Razagilinas, 1mg, tabletės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: KRKA, d.d., Novo mesto, Slovėnija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Razagilinas
I PRIEDAS
PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Ralago 1 mg tabletės
2.KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Kiekvienoje tabletėje yra 1 mg razagilino (razagilino hemitartrato pavidalu).
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3.FARMACINĖ FORMA
Tabletė
Baltos arba beveik baltos apvalios, abipus truputį išgaubtos tabletės, nuožulniais kraštais, 7 mm skersmens, gali būti matomos tamsesnės dėmės.
4.KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1Terapinės indikacijos
Ralago skirtas idiopatinei Parkinsono ligai (PL) gydyti vienas (be levodopos) arba kartu su levodopa pacientams, kuriems yra dozės pabaigos motorikos svyravimų.
4.2Dozavimas ir vartojimo metodas
Dozavimas
Reikia gerti 1 mg razagilino dozę vieną kartą per parą su levodopa arba be jos.
Preparatą galima gerti valgant arba nevalgius.
Senyviems pacientams
Senyviems pacientams dozės keisti nereikia.
Vaikų populiacija
Ralago nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nėra.
Pacientams, kurių kepenų veikla sutrikusi
Pacientams, kuriems yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas (žr. 4.3 skyrių), razagiliną vartoti draudžiama. Nepatariama vartoti razagiliną pacientams, kurie serga vidutinio sunkumo kepenų sutrikimu. Pacientus, kuriems yra lengvas kepenų veiklos sutrikimas, pradėti gydyti razagilinu reikia atsargiai. Jei kepenų nepakankamumas progresuoja nuo lengvo iki vidutinio, razagilino vartojimą reikia nutraukti (žr. 4.4 skyrių).
Pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi
Pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi, dozės keisti nereikia.
4.3Kontraindikacijos
Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei.
Draudžiama vartoti kartu su kitais monoamino oksidazės (MAO) inhibitoriais (įskaitant nereceptinius vaistinius bei natūralius preparatus, pvz., preparatus, kuriuose yra paprastųjų jonažolių) ir petidinu (žr. 4.5 skyrių). MAO inhibitorius arba petidiną galima pradėti vartoti ne anksčiau, kaip praėjus 14 dienų po
razagilino vartojimo pabaigos.
Draudžiama vartoti razagiliną pacientams, kuriems yra sunkus kepenų veiklos sutrikimas.
4.4Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Reikia vengti vartoti razagiliną kartu su fluoksetinu ir fluvoksaminu (žr. 4.5 skyrių). Razagiliną galima pradėti vartoti ne anksčiau kaip praėjus 5 savaitėms nuo fluoksetino vartojimo pabaigos. Fluoksetiną ir fluvoksaminą galima pradėti vartoti ne anksčiau kaip praėjus 14 dienų nuo razagilino vartojimo pabaigos.
Pacientams, kurie yra gydomi dopamino agonistais ir (arba) dopaminerginiais preparatais, gali atsirasti potraukių kontrolės sutrikimų (PKS). Panašių pranešimų apie PKS pasireiškimą gauta ir vartojant razagilino po vaistinio preparato registracijos. Pacientus būtina reguliariai stebėti, ar neatsiranda potraukių kontrolės sutrikimų. Pacientai ir jų globėjai turi žinoti apie su elgesiu susijusius potraukių kontrolės sutrikimų simptomus, kurių buvo atsiradę razagilinu gydomiems pacientams, įskaitant kompulsijos atvejus, įkyrias mintis, patologinį potraukį azartiniams lošimams, lytinio potraukio sustiprėjimą, pernelyg didelį seksualumą, impulsyvų elgesį, kompulsinį pirkimą ir pinigų leidimą.
Razagilinas stiprina levodopos poveikį, todėl gali sustiprėti nepageidaujamas levodopos poveikis ir pasunkėti jau esanti diskinezija. Levodopos dozės sumažinimas tokį nepageidaujamą poveikį gali palengvinti.
Gauta pranešimų apie hipotenzinį poveikį, atsiradusį razagilino kartu su levodopa vartojusiems pacientams. Parkinsono liga sergantiems ligoniams toks nepageidaujamas hipotenzinis poveikis yra ypač pavojingas dėl jau esančių eisenos sutrikimų.
Rekomenduojama kartu su razagilinu nevartoti dekstrometorfano ir simpatomimetinių preparatų, pavyzdžiui, į nosį vartojamų bei geriamųjų dekongestantų arba vaistinių preparatų nuo peršalimo, kuriuose yra efedrino arba pseudoefedrino (žr. 4.5 skyrių).
Klinikinio tyrimo programos metu pasitaikė melanomos atvejų, kurie buvo svarstomi, kaip galimai susiję su razagilino vartojimu. Turimais duomenimis, Parkinsono liga, bet ne koks nors vaistinis preparatas, yra susijusi su odos vėžio pavojaus (nebūtinai melanomos) padidėjimu. Bet kurį įtartiną odos pažeidimą turi įvertinti specialistas.
Reikia būti atsargiems, pradėjus razagilinu gydyti pacientus, kuriems yra lengvas kepenų veiklos sutrikimas. Nepatariama razagiliną vartoti pacientams, sergantiems vidutinio sunkumo kepenų sutrikimu. Tuo atveju, jeigu lengvas sutrikimas progresuoja iki vidutinio, razagilino vartojimą reikia nutraukti (žr. 5.2 skyrių).
4.5Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Neselektyviųjų MAO inhibitorių sąveika pasireiškia su daugeliu kitų vaistinių preparatų.
