Oksaliplatina, 5mg/ml, koncentratas infuziniam tirpalui
Vartojimas: leisti į veną
Registratorius: Actavis Group PTC ehf., Islandija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Oksaliplatina
I PRIEDAS
PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Oxaliplatin Actavis 5 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui
2.KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
1 ml koncentrato infuziniam tirpalui yra 5 mg oksaliplatinos.
10 ml buteliukai. Kiekviename buteliuke yra 50 mg oksaliplatinos.
20 ml buteliukai. Kiekviename buteliuke yra 100 mg oksaliplatinos.
40 ml buteliukai. Kiekviename buteliuke yra 200 mg oksaliplatinos.
Pagalbinės medžiagos: laktozė monohidratas 45 mg/ml.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3.FARMACINĖ FORMA
Koncentratas infuziniam tirpalui.
Koncentratas yra skaidrus, bespalvis arba blankiai geltonas tirpalas, kuriame matomų dalelių nėra ir kurio pH yra 4,0–7,0.
4.INIKINĖ INFORMACIJA
4.1Terapinės indikacijos
Oxaliplatin Actavis, derinant su 5fluorouracilu (5FU) ir folino rūgštimi (FR), skirtas:
-adjuvantiniam III stadijos (C stadijos pagal Duke klasifikaciją) gaubtinės žarnos vėžio gydymui po visiško pirminio naviko pašalinimo operacijos;
-metastazavusio gaubtinės ir tiesiosios žarnų vėžio gydymui.
4.2Dozavimas ir vartojimo metodas
Dozavimas
Tik suaugusiems žmonėms
Rekomenduojama oksaliplatinos dozė adjuvantiniam gydymui yra 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto. Ji infuzuojama į veną kas dvi savaitės 12 ciklų iš eilės (6 mėnesius).
Rekomenduojama oksaliplatinos dozė metastaziniam gaubtinės ir tiesiosios žarnų vėžiui gydyti yra 85 mg/m² kūno paviršiaus ploto. Ji infuzuojama į veną kas dvi savaitės.
Dozę reikia koreguoti atsižvelgiant į tai, kaip pacientas toleruoja vaistinį preparatą (žr. 4.4 skyrių).
Oksaliplatiną visada reikia infuzuoti prieš fluoropirimidinus (t. y. 5fluorouracilą).
Reikiamą oksaliplatinos dozę reikia praskiesti 250–500 ml 5% gliukozės tirpalo, kad praskiesto tirpalo koncentracija būtų 0,2–0,7 mg/ml, po to per 2–6 val. sulašinti į veną. Klinikinės praktikos metu gydant 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto doze, didžiausia oksaliplatinos koncentracija praskiestame tirpale buvo 0,7 mg/ml.
Gydymas oksaliplatina dažniausiai buvo derinamas su nepertraukiama 5-fluorouracilo infuzija. Gydant kas dvi savaitės dozuojamu 5-fluorouracilu, dalis jo dozės buvo į veną švirkščiama iš karto, o likęs kiekis į ją lašinamas nepertraukiamai.
Specialios populiacijos
Inkstų funkcijos sutrikimas
Pacientų, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, gydymas oksaliplatina netirtas (žr. 4.3 skyrių). Pacientus, kuriems yra vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas, galima pradėti gydyti įprastine rekomenduojama doze (žr. 4.4 skyrių). Pacientams, kuriems yra lengvas inkstų funkcijos sutrikimas, dozę keisti nėra būtina.
Kepenų nepakankamumas
I fazės tyrimų, kuriuose dalyvavo ir pacientai, kuriems buvo sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, metu kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimų dažnis ir sunkumas buvo susiję su progresuojančia liga ir kepenų funkcijos rodikliais prieš pradedant gydymą. Klinikinių tyrimų metu pacientams, kurių kepenų funkcijos rodikliai buvo nukrypę nuo normos, specialiai dozė keičiama nebuvo.
Senyvi pacientai
Vyresniems nei 65 metų pacientams, gydomiems vien oksaliplatina arba jos deriniu su 5fluorouracilu, sunkaus toksinio poveikio dažnis nepadidėjo. Taigi senyviems pacientams specialiai dozę keisti nėra būtina.
Vaikai ir paaugliai
Vaikams aktualių Oxaliplatin Actavis vartojimo indikacijų nėra. Vaikams, kuriems yra solidinis navikas, gydymo vien oksaliplatina veiksmingumas netirtas (žr. 5.1 skyrių).
Vartojimo metodas
Oksaliplatina infuzuojama į veną.
Gydant oksaliplatina, pacientą hiperhidruoti nėra būtina.
Oxaliplatin Actavis koncentratą infuziniam tirpalui reikia praskiesti 250500 ml 5% gliukozės tirpalo (50 mg/ml), kad praskiesto tirpalo koncentracija būtų ne mažesnė kaip 0,2 mg/ml, po to per 26 valandas sulašinti į centrinę arba periferinę veną. Oksaliplatiną visada reikia infuzuoti prieš 5fluorouracilą.
Jeigu vaistinio preparato patenka šalia venos, infuziją būtina nedelsiant nutraukti.
Vartojimo instrukcijos
Prieš vartojimą Oxaliplatin Actavis koncentratą infuziniam tirpalui būtina praskiesti. Jį galima skiesti tik 5 gliukozės tirpalu (žr. 6.6 skyrių).
4.3Kontraindikacijos
-Padidėjęs jautrumas oksaliplatinai.
-Žindymo laikotarpis.
-Kaulų čiulpų slopinimas prieš pradedant pirmą gydymo ciklą: neutrofilų yra < 2 x 109/l ir (arba) trombocitų < 100 x 109/l.
-Periferinė sensorinė neuropatija, susijusi su funkcijos sutrikimu, prieš pradedant pirmą gydymo ciklą.
-Sunkus inkstų funkcijos sutrikimas (kreatinino klirensas mažesnis nei 30 ml/min.).
4.4Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Oksaliplatina reikia gydyti tik specializuotuose onkologinių ligų gydymo skyriuose ir tik prižiūrint patyrusiam onkologui.
Inkstų sutrikimas
Kadangi informacijos apie vaistinio preparato saugumą pacientams, kuriems yra vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas, yra mažai, todėl juos šiuo vaistiniu preparatu galima gydyti tik atidžiai įvertinus gydymo naudos ir rizikos santykį.
Gydymo metu būtina atidžiai sekti tokių pacientų inkstų funkciją ir atsižvelgiant į toksinį poveikį, keisti dozę.
Padidėjusio jautrumo reakcijos
Pacientus, kuriems kada nors buvo pasireiškusi alerginė reakcija kitiems platinos turintiems vaistiniams preparatams, būtina ypač atidžiai stebėti. Pasireiškus anafilaksijos požymiams,
infuziją būtina nedelsiant nutraukti ir pradėti tinkamą simptominį šios reakcijos gydymą. Tokius pacientus vėl gydyti oksaliplatina draudžiama. Yra pranešimų apie apie kryžmines reakcijas, kurios kartais buvo mirtinos, visiems platinos junginiams.
Oksaliplatinos patekus šalia venos, infuziją būtina nedelsiant nutraukti ir pradėti įprastinį lokalų simptominį gydymą.
Neurologiniai simptomai
Reikia atidžiai sekti, ar oksaliplatina nesukelia toksinio poveikio nervų sistemai, ypač tuo atveju, jeigu gydoma ja ir kartu kitais vaistiniais preparatais, darančiais specifinį neurotoksinį poveikį. Nervų sistemos būklę reikia tirti prieš kiekvieną oksaliplatinos infuziją ir periodiškai po jos.
Jeigu infuzijos, kurios metu oksaliplatinos dozė į veną lašinama 2 val., metu arba pirmosiomis valandomis po jos atsiranda ūminė gerklų ir ryklės dizestezija, kitą preparato dozę reikia infuzuoti 6 valandas (žr. 4.8 skyrių).
Periferinė neuropatija
Jei atsiranda nervų sistemos pažaidos simptomų (parestezija, dizestezija), tolesnę oksaliplatinos dozę rekomenduojama nustatyti atsižvelgiant į šių simptomų trukmę ir sunkumą taip, kaip nurodyta toliau.
Jei simptomai trunka ilgiau negu 7 paras ir vargina, tolesnę oksaliplatinos dozę reikia mažinti: infuzuoti ne 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto, bet 65 mg/m2 kūno paviršiaus ploto (metastaziniam vėžiui gydyti) arba 75 mg/m2 kūno paviršiaus ploto (adjuvantinei terapijai).
- Jei iki kito gydymo ciklo neišnyksta funkcijos netrikdanti parestezija, tolesnę oksaliplatinos dozę reikia mažinti: infuzuoti ne 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto, bet 65 mg/m2 kūno paviršiaus ploto (metastaziniam vėžiui gydyti) arba 75 mg/m2 kūno paviršiaus ploto (adjuvantinei terapijai).
- Jei iki kito gydymo ciklo neišnyksta funkciją trikdanti parestezija, gydymą oksaliplatina reikia nutraukti.
Jei gydymą oksaliplatina nutraukus minėti simptomai palengvėja, galima svarstyti gydymo šiuo preparatu atnaujinimą.
Pacientui reikia pasakyti, kad periferinės sensorinės neuropatijos simptomai gali išsilaikyti ir baigus gydyti šiuo vaistiniu preparatu. Baigus adjuvantinę terapiją oksaliplatina, lokalizuota vidutinio sunkumo parestezija arba funkciją trikdanti parestezija gali neišnykti net 3 metus.
Užpakalinės smegenų dalies grįžtamosios leukoencefalopatijos sindromas (angl Reversible Posterior Leukoencephalopathy Syndrome (RPLS)
Buvo pranešimų apie užpakalinės smegenų dalies grįžtamosios leukoencefalopatijos sindromą pacientams, gydytiems kombinuota chemoterapija su oksaliplatina. RPLS yra reta, grįžtama, sparčiai išsivystanti neurologinė būsena, kurios metu pasireiškia traukuliai, hipertenzija, galvos skausmas, sutrikimas, aklumas bei kiti regėjimo ir neurologiniai sutrikimai (žr. 4.8 skyrių). RPLS dignozuojama remiantis smegenų skanavimu, geriausia MR (Magnetinio rezonanso tyrimu).
Pykinimas, vėmimas, viduriavimas ir dehidratacija
Toksinio poveikio virškinimo traktui, pasireiškiančio pykinimu ir vėmimu, profilaktikai ir (arba) gydymui tinka vėmimą slopinantys preparatai (žr. 4.8 skyrių).
Gydant oksaliplatina, ypač ja ir kartu 5-fluorouracilu (5 FU), dėl stipraus viduriavimo arba vėmimo gali atsirasti dehidracija, paralyžinis žarnų nepraeinamumas, žarnų obstrukcija, hipokalemija, metabolinė acidozė bei inkstų veiklos sutrikimas.
Jei pasireiškia toksinis poveikis kraujo gamybai (neutrofilų 1,5 x 109/l arba trombocitų 50 x 109/l), kito gydymo ciklo negalima taikyti tol, kol kraujo ląstelių kiekis netaps priimtinas. Prieš pirmą oksaliplatinos infuziją bei prieš kiekvieną tolesnį gydymo ciklą reikia atlikti visų kraujo ląstelių ir diferencijuotą baltųjų kraujo ląstelių kiekio kraujyje tyrimą.
Pacientą būtina tinkamai informuoti apie viduriavimo, vėmimo, mukozito (stomatito) ir neutropenijos riziką, kylančią po oksaliplatinos ir 5-fluorouracilo (5 FU) derinio pavartojimo, kad jis galėtų skubiai kreiptis į gydantį gydytoją dėl tinkamo gydymo. Jeigu prasideda mukozitas (stomatitas), tiek susijęs, tiek nesusijęs su neutropenija, kito gydymo ciklo negalima taikyti tol, kol mukozitas (stomatitas) netaps pirmo laipsnio arba dar lengvesnis ir (arba) neutrofilų kiekis nebus 1,5 x 109/l.
