+6
-0
+6
Toksinės medžiagos organizme: pastebėkite ir pašalinkite

Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio sulaukia šarminė dieta, kurios tikslas mūsų kraują padaryti labiau šarminį nei rūgštinį. Daugybė žmonių kenčia nuo tokių sveikatos sutrikimų kaip galvos skausmas, virškinimo sutrikimai…Visi šie negalavimai gali atsirasti vien dėl to, jog žmogaus kraujo reakcija ne šarminė, o rūgštinė. Užterštas kraujas neleidžia apsiginti nuo ligų mikrobų, tad kyla natūralus klausimas – kaip išsivalyti savo kraują? Atsakymas paprastas – į savo mitybą įtraukite tuos maisto produktus, kuriuose nėra toksinių medžiagų ir aprūpinkite kraują tais maisto produktais, kurie sukelia šarminę reakciją, venkite rūgštinę reakciją sukeliančio maisto.

Simptomai, kurie rodo, jog Jūsų organizmas yra toksiškai užterštas

 • Dažnai atsiranda galvos skausmas
 • Jaučiate nuolatinį nuovargį
 • Dažnai vargina peršalimo ligos
 • Vargina sąnarių skausmas
 • Atsiradęs blogas burnos kvapas
 • Pasikartojantys virškinimo sutrikimai
 • Atsirado nugaros skausmas
 • Nusilpęs imunitetas (dėl to karts nuo karto atsiranda žaizdelės burnoje, įvairios virusinės ligos)
 • Prasta kepenų veikla
 • Sutrikusi skrandžio veikla
 • Išsiplėtusios kojų venos
 • Pasikartojantys kosulio priepuoliai
 • Vidurių užkietėjimas
 • Meteorizmas (dujų kaupimasis žarnyne)

 

Iš kur gi atsiranda tie toksinų rūgščių kristalai?

Žmogaus organizme yra keturios didelės šalinimo sistemos, kurios kiekvieną dieną dirba itin sunkų darbą – šalina nuodus, kurie atsiranda iš maisto, pavyzdžiui, nitratais apipurkštų vaisių ir daržovių. Net ir plaudami juos su vandeniu ne visada pašaliname visus nitratus, nemaža dalis jų lieka. Tokios toksinės atliekos nusėda ir kristalizuojasi sąnariuose. Tai – lėtas procesas, kuris tikrai nenutinka per vieną dieną: prireikia daugybės netinkamos mitybos metų, kad didelė rūgštinių kristalų ir kalcio medžiagos susikaupia sąnariuose ir šios druskos pakeičia sinoviją. Štai kodėl labai dažnai vyresnio amžiaus žmonės skundžiasi, jog juos vargina sąnarių skausmas, kuris pirmiausiai atsiranda kojose – būtent jos turi daugiausiai judančių kaulų.

 

Toksinų šalinimui – šarminė dieta. Kaip ji atrodo?

Šarminės dietos valgiaraštyje netrūksta vaisių ir daržovių. Bet to reikėtų valgyti riešutus, grūdinius produktus…Tokie maisto produktai ne tik pravalys Jūsų organizmą, bet ir padės Jums jaustis daug geriau – pamatysite, kaip turėsite daugiau jėgų, būsite žvalesni. Tie, kurie pasiryžo laikytis šarminės dietos, taip pat turėtų žinoti, jog iš savo valgiaraščio reikia pašalinti tokius maisto produktus kaip cukraus gaminiai, apriboti suvartojamos mėsos kiekį (valgyti tik du kartus per savaitę), atsisakyti kavos, alkoholio – visas šis maistas ir tokie gėrimai sukelia rūgštinę reakciją ir nėra naudingi Jūsų organizmui. Kuomet iš organizmo pašalinsite visiškai nereikalingus ir tuščius produktus, tokius kaip cukrus, jo gaminiai, galite pastebėti, kaip ima kamuoti galvos skausmas – nebijokite, tai – organizmo atsakas, pirminė reakciją į Jūsų bandymą iš mitybos išmesti cukrų, tad galvos skausmas, svaigimas, kartumo pojūtis burnoje, nuovargis Jūsų turėtų nei kiek nestebinti.

Jei dar galvojate, ar laikytis šarminės dietos ar ne, tuomet raginame pradėti nuo mažyčių pokyčių ir įpročių, pavyzdžiui, įpraskite kasdien gerti vandenį, kuris yra pagardintas citrinų sultimis. Toks gėrimas bus itin naudingas jūsų širdžiai ir kepenims: vitaminas C, kurio gausu citrinoje, ne tik tonizuos, bet ir pravalys kraują bei kraujagysles, neleis inkstuose formuotis šarminiams akmenims. Tiesa, toks vandens su citrina gėrimas yra nerekomenduojamas tiems, kurie kenčia nuo žemo spaudimo – jis sumažina kraujospūdį. Tačiau neliūdėkite, vietoj tokio gėrimo tuomet rinkitės obuolius: jie taip pat, pektinų dėka, veiksmingai šalina iš organizmo toksines medžiagas ir sunkiųjų metalų junginius. Dabar ruduo, tad mėgaukitės naminiais obuoliais!

Parengė: L.Rimgailė