Razagiliną draudžiama skirti kartu su kitais MAO inhibitoriais (įskaitant nereceptinius vaistinius bei natūralius preparatus, pvz., preparatus, kuriuose yra paprastųjų jonažolių), nes gali būti neselektyviai slopinama MAO ir pasireikšti hipertenzinė krizė (žr. 4.3 skyrių).
Vartojant petidiną kartu su MAO inhibitoriais, įskaitant selektyviuosius MAO-B inhibitorius, pasireiškė sunkių nepageidaujamų reakcijų. Draudžiama vartoti kartu razagiliną ir petidiną (žr. 4.3 skyrių).
MAO inhibitoriai sąveikauja su kartu vartojamais simpatomimetiniais vaistiniais preparatais. Dėl razagilino slopinamojo poveikio MAO rekomenduojama kartu nevartoti razagilino ir simpatomimetikų, pavyzdžiui, į nosį vartojamų ir geriamųjų vaistinių preparatų, mažinančių gleivinės paburkimą, arba vaistinių preparatų nuo peršalimo, kuriuose yra efedrino ir pseudoefedrino (žr. 4.4 skyrių).
Esama pranešimų apie vaistinio preparato sąveiką su kartu vartojamais dekstrometorfanu ir neselektyviaisiais MAO inhibitoriais. Dėl razagilino slopinamojo poveikio MAO rekomenduojama kartu razagilino ir dekstrometorfano nevartoti (žr. 4.4 skyrių).
Razagilino vartoti kartu su fluoksetinu arba fluvoksaminu nepatariama (žr. 4.4 skyrių).
Klinikinių tyrimų metu gautų duomenų apie razagilino vartojimą kartu su selektyviaisiais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI) ar selektyviaisiais serotonino ir norepinefrino reabsorbcijos inhibitoriais (SNRIs) pateikta 4.8 skyriuje.
Vartojant SSRI, SNRI, triciklius, tetraciklius antidepresantus ir MAO inhibitorius, kilo sunkių nepageidaujamų reakcijų. Atsižvelgiant į tai, kad razagilinas slopina MAO antidepresantus vartoti kartu reikia atsargiai.
Levodopa, kuria ilgą laiką gydomi Parkinsono liga sergantys ligoniai, razagilino, skiriamo vartoti papildomai, klirensui kliniškai reikšmingo poveikio nedaro.
Metabolizmo tyrimais in vitro nustatyta, kad razagiliną daugiausia metabolizuoja citochromo P450 1A2 (CYP1A2) fermentas. Kartu su ciprofloksacinu (CYP1A2 inhibitoriumi) vartojamo razagilino AUC padidėja 83 %. Vartojant kartu razagiliną ir teofiliną (CYP1A2 substratą), nė vieno preparato farmakokinetika nepakito. Taigi stiprūs CYP1A2 inhibitoriai gali keisti razagilino koncentraciją plazmoje, todėl juos vartoti reikia atsargiai.
Rūkančių pacientų plazmoje dėl metabolizuojančio fermento CYP1A2 sužadinimo gali sumažėti razagilino koncentracija.
Tyrimais in vitro nustatyta, kad 1 µg/ml razagilino koncentracija (ji 160 kartų didesnė už vidutinę Cmax koncentraciją ~ 5,9-8,5 ng/ml, kuri susidaro kartotines 1 mg dozes vartojančių Parkinsono liga sergančių pacientų organizme) neslopina citochromo P450 izofermentų CYP1A2, CYP2A6, CYP2C9, CYP2C19, CYP2D6, CYP2E1, CYP3A4, CYP4A. Remiantis šiais duomenimis tikėtina, kad gydomoji razagilino koncentracija su šių fermentų substratais reikšmingai nesąveikaus.
Kartu su entakaponu geriamo razagilino klirensas padidėjo 28 %.
Tiramino ir razagilino sąveika. Penkių tiramino tyrimų (dalyvavo savanoriai ir PL sergantys pacientai) duomenimis, matuojant kraujospūdį namuose po valgio (464 pacientai šešis mėnesius papildomai kartu su levodopa vartojo 0,5 arba 1 mg razagilino per parą arba placebą ir neribojo tiramino) razagiliną saugu vartoti neribojant tiramino. Šią išvadą patvirtina ir tai, kad atliekant klinikinius tyrimus ir neribojant tiramino, pranešimų apie tiramino ir razagilino sąveiką negauta.
4.6Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis
Klinikinių duomenų apie razagilino vartojimą nėštumo metu nėra. Tyrimai su gyvūnais tiesioginio ar netiesioginio kenksmingo poveikio nėštumo eigai, embriono ar vaisiaus vystymuisi, gimdymui ar postnataliniam vystymuisi neparodė (žr. 5.3 skyrių). Nėščioms moterims skiriama atsargiai.
Eksperimentinių tyrimų duomenimis, razagilinas slopina prolaktino sekreciją, todėl gali slopinti laktaciją. Nežinoma, ar razagilino išsiskiria su moters pienu. Razagilinu gydyti žindyves reikia atsargiai.
4.7Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus netirtas.
Pacientus būtina perspėti, kad nevaldytų pavojingų mechanizmų, įskaitant motorinius, kol neįsitikins, kad
Ralago nesukelia nepageidaujamo poveikio.
4.8Nepageidaujamas poveikis
Klinikiniuose razagilino tyrimuose iš viso dalyvavo 1361 pacientų, kurie razagilinu buvo gydyti 3076,4 paciento metų. Dvigubai koduotu būdu atliktame placebu kontroliuojamame tyrime 529 pacientai vartojo 1 mg razagilino per parą (212 paciento metų), o 539 pacientai — placebą (213 paciento metų).
Gydymas vienu razagilinu
Toliau išvardytos nepageidaujamos reakcijos, kurios placebu kontroliuojamojo tyrimo metu dažniau pasireiškė pacientams, vartojusiems 1 mg razagilino per parą (razagilino grupė n=149, placebo grupė n=151).
