Brinzolamidas, 10mg/ml, akių lašai (suspensija)
Vartojimas: vartoti ant akių
Registratorius: Medana Pharma SA, Lenkija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Brinzolamidas
I PRIEDASPREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija)
2.kokybinė ir kiekybinė sudėtis
Kiekviename ml suspensijos yra 10 mg brinzolamido.
Viename laše yra 0,27 mg brinzolamido.
Pagalbinė medžiaga, kurios poveikis žinomas: Kiekviename ml suspensijos yra 0,15 mg benzalkonio chlorido.Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3.FARMACINĖ forma
Akių lašai (suspensija).
Baltos ar beveik baltos spalvos homogeniška suspensija.
Osmoliariškumas: 250~300 mOsmol/kg
pH: 7,3 – 7,7
4.klinikinĖ informacija
4.1Terapinės indikacijos
Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija) skirti padidėjusiam akispūdžiui mažinti sergant:
- akies hipertenzija;
- atviro kampo glaukoma.
Optilamid skirtas monoterapijai suaugusiems pacientams, kuriems nepadeda beta adrenoblokatoriai, arba suaugusiems pacientams, jei beta adrenoblokatorių vartoti negalima, arba gydymui beta adrenoblokatoriais arba prostaglandino analogais papildyti (taip pat žr. 5.1 skyrių).
4.2Dozavimas ir vartojimo metodas
Dozavimas
Vartojant vaistinį preparatą monoterapijai arba papildomam gydymui, Optilamid 10 mg/ml akių lašus (suspensiją) reikia lašinti į pažeistos akies junginės maišelį po vieną lašą du kartus per parą. Kai kuriems pacientams geresnis poveikis pasireiškia lašinant po vieną lašą tris kartus per parą.
Ypatingos populiacijos
Senyviems pacientams
Senyvo amžiaus žmonėms dozės koreguoti nereikia.
Pacientams, kurių kepenų ir inkstų funkcija sutrikusi
Brinzolamido poveikis pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, nebuvo tirtas, todėl jis nėra rekomenduojamias šiems pacientams.
Brinzolamido poveikis pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi sunkiai (kreatinino klirensas <30 ml/min), ar pacientams, kuriems yra hiperchloreminė acidozė, nebuvo tirtas. Kadangi brinzolamidas ir jo pagrindiniai metabolitai išsiskiria daugiausia per inkstus, Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos) vartoti šiems pacientams draudžiama (taip pat žr. 4.3 skyrių).
Vaikų populiacija
Brinzolamido saugumas ir veiksmingumas kūdikiams, vaikams ir paaugliams nuo 0 iki 17 metų netirtas. Turimi duomenys pateikiami 4.8 ir 5.1 skyriuose. Brizolamido skirti kūdikiams, vaikams ir paaugliams nerekomenduojama.
Vartojimo metodas
Vartoti ant akių.
Įlašinus rekomenduojama užspausti ašarinį nosies kanalą ar švelniai užmerkti akies voką. Tai gali sumažinti ant akių vartojamų vaistinių preparatų absorbciją į sisteminę kraujotaką, ir sumažinti sisteminio pobūdžio šalutinį poveikį.
Pacientui nurodykite prieš vartojant gerai suplakti buteliuką. Jei nuėmus dangtelį apsauginis žiedas laisvai juda, prieš vartojimą jį reikia pašalinti.
Siekiant apsaugoti lašintuvo galiuką ir suspensiją nuo užteršimo, reikia stengtis buteliuko lašintuvo galiuku neliesti akių vokų, aplinkinių audinių ar kitų paviršių. Pacientams nurodykite buteliuką laikyti sandarų, kai vaistinis preparatas nėra vartojamas.
Kai brinzolamidu keičiami kiti antiglaukominiai akių lašai, reikia nutraukti prieš tai buvusio vaistinio preparato vartojimą ir kitą dieną pradėti vartoti brinzolamido.
Jei vartojamas daugiau nei vienas vietinio poveikio vaistinis preparatas akių ligoms gydyti, tarp jų lašinimo reikia padaryti bent 5 minučių pertrauką. Akių tepalus vartoti reikia vėliausiai.
Jei dozė praleidžiama, gydymas turi būti tęsiamas nuo kitos dozės, kaip suplanuota. Dozė turi neviršyti vieno lašo į gydomą akį tris kartus per parą.
4.3Kontraindikacijos
- Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai.
- Nustatytas padidėjęs jautrumas sulfanilamidams (taip pat žr. skyrių 4.4).
- Sunkus inkstų funkcijos sutrikimas.
- Hiperchloreminė acidozė.
4.4Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Sisteminis poveikis
Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija) yra sulfanilamidas, karboanhidrazės inhibitorius ir, nors ir vartojamas lokaliai, absorbuojamas į sisteminę kraujotaką. Vartojant vaistinį preparatą lokaliai gali pasireikšti tos pačios nepageidaujamos reakcijos, kurios būdingos sulfonamidams. Jei atsiranda sunkių reakcijų ar padidėjusio jautrumo požymių, šio vaistinio preparato vartojimą reikia nutraukti.
Nustatyta, kad vartojami geriamieji karboanhidrazės inhibitoriai gali sutrikdyti rūgščių ir šarmų pusiausvyrą. Dėl galimo metabolinės acidozės pavojaus, pacientams, kuriems gali sutrikti inkstų funkcija, skirti reikia atsargiai (žr. 4.2 skyrių).
Brinzolamido poveikis prieš laiką gimusiems kūdikiams (gimusiems iki 36 nėštumo savaitės) bei jaunesniems kaip 1 savaitė naujagimiams nebuvo tirtas. Jeigu pacientų inkstų kanalėliai yra aiškiai neišsivystę ar yra anomalijų, brinzolamidą dėl galimos metabolinės acidozės rizikos galima skirti tik atidžiai įvertinus rizikos ir naudos santykį.
