Šiais laikais vis labiau populiarėja ne tik vasaros, bet ir rudens ar žiemos atostogos. Jei norite pailsėti kaip pridera, turite gebėti atsijungti nuo visų darbų, socialinių tinklų ir kt. Kaip tai padaryti?
Prisijungti turi visi
„Visi atostogaujantys turi prisidėti – kitaip nieko nepavyks,“ – tikina klinikinis psichologas Michael J. Brew. Ar vargstate bandydami įtikinti draugus ar šeimą riboti skaitmeninių įrenginių naudojimą? Pateikite jiems konkrečius faktus apie tai, kaip technologijos žaloja mūsų gyvenimą: įvairiuose tyrimuose skelbiama, kad nuo išmaniųjų įrenginių negalintys atsiplėšti žmonės vėliau prastai miega, sunkiau susikaupia, be to, nustatyta, kad ir nuolat bendraudami su savo antrąja puse socialiniuose tinkluose, santykiams ne padedate, o kenkiate.
Praneškite
Paruoškite automatinį el. laišką, informuosiantį visus, kad savaitę el. paštu nesinaudosite, tačiau jei nenorite sulaukti vagių, iš anksto nesigirkite atostogomis „Facebook“.
Žinokite savo tikslą
Ar dar nesate pasirengę atsijungti visoms atostogoms? Pradėkite pamažu – pasižadėkite tikrinti el. paštą tik ryte ar vakare, paskui palikite telefoną viešbučio kambaryje, kol mėgausitės saule paplūdimyje.
Žinokite pasėkmes
Jei paslydote, paprašykite šeimos ar draugų jus „nubausti“ – nekalbame apie rimtas bausmes, užteks ir paprastos, bet jus erzinančios bausmės, pavyzdžiui, už kiekvieną minutę socialiniuose tinkluose tuomet, kai žadėjote būti nuo jų atsiriboję, sumokėkite draugui ar vaikui po eurą. „Nedidelė bausmė jums leis paimti savo gyvenimą į savo rankas ir nebegalėsite teisintis,“ – sako psichologė Laurie Gerber.
Nebijokite pražiopsoti ko nors svarbaus
Žinoma, visi bijome praleisti ką nors svarbaus, bet juk būtent dėl to ir atsiribojame: kad bent kurį laiką pamirštume poreikį nuolat viską žinoti. „Bijodami ką nors pražiopsoti koncentruojatės į kitus, o ne į save , tad save tiesiog užmirštate,“ – tegia psichoterapeutė Darlene McLaughin.
Vaizdus fiksuokite fotoaparatais
Viskas puiku, bet kaip man įamžinti įspūdingas atostogų akimirkas, paklausite jūs? Gal jau pamiršote, bet prieš pasirodant išmaniesiems telefonams, fotografavome fotoaparatais, o dar iki to vaizdai likdavo įamžinti atmintyje. Neverčiame jūsų grįžti į praeitį ir naudotis senomis technologijoms, bet būkite sąmoningi – nuostabu suvokti, jog neprivalote nuolat visko fotografuoti ir tais vaizdais dalintis.
Įsigykite žemėlapį
Pamirškite „Google Maps“ – įsigykite paprastą žemėlapį ar kelionių vadovą: gal tai ir senamadiška priemonė, bet analizuodami žemėlapį, bendrausite su keliaujančiais kartu, kartu ieškosite problemos sprendimų ir džiaugsitės atradimais.
Būkite užsiėmę (ne per daug)
Pasivaikščiokite, pasivažinėkite dviračiu, paplaukiokite, skaniai pavalgykite – kai iš visos širdies atsiduodate mėgstamai veiklai, nebejaučiate poreikio sėdėti socialiniuose tinkluose. Ilsėdamiesi skaitykite knygą ar prigulkite paplūdimyje ir stebėkite lūžtančias bangas: smegenims būtinas poilsis, o pailsėti jos gali tik tada, kai atsijungiate.
Pasilepinkite
Socialinių tinklų ribojimas iš pradžių gali priminti bausmę, bet iš tiesų – tai geriausias apdovanojimas. Atostogaudami pasilepinkite SPA, skaniu maistu ar kitu mėgstamu malonumu. „Atsijungimas nuo socialinių tinklų primena dietą, rūkymo metimą ar pan. Jei galite riboti cukrų ar cigaretes, galite riboti ir socialinius tinklus ir pamatyti, kad ir be jų puikiai apsieinate,“ – apibendrina specialistės.
Straipsnio autorė – Giedrė Izabelė Janušaitė ( Šaltinis – READER‘S DIGEST)