Nepageidaujamos reakcijos, pasireiškusios tiriamiesiems mažiausiai 2 % dažniau nei placebą vartojusiesiems, pažymėtos kursyviniu šriftu. Skliaustuose nurodomas razagilino sukeltų nepageidaujamų reakcijų dažnumas (pacientų procentas), palyginti su placebu.
Nepageidaujamos reakcijos pagal pasireiškimo dažnumą suskirstytos taip: labai dažnos (≥1/10), dažnos (nuo ≥1/100 iki <1/10), nedažnos (nuo ≥1/1 000 iki <1/100), retos (nuo ≥1/10000 iki <1/1000), labai retos (<1/10000).
Infekcijos ir infestacijos Dažni: gripas (4,7 %, palyginti su 0,7 %) |
---|
Gerybiniai, piktybiniai ir nepatikslinti navikai (tarp jų cistos ir polipai) Dažni: odos karcinoma (1,3 %, palyginti su 0,7 %) |
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Dažni: leukopenija (1,3 %, palyginti su 0 %) |
Imuninės sistemos sutrikimai Dažni: alergija (1,3 %, palyginti su 0,7 %) |
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Nedažni: apetito sumažėjimas (0,7 %, palyginti su 0 %) |
Psichikos sutrikimai Dažni: depresija (5,4 %, palyginti su 2 %), haliucinacijos (1,3 %, palyginti su 0,7 %) |
Nervų sistemos sutrikimai Labai dažni: galvos skausmas (14,1 %, palyginti su 11,9 %) Nedažni: smegenų kraujagyslių sutrikimas (0,7 %, palyginti su 0 %) |
Akių sutrikimai Dažni: konjunktyvitas (2,7 %, palyginti su 0,7 %) |
Ausų ir labirintų sutrikimai Dažni: galvos sukimasis (2,7 %, palyginti su 1,3 %) |
Širdies sutrikimai Dažni: krūtinės angina (1,3 %, palyginti su 0 %); Nedažni: miokardo infarktas (0,7 %, palyginti su 0 %) |
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai Dažni: rinitas (3,4 %, palyginti su 0,7 %) |
Virškinimo trakto sutrikimai Dažni: vidurių pūtimas (1,3 %, palyginti su 0 %) |
Odos ir poodinio audinio sutrikimai Dažni: dermatitas (2,0 %, palyginti su 0 %) Nedažni: išbėrimas pūslėmis ir pūslelėmis (0,7 %, palyginti su 0 %) |
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai Dažni: skeleto ir raumenų skausmas (6,7 %, palyginti su 2,6 %), kaklo skausmas (2,7 %, palyginti su 0 %), artritas (1,3 %, palyginti su 0,7 %) |
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai Dažni: primygtinis noras šlapintis (1,3 %, palyginti su 0,7 %) |
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Dažni: karščiavimas (2,7 %, palyginti su 1,3 %), bendras negalavimas (2 %, palyginti su 0 %) |
Papildomas gydymas
Toliau išvardytos nepageidaujamos reakcijos, kurios placebu kontroliuojamųjų tyrimų metu dažniau pasireiškė pacientams, vartojusiems 1 mg razagilino per parą (razagilino grupė n=380, placebo grupė n=388). Skliaustuose nurodomas razagilino sukeltų nepageidaujamų reakcijų dažnumas (pacientų procentas), palyginti su placebu.
Nepageidaujamos reakcijos, pasireiškusios tiriamiesiems mažiausiai 2 % dažniau nei placebą vartojusiesiems, pažymėtos kursyviniu šriftu.
Nepageidaujamos reakcijos pagal pasireiškimo dažnumą suskirstytos taip: labai dažnos (≥1/10), dažnos (nuo ≥1/100 iki <1/10), nedažnos (nuo ≥1/1 000 iki <1/100), retos (nuo ≥1/10000 iki <1/1000), labai retos (<1/10000).
Gerybiniai, piktybiniai ir nepatikslinti navikai (tarp jų cistos ir polipai) Nedažni: odos melanoma (0,5 %, palyginti su 0,3 %) |
---|
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Dažni: apetito sumažėjimas (2,4 %, palyginti su 0,8 %) |
Psichikos sutrikimai Dažni: haliucinacijos (2,9 %, palyginti su 2,1 %), neįprasti sapnai (2,1 %, palyginti su 0,8 %) Nedažni: konfūzija (0,8 %, palyginti su 0,5 %) |
Nervų sistemos sutrikimai Labai dažni: diskinezija (10,5 %, palyginti su 6,2 %) Dažni: distonija (2,4 %, palyginti su 0,8 %), riešo kanalo sindromas (1,3 %, palyginti su 0 %), pusiausvyros sutrikimas (1,6 %, palyginti su 0,3 %) Nedažni: insultas (0,5 %, palyginti su 0,3 %) |
Širdies sutrikimai Nedažni: krūtinės angina (0,5 %, palyginti su 0 %) |
Kraujagyslių sutrikimai Dažni: ortostatinė hipotenzija (3,9 %, palyginti su 0,8 %) |
Virškinimo trakto sutrikimai Dažni: pilvo skausmas (4,2 %, palyginti su 1,3 %), vidurių užkietėjimas (4,2 %, palyginti su 2,1 %), pykinimas ir vėmimas (8,4 %, palyginti su 6,2 %), burnos džiūvimas (3,4 %, palyginti su 1,8 %) |
Odos ir poodinio audinio sutrikimai Dažni: išbėrimas (1,1 %, palyginti su 0,3 %) |
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai Dažni: artralgija (2,4 %, palyginti su 2,1 %), kaklo skausmas (1,3 %, palyginti su 0,5 %) |
Tyrimai Dažni: kūno svorio sumažėjimas (4,5 %, palyginti su 1,5 %) |
Sužalojimai, apsinuodijimai ir procedūrų komplikacijos Dažni: griuvimas (4,7 %, palyginti su 3,4 %) |
Haliucinacijos ir sumišimas yra su Parkinsono liga susiję simptomai. Po preparato pasirodymo rinkoje pacientams, sirgusiems Parkinsono liga ir vartojusiems razagilino, buvo šių simptomų pasireiškimo atvejų.