Geriamieji karboanhidrazės inhibitoriai gali pabloginti gebėjimą atlikti užduotis, reikalaujančias protinio budrumo ir (arba) fizinės koordinacijos. Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija) yra absorbuojamas į sisteminę kraujotaką, todėl minėtas poveikis gali pasireikšti ir vartojant vaistinį preparatą lokaliai.
Tuo pačiu metu taikomas kitas gydymas
Šalutiniai reiškiniai, būdingi sisteminiam karboanhidrazės inhibitorių poveikiui, tiems pacientams, kurie vartoja geriamųjų karboanhidrazės inhibitorių ir brinzolamido, gali sumuotis. Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija) ir geriamųjų karboanhidrazės inhibitorių vartojimas kartu tirtas nebuvo ir yra nerekomenduojamas (taip pat žr. 4.5 skyrių).
Pirmiausiai buvo tiriamas brinzolamido vartojimas kartu su timololiu, skiriant jį kaip papildomą vaistinį preparatą glaukomai gydyti. Be to, akispūdį mažinantis brinzolamido poveikis buvo tirtas tuo atveju, kai juo buvo papildytas gydymas prostaglandino analogu travoprostu. Duomenų apie ilgalaikį gydymo travoprostu papildymą brinzolamidu nėra (taip pat žr. 5.1 skyrių).
Pacientų, sergančių pseudoeksfoliacine glaukoma ar pigmentine glaukoma, gydymo brinzolamidu patirtis labai maža. Tokius pacientus gydyti reikia atsargiai ir rekomenduojama atidžiai stebėti, ar nedidėja akispūdis. Brinzolamido poveikis pacientams, sergantiems uždarojo kampo glaukoma, nebuvo tirtas, todėl šiems pacientams nerekomenduojamas.
Brinzolamido poveikis ragenos endotelio funkcijai nebuvo tirtas pacientams, turintiems ragenos sutrikimų (ypač pacientams, kurių endotelio ląstelių kiekis yra mažas). Pacientai, nešiojantys kontaktinius lęšius, nebuvo tirti, todėl rekomenduojama atidžiai stebėti šiuos pacientus, nes karboanhidrazės inhibitoriai gali slopinti ragenos drėkinimą ir nešiojant kontaktinius lęšius gali padidėti ragenos pažeidimo pavojus. Taip pat reikia atidžiai stebėti ir kitus pacientus, turinčius ragenos sutrikimų, pvz. sergančius cukriniu diabetu ar ragenos distrofija.
Pastebėta, kad benzalkonio chloridas, kuris dažnai vartojamas kaip oftalmologinių vaistinių preparatų konservantas, gali sukelti taškinę keratopatiją ir (arba) toksinę opinę keratopatiją. Kadangi Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos) sudėtyje yra benzalkonio chlorido, vaistinio preparato vartojant dažnai ar ilgesnį laiko tarpą, reikia atidžiai stebėti pacientus, kurių akys yra sausos arba jeigu ragena yra pažeista.
Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos) poveikis nebuvo tirtas pacientams, nešiojantiems kontaktinius lęšius. Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos) sudėtyje yra benzalkonio chlorido, kuris gali dirginti akis ir pakeisti minkštųjų kontaktinių lęšių spalvą. Reikia vengti sąlyčio su minkštaisiais kontaktiniais lęšiais. Pacientus reikia perspėti, kad prieš lašindamiesi Optilamid 10 mg/ml akių lašus (suspensiją) išsiimtų kontaktinius lęšius ir tik susilašinę ir palaukę 15 minučių, vėl juos įsidėtų.
Galimas atoveiksmio efektas nutraukus Optilamid vartojimą nebuvo tirtas; akispūdį mažinantis poveikis turėtų tęstis 5-7 dienas.
Vaikų populiacija
Brinzolamido saugumas ir veiksmingumas kūdikiams, vaikams ir paaugliams nuo 0 iki 17 metų netirtas ir jo skirti kūdikiams, vaikams ar paaugliams nerekomenduojama
4.5Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Specifiniai Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos) sąveikos su kitais vaistiniais preparatais tyrimai nebuvo atlikti. Klinikinių tyrimų metu brinzolamidas buvo vartojamas kartu su prostaglandino analogais ir timololio akių preparatais ir nepageidaujama vaistinių preparatų sąveika nebuvo pastebėta. Brinzolamido sąveika su miotikais ar adrenerginiais agonistais nebuvo nustatinėjama papildomo glaukomos gydymo metu.
Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija) yra karboanhidrazės inhibitorius ir, nors ir vartojamas lokaliai, absorbuojamas į sisteminę kraujotaką. Rūgščių ir šarmų pusiausvyros sutrikimas buvo pastebėtas vartojant geriamųjų karboanhidrazės inhibitorių. Jei pacientas vartoja Optilamid 10 mg/ml akių lašus (suspensiją), reikia atsižvelgti į potencialią sąveikos galimybę.
Citochromo P-450 izofermentai, nuo kurių priklauso brinzolamido metabolizmas, yra CYP3A4 (pagrindinis), CYP2A6, CYP2C8 ir CYP2C9. Manoma, kad CYP3A4 inhibitoriai, tokie kaip ketokonazolas, itrakonazolas, klotrimazolas, ritonaviras ir troleandomicinas lėtina brinzolamido metabolizmą slopindami CYP3A4. Patariama atsargiai vartoti CYP3A4 inhibitorius kartu su brinzolamidu. Vis dėlto nepanašu, kad brinzolamidas kauptųsi, nes vaistinis preparatas daugiausia eliminuojamas per inkstus. Brinzolamidas nėra citochromo P-450 izofermentų inhibitorius.
4.6Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis
Nėštumas
Duomenų apie oftalmologinio brinzolamido vartojimą nėštumo metu nedaug arba visai nėra. Su gyvūnais atlikti tyrimai parodė toksinį poveikį reprodukcijai po sisteminio vartojimo (taip pat žr. 5.3 skyrių). Nėščioms ar vaisingoms ir kontracepcinių priemonių nenaudojančioms moterims Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos) vartoti nerekomenduojama.
