4.5Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveikaTetmodis neturi būti vartojamas kartu su rezerpinu, MAO inhibitoriais.
Vartojant Tetmodis, Levodopa turi būti skiriama atsargiai.
Nerekomenduojama vartoti kartu su tricikliais antidepresantais, alkoholiu, opioidais, beta receptorių blokuojamosiomis medžiagomis, vaistais nuo padidėjusio kraujospūdžio, migdomaisiais ir neuroleptiniais vaistais.
Saveikos su tetrabenazinu tyrimų in vivo atlikta nebuvo ir metabolizuojantys fermentai yra dalinai nežinomi. Atlikus tyrimus in vitro buvo nustatyta, kad tetrabenazinas gali būti CYP2D6 inhibitoriumi ir todėl gali sukelti padidėjusią medicininių produktų, kuriuos metabolizuoja CYP2D6, koncentraciją plazmoje.
Vartojant CYP2D6 inhibitorius (pvz., fluoksetiną, paroksetiną, terbinafiną, moklobemidą ir kvinidiną) gali padidėti aktyvaus metabolito dihidrotetrabenazino koncentracija plazmoje, todėl jie turi būti derinami tik labai atsargiai. Gali tekti sumažinti tetrabenazino dozę.
Tetrabenazinas turi būti vartojamas atsargiai su vaistais, kurie, kaip žinoma, pailgina QT intervalą, įskaitant antipsichotinius vaistus (pvz., chlorpromazinas, thioridazinas), antibiotikus (pvz., gatifloksacinas, moksifloksacinas) ir IA bei III klasės vaistinius preparatus širdies aritmijai gydyti (pvz., kvinidiną, prokainamidą, amjodaroną, sotalolį).
4.6Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpisNėštumas
Nepakanka tyrimų su gyvūnais, kad būtų galima nustatyti poveikį nėštumui, embriono ir vaisiaus vystimuisi, gimimui arba vystimuisi po gimimo (žr. skyrių 5.3). Nėra tinkamų tetrabenzino vartojimo nėščioms moterims duomenų ir galima rizika žmonėms yra nežinoma. Tetmodis negalima vartoti nėštumo metu, nebent nėra kitokio gydymo.
Žindymas
Tetrabenazino vartojimas žindymo metu yra kontraindikuotinas (žr. 4.3 skyrių). Jei gydymas tetrabenazinu yra būtinas, žindymas turi būti nutrauktas.
4.7Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmusPacientai turi būti įspėti, kad Tetmodis gali sukelti mieguistumą, todėl gali veikti jų sugebėjimą atlikti užduotis, kurioms reikalingi tam tikri įgūdžiai (vairuoti, valdyti mechanizmus ir pan.), poveikio stiprumas gali skirtis priklausomai nuo dozės ir individualaus jautrumo.
4.8Nepageidaujamas poveikis
Toliau nurodytas šalutinis poveikis yra įvertintas pagal sistemos organų klasę ir jų pasireiškimo dažnumą:
Labai dažni (≥ 1/10)Dažni (nuo ≥1/100 iki < 1/10)
Nedažni (nuo ≥1/1 000 iki < 1/100)
Reti (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1 000)
Labai reti (< 1/10 000)
Psichikos sutrikimai
Labai dažni: depresija,
Dažni:nerimas, nemiga,konfūzija
Nervų sistemos sutrikimai
Labai dažni: mieguistumas (vartojant didesnes dozes), į Parkinsono ligą panašus sindromas (vartojant didesnes dozes)
Nedažni:pasikeitęs sąmonės lygis
Reti:Piktybinis neurolepsinis sindromas (PNS) (žr. 4.4 skyrių)
Kraujagyslių sutrikimai
Dažni:hipotonija
Virškinimo trakto sutrikimai
Dažni:disfagija, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
Nedažni:stiprūs ekstrapiramidiniai simptomai, įskaitant raumenų nelankstumą, autonominę
disfunkciją
Labai reti:kaulų ir raumenų pažaida
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Nedažni:hipertermija
Toliau išvardyto šalutinio poveikio dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis):
Psichikos sutrikimai: orientacijos praradimas, nervingumas.
Nervų sistemos sutrikimai: ataksija, akatizija, distonija, svaigulys, amnezija.