Gauta duomenų, kad kartu su MAO inhibitoriais vartojant SSRI, SNRI, triciklių bei tetraciklių antidepresantų, atsiranda sunkių nepageidaujamų reakcijų. Po preparato pasirodymo rinkoje gauta pranešimų apie pacientams, kartu su razagilinu vartojusiems antidepresantų ar SNRI, atsiradusį serotonino sindromą, susijusį su ažitacija, sumišimu, rigidiškumu, pireksija ir mioklonija.
Klinikinių razagilino tyrimų metu fluoksetino ar fluvoksamino vartoti kartu su razagilinu nebuvo leidžiama, tačiau šių tyrimų metu buvo leidžiama vartoti toliau išvardytų antidepresantų nurodytomis dozėmis: amitriptilino (≤50 mg per parą), trazodono (≤100 mg per parą), citalopramo (≤20 mg per parą), sertralino (≤100 mg per parą) ir paroksetino (≤30 mg per parą). Klinikinės razagilino programos, kurioje dalyvavę 115 pacientų kartu vartojo razagilino ir triciklių antidepresantų, o 141 ligonis - razagilino ir SSRI ar SNRIs, metu serotonino sindromo atvejų nebuvo.
Po preparato pasirodymo rinkoje pacientams, vartojusiems razagilino, buvo kraujospūdžio padidėjimo atvejų, įskaitant retus hipertenzinės krizės, susijusios su maisto, kuriame yra daug tiramino, valgymu, atvejus (kiek tokio maisto valgyta, nežinoma).
Gauta duomenų apie MAO inhibitorių sąveiką su kartu vartojamais simpatomimetiniais vaistiniais preparatais.
Po preparato pasirodymo rinkoje buvo vienas padidėjusio kraujospūdžio atvejis, kai razagilinu gydomas ligonis vartojo akių kraujagysles sutraukiančio preparato tetrahidrozolino hidrochlorido.
Impulso kontrolės sutrikimai
Pacientams, kurie yra gydomi dopamino agonistais ir (arba) kitokiais dopaminerginiais preparatais, gali pasireikšti patologinis potraukis azartiniams lošimams, lytinio potraukio sustiprėjimas, pernelyg didelis seksualumas, kompulsinis pirkimas ir pinigų leidimas, didelio maisto kiekio valgymas ir kompulsinis valgymas. Panašaus pobūdžio impulsų kontrolės sutrikimų, įskaitant kompulsiją, įkyrių minčių atsiradimą bei impulsyvaus elgesio pasireiškimą, pastebėta ir vartojant razagilino po jo pateikimo rinkai (žr. 4.4 skyrių).
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
www.vvkt.ltSvarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato registracijos, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http:/// esančią formą, ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius), faksu (nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131), elektroniniu paštu (adresu ), per interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt).
4.9Perdozavimas
Simptomai
Perdozavus razagilino (suvartojus 3-100 mg dozę) pasireiškę simptomai buvo disforija, hipomanija, hipertenzinė krizė bei serotonino sindromas.
Perdozavimas gali būti susijęs su labai sustiprėjusiu MAO-A ir MAO-B slopinimu. Vienkartinės dozės tyrimo metu sveiki savanoriai vartojo 20 mg per parą, o dešimties dienų tyrimo metu – 10 mg per parą. Pasireiškė lengvi ir vidutinio sunkumo nepageidaujami reiškiniai, nesusiję su razagilino vartojimu. Dozės didinimo tyrimo metu nuolat levodopa gydomiems pacientams, vartojusiems 10 mg razagilino per parą, atsirado nepageidaujamų širdies ir kraujagyslių sistemos reakcijų (įskaitant hipertenziją ir ortostatinę hipotenziją), kurios išnyko nutraukus preparato vartojimą. Sutrikimai gali būti panašūs į sukeliamus neselektyviųjų MAO inhibitorių.
Gydymas
Specifinio priešnuodžio nėra. Perdozavimo atveju pacientą reikia stebėti ir taikyti reikiamą simptominį bei palaikomąjį gydymą.
5.FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – vaistai nuo Parkinsono ligos, monoamino oksidazės B inhibitoriai, ATC kodas –N04BD02.
Veikimo mechanizmas
Razagilinas yra stiprus negrįžtamojo pobūdžio selektyvus MAO-B inhibitorius, dėl kurio gali padidėti dopamino neląstelinė koncentracija dryžuotajame kūne. Padidėjus dopamino koncentracijai ir vėliau sustiprėjus dopaminerginiam aktyvumui, matyt, pasireiškia razagilino gydomasis poveikis – tai nustatyta tiriant dopaminerginės motorinės disfunkcijos modelius.
Pagrindinis veiklus metabolitas 1-aminoindanas nėra MAO-B inhibitorius.
Klinikinis veiksmingumas ir saugumas
Razagilino veiksmingumas nustatytas trimis tyrimais: pirmo tyrimo metu vartotas vienas razagilinas, o antro bei trečio – kaip papildomas preparatas kartu su levodopa.