Gydant oksaliplatinos ir 5-fluorouracilo deriniu (kartu ir folino rūgštimi (FA) arba be jos), reikia taip, kaip įprasta, koreguoti pastarojo preparato dozę, atsižvelgiant į toksinį jo poveikį.
- Jei prasideda 4-ojo laipsnio viduriavimas, 3–4 laipsnio neutropenija (neutrofilų 1 x 109/l) ar 3–4 laipsnio trombocitopenija (trombocitų 50 x 109/l), tai kartu su bet kokiu būtinu 5-fluorouracilo (5 FU) dozės mažinimu reikia mažinti ir oksaliplatinos dozę: infuzuoti ne 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto, bet 65 mg/m2 kūno paviršiaus ploto (metastaziniam vėžiui gydyti) arba 75 mg/m2 kūno paviršiaus ploto (adjuvantinei terapijai).
Jei dėl neaiškių priežasčių atsiranda kvėpavimo sistemos pažaidos simptomų, pvz., sausas kosulys, dusulys, karkalų ar rentgenu nustatomų plaučių infiltratų, toliau oksaliplatina gydyti negalima tol, kol kitais plaučių tyrimais nebus patvirtinta, kad nėra intersticinės plaučių ligos (žr. 4.8 skyrių).
Kepenų funkcija
Jeigu nuo normos nukrypsta kepenų funkcijos tyrimų duomenys arba pasireiškia portinė hipertenzija, kurios priklausomumas nuo metastazių kepenyse nėra akivaizdus, galima įtarti labai retai pasireiškiantį vaistinio preparato sukeliamą kepenų kraujagyslių sutrikimą.
Nėštumas
Apie nėščių moterų gydymą, žr. 4.6 skyrių.
Vaisingumas
Ikiklinikinių tyrimų metu oksaliplatina darė genotoksinį poveikį. Oksaliplatina gydomiems vyrams gydymo metu ir net 6 mėn. po jo patariama moters neapvaisinti. Be to, jiems rekomenduojama prieš gydymą kreiptis patarimo dėl spermos konservavimo, kadangi oksaliplatina gali sukelti nepraeinantį nevaisingumą.
Moterims gydymo oksaliplatina metu pastoti negalima, todėl būtina naudotis veiksmingu kontracepcijos būdu (žr. 4.6 skyrių).
4.5Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Pacientų, kuriems prieš pat 5-fluorouracilo (5 FU) injekciją buvo infuzuota viena 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto oksaliplatinos dozė, organizme 5-fluorouracilo ( FU) ekspozicijos pokyčių nepastebėta.
Tyrimų in vitro duomenimis, eritromicinas, salicilatai, granisetronas, paklitakselis bei natrio valproatas reikšmingai oksaliplatiną iš prisijungimo prie baltymų neišstumia.
4.6Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis
Vaisingo amžiaus moterys, vyrų ir moterų kontracepcija
Su gyvūnais atlikti tyrimai parodė toksinį poveikį reprodukcijai. Taigi oksaliplatina gydomiems vyrams gydymo metu ir 6 mėn. po gydymo rekomenduojama moters neapvaisinti.
Moterims negalima pastoti gydymo oksaliplatina metu ir 4 mėn. po gydymo, vadinasi, joms būtina naudotis kontracepcijos priemonėmis.
Nėštumas
Apie nėštumo metu vartojamos oksaliplatinos saugumą moterims duomenų nėra. Su gyvūnais atlikti tyrimai parodė toksinį poveikį reprodukcijai (žr. 5.3 skyrių). Remiantis gyvūnų tyrimų rezultatais bei farmakologiniu oksaliplatinos poveikiu, nėščių moterų, ypač pirmuoju nėštumo trimestru, šiuo vaistiniu preparatu gydyti nerekomenduojama. Gydymas oksaliplatina svarstytinas tik moteriai sutikus ir tik atidžiai įvertinus naudos jai ir rizikos vaisiui santykį
Žindymas
Ar oksaliplatinos išsiskiria su motinos pienu, netirta. Gydymo oksaliplatina metu kūdikį krūtimi maitinti draudžiama.
Vaisingumas
Oksaliplatina gali sutrikdyti vaisingumą (žr. 4.4 skyrių).
Remiantis farmakologinėmis savybėmis, oksaliplatina gali sukelti nevaisingumą. Vyrus reikia informuoti apie spermos konservavimą.
4.7Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta. Vis dėlto gydymas oksaliplatina didina galvos svaigimo, pykinimo, vėmimo ar kitokių nervų sistemos pažaidos simptomų, veikiančių eiseną ir pusiausvyrą, riziką, todėl gali sąlygoti silpną arba vidutinio stiprumo poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.
Paciento gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus gali veikti regos sutrikimai, ypač laikinas apakimas (gydymą nutraukus jis praeina). Vadinasi, pacientus reikia įspėti apie šių reiškinių galimą poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.
- Nepageidaujamas poveikis
Gydant oksaliplatina ir kartu 5fluorouracilo bei folino rūgšties deriniu (5FU/FR), dažniausi nepageidaujami reiškiniai buvo virškinimo trakto sutrikimas (viduriavimas, pykinimas, vėmimas ir mukozitas), kraujo pokyčiai (neutropenija, trombocitopenija) ir nervų sistemos sutrikimas (ūminė bei kumuliacinė periferinė sensorinė neuropatija). Apskritai gydant oksaliplatina ir kartu 5FU/FR, šių reiškinių atsirado dažniau ir jie buvo sunkesni nei gydant vien 5FU/FR.
Žemiau esančioje lentelėje nurodytas sutrikimų dažnis buvo gautas išanalizavus klinikinių metastazinio vėžio gydymo ir adjuvantinės terapijos tyrimų (jų metu oksaliplatinos ir 5-FU/FR deriniu buvo gydyta atitinkamai 416 ir 1108 pacientai) bei gydymo vaistiniu preparatu po to, kai jis pateko į rinką, duomenis.
Sutrikimų dažnis apibūdinamas taip: labai dažni ( 1/10), dažni (nuo 1/100 iki 1/10), nedažni (nuo 1/1 000 iki 1/100), reti (nuo 1/10 000 iki 1/1 000), labai reti ( 1/10 000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).
Išsamesnės informacijos pateikta žemiau 1-osios lentelės.
MedDRA organų sistemų klasė | Labai dažni | Dažni | Nedažni | Reti |
---|---|---|---|---|
Infekcijos ir infestacijos * | - Infekcija | - Rinitas - Viršutinių kvėpavimo takų infekcija |
|
|
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai * | - Anemija - Neutropenija - Trombocitopenija - Leukopenija - Limfopenija | - Febrilinė neutropenija (neutropeninis sepsis) |
| - Imunoalerginė trombocitopenija - Hemolizinė anemija |
Imuninės sistemos sutrikimai * | - Alergija / alerginė reakcija+ |
|
|
|
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai | - Anoreksija - Hiperglikemija - Hipokalemija - Hipernatremija | - Dehidracija | - Metabolinė acidozė |
|
Psichikos sutrikimai |
| - Depresija - Nemiga | - Nervingumas |
|
Nervų sistemos sutrikimai * | - Periferinė sensorinė neuropatija - Jutimų sutrikimai - Skonio pojūčio sutrikimas - Galvos skausmas | - Galvos svaigimas - Motorinis neuritas - Meningizmas
|
| - Artikuliuotosios kalbos sutrikimas - Užpakalinės smegenų dalies grįžtamosios leukoencefalopatijos sindromas |
Akių sutrikimai |
| - Konjunktyvitas - Regos sutrikimas |
| - Trumpalaikis regėjimo aštrumo sumažėjimas - Akipločio sutrikimas - Regos nervo neuritas - Laikinas apakimas, praeinantis nutraukus gydymą |
Ausų ir labirintų sutrikimai |
|
| - Ototoksinis poveikis | - Apkurtimas |
Kraujagyslių sutrikimai |
| - Kraujavimas - Paraudimas - Giliųjų venų trombozė - Hipertenzija |
|
|
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai | - Dusulys - Kosulys - Kraujavimas iš nosies | - Žagsulys - Plaučių embolija |
| - Intersticinė plaučių liga (kartais mirtina) - Plaučių fibrozė** |
Virškinimo trakto sutrikimai * | - Pykinimas - Viduriavimas - Vėmimas - Stomatitas (mukozitas) - Pilvo skausmas - Vidurių užkietėjimas | - Dispepsija - Gastroezofaginis refliuksas - Kraujavimas iš skrandžio ar žarnų - Kraujavimas iš tiesiosios žarnos
| - Žarnų nepraeinamumas - Žarnų obstrukcija | - Kolitas, įskaitant Clostridium difficile sukeltą viduriavimą - Pankreatitas |
Odos ir poodinio audinio sutrikimai | - Odos sutrikimas - Alopecija | - Odos lupimasis (t. y. padų ir delnų sindromas) - Eriteminis išbėrimas - Išbėrimas - Hiperhidrozė - Nagų sutrikimas |
|
|
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai | - Nugaros skausmas
| - Artralgija - Kaulų skausmas |
|
|
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai |
| - Hematurija - Dizurija - Nenormalus šlapinimosi dažnis |
|
|
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai | - Nuovargis - Karščiavimas++ - Astenija - Skausmas - Injekcijos vietos reakcija+++ |
|
| |
Tyrimai | - Kepenų fermentų kiekio padidėjimas kraujyje - Šarminės fosfatazės kiekio padidėjimas kraujyje - Bilirubino padaugėjimas kraujyje - Laktdehidrogenazės kiekio padidėjimas kraujyje - Kūno svorio padidėjimas (taikant adjuvantinį gydymą) | - Kreatinino padaugėjimas kraujyje - Kūno svorio sumažėjimas (taikant metastazinio vėžio gydymą) |
|
|
* Žr. išsamią informaciją toliau
** Žr. 4.4 skyrių
+ Labai dažnos: dažnos alergijos/alerginės reakcijos, pagrinde pasireiškiančios infuzijos metu, kartais mirtinos (dažnos alerginės reakcijos, pavyzdžiui, odos išbėrimas (ypač dilgėlinė), konjunktyvitas, rinitas.
Dažnos anafilaksinės reakcijos, įskaitant bronchų spazmą, krūtinės skausmo pojūtį, angioneurozinę edemą, hipotenziją ir anafilaksinį šoką.
++ Labai dažni yra karščiavimas ir sustingimas (drebulys), atsirandantys dėl infekcijos (pasireiškiančios kartu su febriline neutropenija ar be jos) arba imunologinio mechanizmo.
+++ Injekcijos vietos reakcijos yra lokalus skausmas, paraudimas, patinimas ir trombozė. Dėl vaistinio preparato patekimo šalia venos gali pasireikšti skausmas ir uždegimas, kurie gali būti stiprūs ir sukelti komplikacijų, įskaitant nekrozę, ypač oksaliplatinos infuzuojant į periferinę veną (žr. 4.4 skyrių).
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Labai reti ( 1/10 000)
Sinusoidinės kepenų obstrukcijos sindromas, kuris dar vadinamas kepenų venų okliuzine liga, arba į šį kepenų sutrikimą panaši patologija, įskaitant kepenų purpurą, mazginę regeneracinę hiperplaziją ir perisinusoidinę fibrozę. Klinikiniai sutrikimo simptomai gali būti portalinė hipertenzija ir (arba) transaminazių kiekio padidėjimas kraujyje.
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Labai reti ( 1/10 000)
Ūminė inkstų kanalėlių nekrozė, ūminis intersticinis nefritas ir ūminis inkstų nepakankamumas.