Kraujagyslių sutrikimai: bradikardija, epigastrinis skausmas, burnos sausmė.
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
www.vvkt.ltSvarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato pateikimo į rinką, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http:/// esančią formą, ir atsiųsti ją paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, faksu 8 800 20131 arba el. paštu .
4.9PerdozavimasPerdozavimo simptomais gali būti mieguistumas, prakaitavimas, hipotonija ir hipotermija. Taikytinas simptominis gydymas.
5.FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS5.1 Farmakodinaminės savybėsFarmakoterapinė grupė: kiti nervų sistemos vaistai, ATC kodas – N07XX06
Pagrindinis Tetmodis poveikis labai panašus į Rezerpino poveikį, bet skiriasi nuo pastarojo tuo, kad jo periferinė veikla yra silpnesnė ir jis veikia daug trumpiau.
Atlikus tyrimus su gyvūnais buvo nustatyta, kad tetrabenazinas sutrikdo biogeninių aminų, pvz., serotonino ir noradrenalino, metabolizmą ir kad jis veikia tik smegenyse. Manoma, kad šis tetrabenazino poveikis aminams smegenyse paaiškina klinikinį poveikį smegenims. Tetrabenazinas slopina pakartotinį monoaminų įsisavinimą centrinės nervų sistemos presinapsinių neuronų terminale. Dėl to išvalomi monoaminai, įskaitant dopaminą. Išvalius dopaminą pasireiškia hipokinezė, dėl kurios sumažėja chorėjos stiprumas. Slopinamasis tetrabenazino pakartotinio monoaminų įsisavinimo sinapsiniuose nervų terminaluose poveikis susijęs su grįžtamuoju ir trumpalaikiu prisirišimu prie pūslelinių monoamino pernešėjų (VMAT). VMAT2 gabena monoaminus daugiausia į periferinius ir centrinius neuronus, tuo tarpu VMAT1 reguliuoja gabenimą į periferinius chromafino audinius. Tetrabenazino afinitetas didesnis VMAT2 nei VMAT1. Todėl tetrabenazino poveikis yra trumpas ir labiausiai pasireiškia periferijoje.
5.2Farmakokinetinės savybės
Tetrabenazino biologinis prieinamumas yra mažas ir nereguliarus. Jis ekstensyviai metabolizuojamas pirmojo prasiskverbimo metu. Pagrindinis metabolitas hidroksitetrabenazinas susiformuoja redukcijos metu. Nedidelis nepasikeitusio tetrabenazino kiekis gali būti aptinkamas šlapime. Kadangi nustatyta, kad hidroksitetrabenazinas yra tiek pat aktyvus, kaip ir tetrabenazinas išstumiant aminus iš smegenų, tikėtina, kad tai yra pagrindinė terapinė veiklioji medžiaga.
Ypatingos pacientų grupės
Asmenys su kepenų funkcijos sutrikimu
Lengvas ir vidutinio sunkumo kepenų veiklos sutrikimas padidina poveikį ir prailgina tetrabenazino ir hidroksitetrabenazino pusinę eliminaciją (4 pacientų su kepenų funkcijos nepakankamumu pagal Child-Pugh rezultatas 5–6, o 1 paciento su kepenų funkcijos nepakankamumu pagal Child-Pugh rezultatas 9.) Sunkaus kepenų funkcijos sutrikimo atvejai tirti nebuvo.
5.3Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenysKlinikinių kartotinės dozės toksiškumo tyrimų metu geriamo tetrabenazino stebėtas poveikis buvo susijęs su centrinių monoaminų atsargų išeikvojimu. Pasireiškė tokie bendrieji simptomai kaip sumažėjęs aktyvumas, letargija, žvairumas arba užmerktos akys. Iš pradžių buvo stebėti tokie farmakologiniai poveikiai, kaip nusiraminimas, kuris manoma, kad yra nuo dozės priklausomas
Genotoksinis tetrabenazino poveikis buvo tiriamas atliekant eilę įprastų tyrimų. Tetrabenazino mutacijos rezultatai in vitro buvo neigiami, o chromosomų aberacijos teigiamos atliekant tyrimus su kinietiško žiurkėno kiaušidžių ląstelėmis, tik esant citotoksinėms koncentracijoms. Tetrabenazinas nebuvo genotoksiškas atliekant chromosomų aberacijos tyrimą in vivo; tačiau kancerogeniškumo tyrimai atlikti nebuvo.