Gydymas vienu razagilinu
Pirmajame tyrime dalyvavo 404 pacientai, kurie buvo atsitiktinai suskirstyti į tris grupes: vieni vartojo placebą (138 pacientai), kiti – 1 mg razagilino per parą (134 pacientai), treti – 2 mg per parą (132 pacientai) 26 savaites, veiksmingo lyginamojo preparato nevartota.
Atliekant šį tyrimą, preparato veiksmingumas nustatytas skaičiuojant, kaip pakito bendrasis ligos įvertinimas pagal suvienodintą Parkinsono ligos vertinimo skalę (SPLVS, I-III dalis), palyginti su pradiniu. Skirtumas tarp vidutinio pokyčio, palyginti su pradiniu, 26-ą arba baigiamąją savaitę (PPS, paankstintas paskutinis vertinimas) buvo statistiškai reikšmingas (balais pagal SPLVS I-III dalis: 1 mg razagilino grupėje, palyginti su placebu, -4,2; 95 % PI [-5,7, -2,7]; p<0,0001; 2 mg razagilino grupėje, palyginti su placebu, -3,6; 95 % PI [-5,0, -2,1]; p<0,0001; motorika pagal SPLVS II dalį: 1 mg razagilino grupėje, palyginti su placebu, -2,7; 95 % PI [-3,87, -1,55]; p<0,0001; 2 mg razagilino grupėje, palyginti su placebu, -1,68; 95 % PI [-2,85, -0,51]; p<0,005). Poveikis buvo akivaizdus, bet nestiprus nesunkia liga sergantiems pacientams. Reikšmingai pagerėjo gyvenimo kokybė (vertinta pagal PD-QUALIF skalę).
Papildomas gydymas
Antrame tyrime, kuris truko 18 savaičių, pacientai atsitiktinai atrinkti vartoti arba placebą (229 pacientai), arba 1 mg razagilino per parą (231 pacientas), arba 200 mg katechol-O-metiltransferazės (KOMT) inhibitoriaus entakapono kartu su planuotomis levodopos (LD) ir dekarboksilazės inhibitoriaus dozėmis (227 pacientai). Trečiame tyrime atsitiktinai paskirstyti pacientai 26 savaites vartojo arba placebą (159 pacientai), arba 0,5 mg razagilino per parą (164 pacientai), arba 1 mg razagilino per parą (149 pacientai). Abiejuose tyrimuose svarbiausiu preparato veiksmingumo rodikliu laikytas nuokrypis nuo pradinio ligos įvertinimo, skaičiuojant gydymo laikotarpiu vidutinį laiką valandomis per parą, kiek pacientas išbūdavo „išjungimo“ būklėje (nustatyta iš 4 valandų dienoraščio, pildyto 3 dienas prieš kiekvieną apsilankymą).
Antrojo tyrimo duomenimis, vidutinė išbuvimo „išjungimo“ būklėje trukmė, palyginti su placebu, buvo – 0,78 val. (95 % PI [-1,18, -0,39], p=0,0001). Bendra „išjungimo“ būklės trukmė per parą sumažėjo panašiai entakapono grupėje (-0,80 val., 95 % PI [-1,20, -0,41], p<0,0001) ir 1 mg razagilino grupėje. Trečiame tyrime vidutinė trukmė valandomis, palyginti su placebu, buvo -0,94val. (95 % PI [-1,36, -0,51], p<0,0001). 0,5 mg razagilino grupėje taip pat nustatytas statistiškai reikšmingas pagerėjimas, palyginti su placebu, tačiau pagerėjimo laipsnis buvo mažesnis. Šie duomenys galutinai patvirtinti taikant papildomus statistinius modelius ir nustatyti trijose ligonių imtyse (ITT, pagal protokolą ir baigusius tyrimą pacientus).
Antraeiliais veiksmingumo rodikliais laikyta tyrėjo įvertintas bendras pagerėjimas, kasdienio aktyvumo subskalės skaičius esant „išjungimo“ būklei ir motorikos vertinimas pagal SPLVS esant „įjungimo“ būklei. Razagilinas lėmė statistiškai reikšmingą pagerėjimą, palyginti su placebu.
5.2Farmakokinetinės savybės
Absorbcija
Razagilinas greitai absorbuojamas, didžiausia koncentracija plazmoje (Cmax) susidaro po 0,5 val. Absoliutus vienos razagilino dozės biologinis pasisavinimas – apie 36 %.
Maistas neturi įtakos razagilino Tmax, tačiau Cmax ir ekspozicija (AUC) sumažėja atitinkamai maždaug 60 % ir 20 % vartojant preparatą su riebiu maistu. Kadangi AUC žymiai nepakinta, razagiliną galima vartoti valgant ir nevalgius.
Pasiskirstymas
Vidutinis pasiskirstymo tūris sušvirkštus vienkartinę razagilino dozę į veną yra 243 l. Išgėrus vienkartinę 14C žymėto razagilino dozę maždaug 60-70 % jos susijungia su plazmos baltymais.
Biotransformacija
Razagilinas prieš ekskreciją beveik visiškai biotransformuojamas kepenyse. Razagilinas metabolizuojasi dviem pagrindiniais būdais: N-dealkilinimo ir (arba) hidroksilinimo; susidaro 1 – aminoindanas, 3-hidroksi-N-propargil-1-aminoindanas ir 3-hidroksi-1-aminoindanas. Tyrimai in vitro rodo, kad abu razagilino metabolizmo būdai priklauso nuo citochromo P450 sistemos, daugiausia veikiant CYP1A2 izofermentui. Razagilino ir jo metabolitų konjugacija yra pagrindinis eliminacijos būdas jiems virstant gliukuronidais.