Žindymas
Nėra žinoma, ar brinzolamidas (jo metabolitai), pavartojus jo ant akių, išsiskiria į moters pieną.
Atliekant tyrimus su gyvūnais nustatyta, kad brinzolamidas mažais kiekiais išsiskiria į patelės pieną, jeigu jo buvo išgerta.
Naujagimiams ir (arba) kūdikiams rizikos atmesti negalima. Reikia nuspręsti, ar nutraukti žindymą, ar nutraukti ir (arba) susilaikyti nuo brinzolamido vartojimo, atsižvelgiant į žindymo naudą vaikui ir gydymo brinzolamidu naudą moteriai.
Vaisingumas
Tyrimai su gyvūnais brinzolamido poveikio vaisingmui neparodė. Tyrimų, vertinančių lokaliai vartojamo brinzolamido poveikį žmogaus vaisingumui, neatlikta.
4.7Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija) gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus veikia silpnai.
Trumpalaikis miglotas matymas ar kitokie regėjimo sutrikimai gali turėti įtakos gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus (taip pat žr. 4.8 skyrių). Jei įlašinus vaistinio preparato matymas yra miglotas, prieš pradedant vairuoti ar valdyti mechanizmus pacientas privalo palaukti, kol regėjimas taps aiškus.
Geriamieji karboanhidrazės inhibitoriai gali pabloginti gebėjimą atlikti užduotis, reikalaujančias protinio budrumo ir (arba) fizinės koordinacijos (taip pat žr. 4.4 ir 4.8 skyrius).
4.8Nepageidaujamas poveikis
Saugumo duomenų santrauka
Klinikiniuose tyrimuose dalyvavo daugiau nei 2732 pacientai, kuriems buvo skirtas brinzolamidas monoterapijai ar kaip pagalbinis vaistas kartu su 5 mg/ml timololio maleatu. Dažniausiai pasitaikantys su gydymu susiję nepageidaujami poveikiai buvo: disgeuzija (kartaus ar neįprasto skonio jutimas, žr. aprašymą žemiau) (6,0%) ir trumpalaikis miglotas matymas iš karto po įlašinimo, trunkantis nuo kelių sekundžių iki kelių minučių (5,4%) (taip pat žr. 4.7 skyrių).
Nepageidaujamų reakcijų santrauka lentelėje
Nepageidaujamo poveikio dažnis, pasireiškęs vartojant brinzolamido akių lašų (suspensijos), apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1000), labai retas (< 1/10 000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis). Kiekvienoje dažnio grupėje nepageidaujamos reakcijos pateiktos mažėjančio sunkumo tvarka. Informacija apie nepageidaujamas reakcijas gauta iš klinikinių tyrimų ir spontaninių pranešimų vaistą pateikus į rinką.
Organų sistemų klasė | MedDRA rekomenduojamas terminas (v.15.1 ) |
---|---|
Infekcijos ir infestacijos | Nedažni: nazofaringitas, faringitas, sinusitas Dažnis nežinomas: rinitas |
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai | Nedažni: sumažėjęs raudonųjų kraujo kūnelių skaičius, padidėjusi chlorido koncentracija kraujyje |
Imuninės sistemos sutrikimai | Dažnis nežinomas: padidėjęs jautrumas |
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai | Dažnis nežinomas: sumažėjęs apetitas |
Psichikos sutrikimai | Nedažni: apatija, depresija, prislėgta nuotaika, sumažėjęs lytinis potraukis, naktiniai košmarai, nervingumas Reti: nemiga |
Nervų sistemos sutrikimai | Nedažni: judėjimo sutrikimas, amnezija, svaigulys, parestezija, galvos skausmas Reti: atminties pablogėjimas, mieguistumas Dažnis nežinomas: drebulys, jautrumo sumažėjimas, skonio netekimas |
Akių sutrikimai | Dažni: neryškus matymas, akies dirginimas, akies skausmas, svetimkūnio jutimas akyje, akies hiperemija Nedažni: ragenos erozija, keratitas, taškinis keratitas, keratopatija, nuosėdos akyje, ragenos dėmės, ragenos epitelio defektas, ragenos epitelio pažeidimas, blefaritas, akies niežėjimas, konjunktyvitas, akių patinimas, Meibomo liaukų uždegimas, ryškios šviesos sukeltas regėjimo sutrikimas, fotofobija, akies sausmė, alerginis konjunktyvitas, sparnelis (junginės išauga ant ragenos), odenos pigmentacija, regėjimo silpnumas (astenopija), nemalonus pojūtis akyje, nenormalūs jutimai akyje, sausasis keratokonjunktyvitas, cista po jungine, junginės hiperemija, akies vokų niežėjimass, akies išskyros, voko krašto apšašimas, sustiprėjęs ašarojimas Reti: ragenos edema, dvejinimasis akyse, sumažėjęs regėjimo aštrumas, subjektyvus nesančios šviesos jutimas (fotopsija), sumažėjęs akies jautrumas, tinimas aplink akis (periorbitalinė edema), akispūdžio padidėjimas, regos nervo įdubos ir disko santykio padidėjimas Dažnis nežinomas: ragenos pažeidimas, regėjimo sutrikimas, akies alergija, blakstienų plikimas, akies voko pažeidimas, akies voko raudonė |
Ausų ir labirintų sutrikimai | Nedažni: ūžesys (tinnitus) Dažnis nežinomas: svaigimas (vertigo) |
Širdies sutrikimai | Nedažni: širdies ir kvėpavimo organų veiklos sutrikimas, bradikardija, palpitacija Reti: krūtinės angina, širdies ritmo sutrikimas Dažnis nežinomas: aritmija, tachikardija, hipertenzija, kraujospūdžio padidėjimas, kraujospūdžio sumažėjimas, širdies susitraukimų dažnio padidėjimas |
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai | Nedažni: dusulys, kraujavimas iš nosies, burnos ir ryklės skausmas, ryklės ir gerklų skausmas, gerklės dirginimas, viršutinių kvėpavimo takų kosulio sindromas, išskyros iš nosies, čiaudulys Reti: padidėjęs bronchų aktyvumas, viršutinių kvėpavimo takų užgulimas, sinusų užgulimas, nosies užgulimas, kosulys, nosies sausmė Dažnis nežinomas: astma |