Poveikio vaisingumui tyrimų atlikta nebuvo. Tetrabenazinas nebuvo toksiškas ir teratogeniškas embrionui atlikus tyrimus su triušiais; tačiau stebėtas sisteminis poveikis buvo silpnesnis, nei stebėtasis kliniškai. Galimas toksinis ir teratogeninis poveikis embrionui nebuvo pakankamai tiriamas su žiurkėmis. Atlikus tyrimus su žiurkėmis iki gimimo ir po jo, buvo nustatytas didesnis negyvo vaisiaus gimimų skaičius, to priežastis nėra žinoma.
6.FARMACINĖ INFORMACIJA6.1Pagalbinių medžiagų sąrašasPregelifikuotas kukurūzų krakmolas
Laktozė monohidratas
Talkas
Geltonasis geležies oksidas (E172)
Magnio stearatas
6.2NesuderinamumasDuomenys nebūtini.
6.3Tinkamumo laikas3 metai
6.4Specialios laikymo sąlygosLaikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Šio vaistinio preparato laikymui specialių temperatūros sąlygų nereikalaujama.
6.5Talpyklės pobūdis ir jos turinysBalta, apvali, didelio tankio polietileno (DTPE) tablečių talpyklė su vaikų sunkiai atidaromu polipropileno (PP) užsukamuoju dangteliu, turinčiu pirmojo atidarymo metu nuplėšiamą žiedą ir sausiklį, kurioje yra 112 tablečių.
6.6Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkytiSpecialių reikalavimų nėra.
7.RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJASAOP Orphan Pharmaceuticals AG
Wilhelminenstraße 91/IIf
1160 Vienna
Austrija
8.RINKODAROS PAŽYMĖJIMO NUMERIS (-IAI)LT/1/10/2189/001
9.RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATARinkodaros teisė pirmą kartą suteikta 2010 m. spalio mėn. 12 d.
Rinkodaros teisė paskutinį kartą atnaujinta 2013 m. lapkričio mėn. 8 d.
10.TEKSTO PERŽIŪROS DATA2013 m. lapkričio mėn. 8 d.
vvkt.ltIšsami informacija apie šį vaistinį preparatą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyjeII PRIEDAS
RINKODAROS SĄLYGOS
A.GAMINTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
B.TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
A.GAMINTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
Gamintojo (-ų), atsakingo (-ų) už serijų išleidimą, pavadinimas (-ai) ir adresas (-ai)
AOP Orphan Pharmaceuticals AG
Wilhelminenstraße 91/II f
1160 Vienna
Austrija
B.TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
Receptinis vaistinis preparatas.
III PRIEDASŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELISA. ŽENKLINIMASINFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
KARTONO DĖŽUTĖ
1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Tetmodis 25 mg tabletės
Tetrabenazinum
2.VEIKLIOJI (-IOS) MEDŽIAGA (-OS) IR JOS (-Ų) KIEKIS (-IAI)
Kiekvienoje tabletėje yra 25 mg tetrabenazino.
3.PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
Sudėtyje yra laktozės. Daugiau informacijos pateikta pakuotės lapelyje.
4.FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE
112 tablečių
5.VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)
Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
6.SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASTEBIMOJE IR NEPASIEKIAMOJE VIETOJE
Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
7.KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)
8.TINKAMUMO LAIKAS
Tinka iki {MMMM/mm}
9.SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
10.SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)
11.rINKODARos TEISĖS turėtojo PAVADINIMAS IR ADRESAS
AOP Orphan Pharmaceuticals AG
Wilhelminenstraße 91/IIf
1160 Vienna
Austrija
12.RINKODAROS PAŽYMĖJIMO NUMERIS (-IAI)
LT/1/10/2189/001
13.SERIJOS NUMERIS
Serija
14.PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA
Receptinis vaistinis preparatas
15.VARTOJIMO INSTRUKCIJA
16.INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
Tetmodis 25 mg
INFORMACIJA ANT VIDINĖS PAKUOTĖS TABLEČIŲ TALPYKLĖS ETIKETĖ1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMASTetmodis 25 mg tabletės
Tetrabenazinum
2.VEIKLIOJI (-IOS) MEDŽIAGA (-OS) IR JOS (-Ų) KIEKIS (-IAI)Kiekvienoje tabletėje yra 25 mg tetrabenazino.