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Dažnis (pacientų ) pagal sunkumo laipsnį
Metastazinio vėžio gydymo metu | Adjuvantinio gydymo metu | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oksaliplatina (85 mg/m2 kūno paviršiaus kas 2 savaitės) ir 5-FU/FR | Visų laipsnių | 3-ojo laipsnio | 4-ojo laipsnio | Visų laipsnių | 3-ojo laipsnio | 4-ojo laipsnio | ||||
Anemija | 82,2 | 3 | 1 | 75,6 | 0,7 | 0,1 | ||||
Neutropenija | 71,4 | 28 | 14 | 78,9 | 28,8 | 12,3 | ||||
Trombocitopenija | 71,6 | 4 | 1 | 77,4 | 1,5 | 0,2 | ||||
Febrilinė neutropenija | 5 | 3,6 | 1,4 | 0,7 | 0,7 | 0 | ||||
Neutropeninis sepsis | 1,1 | 0,7 | 0,4 | 1,1 | 0,6 | 0,4 |
Poveikis, pastebėtas vaistiniu preparatu gydant po to, kai jis pateko į rinką (dažnis nežinomas)
Hemolizinis ureminis sindromas.
Virškinimo trakto sutrikimai
Dažnis (pacientų ) pagal sunkumo laipsnį
Metastazinio vėžio gydymo metu | Adjuvantinio gydymo metu | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oksaliplatina (85 mg/m2 kūno paviršiaus kas 2 savaitės) ir 5-FU/FR | Visų laipsnių | 3-ojo laipsnio | 4-ojo laipsnio | Visų laipsnių | 3-ojo laipsnio | 4-ojo laipsnio | ||||
Pykinimas | 69,9 | 8 | 1 | 73,7 | 4,8 | 0,3 | ||||
Viduriavimas | 60,8 | 9 | 2 | 56,3 | 8,3 | 2,5 | ||||
Vėmimas | 49 | 6 | 1 | 47,2 | 5,3 | 0,5 | ||||
Mukozitas (stomatitas) | 39,9 | 4 | 1 | 42,1 | 2,8 | 0,1 |
Būtina profilaktika ir (arba) gydymas stipraus poveikio vėmimo slopinamaisiais preparatais.
Dėl stipraus viduriavimo ar vėmimo gali pasireikšti dehidracija, paralyžiais žarnų nepraeinamumas, žarnų obstrukcija, hipokalemija, metabolinė acidozė ir inkstų funkcijos sutrikimas, ypač gydymo oksaliplatinos ir 5-fluorouracilo deriniu metu (žr. 4.4 skyrių).
Nervų sistemos sutrikimai
Oksaliplatinos dozę riboja toksinis jos poveikis nervų sistemai. Tai periferinė sensorinė neuropatija, kuriai būdinga galūnių dizestezija ir (arba) parestezija, tiek susijusi, tiek nesusijusi su mėšlungiu. Jos pasireiškimą dažnai skatina šaltis. Šių simptomų atsiranda net 95% vaistiniu preparatu gydomų pacientų. Šių simptomų, kurie tarp gydymo ciklų paprastai silpnėja, išsilaikymo trukmė ilgėja didėjant gydymo ciklų skaičiui.
Atsiradus skausmui ir (arba) funkcijos sutrikimui, reikia keisti dozę arba net nutraukti gydymą šiuo vaistiniu preparatu priklausomai nuo minėtų simptomų išsilaikymo trukmės (žr. 4.4 skyrių).
Šis funkcijos sutrikimas apima keblių judesių atlikimo pasunkėjimą ir gali būti sensorikos sutrikimo pasekmė. Nuo bendros 850 mg/m2 kūno paviršiaus ploto dozės (10 gydymo ciklų) išsilaikančių simptomų atsiradimo rizika yra maždaug 10 pacientų, nuo bendros 1020 mg/m2 kūno paviršiaus ploto dozės (12 gydymo ciklų) 20.
Gydymą nutraukus, nervų sistemos pažaidos požymiai ir simptomai dažniausiai palengvėja arba visiškai išnyksta. Praėjus 6 mėn. po adjuvantinio gaubtinės žarnos vėžio gydymo, 87 pacientų simptomų visai nebuvo arba jie buvo tik lengvi. Po 3 metų stebėsenos maždaug 3 pacientų buvo arba išsilaikanti lokalizuota vidutinio sunkumo parestezija (2,3), arba parestezija, galinti trikdyti funkcinį aktyvumą (0,5).
Buvo ūminio neurosensorikos sutrikimo atvejų (žr. 5.3 skyrių). Jo požymių atsiranda per kelias valandas po infuzijos, pasireiškimą dažnai skatina šaltis. Dažniausiai šis sutrikimas pasireiškia trumpalaike parestezija, dizestezija ir hipestezija. Šiam ūminiam ryklės ir gerklų dizestezijos sindromui (jis pasireiškia 1–2% pacientų) yra būdingas subjektyvus disfagijos ar dusulio (dusinimo) pojūtis nesant objektyvių kvėpavimo sutrikimo (cianozės ar hipoksijos) bei gerklų ar bronchų spazmo simptomų (švilpesio ar švokštimo). Nors tokiu atveju buvo gydyta antihistamininiais bei bronchų plečiamaisiais preparatais, tačiau simptomai greitai išnyksta ir negydant. Infuzijos trukmės ilginimas padeda sumažinti šio sindromo dažnį (žr. 4.4 skyrių). Kiti retkarčiais atsirandantys simptomai yra mėšlungiškas žandikaulio sukandimas, raumenų spazmas, nevalingi raumenų susitraukimai, raumenų trūkčiojimas ar mioklonusas; koordinacijos sutrikimas, nenormali eisena, ataksija, ar pusiausvyros sutrikimas; ryklės ar krūtinės veržimas, spaudimas, diskomfortas ar skausmas. Be to, galimas susijęs arba atskiras kaukolės nervų funkcijos sutrikimas, pasireiškiantis ptoze, diplopija, afonija, disfonija, užkimimu, kartais balso stygų paralyžiumi, liežuvio jutimų sutrikimu, dizartrija, kartais afazija, trišakio nervo neuralgija, veido skausmu, akių skausmu, regos aštrumo sumažėjimu ar akipločio sutrikimais.
Gydymo oksaliplatina metu pastebėta ir kitokių nervų sistemos pažaidos simptomų, tokių kaip dizartrija, giliųjų sausgyslių refleksų išnykimas ir Lhermitte‘o požymis. Pavieniais atvejais pasireiškė regos nervo uždegimas.
Poveikis, pastebėtas vaistiniu preparatu gydant po to, kai jis pateko į rinką (jo dažnis nežinomas)
Konvulsijos.
Imuninės sistemos sutrikimai
Dažnis (pacientų ) pagal sunkumo laipsnį
Metastazinio vėžio gydymo metu | Adjuvantinio gydymo metu | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oksaliplatina (85 mg/m2 kūno paviršiaus kas 2 savaitės) ir 5-FU/FR | Visų laipsnių | 3-ojo laipsnio | 4-ojo laipsnio | Visų laipsnių | 3-ojo laipsnio | 4-ojo laipsnio | ||||
Alerginės reakcijos (alergija) | 9,1 | 1 | 1 | 10,3 | 2,3 | 0,6 |
4.9Perdozavimas
Oksaliplatinos priešnuodis nežinomas. Preparato perdozavus, tikėtinas sunkesnio nepageidaujamo poveikio pasireiškimas. Tokiu atveju reikia sekti kraujo parametrus ir taikyti simptominį gydymą.
5.FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė − kiti antinavikiniai vaistai, platinos dariniai, ATC kodas − L01XA03.
Oksaliplatina yra priešnavikinis preparatas, priklausantis naujiems platinos dariniams, kurių sudėtyje esantis platinos atomas yra sujungtas su 1,2-diaminocikloheksanu (DACH) ir oksalato grupe.
Oksaliplatina yra vienintelis enantiomeras (SP-4-2)-[(1R,2R)-cikloheksan-1,2-diamino-kN, kN‘] [etandioato(2-)-k01, k02] platina.
In vitro citotoksinį bei in vivo priešnavikinį poveikį oksaliplatina daro daugelio auglių modelių sistemoms, įskaitant žmogaus gaubtinės ir tiesiosios žarnų vėžio modelį. Be to, tyrimų in vitro bei in vivo metu oksaliplatina veikia įvairius cisplatinai atsparius modelius.
Tyrimų in vitro bei in vivo metu kartu vartojamų oksaliplatinos ir 5-fluorouracilo citotoksinis poveikis buvo sinergetinis.
Oksaliplatinos veikimo mechanizmo, kuris galutinai dar neištirtas, tyrimų duomenys rodo, kad preparato biotransformacijos metu atsiradę akvadariniai sąveikauja su DNR, sudarydami kryžmines jungtis jos grandinėje ir tarp grandinių. Tai sukelia DNR sintezės ardymą, lemiantį citotoksinį bei priešnavikinį poveikį.
Oksaliplatinos (85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto dozė kas 2 savaitės) ir 5-fluorouracilo bei folino rūgšties (5-FU/FR) derinio veiksmingumas pacientams, sergantiems metastaziniu gaubtinės ir tiesiosios žarnų vėžiu, buvo nustatinėtas trimis toliau aprašytais klinikiniais tyrimais.
-III fazės 2 grupių palyginamasis pirmaeilio (anksčiau negydytų pacientų) gydymo tyrimas EFC2962, kurio metu 420 pacientų atsitiktinių imčių būdu buvo suskirstyta į dvi grupes, iš kurių viena buvo gydoma vien 5--FU/FR (LV5FU2, N 210), kita oksaliplatinos ir 5-FU/FR deriniu (FOLFOX4, N 210).
-III fazės 3 grupių palyginamasis anksčiau gydytų pacientų tyrimas EFC4584, kurio metu 821 pacientas, atsparus gydymui irinotekano (CPT-11) ir 5-FU/FR deriniu, atsitiktinių imčių būdu buvo suskirstytas į tris grupes, iš kurių pirma grupė buvo gydoma vien 5-FU/FR (LV5FU2, N 275), antra grupė vien oksaliplatina (N 275), trečia grupė oksaliplatinos ir 5-FU/FR derinu (FOLFOX4, N 271).
-Nekontroliuojamas II fazės tyrimas EFC2964, kurio metu pacientai, atsparūs gydymui vien 5--FU/FR, buvo gydomi oksaliplatinos ir 5-FU/FR deriniu (FOLFOX4, N 57).
Dviejų atsitiktinių imčių klinikinių tyrimų, t. y. pirmaeilio gydymo EFC2962 tyrimo ir anksčiau gydytų pacientų tyrimo EFC4584, rezultatai rodo, kad pacientų, gydytų deriniu, kuriame buvo oksaliplatinos, atsako į gydymą dažnis buvo reikšmingai didesnis, o išgyvenamumo ligai neprogresuojant trukmė (angl. PFS), t. y. laikas iki ligos progresavimo pradžios (angl. TTP), ilgesnė, negu pacientų, gydytų vien 5-FU/FR. Tyrimo EFC4584, atlikto su ankstesniam gydymui atspariais pacientais, metu pacientų, gydomų oksaliplatinos ir 5-FU/FR deriniu, bei pacientų, gydomų vien FU/FR, vidutinis bendras išgyvenamumas (angl. OS) statistiškai reikšmingai nesiskyrė.