Virškinimo trakto sutrikimai | Dažni: skonio sutrikimas Nedažni: ezofagitas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, dispepsija, viršutinės pilvo srities skausmai, nemalonūs pojūčiai pilvo srityje, nemalonūs pojūčiai skrandžio srityje, pilvo pūtimas, padažnėjęs tuštinimasis, virškinimo trakto sutrikimai, sumažėjęs burnos jautrumas, tariamasis jutimas burnoje, burnos sausmė |
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai | Dažnis nežinomas: nenormalūs kepenų veiklos tyrimo rodmenys |
Odos ir poodinio audinio sutrikimai | Nedažni: išbėrimas, makulopapulinis išbėrimas, odos tempimas Reti: dilgėlinė, alopecija, išplitęs niežėjimas Dažnis nežinomas: dermatitas, raudonė |
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai | Nedažni: nugaros skausmas, raumenų mėšlungis, raumenų skausmas Dažnis nežinomas: artralgija, galūnių skausmas |
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai | Nedažni: inkstų skausmas Dažnis nežinomas: dažnas šlapinimasis |
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai | Nedažni: erekcijos sutrikimas |
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai | Nedažni: skausmas, nemalonūs pojūčiai krūtinės srityje, nuovargis, nenormali savijauta Reti: krūtinės skausmas, drebulio pojūtis, astenija, dirglumas Dažnis nežinomas: periferinė edema, bendrasis negalavimas |
Sužalojimai, apsinuodijimai ir procedūrų komplikacijos | Nedažni: svetimkūnis akyje |
Atrinktų nepageidaujamų reakcijų apibūdinimas
Skonio sutrikimas (kartus ar neįprastas skonis burnoje, įlašinus vaistinio preparato) buvo vienas iš dažniausiai nustatytų sisteminių nepageidaujamų reakcijų, atsiradusių vartojant brinzolamido klinikinių tyrimų metu. Taip nutinka, nes akių lašų patenka į nosiaryklę per ašarų nosies kanalą. Ašarų nosies kanalo užspaudimas ar švelnus akių vokų užmerkimas, įlašinus vaistinio preparato, gali padėti sumažintini šio reiškinio tikimybę (taip pat žr. 4.2 skyrių).
Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija) yra sulfanilamidas karboanhidrazės inhibitorius, kuris patenka į sisteminę kraujotaką. Virškinimo trakto, nervų sistemos, kraujo, inkstų ir metaboliniai nepageidaujami poveikiai paprastai yra susiję su sisteminio poveikio karboanhidrazės inhibitorių vartojimu. Tos pačios nepageidaujamos reakcijos, kurios būdingos geriamiesiems karboanhidrazės inhibitoriams, gali pasireikšti ir vartojant jų lokaliai.
Gydymą travoprostu papildžius brinzolamidu, netikėtų nepageidaujamų reakcijų nepastebėta. Nepageidaujamos reakcijos, pasireiškę papildomos terapijos metu, buvo pastebėtos gydant kiekviena veikiąja medžiaga atskirai.
Vaikų populiacija
Nedideliame neilgos trukmės klinikiniame tyrime apytiksliai 12,5% vaikų pasireiškė nepageidaujamos reakcijos, kurios dažniausiai buvo lokalios nesunkios reakcijos akims, pvz., junginės hiperemija, akių dirginimas, išskyros iš akių ir padidėjęs ašarojimas (taip pat žr. 5.1 skyrių).
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
www.vvkt.ltSvarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato pateikimo į rinką, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http:/// esančią formą, ir atsiųsti ją paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, faksu 8 800 20131 arba el. paštu .
4.9Perdozavimas
Pranešimų apie perdozavimą nėra.
Gydymas turi būti simptominis ir palaikomasis. Gali pasireikšti elektrolitų pusiausvyros sutrikimas, acidozė, neigiamas poveikis nervų sistemai. Reikia stebėti elektrolitų kiekį serume (ypač kalio) ir kraujo pH.
5.FARMAKOLOGINĖS savybės
5.1Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – antiglaukominiai vaistiniai preparatai ir miotikai, karboanhidrazės inhibitoriai, ATC kodas – S01EC04.
Veikimo mechanizmas
Karboanhidrazė (CA) - tai fermentas, randamas daugelyje organizmo audinių, taip pat ir akyje.
Karboanhidrazė katalizuoja anglies dioksido hidrinimo ir anglies rūgšties dehidrinimo grįžtamąją reakciją.
Karboanhidrazės inhibicija akies krumplyne sumažina vandeninio skysčio sekreciją, matyt, sulėtindama rūgščiojo karbonato jonų formavimąsi ir vėliau sumažindama natrio ir skysčių pernešimą. Dėl to sumažėja intraokulinis spaudimas (IOS), kuris yra didžiausias optinio nervo pažeidimo ir regėjimo lauko netekimo patogenezės rizikos faktorius. Brinzolamidas, karboanhidrazės II (CA-II) inhibitorius, yra dominuojantis akies izofermentas akyje , o in vitro turintis IC50 3,2 nM ir Ki 0,13 nM prieš CA-II.
Klinikinis veiksmingumas ir saugumas
Akispūdį mažinantis brinzolamido poveikis buvo tirtas tuo atveju, kai juo buvo papildytas gydymas prostaglandino analogu travoprostu. Po 4 savaičių gydymo travoprostu pacientai, kurių akispūdis buvo ≥ 19 mmHg, atsitiktinių imčių būdu buvo suskirstyti į grupes, kurioms gydymas buvo papildytas brinzolamidu arba timololiu. Brinzolamido vartojusių pacientų dieninis akispūdis papildomai sumažėjo 3,2-3,4 mm Hg, vartojusių timololio-3,2-4,2 mmHg. Brinzolamidu ir travoprostu gydytiems tiriamiesiems bendras nesunkių nepageidaujamų akių reakcijų, daugiausiai susijusių su lokalaus dirginimo požymiais, dažnis buvo didesnis. Reiškiniai buvo lengvi ir neturėjo įtakos bendram gydymo nutraukimo dažniui tyrimo metu (taip pat žr. 4.8 skyrių).