3.PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠASSudėtyje yra laktozės. Daugiau informacijos pateikta pakuotės lapelyje.
4.FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE112 tablečių
5.VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
6.SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASTEBIMOJE IR NEPASIEKIAMOJE VIETOJELaikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
7.KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)8.TINKAMUMO LAIKASTinka iki: {MMMM/mm}
9.SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOSLaikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
10.SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11.RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESASAOP Orphan Pharmaceuticals AG
Wilhelminenstraße 91/IIf
1160 Vienna
Austrija
12.RINKODAROS PAŽYMĖJIMO NUMERIS LT/1/10/2189/00113.SERIJOS NUMERISSerija:
14.PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKAReceptinis vaistinis preparatas15.VARTOJIMO INSTRUKCIJA16.INFORMACIJA BRAILIO RAŠTUB. PAKUOTĖS LAPELIS
Pakuotės lapelis: informacija vartotojuiTetmodis 25 mg tabletės
- Tetrabenazinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- -Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- -Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- -Šis vaistas skirtas tik Jums todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- -Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
- Apie ką rašoma šiame lapelyje?
- 1.Kas yra Tetmodis ir kam jis vartojamas
- 2.Kas žinotina prieš vartojant Tetmodis
- 3.Kaip vartoti Tetmodis
- 4.Galimas šalutinis poveikis
6.Pakuotės turinys ir kita informacija
- Tetmodis yra vaistinis preparatas, priklausantis nervų sistemos sutrikimus gydančių vaistų grupei.
- Tetmodis vartojamas gydyti ligas, sukeliančias trūkčiojančius, nereguliarius, nekontroliuojamus judesius (hiperkinetinis motorinis sutrikimas sergant Hantingtono (Huntington) chorėja).
- -jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) tetrabenazinui arba bet kuriai pagalbinei Tetmodis 25 mg tablečių medžiagai;
- -jeigu vartojate rezerpiną (vaistinį preparatą, skirtą kontroliuoti aukštą kraujospūdį ir gydyti psichozinę būklę);
- -jei vartojate MAO inhibitorius (depresijai skirtą vaistinį preparatą);
- -jei jaučiate simptomus, panašius į Parkinsono ligos;
- -jei sergate depresija;
- -jei žindote;
-jei sergate feochromocitoma (antinksčių liaukos auglys);
-jei turite nuo prolaktino priklausomų auglių, pvz., sergate hipofizės arba krūties vėžiu.
- Įspėjimai ir atsargumo priemonės
- -Jei sergate įvairaus sunkumo (nuo lengvo iki sunkaus) kepenų veiklos sutrikimu;
- -jei sergate širdies liga, kuri vadinama ilgo QT intervalo sindromu, arba jei turėjote problemų su širdies ritmu;
- Kiti vaistai ir Tetmodis
- Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Būkite itin atsargūs, jei vartojate Tetmodis kartu su Levodopa (vaistiniu preparatu, vartojamu Parkinsono ligai gydyti). Nevartokite Tetmodis kartu su rezerpinu. Gydymą MAO inhibitoriais reikia nutraukti 14 dienų prieš pradedant gydymą tetrabenazinu.
Šio vaistinio preparato nerekomenduojama vartoti su kai kurių tipų antidepresantais, alkoholiu, opioidais, beta receptorius blokuojamosiomis medžiagomis, antihipertenziniais vaistais (skirtais gydyti padidėjusį kraujospūdį), migdomaisiais arba neuroleptiniais vaistais (skirtais gydyti psichinius sutrikimus).
Vartojant CYP2D6 inhibitorius (pvz., fluoksetiną, paroksetiną, terbinafiną, moklobemidą ir kvinidiną) gali padidėti aktyvaus metabolito dihidrotetrabenazino koncentracija plazmoje, todėl jie turi būti derinami tik labai atsargiai. Gali tekti sumažinti tetrabenazino dozę.