Atsako dažnis FOLFOX4 ir LV5FU2 tyrimų metu
Atsako dažnis (95 PI) Nepriklausomos radiologinės peržiūros ketintų gydyti pacientų (angl. ITT) analizės duomenys | LV5FU2 | FOLFOX4 | Gydymas vien oksaliplatina | |
---|---|---|---|---|
Anksčiau negydyti pacientai (pirmaeilis gydymas) EFC2962 | 22 (16–27) | 49 (42–46) | NA* | |
Atsakas tirtas kas 8 savaitės | P = 0,0001 |
| ||
Anksčiau gydyti pacientai EFC4584 (atsparūs gydymui CPT-11 + 5-FU/FA) |
0,7 (0,0–2.7)
|
11,1 (7,6–15,5)
|
1,1 (0,2–3,2)
| |
Atsakas tirtas kas 6 savaitės | P < 0,0001 |
| ||
Anksčiau gydyti pacientai EFC2964 (atsparūs gydymui 5-FU/FA) Atsakas tirtas kas 6 savaitės |
NA*
|
23
(13–36) |
NA*
|
* NA duomenų nėra
Išgyvenamumo ligai neprogresuojant trukmės (PFS) vidurkis / laiko iki ligos progresavimo pradžios (TTP) vidurkis FOLFOX4 ir LV5FU2 tyrimų metu
PFS/TTP vidurkis Mėnesiai (95% PI) Nepriklausomos radiologinės peržiūros ITT analizės duomenys | LV5FU2 | FOLFOX4 | Gydymas vien oksaliplatina | |
---|---|---|---|---|
Anksčiau negydyti pacientai (pirmaeilis gydymas) EFC2962 | 6 (5,5–6.5) | 8,2 (7,2–8,8) | NA* | |
| Logaritminis ranginis P = 0,0003 |
| ||
Anksčiau gydyti pacientai EFC4584 (atsparūs gydymui CPT-11 + 5-FU/FA) |
2,6 (1,8–2,9)
|
5,3 (4,7–6,1)
|
2,1 (1,6–2,7)
| |
| Logaritminis ranginis P < 0,0001 |
| ||
Anksčiau gydyti pacientai EFC2964 (atsparūs gydymui 5-FU/FA) |
NA* |
5,1 (3,1–5,7) |
NA* |
* NA duomenų nėra
Bendro išgyvenamumo (OS) vidurkis FOLFOX4 ir LV5FU2 tyrimų metu
OS vidurkis Mėnesiai (95% PI) ITT analizės duomenys | LV5FU2 | FOLFOX4 | Gydymas vien oksaliplatina | |
---|---|---|---|---|
Anksčiau negydyti pacientai (pirmaeilis gydymas) EFC2962 | 14,7 (13–18,2) | 16,2 (14,7–18,2) | NA* | |
| Logaritminis ranginis P = 0,12 |
| ||
Anksčiau gydyti pacientai EFC4584 (atsparūs gydymui CPT-11 + 5-FU/FA) |
8,8 (7,3–9,3) |
9,9 (9,1–10,5) |
8,1 (7,2–8,7) | |
| Logaritminis ranginis P = 0,09 |
| ||
Anksčiau gydyti pacientai EFC2964 (atsparūs gydymui 5-FU/FA) |
NA* |
10,8 (9,3–12,8) |
NA* |
* NA duomenų nėra
Iš anksčiau gydytų pacientų (tyrimas EFC4584), kuriems prieš pradedant tyrimą buvo simptomų, tiems, kurie buvo gydomi oksaliplatinos ir 5-FU/FR deriniu, nuo ligos priklausomų simptomų reikšmingo palengvėjimo dažnis buvo didesnis, negu tiems, kurie buvo gydomi vien 5-FU/FR (atitinkamai 27,7 ir 14, p 0,0033).
Anksčiau negydytiems pacientams (tyrimas EFC2962) tyrimo metu statistiškai reikšmingo gyvenimo kokybės įvertinimo skirtumų tarp abiejų tiriamųjų grupių nebuvo. Vis dėlto atsižvelgiant į bendrą sveikatos būklę ir skausmą, gyvenimo kokybės balai paprastai buvo geresni kontrolinės grupės pacientų, o atsižvelgiant į pykinimą ir vėmimą, jie buvo blogesni oksaliplatina gydytų pacientų grupės.
Adjuvantinis gydymas buvo tirtas III fazės lyginamuoju MOSAÏK tyrimu (EFC3313), kurio metu 2 246 pacientai (899 jų buvo antra ligos stadija [B2 pagal Duke], 1 347 III stadija [C pagal Duke]), kuriems buvo atlikta visiška pirminio gaubtinės žarnos vėžio rezekcija, atsitiktinių imčių būdu buvo suskirstyti į 2 grupes, iš kurių viena buvo gydoma vien 5-FU/FR (LV5FU2, N 1 123 [B2/C 448/675]), kita oksaliplatinos ir 5-FU/FR deriniu (FOLFOX4, N 1 123 [B2/C 451/672]).
Visų tiriamųjų 3 metų išgyvenamumas be ligos simptomų (ITT analizės duomenys) tyrimo EFC3313 metu
Tyrimas | LV5FU2 | FOLFOX4 | |
---|---|---|---|
3 metus be ligos simptomų išgyvenusių pacientų procentas (95 PI) | 73,3 (70,6–75,9) | 78,7 (76,2–81,1) | |
Rizikos santykis (95 PI) | 0,76 (0,64–0,89) | ||
Stratifikuotas logaritminis ranginis tyrimas | P = 0,0008 |
Vidutinė stebėjimo trukmė 44,2 mėn. (visi pacientai buvo stebėti ne trumpiau kaip 3 metus)
Tyrimu buvo įrodyta, kad pacientų, gydytų oksaliplatinos ir 5-FU/FR (FOLFOX4) deriniu, išgyvenamumas 3 metus be ligos simptomų buvo pastebimai geresnis, negu gydytų vien 5-FU/FR (LV5FU2).
Išgyvenamumas 3 metus be ligos simptomų priklausomai nuo ligos stadijos tyrimo EFC3313 metu (ITT analizės duomenys)
Ligos stadija | II stadija (B2 pagal Duke) | III stadija (C pagal Duke) | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Gydymas | LV5FU2 | FOLFOX4 | LV5FU2 | FOLFOX4 | ||
3 metus be ligos simptomų išgyvenusių pacientų procentas (95% PI) | 84,3 (80,9–87,7) | 87,4 (84,3–90,5) | 65,8 (62,2–69,5) | 72,8 (69,4–76,2) | ||
Rizikos santykis (95% PI) | 0,79 (0,57–1,09) | 0,75 (0,62–0,9) | ||||
Logaritminis ranginis tyrimas | P = 0,151 | P = 0,002 |
Vidutinė stebėjimo trukmė 44,2 mėn. (visi pacientai buvo stebėti ne trumpiau kaip 3 metus)
Bendras išgyvenamumas (ITT analizės duomenys)
Tuo metu, kai buvo atliekama 3 metų išgyvenamumo be ligos simptomų (tai pirmaeilė vertinamoji baigtis MOSAIC tyrimo metu) analizė, iš FOLFOX4 grupės gyvi buvo 85,1 pacientų, iš LV5FU2 grupės 83,8. Taigi perskaičiuotas bendro mirtingumo rizikos sumažėjimas 10 FOLFOX4 naudai nebuvo statistiškai reikšmingas (rizikos santykis: 0,9).
Iš FOLFOX4 grupės pacientų, kurių liga buvo II stadijos (B2 pagal Duke), gyvi buvo 92,2, iš LV5FU2 grupės 92,4 (rizikos santykis: 1,01). Iš FOLFOX4 grupės pacientų, kurių liga buvo III stadijos (C pagal Duke), gyvi buvo 80,4, iš LV5FU2 grupės 78,1 (rizikos santykis: 0,87).
Oksaliplatinos monoterapijos poveikis vaikams ir paaugliams buvo nustatinėtas dviejų I fazės tyrimų (69 pacientai) ir dviejų II fazės tyrimų (90 pacientų) metu. Iš viso buvo gydyti 159 vaikai ir paaugliai (7 mėn.–22 metų), sergantys slidiniu naviku. Oksaliplatinos monoterapijos veiksmingumas vaikams ir paaugliams neištirtas. Abu II fazės tyrimai buvo sustabdyti dėl naviko atsako į gydymą nebuvimo.
5.2Farmakokinetinės savybės
Atskirų aktyvių oksaliplatinos junginių farmakokinetika netirta. Ultrafiltruojamos platinos, t.y. neprisijungusios aktyvios ir neaktyvios platinos frakcijos, farmakokinetika buvo nustatinėta po 1–5 gydymo ciklų, kurių metu kas 3 savaitės per dvi valandas į veną buvo infuzuojama 130 mg/m2 kūno paviršiaus ploto oksaliplatinos dozė, ir po 1–3 gydymo ciklų, kurių metu kas 2 savaitės per 2 valandas į veną buvo infuzuojama 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto oksaliplatinos dozė. Tyrimų duomenys pateikti žemiau esančioje lentelėje.
Platinos farmakokinetikos parametrų, nustatytų tiriant ultrafiltratą po kartotinių kas 2 savaites infuzuojamų 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto arba kas 3 savaitės infuzuojamų 130 mg/m2 kūno paviršiaus ploto oksaliplatinos dozių, suvestinė.
Dozė | Cmax | AUC0-48 | AUC | t1/2α | t1/2β | t1/2γ | Vss | KL |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| μg/ml | μg.val./ml | μg.val./ml | Val. | Val. | Val. | L | L/val. |
85 mg/m2 Vidurkis |
0,814 |
4,19 |
4,68 |
0,43 |
16,8 |
391 |
440 |
17,4 |
SN | 0,193 | 0,647 | 1,4 | 0,35 | 5,74 | 406 | 199 | 6,35 |
130 mg/m2 Vidurkis |
1,21 |
8,2 |
11,9 |
0,28 |
16,3 |
273 |
582 |
10,1 |
SN | 0,1 | 2,4 | 4,6 | 0,06 | 2,9 | 19 | 261 | 3,07 |
AUC0-48 ir Cmax vidurkiai, nustatyti trečiojo (85 mg/m2) arba penktojo (130 mg/m2) gydymo ciklo metu.
AUC, Vss, KL ir KLR0-48 vidurkiai, nustatyti pirmojo gydymo ciklo metu.
Cend, Cmax, AUC, AUC0-48, Vss ir KL reikšmės, nustatytos nekompartmentinės analizės būdu.
t1/2α, t1/2β ir t1/2γ reikšmės, nustatytos kompartmentinės analizės būdu (1 – 3 ciklo metu).
Dvi valandas trunkančios infuzijos pabaigoje 15% suleistos platinos dozės būna sisteminėje kraujotakoje, likę 85% greitai pasiskirsto audiniuose arba pašalinami su šlapimu. Kadangi platina prie eritrocitų bei kraujo plazmos baltymų prisijungia visam laikui, pusinės jos eliminacijos laikas šiuose elementuose yra labai artimas natūraliai eritrocitų ir kraujo serumo albumino apykaitai. 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto dozę infuzavus kas 2 savaitės arba 130 mg/m2 kūno paviršiaus ploto dozę infuzavus kas 3 savaitės, kraujo plazmos ultrafiltrate platinos nesusikaupė, pastovi apykaita minėtuose elementuose nusistovėjo pirmojo gydymo ciklo metu. Skirtumai to paties žmogaus ir atskirų žmonių organizme paprastai būna maži.
Manoma, kad in vitro preparato biotransformacija vyksta nefermentinio skaldymo būdu. Kad citochromo P 450 sistema metabolizuotų diaminocikloheksano (DACH) žiedą, duomenų nėra.
Žmogaus organizme oksaliplatina biotransformuojama ekstensyviai. 2 val. trunkančios infuzijos pabaigoje kraujo plazmos ultrafiltrate nepakitusios aktyvios platinos nebūna. Sisteminėje kraujotakoje identifikuoti keli citotoksinį poveikį sukeliantys biotransformacijos produktai, įskaitant monochloro-, dichloro- ir diakva-DACH platiną, bei keli vėliau susiformuojantys neaktyvūs konjugatai.
Platina iš organizmo išsiskiria daugiausia su šlapimu, per pirmas 48 val. po infuzijos jos klirensas yra didžiausias.
Per 5 paras maždaug 54% dozės išsiskiria su šlapimu, mažiau negu 3% – su išmatomis.
Jei inkstų funkcija sutrikusi, reikšmingai sumažėja platinos klirensas: nuo 17,55 (± 2,18) l/val. iki 9,95 (± 1,91) l/val., ir tariamasis pasiskirstymo tūris: nuo 330 (± 40,9) l iki 241 (± 36,1 l. Sunkaus inkstų sutrikimo įtaka platinos klirensui netirta.