Brinzolamido klinikinis tyrimas buvo atliekamas su 32 jaunesniais kaip 6 metų amžiaus vaikais, kuriems buvo diagnozuota glaukoma ar akių hipertenzija. Vieni pacientai nebuvo gydyti jokiais IOS mažinančiais vaistiniais preparatais, kiti buvo gydomi kitais IOS mažinančiais vaistiniais preparatais. Tiems, kurie jau vartojo IOS mažinančius vaistinius preparatus, galėjo juos vartoti tol, kol buvo pradėta monoterapija brinzolamidu.
Pacientams, kurie prieš tai nevartojo jokių IOS mažinančių vaistinių preparatų (10 pacientų), brinzolamido efektyvumas buvo panašus į anksčiau stebėtą suaugusiesiems, kuriems vidutiniškai IOS nuo pradinio lygio sumažėjo 5 mmHg. Tarp pacientų, kurie vartojo vietiškai IOS mažinančių vaistinių preparatų (22 pacientai), vidutinė IOS reikšmė vartojant brinzolamido, lyginant su pradine, nežymiai padidėjo.
5.2Farmakokinetinės savybės
Lašinant vaistinį preparatą į akis, brinzolamidas absorbuojamas į sisteminę kraujotaką. Dėl jo didelio afiniteto CA-II brinzolamidas plačiai pasiskirsto raudonuosiuose kraujo kūneliuose ir būna ilgas pusinės eliminacijos laikas kraujyje (vidutiniškai apie 24 savaites). Žmonių organizme susiformuoja metabolitas N-dezetilbrinzolamidas, kuris taip pat jungiasi su CA ir kaupiasi raudonuosiuose kraujo kūneliuose. Šis metabolitas jungiasi daugiausia su CA-I dalyvaujant brinzolamidui. Plazmoje brinzolamido ir N-dezetilbrinzolamido koncentracija yra maža ir paprastai žemiau analizuojamos kiekybinės ribos (<7,5 ng/ml).
Jungimasis su plazmos baltymais yra nedidelis (apie 60%). Brinzolamidas pirmiausiai išsiskiria per inkstus (apie 60%). Apie 20% buvo aptikta šlapime metabolitų pavidalu. Brinzolamidas ir N-dezetilbrinzolamidas yra vyraujantys komponentai šlapime kartu su N-desmetoksipropilo ir O-desmetilo metabolitų pėdsakais (<1%).
Atliekant farmakokinetinius geriamo vaisto tyrimus sveiki savanoriai vartotojo 1 mg brinzolamido kapsulės 2 kartus per dieną iki 32 savaičių. Norint nustatyti sisteminės CA inhibicijos laipsnį raudonuosiuose kraujo kūneliuose buvo matuojamas CA aktyvumas.
Raudonųjų kraujo kūnelių (RBC) CA-II prisotinimas brinzolamidu buvo įvyko per 4 savaites (jo koncentracija RBC buvo apie 20 μM). N-dezetilbrinzolamidas kumuliuoja RBC iki prisotinimo ir per 20-28 savaites jo koncentracija tampa 6-30 μM. Visiška CA aktyvumo RBC inhibicija esant prisotinimui buvo apie 70-75%.
Žmonės, kuriems yra vidutinio sunkumo inkstų pažeidimas (kreatinino klirensas 30-60 ml per minutę) gėrė po 1 mg brinzolamido du kartus per parą iki 54 savaičių. Brinzolamido koncentracija ketvirtąją gydymo savaitę RBC svyravo nuo 20 iki 40 μM. Nusistovėjus būsenai brinzolamido ir jo metabolitų koncentracija RBC svyravo nuo 22 iki 46,1 ir nuo 17,1 iki 88,6 μM, atitinkamai.
N-dezetilbrinzolamido koncentracija RBC didėja ir bendras RBC CA aktyvumas mažėja mažėjant kreatinino klirensui, bet brinzolamido koncentracija RBC ir CA-II aktyvumas lieka nepakitęs. Žmonėms, kuriems yra sunkiausio laipsnio inkstų pažeidimas, bendras CA aktyvumo slopinimas buvo didesnis, nors jis buvo mažesnis negu 90% nusistovėjusioje būsenoje.
Atliekant akies tyrimus brinzolamido koncentracija RBC nusistovėjusioje būsenoje buvo panaši į tą, kuri buvo nustatyta geriamo vaistinio preparato tyrimų metu, bet N-dezetilbrinzolamido kiekis buvo mažesnis. Karboanhidrazės aktyvumas buvo maždaug 40-70% to, kuris buvo prieš vaistinio preparato vartojimą.
5.3Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Įprastų farmakologinio saugumo, kartotinių dozių toksiškumo, genotoksiškumo, galimo kancerogeniškumo ikiklinikinių tyrimų duomenys specifinio pavojaus žmogui nerodo.
Atliekant toksikologinius vystymosi tyrimus triušiams, girdant jiems iki 6 mg/kg brinzolamido paros dozę (125 kartus didesnę nei rekomenduojama oftalmologinė dozė žmogui) įtakos embriono vystymuisi nenustatyta, nežiūrint to, kad buvo žymus toksinis poveikis patelei. Atlikus panašius tyrimus su žiurkėmis, pastebėtas šiek tiek sumažėjęs embrionų kaukolės ir krūtinkaulio sukaulėjimas patelėms, vartojant 18 mg/kg brinzolamido paros dozę (375 kartus didesnę nei rekomenduojama oftalmologinė dozė žmogui), bet tokių pokyčių nebuvo, vartojant 6 mg/kg paros dozę. Tokie pokyčiai nustatyti vartojant dozes, kurios sukėlė metabolinę acidozę ir sumažino patelių svorio prieaugį bei embrionų kūno svorį. Nuo dozės priklausomas embrionų kūno svorio mažėjimas pastebėtas ir girdant pateles brinzolamidu po 2 mg/kg per dieną (svoris sumažėjo nedaug, apie 5%-6%) ir po 18 mg/kg per dieną (svoris sumažėjo beveik 14%). Žindymo metu jaunikliams nepageidaujamo poveikio neturinti paros dozė buvo 5 mg/kg.