Būkite itin atsargūs, jei vartojate Tetmodis su kitais vaistais, kurie, kaip žinoma, prailgina QT intervalą nustatomu elektrokardiogramoje, arba tam tikrus vaistus, naudojamus gydant psichinės sveikatos sutrikimus (neuroleptinius vaistus), tam tikrus antibiotikus (pvz., gatifloksaciną, moksifloksaciną) ir kai kuriuos vaistus, vartojamus gydant su širdies ritmo sutrikimus (pvz., kvinidiną, prokainamidą, amjodaroną, sotalolį).
- Nėštumas ir žindymo laikotarpis
- Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Įvertinęs rizikos ir naudos santykį, Jūsų gydytojas nuspręs, ar galite vartoti Tetmodis nėštumo metu. Tetmodis negali vartoti žindančios moterys.
- Vairavimas ir mechanizmų valdymas
- Tetmodis gali sukelti mieguistumą, todėl gali pakeisti jūsų sugebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus; poveikio stiprumas gali skirtis priklausomai nuo dozės ir individualaus jautrumo.
- Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Tetmodis medžiagas
- Šiose tabletėse yra laktozės. Jei gydytojas jums pasakė, kad netoleruojate kai kurių angliavandenių rūšių, prieš vartodami šį vaistinį preparatą kreipkitės į savo gydytoją.
- Kaip vartoti Tetmodis
- Tetmodis visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Suaugusiems
- Hantingtono chorėja
Rekomenduojama pradinė dozė yra pusė tabletės (12,5 mg) nuo vieno iki trijų kartų per parą. Ją galima tolygiai didinti tris arba keturias paras po pusę tabletės, kol bus nustatytas optimalus poveikis arba pasireikš netoleravimo efektas (nuraminimas, Parkinsonizmas, depresija).
Didžiausia paros dozė yra 8 tabletės (200 mg).
Jei vartojote didžiausią dozę septynių dienų laikotarpiu ir jūsų būklė nepagerėjo, gali būti, kad vaistinis preparatas jums netinka.
Senyvo amžiaus pacientams
Standartinę dozę skyrus vyresnio amžiaus pacientams matomų šalutinių poveikių nustatyta nebuvo. Tačiau panašus į Parkinsono ligą poveikis yra įprastas reiškinys.
Vaikams
Vaikų gydyti nerekomenduojama.
Pacientams su kepenų funkcijos sutrikimu
Pacientai, sergantys kepenų funkcijos sutrikimu, turėtų pradėti vartoti po pusę tabletės per parą. Skiriant pacientams su unkiu kepenų funkcijos sutrikimu reikalingas papildomas atsargumas.
Pacientai su inkstų veiklos sutrikimu
- Šiai pacientų grupei Tetmodis vartoti nerekomenduojama.
- Prarykite tabletę (-es) užsigerdami vandeniu ar kitu nealkoholiniu gėrimu.
- Ką daryti pavartojus per didelę Tetmodis dozę
Jei pavartosite didesnę Tetmodis dozę, nei reikia, gali atsirasti mieguistumas, prakaitavimas, mažas kraujospūdis ir itin žema kūno temperatūra (hipotermija). Jūsų gydytojas paskirs reikiamą gydymą pagal požymius.
Pamiršus pavartoti Tetmodis
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Tiesiog atėjus laikui suvartokite kitą dozę.