Eliminacija
Didžioji išgerto žymėtojo 14C razagilino dalis pasišalina su šlapimu (62,6 %), mažesnė (21,8 %) – su išmatomis per 38 dienas, iš viso pasišalina 84,4 % dozės. Mažiau kaip 1 % razagilino išsiskiria nepakitusio pavidalo su šlapimu.
Tiesinis / netiesinis pobūdis
Razagilino farmakokinetika yra tiesinė vartojant 0,5-2 mg dozes. Galutinis pusinės eliminacijos laikas yra 0,6 – 2 valandos.
Ypatingos populiacijos
Sutrikusi kepenų funkcija
Pacientai, kurių kepenų funkcija sutrikusi. Asmenims, kurių kepenų funkcija sutrikusi nedaug, AUC ir Cmax padidėjo atitinkamai 80 % ir 38 %. Asmenims, kurie serga vidutiniu kepenų nepakankamumu, AUC ir Cmax padidėjo atitinkamai 568 % ir 83 % (žr. 4.4 skyrių).
Sutrikusi inkstų funkcija
Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi. Razagilino farmakokinetika esant lengvam (CLcr 50-80 ml per minutę) ir vidutiniam (CLcr 30-49 ml per minutę) inkstų funkcijos sutrikimui panaši kaip ir sveikų asmenų organizme.
5.3Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Įprastų farmakologinio saugumo, kartotinių dozių toksiškumo, genotoksiškumo, galimo kancerogeniškumo, toksinio poveikio reprodukcijai ir vystymuisi ikiklinikinių tyrimų duomenys specifinio pavojaus žmogui nerodo.
Razagilinas nesukėlė genotoksinio poveikio in vivo ir keliose in vitro sistemose, tiriant bakterijas arba hepatocitus. Paaktyvinus razagilino metabolitus, padaugėjo chromosomų aberacijų, kai koncentracija buvo stipriai citotoksinė, kuri nesusidaro gydomąją dozę vartojančio žmogaus organizme.
Razagilinas nesukėlė kancerogeninio poveikio žiurkėms, kai sisteminė ekspozicija gyvūnų organizme buvo 84-339 kartus didesnė už tą, kuri susidaro 1 mg razagilino per parą vartojančio žmogaus organizme. Pelėms dažniau susidarė mišri bronchiolių ir alveolių adenoma ir (arba) karcinoma, kai sisteminė ekspozicija gyvūnų organizme buvo 144-213 kartų didesnė už tą, kuri susidaro 1 mg razagilino per parą vartojančio žmogaus organizme.
6.FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1Pagalbinių medžiagų sąrašas
Mikrokristalinė celiuliozė (E460)
Pregelifikuotas kukurūzų krakmolas (1500 tipo)
Koloidinis bevandenis silicio dioksidas (E551)
Talkas (E553b)
Stearino rūgštis
6.2Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3Tinkamumo laikas
2 metai
6.4Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30oC temperatūroje.
Laikyti gamintojo lizdinėje plokštelėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
6.5Talpyklės pobūdis ir jos turinys
Aliuminio (OPA/Al/PVC)/ Aliuminio lizdinės plokštelės: 10, 14, 28, 30, 56, 60, 84 ir 90 tablečių dėžutėje.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
6.6Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti
Specialių reikalavimų atliekoms tvarkyti nėra.
Nesuvartotą vaistinį preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.
7.REGISTRUOTOJAS
KRKA, d. d., Novo mesto
Šmarješka cesta 6
8501 Novo mesto
Slovėnija
8.REGISTRACIJOS PAŽYMĖJIMO NUMERIS (-IAI)
N10 - LT/1/15/3809/001
N14 - LT/1/15/3809/002
N28 - LT/1/15/3809/003
N30 - LT/1/15/3809/004
N56 - LT/1/15/3809/005
N60 - LT/1/15/3809/006
N84 - LT/1/15/3809/007
N90 - LT/1/15/3809/008
9.REGISTRAVIMO / PERREGISTRAVIMO DATA
Registravimo data 2015 m. spalio mėn. 12 d.
10.TEKSTO PERŽIŪROS DATA
2015 m. spalio mėn. 12 d.
http://www.vvkt.ltIšsami informacija apie šį vaistinį preparatą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje
II PRIEDAS
REGISTRACIJOS SĄLYGOS
A.GAMINTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
B.TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
A.GAMINTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
Gamintojo (-ų), atsakingo (-ų) už serijų išleidimą, pavadinimas (-ai) ir adresas (-ai)
KRKA, d. d., Novo mesto
Šmarješka cesta 6
8501 Novo mesto
Slovėnija
arba
TAD Pharma GmbH
Heinz-Lohmann-Straße 5
27472 Cuxhaven
Vokietija
Su pakuote pateikiamame lapelyje nurodomas gamintojo, atsakingo už konkrečios serijos išleidimą, pavadinimas ir adresas.
B.TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
Receptinis vaistinis preparatas.
III PRIEDAS
ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS
A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ DĖŽUTĖ
1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Ralago 1 mg tabletės
Razagilinas
2.VEIKLIOJI (-IOS) MEDŽIAGA (-OS) IR JOS (-Ų) KIEKIS (-IAI)
Kiekvienoje tabletėje yra 1 mg razagilino (razagilino hemitartrato pavidalu).
3.PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
4.FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE
Tabletė
10 tablečių
14 tablečių
28 tabletės
30 tablečių
56 tabletės
60 tablečių
84 tabletės
90 tablečių
5.VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
Vartoti per burną.
6.SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASTEBIMOJE IR NEPASIEKIAMOJE VIETOJE
Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
7.KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)
8.TINKAMUMO LAIKAS
Tinka iki mm/MMMM
9.SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30oC temperatūroje.