6.farmacinė informacija
6.1Pagalbinių medžiagų sąrašas
Benzalkonio chloridas
Manitolis (E421)
Karbomeras 974P
Dinatrio edetatas
Natrio chloridas
Išgrynintas vanduo
Vandenilio chlorido rūgštis/natrio hidroksidas (pH koreguoti)
6.2Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3Tinkamumo laikas
2 metai
Pirmą kartą atidarius buteliuką – 4 savaitės.
6.4Specialios laikymo sąlygos
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
6.5Talpyklės pobūdis ir jos turinys
Vidinė talpyklė yra 5 ml mažo tankio polietileno (MTPE) sterilus buteliukas su MTPE steriliu įstatytu lašintuvu ir didelio tankio polietileno (DTPE) steriliu dangteliu su apsauginiu žiedu.
Kartono dėžutėje yra 1 arba 3 buteliukai.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
6.6Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti
Specialių reikalavimų nėra.
7.RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS
MEDANA PHARMA SA
Władysława Łokietka 10
98-200 Sieradz
Lenkija
8.RINKODAROS PAŽYMĖJIMO numeris (-IAI)
N1 – LT/1/15/3730/001
N3 – LT/1/15/3730/002
9.rINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO data
Rinkodaros teisė pirmą kartą suteikta 2015 m. gegužės mėn. 26 d.
10.teksto peržiūros data
2015 m. gegužės mėn. 26 d.
vvkt.ltIšsami informacija apie šį vaistinį preparatą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje
II PRIEDAS
RINKODAROS SĄLYGOS
A.GAMINTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
B.TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
A.GAMINTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
Gamintojo (-ų), atsakingo (-ų) už serijų išleidimą, pavadinimas (-ai) ir adresas (-ai)
Lusomedicamenta Sociedade Técnica Farmacêutica, S.A.
Rua Norberto de Oliveira, no 1/5, Póvoa de Santo Adrião, 2620-111
Portugalija
arba
Pharmaceutical Works POLPHARMA SA
19, Pelplińska Street
83-200 Starogard Gdański
Lenkija
Su pakuote pateikiamame lapelyje nurodomas gamintojo, atsakingo už konkrečios serijos išleidimą, pavadinimas ir adresas.
B.TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
Receptinis vaistinis preparatas.
III PRIEDAS
ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS
A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
KARTONO DĖŽUTĖ
1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija)
Brinzolamidas
2.VEIKLIOJI (-IOS) MEDŽIAGA (-OS) IR JOS (-Ų) KIEKIS (-IAI)
Viename ml akių lašų (suspensijos) yra 10 mg brinzolamido.
3.PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
Pagalbinių medžiagų sąrašas: Benzalkonio chloridas, manitolis, karbomeras 974P, dinatrio edetatas, natrio chloridas, vandenilio chlorido rūgštis/natrio hidroksidas (pH koreguoti), išgrynintas vanduo.
Sudėtyje yra benzalkonio chlorido. Daugiau informacijos žiūrėkite pakuotės lapelyje.
4.FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE
akių lašai (suspensija)
1 x 5 ml
3 x 5 ml
5.VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)
Vartoti ant akių.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
6.SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASTEBIMOJE IR NEPASIEKIAMOJE VIETOJE
Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.7.KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)
Prieš vartodami gerai suplakite.
8.TINKAMUMO LAIKAS
Tinka iki (mm.MMMM)
Išmeskite praėjus keturioms savaitėms po pirmojo atidarymo.
Atidaryta: Atidaryta (1):Atidaryta (2):Atidaryta (3):
9.SPECIALIOS laikymo sąlygos
10.specialios atsargumo priemonės DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKU TVARKYMO (jei reikia)
11.RINKODAROS TEISĖS turėtojo pavadinimas ir adresas
MEDANA PHARMA SA
Władysława Łokietka 10
98-200 Sieradz
Lenkija
12.RINKODAROS PAŽYMĖJIMO numeris (-IAI)
N1 – LT/1/15/3730/001
N3 – LT/1/15/3730/002
13.SERIJOS NUMERIS
Serija
14.PARDAVIMO (IŠDAVIMO) tvarka
Receptinis vaistinis preparatas.
15.vartojimo instrukcijA
16.INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
optilamid
Minimali informacija ant mažų VIDINIŲ pakuočių
BUTELIUKO ETIKETĖ
1.Vaistinio preparato pavadinimas ir vartojimo būdas (-ai)
Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija)
Brinzolamidas
Vartoti ant akių.
2.vartojimo metodas
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
3.tinkamumo laikas
EXP (mm.MMMM)
Išmeskite praėjus keturioms savaitėms po pirmojo atidarymo.
Atidaryta:
4.serijos numeris
Lot
5.kiekis (MASĖ, TŪRIS ARBA VIENETAI)
5 ml
6.KITA
B. PAKUOTĖS LAPELIS
Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
- Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija)
- Brinzolamidas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
-Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.
-Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1.Kas yra Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija) ir kam jis vartojamas
2.Kas žinotina prieš vartojant Optilamid 10 mg/ml akių lašus (suspensiją)
3.Kaip vartoti Optilamid 10 mg/ml akių lašus (suspensiją)
4.Galimas šalutinis poveikis
5.Kaip laikyti Optilamid 10 mg/ml akių lašus (suspensiją)
6.Pakuotės turinys ir kita informacija
- 1.Kas yra Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija) ir kam jis vartojamas
- Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos) sudėtyje yra brinzolamido, kuris priklauso vaistų grupei, vadinamų karboanhidrazės inhibitoriais. Jis mažina akispūdį.
- Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija) skirti mažinti padidėjusį akispūdį, kuris gali sukelti ligą, vadinamą glaukoma.
- Pernelyg padidėjus akispūdžiui, gali sutrikti rega.
- 2.Kas žinotina prieš vartojant Optilamid 10 mg/ml akių lašus (suspensiją)
Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos) vartoti negalima
- -jeigu turite sunkių inkstų sutrikimų.
- -jeigu yra alergija brinzolamidui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
- -jeigu esate alergiškas vaistams, vadinamiems sulfonamidais, PAVYZDŽIUI vaistams, skirtiems diabetui ir infekcijoms gydyti, arba diuretikams (šlapimo išsiskyrimą skatinančioms
- tabletėms). Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija) gali sukelti tokią pat alerginę reakciją.
- -jeigu jūsų kraujas per daug rūgštus (šis sutrikimas vadinamas hiperchloremine acidoze).
Jei turite daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją patarimo.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoja:
-jeigu turite inkstų ar kepenų sutrikimų.
-jeigu jūsų akys sausos arba turite ragenos sutrikimų.
-jei vartojate kitų vaistų, vadinamų sulfanilamidais.
- Vaikams ir paaugliams
- Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos) negalima vartoti kūdikiams, vaikams ir paaugliams jaunesniems nei 18 metų, jei gydytojas nenurodė kitaip.
- Kiti vaistai ir Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija)
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Jeigu vartojate kito karboanhidrazės inhibitoriaus (acetazolamido arba dorzolamido, žr. 1 skyrių „Kas yra Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija) ir kam jis vartojamas“), pasakykite gydytojui.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
- Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
- Vaisingoms moterims patartina naudoti efektyvią kontracepciją Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos) vartojimo metu. Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos) nerekomenduojama vartoti nėštumo metu ar žindymo laikotarpiu. Nevartokite Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos), jei to nenurodė gydytojas.
- Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
- Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų tol, kol regėjimas netampa aiškus. Galite pastebėti, kad kurį laiką po Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos) pavartojimo matymas tampa neryškus.
- Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija) gali pabloginti gebėjimą atlikti užduotis, reikalaujančias protinio budrumo ir (arba) fizinės koordinacijos. Jei toks poveikis pasireiškia, vairuokite ir valdykite mechanizmus atsargiai.
- Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos) sudėtyje yra benzalkonio chlorido
- Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos) sudėtyje yra konservanto (benzalkonio chlorido), kuris gali dirginti akis ir yra žinoma, kad jis gali pakeisti minkštųjų kontaktinių lęšių spalvą. Reikia vengti sąlyčio su minkštaisiais kontaktiniais lęšiais. Jei nešiojate kontaktinius lęšius, prieš lašindamiesi Optilamid 10 mg/ml akių lašus (suspensiją) juos išsiimkite ir įsilašinus palaukite 15 minučių prieš vėl juos įsidedant.
- 3.Kaip vartoti Optilamid 10 mg/ml akių lašus (suspensiją)
Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija) skirti vartoti ant akių. Jų gerti ar leisti negalima.
Rekomenduojama dozė yra
Po 1 lašą į gydomą akį ar akis du kartus per parą – ryte ir vakare.
Vartokite taip, kaip nuroduta, nebent gydytojas nurodė kitaip. Lašinti Optilamid 10 mg/ml akių lašus (suspensiją) į abi akis reikia tik gydytojo nurodymu. Vartoti Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos) reikia tiek laiko, kiek liepė gydytojas.
Kaip vartoti
1
2
3
- Paimkite Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos) buteliuką ir veidrodėlį.
- Nusiplaukite rankas.
- Suplakite buteliuko turinį ir atsukite dangtelį. Jei nuėmus dangtelį apsauginis žiedas laisvai juda, prieš vartojimą jį reikia pašalinti.
- Laikykite buteliuką nykščiu ir didžiuoju pirštu lašintuvo galiuku žemyn.
- Atloškite galvą. Švariu pirštu patraukite apatinį akies voką žemyn, kad tarp voko ir akies susidarytų kišenėlė, į kurią ir reikia lašinti (1 pav.).
- Priartinkite lašintuvo galiuką prie akies. Galite pasinaudoti ir veidrodžiu.
- Lašintuvo galiuku nelieskite akies ar akies voko, aplinkinių audinių ar kitų paviršių, nes tirpalas gali užsiteršti.
- Spustelėdami buteliuką įlašinkite vieną lašą į susidariusią kišenėlę (2 pav.).
- Įsilašinę Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos), ne mažiau nei 1 min. užspauskite pirštu akies kampą prie nosies (3 pav.). Tai apsaugos kitas kūno dalis, kad į jas nepatektų Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos).
- Jei Jums lašinti reikia į abi akis, pakartokite žingsnius kitai akiai.
- Po vartojimo nedelsiant tvirtai užsukite buteliuko dangtelį.
- Neatidarykite kito buteliuko tol, kol nesuvartojote vaisto iš pirmojo buteliuko.
Jei vartojate kitus akių lašus, padarykite mažiausiai 5 minučių pertrauką tarp Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos) ir kitų akių lašų vartojimo. Akių tepalus reikia vartoti vėliausiai.
Ką daryti pavartojus per didelę Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos) dozę?
Jei vaisto įsilašinote per daug, išplaukite jį šiltu vandeniu. Daugiau nesilašinkite, kol neateis laikas lašinti kitą įprastinę dozę.
Pamiršus pavartoti Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos)
Jei pamiršote įsilašinti vaisto, įsilašinkite, kai tik prisiminsite; toliau vartokite vaistą įprastu laiku.
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos)
- Jei nepranešę gydytojui nustosite vartoti Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos), jūsų akispūdis nebus reguliuojamas, todėl galite apakti.
- 4.Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Toliau išvardyti šalutiniai poveikiai buvo pastebėti vartojant Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos):
Dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10 žmonių)
Poveikis akims:
neryškus matymas, akies dirginimas, akies skausmas, akies išskyros, akies niežulys,
akies sausmė, nenormalūs jutimai akyje, akies paraudimas.