Nustojus vartoti Tetmodis
Nenutraukite Tetmodis vartojimo be gydytojo leidimo. Staiga nutraukus tetrabenazino vartojimą buvo aprašytas piktybinis neurolepsinis sindromas.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- 4.Galimas šalutinis poveikis
- Tetmodis, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Toliau nurodytas šalutinis poveikis yra įvertintas pagal sistemos organų klasę ir jų pasireiškimo dažnumą:
labai dažni: veikia daugiau kaip 1 pacientą iš 10
dažni: veikia nuo 1 iki 10 pacientų iš 100
nedažni: veikia nuo 1 iki 10 pacientų iš 1 000
reti: veikia nuo 1 iki 10 pacientų iš 10 000
labai reti: veikia mažiau kaip 1 pacientą iš 10 000
dažnis nežinomas: neįmanoma įvertinti pagal turimus duomenis
Labai dažni:
mieguistumas (vartojant didesnes dozes), depresija, į Parkinsono ligą panašus sindromas (nekontroliuojami plaštakų, rankų, kojų ir galvos judesiai pavartojus didesnes dozes)
Dažni:
minčių susipainiojimas, nerimas, nemiga, žemas kraujospūdis, disfagija (sunkumas nuryti), pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas
Nedažni:
psichiniai pakitimai, pvz., sumišimas arba haliucinacijos, raumenų nejudrumas, karščiavimas, autonominė disfunkcija
Reti:
piktybinis neurolepsinis sindromas (PNS) (neurologinis sutrikimas)
Labai reti:
skeleto raumenų pažaida
Toliau išvardyto šalutinio poveikio dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis):
orientacijos praradimas, nervingumas, valingų judesių koordinacijos sutrikimas, negalėjimas nusėdėti arba nustovėti vietoje, nevalingas raumenų susitraukimas, svaigulys, atminties susilpnėjimas, bradikardija, skausmas viršutinėje pilvo dalyje, išsausėjusi burna
Pranešimas apie šalutinį poveikį
www.vvkt.ltJeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu . Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
- 5.Kaip laikyti Tetmodis
- Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
- Ant tablečių talpyklės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
- Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
- Šio vaistinio preparato laikymui specialių temperatūros sąlygų nereikalaujama.
- Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
- Tetmodis sudėtis
-Veiklioji medžiaga yra tetrabenazinas.
Kiekvienoje tabletėje yra 25 mg tetrabenazino.
-Pagalbinės medžiagos yra: pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, laktozė monohidratas, talkas, geltonasis geležies oksidas (E172), magnio stearatas.
- Tetmodis išvaizda ir kiekis pakuotėje
Geltonos, apvalios, plokščios tabletės su laužimo vagele vienoje pusėje baltose atsukamose tablečių talpyklėse po 112 tablečių.
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojasRinkodaros teisės turėtojas:
AOP Orphan Pharmaceuticals AG
Wilhelminenstraße 91/IIf
1160 Vienna
- Austrija
- Gamintojas:
AOP Orphan Pharmaceuticals AG
Wilhelminenstraße 91/II f
1160 Vienna
Austrija
- Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:
- Austrija:Tetmodis 25 mg Tabletten
- Belgija:Tetrabenazine AOP Orphan Pharmaceuticals 25 mg tabletten
- Bulgarija:Tetmodis 25 mg таблетки
- Čekija:Tetmodis 25 mg tablety
- Danija:Tetmodis 25 mg tabletter
- Estija:Tetmodis 25 mg tablett
- Suomija:Tetmodis 25 mg taletti
- Prancūzija:Comprimés Tetmodis 25 mg
- Vokietija:Tetmodis 25 mg Tabletten
- Graikija:Tetmodis 25 mg δισκία
- Vengrija:Motetis 25 mg tabletta
- Airija:Tetmodis 25 mg tablets
- Italija:Tetmodis compresse da 25 mg
- Latvija:Tetmodis 25 mg tabletes
- Lietuva:Tetmodis 25 mg tabletės
- Nyderlandai:Tetmodis 25 mg tabletten
- Lenkija:Tetmodis 25 mg tabletki
- Portugalija:Comprimidos de Tetmodis 25 mg
- Rumunija:Tetmodis, tablete, 25 mg
- Slovakija:Tetmodis 25 mg tableta
- Slovėnija:Tetmodis 25 mg tablete
- Ispanija:Tetmodis 25 mg comprimidos
- Švedija:Tetmodis 25 mg tablett
- Jungtinė Karalystė:Tetmodis 25 mg tablets
- http://www.vvkt.lt/Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje .
Tarptautinis pavadinimas | Tetrabenazinas |
Vaisto stiprumas | 25mg |
Vaisto forma | tabletės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | LT/1/10/2189 |
Registratorius | AOP Orphan Pharmaceuticals AG, Austrija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2010.10.12 |
Vaistas perregistruotas | 2013.11.08 |
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
- Daktare, aš smarkiai kosčiu.
- O kiek jums metų?
- 70.
- O kai jums buvo 50, jūs kosėjote?
- Ne, ką jūs!
- O kai jums buvo 60, ar kosėjote?
- Ne, nekosėjau...
- Na, tai kada jums kosėti, jei ne dabar!- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?