5.3Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Ikiklinikinių tyrimų metu pelėms, žiurkėms, šunims ir beždžionėms vienos ar kartotinių oksaliplatinos dozių toksinio poveikio organai-taikiniai buvo kaulų čiulpai, virškinimo traktas, inkstai, sėklidės, nervų sistema ir širdis. Toksinis poveikis gyvūnų organams-taikiniams, išskyrus širdį, atitiko kitokių platinos bei DNR pažeidžiančių citotoksinių vaistinių preparatų, vartojamų žmogaus vėžiui gydyti, poveikį. Poveikis širdžiai atsirado tik šunims ir reiškėsi elektrofiziologiniais sutrikimais, susijusiais su mirtinu skilvelių virpėjimu. Kad toksinis poveikis širdžiai yra specifinis šunims, manoma ne vien dėl to, kad jis pasireiškė tik šiems gyvūnams, bet ir dėl to, kad žmogus gerai toleruoja dozę, kuri yra panaši į mirtiną kardiotoksinį poveikį šunims sukeliančią dozę (150 mg/m2 kūno paviršiaus ploto). Ikiklinikinių tyrimų su žiurkių sensoriniais neuronais rezultatai rodo, kad oksaliplatinos sukeliamo ūminio neurosensorikos sutrikimo simptomai gali pasireikšti dėl sąveikos su nuo įtampos priklausomais natrio srovės kanalais.
Tyrimų su žinduolių sistemomis metu oksaliplatina darė mutageninį ir klastogeninį poveikį, žiurkėms sukėlė embriotoksinį ir fetotoksinį poveikį. Manoma, kad oksaliplatina gali turėti kancerogeninių savybių, tačiau kancerogeninio poveikio tyrimų neatlikta.
6.FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1Pagalbinių medžiagų sąrašas
Laktozė monohidratas
Injekcinis vanduo
6.2Nesuderinamumas
Šio vaistinio preparato negalima maišyti su kitais, išskyrus išvardytus 6.6 skyriuje. Oksaliplatiną kartu su folino rūgštimi (FR) galima infuzuoti ta pačia Y formos linija.
Oksaliplatinos negalima maišyti su šarminės reakcijos preparatais ar tirpalais, ypač su 5fluorouracilu, folino rūgšties preparatais, kuriuose yra pagalbinės medžiagos trometamolio, bei kitų veikliųjų medžiagų trometamolio druskomis. Šarminiai vaistiniai preparatai bei tirpalai nepalankiai veikia oksaliplatinos stabilumą (žr. 6.6 skyrių).
Vaistinio preparato negalima skiesti druskų ar kitais tirpalais, kuriuose yra chlorido jonų (įskaitant kalcio, kalio ir natrio chloridus).
Maišyti su kitais vaistiniais preparatais tame pačiame infuzijų maišelyje ar infuzinėje sistemoje negalima (žr. 6.6 skyrių).
Injekcinės įrangos, kurioje yra aliuminio, naudoti negalima.
6.3Tinkamumo laikas
Parduoti supakuoti buteliukai
2 metai.
Infuzuoti paruoštas preparatas
Įrodyta, kad 5 gliukozės tirpalu praskiesto vaistinio preparato, laikomo 2 °C – 8 °C temperatūroje, cheminis ir fizinis stabilumas nekinta 24 val., laikomo 25 °C temperatūroje 6 val. Mikrobiologiniu požiūriu, praskiestą preparatą reikia vartoti nedelsiant. Jei jis tuoj pat nevartojamas, už laikymo trukmę ir sąlygas prieš vartojimą atsako vartotojas, tačiau paprastai ilgiau negu 24 val. 2 °C – 8 °C temperatūroje laikyti negalima, nebent vaistinis preparatas būtų skiedžiamas kontroliuojamomis ir validuotomis aseptinėmis sąlygomis.
6.4Specialios laikymo sąlygos
Parduoti supakuoti buteliukai
Laikyti žemesnėje kaip 25 C temperatūroje.
Negalima šaldyti ar užšaldyti.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Praskiesto vaistinio preparato laikymo sąlygos nurodytos 6.3 skyriuje.
6.5Pakuotė ir jos turinys
Bespalvio I tipo stiklo buteliukai, užkimšti bromobutilo gumos kamščiu su aliuminine plomba ir poliprolileno dangteliu. Buteliukai gali būti įdėti arba neįdėti į apsauginį apvalkalą.
Pakuotės dydis
Vienas 10 ml buteliukas
Vienas 20 ml buteliukas
Vienas 40 ml buteliukas
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
6.6Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti
Ruošiant ir infuzuojant oksaliplatinos, kaip ir kitokių galimai toksiškų preparatų, tirpalą būtinas atsargumas.
Vaistinio preparato ruošimo instrukcija
Su šiuo citotoksiniu preparatu dirbančiam sveikatos priežiūros specialistui būtinos visos apsaugos priemonės, užtikrinančios jo ir aplinkos saugumą.
Injekcinį citotoksinių preparatų tirpalą turi ruošti kvalifikuotas specialistas, žinantis jų vartojimo būdą, tokiomis sąlygomis, kurios garantuoja vaistinio preparato neliečiamumą bei aplinkos, ypač su juo dirbančio asmens, apsaugą, ir laikydamasis ligoninės taisyklių. Tam darbui atlikti būtina tam skirta vieta. Joje draudžiama rūkyti, valgyti ir gerti.
Darbuotojai turi turėti tinkamas saugaus darbo priemones, t. y. chalatą ilgomis rankovėmis, apsauginę kaukę, kepurę, apsauginius akinius, sterilias vienkartines pirštines, apsauginį darbo vietos uždangalą, atliekų talpyklę ir maišą.
Tvarkant išskyras ir vėmalus būtinas atsargumas.
Nėščias moteris būtina perspėti, kad jos nedirbtų su citotoksiniais preparatais.
Sudužusią talpyklę reikia laikyti užterštomis atliekomis ir naikinti taip, kaip pastarąsias, t. y. sumesti į tinkamai ženklintą kietą talpyklę ir sudeginti (žr. poskyrį “Atliekų tvarkymas”).
Jei oksaliplatinos koncentrato ar infuzinio tirpalo patenka ant odos, ją būtina nedelsiant gerai nuplauti vandeniu.
Jei oksaliplatinos koncentrato ar infuzinio tirpalo patenka ant gleivinės, ją būtina nedelsiant gerai nuplauti vandeniu.
Specialios atsargumo priemonės preparatą infuzuojant
-DRAUDŽIAMA naudoti injekcinę įrangą, kurioje yra aliuminio.
-DRAUDŽIAMA infuzuoti nepraskiestą preparatą.
-DRAUDŽIAMA preparatą skiesti natrio chlorido ar kitokiais tirpalais, kuriuose yra chlorido jonų. Galima skiesti tik 5 (50 mg/ml) infuziniu gliukozės tirpalu.
-DRAUDŽIAMA preparatą tame pačiame infuziniame maišelyje maišyti su kitais vaistiniais preparatais arba tuo pat metu su jais infuzuoti ta pačia infuzine sistema.
-DRAUDŽIAMA preparatą maišyti su šarminiais vaistiniais preparatais arba tirpalais, ypač su 5fluorouracilu, folino rūgšties preparatais, kuriuose yra pagalbinės medžiagos trometamolio, bei kitų veikliųjų medžiagų trometamolio druskomis. Šarminiai vaistiniai preparatai bei tirpalai nepalankiai veikia oksaliplatinos stabilumą
Vartojimo su folino rūgštimi (kalcio folinato arba dinatrio folinato pavidalu) instrukcija
Infuzinis tirpalas, paruoštas iš 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto oksaliplatinos dozės ir 250 – 500 ml 5 (50 mg/ml) gliukozės tirpalo, ir infuzinis tirpalas, paruoštas iš folino rūgšties ir 5 gliukozės tirpalo, į veną 2 – 6 valandas infuzuojami tuo pat metu, naudojant “Y” formos jungtį, kuri prijungiama prieš pat infuzijos vietą.
Tame pačiame infuziniame maišelyje minėtų preparatų maišyti negalima. Folino rūgšties tirpale neturi būti pagalbinės medžiagos trometamolio ir jį galima skiesti tik izotoniniu 5 gliukozės tirpalu. Šarminiais tirpalais, natrio chlorido ar kitokiu tirpalu, kuriame yra chlorido jonų, skiesti niekada negalima.
Vartojimo su 5-fluorouracilu instrukcija
Oksaliplatiną visada reikia leisti prieš fluoropirimidinus, t. y. 5-fluorouracilą.
Oksaliplatiną infuzavus, infuzinę liniją reikia praplauti, o po to leisti 5-fluorouracilą.
Papildomos informacijos apie vaistinius preparatus, kurie derinami su oksaliplatina, galima rasti atitinkamoje gamintojo parengtoje vaistinio preparato charakteristikų santraukoje.
Koncentrato skiedimas prieš intraveninę infuziją
Iš buteliuko (-ų) reikia išsiurbti reikiamą koncentrato kiekį ir praskiesti 250 – 500 ml 5% gliukozės tirpalo, kad praskiestame tirpale oksaliplatinos koncentracija būtų 0,2–0,7 mg/ml. Įrodyta, kad tokios koncentracijos atveju fizinės ir cheminės oksaliplatinos savybės yra stabilios.
Praskiestą tirpalą reikia infuzuoti į veną.
Įrodyta, kad 5 gliukozės tirpalu praskiesto vaistinio preparato, laikomo 2 °C – 8 °C temperatūroje, cheminis ir fizinis stabilumas nekinta 24 val., laikomo 25 °C temperatūroje 6 val. Mikrobiologiniu požiūriu, praskiestą preparatą reikia vartoti nedelsiant. Jei jis tuoj pat nevartojamas, už laikymo trukmę ir sąlygas prieš vartojimą atsako vartotojas.
Prieš vartojimą praskiestą tirpalą reikia apžiūrėti. Galima vartoti tik skaidrų tirpalą, kuriame nėra matomų dalelių.
Praskiestas tirpalas tinka vartoti tik vieną kartą. Nesuvartotą infuzinį tirpalą reikia sunaikinti.
Natrio chlorido tirpalu arba tirpalais, kuriuose yra chlorido, preparato skiesti NIEKADA negalima.
Oksaliplatinos infuzinio tirpalo suderinamumas buvo tirtas su PVC infuzinių sistemų pavyzdžiais.
Infuzija
Prieš oksaliplatinos infuziją pacientą hidruoti nebūtina.
Reikiamą preparato dozę reikia praskiesti 250–500 ml 5% gliukozės tirpalo, kad praskiestame tirpale oksaliplatinos koncentracija būtų ne mažesnė kaip 0,2 mg/ml. Paruoštą tirpalą būtina lašinti į periferinę ar centrinę veną 2–6 valandas. Gydant oksaliplatinos ir 5-fluorouracilo deriniu, oksaliplatiną reikia infuzuoti prieš 5-fluorouracilą.
Atliekų tvarkymas
Nesuvartotą preparatą, atliekas ir priemones, naudotas jam skiesti bei infuzuoti, reikia tvarkyti laikantis įprastinių citotoksinių medžiagų tvarkymo ligoninėje taisyklių ir vietinių pavojingų atliekų tvarkymo reikalavimų.
7.RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS
Actavis Group PTC ehf
Reykjavíkurvegi 76-78
220 Hafnarfjörður
Islandija
8.RINKODAROS TEISĖS NUMERIS (-IAI)
10 ml – LT/1/08/0997/003
20 ml – LT/1/08/0997/004
40 ml – LT/1/08/0997/005
9.RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA
2011-09-15
10.TEKSTO PERŽIŪROS DATA
2013-12-11
Naujausia vaistinio preparato charakteristikų santraukos redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/II PRIEDASRINKODAROS SĄLYGOSA.GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄB.RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOSA.GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
Gamintojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas
S.C Sindan-Pharma S.R.L
11 Ion Mihalache Blvd, 011171 Bucharest
Rumunija
arba
Actavis Italy S.p.A.