Laikyti gamintojo lizdinėje plokštelėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
10.SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)
11.REGISTRUOTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS
KRKA, d. d., Novo mesto
Šmarješka cesta 6
8501 Novo mesto
Slovėnija
12.REGISTRACIJOS PAŽYMĖJIMO NUMERIS (-IAI)
N10 - LT/1/15/3809/001
N14 - LT/1/15/3809/002
N28 - LT/1/15/3809/003
N30 - LT/1/15/3809/004
N56 - LT/1/15/3809/005
N60 - LT/1/15/3809/006
N84 - LT/1/15/3809/007
N90 - LT/1/15/3809/008
13.SERIJOS NUMERIS
Serija
14.PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA
Receptinis vaistinis preparatas
15.VARTOJIMO INSTRUKCIJA
16.INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
Ralago 1 mg
MINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ
LIZDINĖ PLOKŠTELĖ/[Al/Al]
1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Ralago 1 mg tabletės
Razagilinas
2.REGISTRUOTOJO pavadinimas
KRKA
3.TINKAMUMO LAIKAS
EXP mm/MMMM
4.SERIJOS NUMERIS
Lot
5.KITA
B. PAKUOTĖS LAPELIS
Pakuotės lapelis: informacija pacientui
Ralago 1 mg tabletės
- Razagilinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
- Kas žinotina prieš vartojant Ralago
- Kaip vartoti Ralago
- Galimas šalutinis poveikis
- Kaip laikyti Ralago
- Pakuotės turinys ir kita informacija
1.Kas yra Ralago ir kam jis vartojamas
- Ralago vartojama Parkinsono ligai gydyti. Galima vartoti vien Ralago arba jo ir levodopos (kito vaisto nuo Parkinsono ligos).
- Sergant Parkinsono liga, smegenyse sumažėją ląstelių, kurios gamina dopaminą. Dopaminas yra cheminė medžiaga, kurios yra smegenyse ir kuri dalyvauja kontroliuojant judesius. Ralago padeda didinti ir palaikyti dopamino kiekį smegenyse.
2.Kas žinotina prieš vartojant Ralago
Ralago vartoti negalima:
- jeigu yra alergija arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
- jeigu yra sunkių kepenų sutrikimų.
- Toliau išvardytų vaistų vartoti kartu su Ralago negalima.
- Petidino (stipraus skausmą malšinančio vaisto).
- MAO inhibitorių ir petidino galima pradėti vartoti ne anksčiau, kaip praėjus 14 dienų nuo Ralago vartojimo pabaigos.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
- jeigu yra lengvas arba vidutinio sunkumo kepenų sutrikimas;
- jeigu atsirado bet kokių įtartinų odos pokyčių (turite pasitarti su gydytoju).
Vaikams ir paaugliams
- Rekomenduojama nevartoti Ralago jaunesniems kaip 18 metų asmenims.
Kiti vaistai ir Ralago
- Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, arba jei rūkote ar nusprendėte neberūkyti, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
- Prieš pradėdami kartu su Ralago vartoti toliau išvardytų vaistų, pasitarkite su gydytoju.
- Antibiotiko ciprofloksacino, vartojamo nuo infekcinių ligų.
- Kosulį slopinančio vaisto dekstrometorfano.
- Simpatomimetikų, kurių yra, pvz., akių lašuose, per nosį vartojamuose ir geriamuose kraujagysles siaurinančiuose medikamentuose ir vaistuose nuo peršalimo, kurių sudėtyje yra efedrino arba pseudoefedrino.
- Reikia vengti kartu su Ralago vartoti antidepresantų, kurių sudėtyje yra fluoksetino arba fluvoksamino. Ralago galima pradėti vartoti ne anksčiau kaip praėjus 5 savaitėms nuo fluoksetino vartojimo pabaigos. Pradėti vartoti fluoksetiną ar fluvoksaminą galima ne anksčiau kaip praėjus 14 dienų nuo Ralago vartojimo pabaigos.
- Pasakykite savo gydytojui, jeigu Jūs, Jūsų šeimos narys arba globėjas pastebėsite atsiradusį neįprastą elgesį, t.y. negalėjimą atsispirti impulsui, potraukiui ar troškimui atlikti tam tikrus veiksmus, kurie gali pakenkti ar sukelti žalą Jums ar kitiems. Tai vadinama impulsų kontrolės sutrikimais. Pacientams, vartojantiems razagilino ir (arba) kitokių vaistų nuo Parkinsono ligos, buvo elgesio sutrikimų, tokių kaip neįveikiamas potraukis, įkyrios mintys, priklausomybę sukeliantis lošimas, besaikis pinigų leidimas, impulsyvus elgesys, nenormaliai didelis lytinis potraukis ar su lytine veikla susijusių minčių ar pojūčių suintensyvėjimas, atvejų. Gydytojui gali tekti keisti šio vaisto dozę arba nutraukti jo vartojimą.
Ralago vartojimas su maistu gėrimais ir alkoholiu
- Ralago galima gerti valgant ar nevalgius.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
- Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
- Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus netirtas. Prieš vairuodami ar valdydami
- mechanizmus, pasitarkite su gydytoju.
3.Kaip vartoti Ralago
- Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Įprasta Ralago dozė yra viena 1 mg tabletė, ji geriama kartą per parą. Ralago galima vartoti valgant
- arba nevalgant.
Ką daryti pavartojus per didelę Ralago dozę?
- Jeigu manote, kad išgėrėte per daug Ralago tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Su savimi paimkite Ralago dėžutę, kad galėtumėte parodyti gydytojui arba vaistininkui.
Pamiršus pavartoti Ralago
- Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Kitą dozę gerkite įprastu laiku.
Nustojus vartoti Ralago
- Nenutraukite Ralago vartojimo nepasitarę su gydytoju.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką arba slaugytoją.