Bendrieji šalutiniai poveikiai:
nemalonus skonis.
Nedažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 100 žmonių)
Poveikis akims:
jautrumas šviesai, junginės uždegimas arba infekcija, akies patinimas, akies voko niežulys, paraudimas ar patinimas, išaugos akies paviršiuje, padidėjusi akies pigmentacija, akių nuovargis, vokų apšašimas ar sustiprėjęs ašarojimas.
Bendrieji šalutiniai poveikiai:
susilpnėjusi ar sulėtėjusi širdies veikla, smarkaus širdies plakimo pojūtis (palpitacija), sulėtėjęs širdies ritmas, apsunkintas kvėpavimas, dusulys, sumažėjęs raudonųjų kraujo kūnelių skaičius, padidėjusi chloro koncentracija kraujyje, galvos svaigimas, mieguistumas, pablogėjusi atmintis, depresija, nervingumas, bendrasis silpnumas, nuovargis, nenormalūs pojūčiai, skausmas, drebulys, sumažėjęs lytinis potraukis, vyrų lytinės funkcijos sutrikimas, peršalimo simptomai, krūtinės užgulimas, sinusų infekcija, gerklės dirginimas, gerklės skausmas, nenormalus arba susilpnėjęs burnos jautrumas, stemplės gleivinės uždegimas, pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas, skrandžio sutrikimas, padažnėjęs tuštinimasis, viduriavimas, pilvo pūtimas, virškinimo sutrikimas, inkstų skausmas, raumenų skausmas, raumenų mėšlungis, nugaros skausmas, kraujavimas iš nosies, nosies varvėjimas, nosies užgulimas, čiaudulys, išbėrimas, nenormalūs odos pojūčiai, niežulys, galvos skausmas, burnos sausmė.
Reti šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 1000 žmonių)
Poveikis akims:
ragenos patinimas, dvejinimasis akyse ar pablogėjęs regėjimas, nenormalus regėjimas, susilpnėjęs akies jautrumas, patinimas aplink akį, padidėjęs akispūdis, regos nervo pažeidimas.
Bendrieji šalutiniai poveikiai:
pablogėjusi atmintis, mieguistumas, krūtinės skausmas, viršutinių kvėpavimo takų užgulimas, sinusų užgulimas, nosies užgulimas, nosies sausmė, skambėjimas ausyse, plaukų slinkimas, bandrasis niežulys, drebulio pojūtis, dirglumas, nereguliarus širdies ritmas, kūno silpnumas, miego sutrikimai.
Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)
Poveikis akims:
vokų pažeidimas, regos sutrikimas, ragenos pažeidimas, akies alergija, sulėtėjęs blakstienų augimas arba sumažėjęs jų skaičius.
Bendrieji šalutiniai poveikiai:
sustiprėję alergijos simptomai, sumažėjęs jautrumas, drebulys, pradingęs ar susilpnėjęs skonio jutimas, sumažėjęs kraujospūdis, padidėjęs kraujospūdis, pulso padažnėjimas, sąnarių skausmas, astma, galūnių skausmas, odos paraudimas, uždegimas arba niežulys, nenormalūs kepenų veiklos kraujo tyrimo rodmenys, galūnių tinimas, dažnas šlapinimasis, sumažėjęs apetitas.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
www.vvkt.ltJeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu . Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
- 5.Kaip laikyti Optilamid 10 mg/ml akių lašus (suspensiją)
- Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Atidaryta (1)Atidaryta (2)Atidaryta (3) |
---|
- Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
- 6.Pakuotės turinys ir kita informacija
- Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos) sudėtis:
- Pagalbinės medžiagos yra: benzalkonio chloridas, karbomeras 974P, dinatrio edetatas, manitolis, išgrynintas vanduo, natrio chloridas. Sudėtyje yra labai mažas kiekis vandenilio chlorido rūgšties ar natrio hidroksido normalaus rūgštingumo (pH) palaikymui.
- Optilamid 10 mg/ml akių lašų (suspensijos) išvaizda ir kiekis pakuotėje
- Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija) yra baltos ar beveik baltos spalvos homogeniška suspensija.
- Vidinė talpyklė yra 5 ml mažo tankio polietileno (MTPE) sterilus buteliukas su MTPE steriliu įstatytu lašintuvu ir didelio tankio polietileno (DTPE) steriliu dangteliu su apsauginiu žiedu.
- Kartono dėžutėje yra 1 arba 3 buteliukai.
- Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės
- Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
- Rinkodaros teisės turėtojas
- MEDANA PHARMA SA
- Władysława Łokietka 10
- 98-200 Sieradz
- Lenkija
- Gamintojas
- Lusomedicamenta Sociedade Técnica Farmacêutica, S.A.
- Rua Norberto de Oliveira, no 1/5, Póvoa de Santo Adrião, 2620-111
- Portugalija
- arba
- Pharmaceutical Works POLPHARMA SA
- 19, Pelplińska Street
- 83-200 Starogard Gdański
- Lenkija
- Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
POLPHARMA S.A. atstovybė
E.Ožeškienės g. 18A
LT-44254 Kaunas
- Tel. +370 325131
- Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:
Nyderlandai, Lenkija Optilamid
Čekija Optilamid 10 mg/ml
Lietuva Optilamid 10 mg/ml akių lašai (suspensija)
Latvija Optilamid 10 mg/ml, acu pilieni, suspensija
Rumunija Optilamid 10 mg/ml picături oftalmice, suspensie
- Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-05-26
- http://www.vvkt.lt/Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje .
Tarptautinis pavadinimas | Brinzolamidas |
Vaisto stiprumas | 10mg/ml |
Vaisto forma | akių lašai (suspensija) |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti ant akių |
Registracijos numeris | LT/1/15/3730 |
Registratorius | Medana Pharma SA, Lenkija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2015.05.26 |
Vaistas perregistruotas |
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Skambutis į vaistinę:
- Ar yra nėštumo testai?
- Taip.
- O ar sudėtingi klausimai?- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?