Via Pasteur 10, 20014 Nerviano (Milan)
Italija
Su pakuote pateikiamame lapelyje nurodomas gamintojo, atsakingo už konkrečios serijos išleidimą, pavadinimas ir adresas.
B.RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS
- TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, TAIKOMI RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJUI
Receptinis vaistinis preparatas.
SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, SKIRTI SAUGIAM IR VEIKSMINGAM VAISTINIO PREPARATO VARTOJIMUI UŽTIKRINTI
Nebūtini.
KITOS SĄLYGOS
Nėra.
III PRIEDAS
ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS
A. ŽENKLINIMASINFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖSKARTONO DĖŽUTĖ1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMASOxaliplatin actavis 5 mg/ml koncentratas infuziniam tirpaluiOxaliplatinum2.VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS1 ml koncentrato yra 5 mg oksaliplatinos.
Viename 10 ml buteliuke yra 50 mg oksaliplatinos.
Viename 20 ml buteliuke yra 100 mg oksaliplatinos.
Viename 40 ml buteliuke yra 200 mg oksaliplatinos.
3.PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠASPagalbinės medžiagos: laktozė monohidratas ir injekcinis vanduo.4.FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJEKoncentratas infuziniam tirpalui.1x 10 ml buteliukas50 mg/10 ml1x 20 ml buteliukas100 mg/20 ml1x 40 ml buteliukas200 mg/40 ml5.VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)Leisti į veną.Prieš vartojimą būtina praskiesti.Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6.SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJELaikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7.KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)Citotoksinis preparatas.8.TINKAMUMO LAIKASTinka iki {mm.MMMM} [mėnuo, metai]Paruoštą infuzinį tirpalą reikia vartoti nedelsiant.9.SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOSLaikyti žemesnėje kaip 25 C temperatūroje.
Negalima šaldyti ar užšaldyti.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
10.SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11.RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESASActavis Group PTC ehf
Reykjavíkurvegi 76-78
220 Hafnarfjörður
Islandija
12.RINKODAROS TEISĖS NUMERIS10 ml – LT/1/08/0997/003
20 ml – LT/1/08/0997/004
40 ml – LT/1/08/0997/005
13.SERIJOS NUMERISSerija14.PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKAReceptinis vaistinis preparatas.15.VARTOJIMO INSTRUKCIJA16.INFORMACIJA BRAILIO RAŠTUPriimtas paaiškinimas nenurodyti informacijos Brailio raštuMINIMALI INFORMACIJA ANT MAŽŲ VIDINIŲ PAKUOČIŲBUTELIUKO ETIKETĖ1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS IR VARTOJIMO BŪDAS (-AI)Oxaliplatin actavis 5 mg/ml koncentratas infuziniam tirpaluiOxaliplatinumi.v.2.VARTOJIMO METODASPrieš vartojimą būtina praskiesti.Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.3.TINKAMUMO LAIKASEXP {mm.MMMM} [mėnuo, metai]4.SERIJOS NUMERISLot5.KIEKIS (MASĖ, TŪRIS ARBA VIENETAI)10 ml (50 mg/10 ml)6.KITACitotoksinis preparatasActavis logoINFORMACIJA ANT VIDINĖS PAKUOTĖS20 ml ir 40 ml BUTELIUKŲ ETIKETĖ1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMASOxaliplatin actavis 5 mg/ml koncentratas infuziniam tirpaluiOxaliplatinum2.VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS1 ml koncentrato yra 5 mg oksaliplatinos.
Viename 20 ml buteliuke yra 100 mg oksaliplatinos.
Viename 40 ml buteliuke yra 200 mg oksaliplatinos.
3.PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠASLaktozė monohidratas ir injekcinis vanduo4.FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJEKoncentratas infuziniam tirpalui.Vienas 20 ml buteliukas20 ml (100 mg/20 ml)Vienas 40 ml buteliukas40 ml (200 mg/40 ml)5.VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)Leisti į veną.Prieš vartojimą būtina praskiesti.Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6.SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJELaikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7.KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)Citotoksinis preparatas.8.TINKAMUMO LAIKASTinka iki{mm.MMMM} [mėnuo, metai]Paruoštą infuzinį tirpalą reikia vartoti nedelsiant.9.SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOSLaikyti žemesnėje kaip 25 C temperatūroje.
Negalima šaldyti ar užšaldyti.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
10.SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11.RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESASActavis Group PTC ehf
Reykjavíkurvegi 76-78
220 Hafnarfjörður
Islandija
Actavis logo12.RINKODAROS TEISĖS NUMERIS20 ml – LT/1/08/0997/004
40 ml – LT/1/08/0997/005
13.SERIJOS NUMERISSerija14.PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKAReceptinis vaistinis preparatas.15.VARTOJIMO INSTRUKCIJA16.INFORMACIJA BRAILIO RAŠTUPriimtas paaiškinimas nenurodyti informacijos Brailio raštuB. PAKUOTĖS LAPELIS
PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI
- Oxaliplatin Actavis 5 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui
- Oksaliplatina
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
-Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Lapelio turinys
1.Kas yra Oxaliplatin Actavis ir kam jis vartojamas
2.Kas žinotina prieš vartojant Oxaliplatin Actavis
3.Kaip vartoti Oxaliplatin Actavis
4.Galimas šalutinis poveikis
5.Kaip laikyti Oxaliplatin Actavis
6.Kita informacija
- 1.KAS YRA OXALIPLATIN ACTAVIS IR KAM JIS VARTOJAMAS
Oxaliplatin Actavis vartojamas metastazavusiam (progresavusiam) gaubtinės (storosios) ar tiesiosios žarnos vėžiui gydyti bei papildomam gydymui po gaubtinės žarnos naviko (auglio) operacijos.
Oxaliplatin Actavis gydoma kartu su kitais vaistais nuo vėžio, t. y. 5-fluorouracilu (5-FU) ir folino rūgštimi (FR).
- 2.KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OXALIPLATIN ACTAVIS
Oxaliplatin Actavis vartoti negalima:
- -jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) oksaliplatinai arba pagalbinei Oxaliplatin Actavis koncentrato medžiagai laktozės monohidratui;
- -jeigu krūtimi maitinate kūdikį;
- -jeigu yra sumažėjęs Jūsų kraujo ląstelių (baltųjų kraujo ląstelių ir/arba kraujo plokštelių) kiekis;
- -jeigu vargina rankų arba (ir) kojų dilgčiojimas ar tirpulys ir negalite atlikti keblaus darbo, pvz., užsisagstyti drabužių sagų;
- -jeigu yra sunkus inkstų veiklos sutrikimas.
- Net jeigu esate vyras, turite perskaityti šio lapelio poskyrį “Nėštumas ir žindymo laikotarpis”.
Specialių atsargumo priemonių reikia:
-jeigu kada nors buvo pasireiškusi alerginė reakcija vaistams, kurių sudėtyje yra platinos, pvz., karboplatinai ar cisplatinai;
-jeigu vargina vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas;
-jeigu yra bet koks kepenų funkcijos sutrikimas;
-jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti (labai svarbu, kad apie tai pasikalbėtumėte su savo gydytoju prieš bet kokio vaisto vartojimą);
-jeigu po ankstesnės oksaliplatinos infuzijos per daug sumažėjo kraujo ląstelių kiekis. Prieš infuziją gydytojas ištirs, ar kraujyje yra pakankamai ląstelių;
-jeigu po ankstesnės oksaliplatinos infuzijos atsirado nervų sistemos pažaidos simptomų (pvz., silpnumas, tirpulys, jutimų ar skonio pojūčio sutrikimas). Tokį poveikį dažnai skatina šaltis. Jeigu pastebėjote tokių simptomų, pasakykite savo gydytojui, ypač jeigu jie kelia nerimą ir (arba) trunka ilgiau nei 7 paras. Prieš gydymą ir reguliariai gydymo metu Jūsų gydytojas tirs nervų sistemos būklę, ypač jeigu vartojate kitokių vaistų, galinčių pažeisti nervų sistemą. Nervų sistemos pažaidos simptomai gali išsilaikyti ir baigus gydymą;
-jeigu esate gydomi ir 5fluorouracilu, kadangi tokiu atveju padidėja viduriavimo, vėmimo, burnos išopėjimo ir kraujo sutrikimų rizika:
-jei pasireiškia tokie simptomai, kaip galvos skausmas, pakitusi protinė veikla, traukuliai ir nenormalus regėjimas nuo vaizdo liejimosi iki aklumo (užpakalinės smegenų dalies grįžtamosios leukoencefalopatijos sindromo, reto neurologinio sutrikimo, simptomai).
Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėštumo metu Oxaliplatin Actavis vartoti negalima. Jeigu esate nėščia, svarbu, kad apie tai pasakytumėt savo gydytojui. Jeigu pastojote gydymo metu, apie tai nedelsdama turite pasakyti savo gydytojui.
Gydymo metu ir po gydymo 4 mėnesius moterims ir 6 mėnesius vyrams rekomenduojama naudotis veiksmingu kontracepcijos metodu.
Oksaliplatina gali visam laikui sutrikdyti vaisingumą. Oxaliplatin Actavis gydomiems vyrams patariama gydymo metu ir net 6 mėnesius po gydymo moters neapvaisinti, prieš gydymą kreiptis patarimo dėl spermos konservavimo.
Prieš pradedant gydyti Oxaliplatin Actavis, kūdikio maitinimą krūtimi reikia nutraukti.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Ar gydymas Oxaliplatin Actavis veikia gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus, nežinoma.
Jeigu po oksaliplatinos infuzijos jaučiate mieguistumą ir (arba) galvos svaigimą, vairuoti, valdyti galimai pavojingus mechanizmus ar dirbti kitokį darbą, kuris gali būti pavojingas dėl budrumo sumažėjimo, negalima.
- 3.KAIP VARTOTI OXALIPLATIN ACTAVIS
Vaistas skirtas tik suaugusiems žmonėms gydyti.
Oxaliplatin Actavis Jums skirs vėžio gydymo specialistas.
Oxaliplatin Actavis infuzuojamas į veną (atliekama intraveninė infuzija) per 26 valandas.
Oxaliplatin Actavis dozė priklausys nuo Jūsų kūno paviršiaus ploto (jį apskaičiuos atsižvelgdami į Jūsų ūgį ir kūno svorį). Be to, dozė priklausys nuo kraujo tyrimo duomenų ir nuo to, ar po ankstesnės Oxaliplatin Actavis infuzijos buvo pasireiškęs šalutinis poveikis. Įprasta dozė suaugusiems žmonėms, įskaitant senyvus, yra 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto. Ji infuzuojama kas 2 savaitės kartu su folino rūgštimi prieš 5fluorouracilo infuziją. Gydymo trukmę nustatys Jūsų gydytojas. Po visiško naviko pašalinimo gydymas trunka ne ilgiau kaip 6 mėnesius.
Infuzijos metu adata turi būti venos spindyje. Jeigu ji iš venos išslydo, kliba arba jeigu tirpalo pateko į šalia venos esančius audinius (galite justi diskomfortą ar skausmą), nedelsdami pasakykite gydytojui ar slaugytojui.
Pavartojus per didelę Oxaliplatin Actavis dozę
Šiuo vaistu gydoma ligoninėje, todėl mažai tikėtina, kad Jums suleis per mažą ar per didelę dozę. Vis dėlto pasikalbėkite su savo gydytoju, jeigu nerimaujate.
Pamiršus pavartoti Oxaliplatin Actavis
Oksaliplatinos reikia infuzuoti nustatyta tvarka. Turite laiku atvykti į visus nustatytus susitikimus. Jeigu dozę praleidote, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Jis nuspręs, kada Jums reikia infuzuoti kitą Oxaliplatin Actavis dozę.
Nustojus vartoti Oxaliplatin Actavis
Nustojus Jus gydyti Oxaliplatin Actavis, gali nutrūkti poveikis auglio augimui. Nepasitarus su gydytoju, gydymo Oxaliplatin Actavis nutraukti negalima.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- 4.galimAS ŠALUTINIS poveikiS
Oxaliplatin Actavis, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jeigu pasireiškė bet koks šalutinis poveikis, pasakykite apie tai savo gydytojui prieš kitos dozės infuziją.