4.Galimas šalutinis poveikis
- Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
- Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių):
- Galvos skausmas.
- Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių):
- Griuvimas.
- Alergija.
- Karščiavimas.
- Gripo simptomai.
- Bendras negalavimas.
- Kaklo skausmas.
- Krūtinės skausmas (krūtinės angina).
- Kraujospūdžio sumažėjimas stojantis (ortostatinė hipotenzija). Galimi simptomai yra galvos svaigimas, alpulys.
- Apetito sumažėjimas.
- Vidurių užkietėjimas.
- Burnos džiūvimas.
- Pykinimas ir vėmimas.
- Vidurių pūtimas.
- Nenormalūs kraujo tyrimo rodmenys (leukopenija).
- Sąnarių skausmas (artralgija).
- Skeleto raumenų skausmas.
- Sąnarių uždegimas (artritas).
- Plaštakos tirpimas ir raumenų silpnumas (riešo kanalo sindromas).
- Kūno svorio mažėjimas.
- Neįprasti sapnai.
- Raumenų koordinacijos sutrikimas (pusiausvyros sutrikimas).
- Depresija.
- Galvos svaigimas (sukimasis).
- Ilgiau trunkantis raumenų susitraukimas (distonija).
- Sloga (rinitas).
Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių)
- Insultas (smegenų kraujagyslių sutrikimas).
- Širdies priepuolis (miokardo infarktas).
- Odos pūslių atsiradimas (išbėrimas pūslėmis ir pūslelėmis).
Be to, klinikinių tyrimų metu maždaug 1 % pacientų nustatytas odos vėžys. Visgi, turimais moksliniais duomenimis, Parkinsono liga, bet ne koks nors vaistas, yra susijusi su odos vėžio pavojaus (nebūtinai melanomos) padidėjimu. pasakykite gydytojui apie visus įtartinus odos pokyčius.
Haliucinacijos ir sumišimas yra su Parkinsono liga susiję simptomai.
Po preparato pasirodymo rinkoje pacientams, sirgusiems Parkinsono liga ir vartojusiems razagilino, buvo šių simptomų pasireiškimo atvejų.
Buvo atvejų, kai vieno ar daugiau vaistų nuo Parkinsono ligos vartojantiems pacientams pasireiškė negebėjimas atsispirti impulsui, potraukiui ar troškimui atlikti tam tikrus veiksmus, kurie gali pakenkti jiems patiems ar kitiems. Tai vadinama potraukių kontrolės sutrikimais. Pacientams, vartojantiems razagilino ir (arba) kitokių vaistų nuo Parkinsono ligos, pasireiškė toliau išvardytų sutrikimų.
- Įkyrios mintys arba impulsyvus elgesys.
- Stiprus potraukis azartiniams lošimams, nepaisant galimų sunkių pasekmių sau ar šeimai.
- Pakitęs ar padidėjęs lytinis potraukis ar su tuo susijęs elgesys, turintys reikšmingos įtakos Jums ar kitiems, pavyzdžiui, sustiprėjęs lytinis potraukis.
- Nekontroliuojamas besaikis pirkimas ar pinigų leidimas.
Jei Jums atsiras bet kuris paminėtas elgesys, kreipkitės į gydytoją, kuris su Jumis aptars, kaip kontroliuoti ar mažinti tokius simptomus.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
www.vvkt.ltJeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu , taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu ). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5.Kaip laikyti Ralago
- Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
- Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki“/ „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30oC temperatūroje.
Laikyti gamintojo lizdinėje plokštelėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
- Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6.Pakuotės turinys ir kita informacija
Ralago sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra razagilinas. Kiekvienoje tabletėje yra 1 mg razagilino (razagilino hemitartrato pavidalu).
- Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė (E460), pregelifikuotas kukurūzų krakmolas (1500 tipo), koloidinis bevandenis silicio dioksidas (E551), talkas (E553b), stearino rūgštis.
Ralago išvaizda ir kiekis pakuotėje
- Baltos arba beveik baltos apvalios, abipus truputį išgaubtos tabletės, nuožulniais kraštais, 7 mm skersmens, gali būti matomos tamsesnės dėmės.
- Ralago tiekiamas dėžutėmis po 10, 14, 28, 30, 56, 60, 84 ir 90 tablečių supakuotų į lizdines plokšteles.
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
KRKA, d. d., Novo mesto
Šmarješka cesta 6
8501 Novo mesto
Slovėnija
Gamintojas
KRKA, d. d., Novo mesto
Šmarješka cesta 6
8501 Novo mesto
Slovėnija
arba
TAD Pharma GmbH
Heinz-Lohmann-Straße 5
27472 Cuxhaven
Vokietija
- Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
UAB KRKA Lietuva
Senasis Ukmergės kelias 4,
Užubalių km.,Vilniaus r.
LT - 14013
- Tel. + 370 5 236 27 40
- Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:
Slovėnija, Čekija, Estija, Graikija, Vengrija, Kroatija, Lietuva, Latvija, Lenkija, Rumunija, Slovakija | Ralago |
---|---|
Bulgarija | Ралаго |
- Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-10-12
- http://www.vvkt.lt/Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje .
Tarptautinis pavadinimas | Razagilinas |
Vaisto stiprumas | 1mg |
Vaisto forma | tabletės |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Cheminis vaistas |
Vartojimas | vartoti per burną |
Registracijos numeris | LT/1/15/3809 |
Registratorius | KRKA, d.d., Novo mesto, Slovėnija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 2015.10.12 |
Vaistas perregistruotas |
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
- Daktare, aš noriu vaiko... Bet mano vyras jo nenori... Ką daryti?
- Na, tai gimdykite!
- O kaip vyras?
- O jis tegu negimdo!- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?