5 blogiausi veido odos priežiūros patarimai iš interneto

Vos tik iškyla klausimas ar problema, dažnas mūsų šiais laikas neria į internetą ir bando atsakymą į rūpimą klausimą rasti pasaulinio tinklo platybėse. Neretai internete ieškome ir patarimų, kaip gi tinkamai prižiūrėti veido odą. Nesame kategoriški – tikrai ne visi internete pateikiami patarimai tik mitas, vis dėlto, verta atminti, jog internete dalintis patarimais gali bet kas, o ir informacija toli gražu ne visada teisinga. Patikrinkite skelbiamos informacijos šaltinius, pasitikėkite tik patikimų, patyrusių specialistų teiginiais, o jei aptikote patarimą, kuris skamba per gerai, kad būtų tiesa, vadinasi, tiesos ten turbūt ir nėra. Taigi, kokie 5 blogiausi veido odos priežiūros patarimai, kuriuos galite rasti internete?

Aknę galima nušveisti

Šveitimas – svarbi veido odos priežiūros dalis, bet tinkamai šveisti odą irgi reikia mokėti: rinkitės švelnius šveitiklius, šveiskite ne daugiau nei 3 kartus per savaitę, antraip rizikuojate tik dar labiau pabloginti veido odos būklę.

Grynos citrinos sultys nuskaistins veido odą

Citrinos sultys – itin rūgštus skystis, kuriuo šviesindami odą, galite smarkiai jai pakenkti. Pažeidę veido odos apsauginės plėvelės pH, odą ne tik suerziname ir įjautriname, bet oda tampa ir pažeidžiamesnė aplinkos poveikiui. Citrusinių vaisių sultys – fototoksiškos (pažeidžiančios) odą ir galinčios ją net nudeginti. Protingiausia būtų vengti citrinos sultimis tepti veido odą.

Kokoso aliejus vietoj drėkinamojo kremo

Teigiama kokoso aliejaus nauda kosmetikos industrijoje žinoma jau seniai – šis aliejus vertinamas dėl sudėtyje randamų vitaminų E ir A bei riebalų rūgščių. Vis dėlto, kokosų aliejus tėra tik aliejus, padedantis išsaugoti odos drėgmės lygį, bet ir galintis kimšti veido odos, tad nuo jo jus gali ir išberti. Riebios odos savininkai verčiau turėtų rinktis arganų ar kanapių aliejų ir visada aliejumi teptis tik patepus odą drėkinamuoju kremu.  Be abejo, kokosų aliejus puikiai tinka plaukams ir kūno odai.

Dantų pasta – puiki priemonė nuo spuogų

Spėjama, jog dantų pastos veiksmingumu naikinant spuogus pradėta tikėti dėl to, kad dantų pastoje randama veiksmingų džiovinamųjų ingredientų – sodos, vandenilio peroksido ar alkoholio. Dantų pasta naudinga dantims, bet dažnai yra per stipri veido odos priežiūros priemonė, galinti dar labiau išryškinti  sausos odos bėdas, pavyzdžiui, egzemą ir dermatitą.

Priemones su SPF reikia naudoti tik šviečiant saulei

Atostogaudami saulėtose, karštose šalyse, vis daugiau žmonių įpranta prieš išeidami į lauką pasitepti priemonėmis nuo ultravioletinių saulės spindulių, vis dėlto, neretai pamirštama, kad net saulei ir nepasirodant, mūsų oda vistiek jaučia šių spindulių poveikį. Ultravioletiniai saulės spinduliai gali sukelti odos vėžį ir nulemti ankstyvą odos senėjimą, tad kuo anksčiau įprasime priemonėmis nuo saulės teptis visus metus, tuo geriau.

Giedrė Izabelė Janušaitė

Šaltinis Vogue