Nedelsdami pasakykite gydytojui, jeigu atsirado žemiau išvardytų sutrikimų.
-Neįprastos mėlynės, kraujavimo sutrikimas ar infekcijos požymiai, pavyzdžiui, ryklės uždegimas ir karščiavimas.
-Išsilaikantis arba stiprus viduriavimas ar vėmimas.
-Lūpų pažaida ar burnos išopėjimas (stomatitas/mukozitas).
-Kvėpavimo sistemos sutrikimo simptomai, atsiradę dėl nežinomų priežasčių, pavyzdžiui, sausas kosulys, kvėpavimo pasunkėjimas ar balso pokyčiai.
-Alerginės reakcijos simptomai, pavyzdžiui, rankų, kojų, kulkšnių, veido, lūpų, burnos ar ryklės patinimas, dėl kurio gali pasunkėti rijimas ar kvėpavimas.
-Grupė simptomų, tokių kaip galvos skausmas, pakitusi protinė veikla, traukuliai ir nenormalus regėjimas nuo vaizdo liejimosi iki aklumo (užpakalinės smegenų dalies grįžtamosios leukoencefalopatijos sindromo, reto neurologinio sutrikimo, simptomai).
Labai dažnas (pasireiškia daugiau negu 1 iš 10 vartotojų) šalutinis poveikis
-Poveikis nervų sistemai (periferinė sensorinė neuropatija). Galite justi rankų ir kojų pirštų, apyburnio ar ryklės dilgčiojimą ir (arba) tirpulį, kurie kartais gali būti susiję su mėšlungiu. Šį šalutinį poveikį dažnai skatina šaltis, pvz., šaldytuvo atidarymas, šalto gėrimo paėmimas į rankas. Gali būti sunku atlikti keblias užduotis, pavyzdžiui, užsisagstyti drabužių sagas. Nors šie simptomai dažniausiai visiškai išnyksta, tačiau periferinės sensorinės neuropatijos simptomai (silpnumas ar nutirpimas, atsiradę dėl nervų sistemos pažaidos) gali išsilaikyti ir gydymą baigus.
-Palenkus kaklą, kai kuriems žmonėms gali pasireikšti į rankas ir liemenį persiduodantis į elektros šoką panašus dilgčiojimas.
-Kartais oksaliplatina gali sukelti nemalonų pojūtį ryklėje, ypač ryjant, ir dusinimo pojūtį. Šių pojūčių, jeigu jų būna, paprastai atsiranda infuzijos metu ar kelių valandų laikotarpiu po jos ir juos gali skatinti šaltis. Šie pojūčiai, nors ir nemalonūs, ilgai neišsilaiko ir išnyksta negydant. Dėl jų gydytojas gali nuspręsti keisti gydymą.
-Infekcijos požymiai, pavyzdžiui, ryklės uždegimas ir didelis karščiavimas.
-Baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas kraujyje, dėl kurio padidėja infekcijos rizika.
-Kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas kraujyje, dėl kurio padidėja kraujavimo ir mėlynių atsiradimo rizika.
-Raudonųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas kraujyje, dėl kurio gali pasireikšti odos blyškumas, silpnumas ar dusulys. Prieš pirmą bei kiekvieną kitą gydymo ciklą Jūsų gydytojas lieps atlikti kraujo tyrimą, kad galėtų nustatyti, ar kraujyje yra reikiamas kraujo ląstelių kiekis.
-Alerginė reakcija: odos išbėrimas, įskaitant odos paraudimą ir niežulį, rankų, kojų, kulkšnių, veido, lūpų, burnos ar ryklės patinimas (dėl jo gali pasunkėti rijimas ar kvėpavimas) ir alpulio pojūtis.
-Apetito sumažėjimas ar nebuvimas.
-Didelis gliukozės (cukraus) kiekis kraujyje, galintis sukelti troškulį, burnos džiūvimą ir dažną šlapinimąsi.
-Mažas kalio kiekis kraujyje, galintis sutrikdyti širdies ritmą.
-Mažas natrio kiekis kraujyje, galintis sukelti nuovargį ir sumišimą, raumenų trūkčiojimą, mėšlungį ar komą.
-Skonio pojūčio pokyčiai.
-Galvos skausmas.
-Kraujavimas iš nosies.
-Dusulys.
-Kosulys.
-Pykinimas (šleikštulys) ir vėmimas (prieš vaisto infuziją paprastai skiriama vartoti pykinimą ir vėmimą slopinančių vaistų, kuriais gydymas gali būti tęsiamas ir po infuzijos).
-Viduriavimas. Jeigu pasireiškia nuolatinis arba stiprus viduriavimas ar vėmimas, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją patarimo.
-Lūpų pažaida ar burnos išopėjimas.
-Pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas.
-Odos sutrikimas.
-Nuplikimas.
-Nugaros skausmas.
-Nuovargis, silpnumas ir skausmas.
-Injekcijos vietos arba arti jos esančios srities reakcija (lokalus skausmas, paraudimas, odos patinimas, odos sukietėjimas, odos audinių nekrozė).
-Karščiavimas.
-Kraujo tyrimų, įskaitant rodančius kepenų funkciją, duomenų pokyčiai.
-Kūno svorio padidėjimas.
-Sustingimas (drebulys).
Dažnas (pasireiškia 1–10 iš 100 vartotojų) šalutinis poveikis
-Sekreto tekėjimas iš nosies (sloga).
-Viršutinių kvėpavimo takų infekcija.
-Skysčių netekimas.
-Depresija, nemiga.
-Galvos svaigimas.
-Raumenis įnervuojančių nervų patinimas.
-Stingumas, ryškios šviesos netoleravimas, galvos skausmas (meningizmas).
-Akių junginės uždegimas, regos sutrikimas.
-Kraujavimo sutrikimas, kraujas šlapime ar išmatose.
-Kraujo krešulių susiformavimas, dažniausiai kojose, galintis sukelti skausmą, patinimą ar paraudimą.
-Kraujo krešuliai plaučiuose, galintys sukelti krūtinės skausmą ir kvėpavimo pasunkėjimą.
-Trumpalaikis veido ir kaklo paraudimas.
-Žagsulys, krūtinės skausmas.
-Nevirškinimas ir rėmuo.
-Odos lupimasis, odos išbėrimas, prakaitavimo sustiprėjimas, nagų sutrikimai.
-Sąnarių ir kaulų skausmas.
-Skausmingas šlapinimasis arba šlapinimosi dažnio pokyčiai.
-Inkstų funkciją rodančių kraujo tyrimų duomenų pokyčiai.
-Kūno svorio sumažėjimas.
-Krūtinės spaudimas, pasireiškiantis dėl kvėpavimo raumenų spazmo (bronchų spazmas).
-Kraujospūdžio sumažėjimas.
-Šokas (didelis kraujospūdžio sumažėjimas, blyškumas, neramumas, dažnas širdies plakimas, odos drėgnumas, sąmonės pritemimas), pasireiškiantis dėl staigaus kraujagyslių išsiplėtimo, sukelto sunkios padidėjusio jautrumo tam tikroms medžiagoms reakcijos (anafilaksinis šokas).
-Rankų, kojų, kulkšnių, veido, lūpų, burnos ar ryklės patinimas, dėl kurio gali pasunkėti rijimas ar kvėpavimas (angioneurozinė edema).
-Kraujo sutrikimai (tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių trūkumas), susiję su imlumo infekcijai padidėjimu (febrilinė neutropenija ar neutropeninis sepsis).
Nedažnas (pasireiškia 1–10 iš 1 000 vartotojų) šalutinis poveikis
-Klausos sutrikimai.
-Žarnų nepraeinamumas ar patinimas.
-Nervingumas.
-Kraujo tyrimu nustatomas kraujo rūgštingumo padidėjimas.
-Mėšlungiškas žandikaulio sukandimas, raumenų spazmai, nevalingi raumenų susitraukimai, raumenų trūkčiojimas.
-Koordinacijos, pusiausvyros ir eisenos sutrikimas.
-Ryklės ar krūtinės spaudimas.
-Akių sutrikimai, pavyzdžiui, viršutinio voko nusileidimas, dvejinimasis akyse.
-Balso netekimas ar sutrikimas, balso pašiurkštėjimas (užkimimas).
-Liežuvio jutimų sutrikimas, kalbėjimo pasunkėjimas.
-Veido skausmas ir (arba) akies skausmas.
Retas (pasireiškia 1–10 iš 10 000 vartotojų) šalutinis poveikis
-Neaiški kalba.
-Apkurtimas.
-Dėl nežinomų priežasčių atsiradę kvėpavimo sistemos sutrikimo simptomai, pavyzdžiui, sausas kosulys, kvėpavimo pasunkėjimas ar karkalai (intersticinė plaučių liga, plaučių fibrozė).
-Storosios žarnos uždegimas, galintis sukelti pilvo skausmą ar viduriavimą (kolitas).
-Kasos uždegimas.
-Alerginės reakcijos sukelti kraujo sutrikimai (kraujo plokštelių trūkumas), susiję su mėlynių atsiradimu ir kraujavimo sutrikimu (imunoalerginė trombocitopenija).
-Raudonųjų kraujo ląstelių trūkumas dėl pernelyg intensyvaus kraujo ląstelių irimo (hemolizinė anemija).
-Trumpalaikis regėjimo aštrumo sumažėjimas, akipločio sutrikimas, regos nervo uždegimas (regos nervo neuritas).
Labai retas (pasireiškia mažiau negu 1 iš 10 000 pacientų) šalutinis poveikis
-Kepenų liga.
-Inkstų uždegimas ir inkstų nepakankamumas.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5.KAIP LAIKYTI OXALIPLATIN ACTAVIS
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti žemesnėje kaip 25 C temperatūroje. Negalima šaldyti ar užšaldyti. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Ant kartono dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Oksaliplatin Actavis vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Pastebėjus, kad tirpalas neskaidrus arba jame yra dalelių, Oxaliplatin Actavis vartoti negalima.
Infuziją baigus, Oxaliplatin Actavis tirpalo likučius turi rūpestingai sutvarkyti gydytojas arba slaugytojas. Būtina saugoti, kad preparato nepatektų į akis ar ant odos. Jeigu jo atsitiktinai išsilieja, nedelsdami pasakykite gydytojui arba slaugytojui.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6.KITA INFORMACIJA
Oxaliplatin Actavis sudėtis
-Veiklioji medžiaga yra oksaliplatina. 1 ml koncentrato infuziniam tirpalui yra 5 mg oksaliplatinos.
-Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas ir injekcinis vanduo.
Oxaliplatin Actavis išvaizda ir kiekis pakuotėje
Oxaliplatin Actavis koncentratas infuziniam tirpalui yra skaidrus, bespalvis arba blankiai geltonas tirpalas, kuriame matomų dalelių nėra.
Pakuotės dydis
Vienas 10 ml buteliukas, kuriame yra 50 mg oksaliplatinos.
Vienas 20 ml buteliukas, kuriame yra 100 mg oksaliplatinos.
Vienas 40 ml buteliukas, kuriame yra 200 mg oksaliplatinos.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Rinkodaros teisės turėtojas
Actavis Group PTC ehf
Reykjavíkurvegi 76-78
220 Hafnarfjörður
Islandija
Gamintojas
S.C Sindan-Pharma S.R.L
11 Ion Mihalache Blvd, 011171 Bucharest
Rumunija
arba
Actavis Italy S.p.A.
Via Pasteur 10, 20014 Nerviano (Milan)
Italija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB “Actavis Baltics” Vytauto g. 8/ Liubarto g. 7 LT-08118 Vilnius Tel. +370 260 96 15 |
---|
Šis vaistinis preparatas EEE šalyse narėse yra registruotas tokiais pavadinimais:
Jungtinė Karalystė | Oxaliplatin 5 mg/ml Concentrate for solution for infusion |
---|---|
Austrija | Oxaliplatin Actavis 5 mg/ml Konzentrat zur Herstellung einer Infusion |
Belgija | Oxaliplatin AB 5 mg/ml concentraat voor oplossing voor infusie |
Bulgarija | Oxaliplatin Actavis |
Kipras | Oxaliplatin 5 mg/ml Concentrate for solution for infusion |
Čekija | Oxaliplatin Actavis 5mg/ml koncentrát pro přípravu infuzního roztoku |
Vokietija | Oxaliplatin Aurobindo 5 mg/ml Konzentrat zur Herstellung einer Infusionslösung |
Danija | Oxaliplatin Actavis |
Estija | Oxaliplatin Actavis |
Graikija | Oxaliplatin/Actavis |
Ispanija | Oxaliplatino Aurovitas 5mg/ml concentrado para solución para perfusión EFG |
Suomija | Oxaliplatin Actavis 5 mg/ml, infuusiokonsentraatti, liuosta varten |
Vengrija | Oxaliplatin Actavis 5mg/ml koncentrátum oldatos infúzióhoz |
Airija | Oxaliplatin Actavis 5mg/ml Concentrate for solution for infusion |
Islandija | Oxaliplatin Actavis |
Italija | OXALIPLATINO AUROBINDO |
Lietuva | Oxaliplatin Actavis 5 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui |
Liuksemburgas | Oxaliplatin AB 5 mg/ml solution à diluer pour perfusion |
Latvija | Oxaliplatin Actavis 5 mg/ml Koncentrāts infūziju šķīduma pagatavošanai |
Malta | Oxaliplatin Actavis |
Olandija | Oxaliplatine Aurobindo 5 mg/ml, concentraat voor oplossing voor infusie |
Norvegija | Oksaliplatin konsentrat til infusjonsvæske Actavis |
Lenkija | SINOXAL |
Portugalija | Oxaliplatina Aurovitas |
Rumunija | OXALIPLATIN ACTAVIS 5 mg/ml concentrat pentru soluţie perfuzabilã |
Švedija | Oxaliplatin Actavis |
Slovėnija | Sinoxal 5 mg/ml koncentrat za raztopino za infundiranje |
Slovakija | Sinoxal 5 mg/ml |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2015-04-17
http://www.vvkt.lt/Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Žemiau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams:
- Oxaliplatin Actavis 5 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui
Vartojimo instrukcija
ANTINAVIKINIS VAISTAS
Nesuderinamumas
Šio vaistinio preparato negalima maišyti su kitais, išskyrus išvardytus žemiau esančiame skyriuje „Skiedimas prieš intraveninę infuziją“
Oksaliplatiną kartu su folino rūgštimi (FR) galima infuzuoti ta pačia Y formos linija.
Oksaliplatinos negalima maišyti su šarminės reakcijos preparatais ar tirpalais, ypač su 5fluorouracilu, folino rūgšties preparatais, kuriuose yra pagalbinės medžiagos trometamolio, bei kitų veikliųjų medžiagų trometamolio druskomis. Šarminiai vaistiniai preparatai bei tirpalai nepalankiai veikia oksaliplatinos stabilumą (žr. žemiau esantį skyrių „Skiedimas prieš intraveninę infuziją“).
Vaistinio preparato negalima skiesti druskų ar kitais tirpalais, kuriuose yra chlorido jonų (įskaitant kalcio, kalio ir natrio chloridus).
Maišyti su kitais vaistiniais preparatais tame pačiame infuzijų maišelyje ar infuzinėje sistemoje negalima.
Injekcinės įrangos, kurioje yra aliuminio, naudoti negalima.
Laikymo sąlygos
Parduoti supakuoti buteliukai
Laikyti žemesnėje kaip 25 C temperatūroje. Negalima šaldyti ar užšaldyti. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Infuzuoti paruoštas preparatas
Įrodyta, kad 5 gliukozės tirpalu praskiesto vaistinio preparato, laikomo 2 °C – 8 °C temperatūroje, cheminis ir fizinis stabilumas nekinta 24 val., laikomo 25 °C temperatūroje 6 val. Mikrobiologiniu požiūriu, praskiestą preparatą reikia vartoti nedelsiant. Jei jis tuoj pat nevartojamas, už laikymo trukmę ir sąlygas prieš vartojimą atsako vartotojas, tačiau paprastai ilgiau negu 24 val. 2 °C – 8 °C temperatūroje laikyti negalima, nebent vaistinis preparatas būtų skiedžiamas kontroliuojamomis ir validuotomis aseptinėmis sąlygomis.
Vaistinio preparato ruošimas, vartojimas ir atliekų tvarkymas
Ruošiant ir infuzuojant oksaliplatinos, kaip ir kitokių galimai toksiškų preparatų, tirpalą, būtinas atsargumas.
Vaistinio preparato ruošimo instrukcija
Su šiuo citotoksiniu preparatu dirbančiam sveikatos priežiūros specialistui būtinos visos apsaugos priemonės, užtikrinančios jo ir aplinkos saugumą.
Injekcinį citotoksinių preparatų tirpalą turi ruošti kvalifikuotas specialistas, žinantis jų vartojimo būdą, tokiomis sąlygomis, kurios garantuoja vaistinio preparato neliečiamumą bei aplinkos, ypač su juo dirbančio asmens, apsaugą, ir laikydamasis ligoninės taisyklių. Tam darbui atlikti būtina tam skirta vieta. Joje draudžiama rūkyti, valgyti ir gerti.
Darbuotojai turi turėti tinkamas saugaus darbo priemones, t. y. chalatą ilgomis rankovėmis, apsauginę kaukę, kepurę, apsauginius akinius, sterilias vienkartines pirštines, apsauginį darbo vietos uždangalą, atliekų talpyklę ir maišą.
Tvarkant išskyras ir vėmalus būtinas atsargumas.
Nėščias moteris būtina perspėti, kad jos nedirbtų su citotoksiniais preparatais.
Sudužusią talpyklę reikia laikyti užterštomis atliekomis ir naikinti taip, kaip pastarąsias, t. y. sumesti į tinkamai ženklintą kietą talpyklę ir sudeginti (žr. poskyrį “Atliekų tvarkymas”).
Jei oksaliplatinos koncentrato ar infuzinio tirpalo patenka ant odos, ją būtina nedelsiant gerai nuplauti vandeniu.
Jei oksaliplatinos koncentrato ar infuzinio tirpalo patenka ant gleivinės, ją būtina nedelsiant gerai nuplauti vandeniu.
Specialios atsargumo priemonės preparatą infuzuojant
-DRAUDŽIAMA naudoti injekcinę įrangą, kurioje yra aliuminio.
-DRAUDŽIAMA infuzuoti nepraskiestą preparatą.
-DRAUDŽIAMA preparatą skiesti natrio chlorido ar kitokiais tirpalais, kuriuose yra chlorido jonų. Galima skiesti tik 5 (50 mg/ml) infuziniu gliukozės tirpalu.
-DRAUDŽIAMA preparatą tame pačiame infuziniame maišelyje maišyti su kitais vaistiniais preparatais arba tuo pat metu su jais infuzuoti ta pačia infuzine sistema.
-DRAUDŽIAMA preparatą maišyti su šarminiais vaistiniais preparatais arba tirpalais, ypač su 5fluorouracilu, folino rūgšties preparatais, kuriuose yra pagalbinės medžiagos trometamolio, bei kitų veikliųjų medžiagų trometamolio druskomis. Šarminiai vaistiniai preparatai bei tirpalai nepalankiai veikia oksaliplatinos stabilumą
Vartojimo su folino rūgštimi (kalcio folinato arba dinatrio folinato pavidalu) instrukcija
Infuzinis tirpalas, paruoštas iš 85 mg/m2 kūno paviršiaus ploto oksaliplatinos dozės ir 250 – 500 ml 5 (50 mg/ml) gliukozės tirpalo, ir infuzinis tirpalas, paruoštas iš folino rūgšties ir 5 gliukozės tirpalo, į veną 2 – 6 valandas infuzuojami tuo pat metu, naudojant “Y” formos jungtį, kuri prijungiama prieš pat infuzijos vietą.
Tame pačiame infuziniame maišelyje minėtų preparatų maišyti negalima. Folino rūgšties tirpale neturi būti pagalbinės medžiagos trometamolio ir jį galima skiesti tik izotoniniu 5 gliukozės tirpalu. Šarminiais tirpalais, natrio chlorido ar kitokiu tirpalu, kuriame yra chlorido jonų, skiesti niekada negalima.
Vartojimo su 5-fluorouracilu instrukcija
Oksaliplatiną visada reikia leisti prieš fluoropirimidinus, t. y. 5-fluorouracilą.
Oksaliplatiną infuzavus, infuzinę liniją reikia praplauti, o po to leisti 5-fluorouracilą.
Papildomos informacijos apie vaistinius preparatus, kurie derinami su oksaliplatina, galima rasti atitinkamoje gamintojo parengtoje vaistinio preparato charakteristikų santraukoje.
Skiedimas prieš intraveninę infuziją
Iš buteliuko(-ų) reikia išsiurbti reikiamą koncentrato kiekį ir praskiesti 250 – 500 ml 5% gliukozės tirpalo, kad praskiestame tirpale oksaliplatinos koncentracija būtų ne mažesnė kaip 0,2 mg/ml ar 0,7 mg/ml. Įrodyta, kad tokios koncentracijos atveju fizinės ir cheminės oksaliplatinos savybės yra stabilios.
Praskiestą tirpalą reikia infuzuoti į veną.
Įrodyta, kad 5 gliukozės tirpalu praskiesto vaistinio preparato, laikomo 2 °C – 8 °C temperatūroje, cheminis ir fizinis stabilumas nekinta 24 val., laikomo 25 °C temperatūroje 6 val. Mikrobiologiniu požiūriu, praskiestą preparatą reikia vartoti nedelsiant. Jei jis tuoj pat nevartojamas, už laikymo trukmę ir sąlygas prieš vartojimą atsako vartotojas.
Prieš vartojimą praskiestą tirpalą reikia apžiūrėti. Galima vartoti tik skaidrų tirpalą, kuriame nėra matomų dalelių.
Paruoštas tirpalas tinka vartoti tik vieną kartą. Nesuvartotą infuzinį tirpalą reikia sunaikinti.
Natrio chlorido tirpalu arba tirpalais, kuriuose yra chlorido, preparato skiesti NIEKADA negalima.
Oksaliplatinos infuzinio tirpalo suderinamumas buvo tirtas su PVC infuzinių sistemų pavyzdžiais.
Infuzija
Prieš oksaliplatinos infuziją pacientą hidruoti nebūtina.
Reikiamą preparato dozę reikia praskiesti 250–500 ml 5% gliukozės tirpalo, kad praskiestame tirpale oksaliplatinos koncentracija būtų ne mažesnė kaip 0,2 mg/ml. Paruoštą tirpalą būtina lašinti į periferinę ar centrinę veną 2–6 valandas. Gydant oksaliplatinos ir 5-fluorouracilo deriniu, oksaliplatiną reikia infuzuoti prieš 5-fluorouracilą.
Atliekų tvarkymas
Nesuvartotą preparatą, atliekas ir priemones, naudotas jam skiesti bei infuzuoti, reikia tvarkyti laikantis įprastinių citotoksinių medžiagų tvarkymo ligoninėje taisyklių ir vietinių pavojingų atliekų tvarkymo reikalavimų.
Tarptautinis pavadinimas | Oksaliplatina |
Vaisto stiprumas | 5mg/ml |
Vaisto forma | koncentratas infuziniam tirpalui |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | leisti į veną |
Registracijos numeris | LT/1/08/0997 |
Registratorius | Actavis Group PTC ehf., Islandija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2011.09.15 |
Vaistas perregistruotas |
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Kai esi kam nors skolingas, sklerozė tampa ne priešu, o sąjungininku.
- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?