PPI poveikis mikroelementų ir vitaminų apykaitai
Protonų pompos inhibitoriai (PPI) – dažniausiai vartojami medikamentai skrandžio rūgštingumui mažinti. Šie vaistai veiksmingai slopina skrandžio rūgšties išsiskyrimą, todėl esant opaligei (pepsinės kilmės) ar sunkiam gastroezofaginiam refliuksui ir dėl jo atsirandančiameroziniam stemplės pažeidimui jie yra pirmiausia pasirenkami medikamentai.
PlačiauDantų priežiūra – nuo pirmų dienų
Daugiau kaip 90 proc. vaikų kenčia dėl nesveikų dantų skausmo. Skausmas dažnai būna labai stiprus, nepakeliamas, o dantų gydymas siejasi su nemaloniais pojūčiais – sukelia nervinę įtampą, nes dantis tenka gręžti ir plombuoti. Per anksti pašalinti dantys sutrikdo kramtymo funkciją, gali susiformuoti skrandžio anomalijos. Dantų ligų profilaktika ir viena pagrindinių jos dalių – burnos higiena – bus efektyvesnė, jei dantimis bus rūpinamasi nuo pat ankstyvos vaikystės. Apie burnos higieną, dantų priežiūrą ir ėduonies profilaktiką tėvams reikėtų žinoti netgi dar neišdygus vaiko pirmiesiems pieniniams dantukams.
PlačiauKokius akinius pasirinkti
Be savo tiesioginės paskirties akiniai daugumai yra ir gražus priedas, padedantis susikurti ypatingą stilių. Kaip teisingai pasirinkti rėmelius: * ovaliam veidui tinka bet kokia rėmelių forma. * apvaliam veidui rėmeliai turi būti kiek pakelti aukštyn,
PlačiauStuburo disko išvarža gydoma ne tik chirurgiškai
Vyresniojo amžiaus žmonės dažnai skundžiasi dėl vadinamjų radikulitinių skausmų, pasireiškiančių juosmens srityje. Pacientas sako: „Turiu radikulitą. Anksčiau, būdavo susileidžiu rusiškų vaistų, kurių dabar nebėra, ir kaip ranka nuima“. Tokiais atvejais reikia kompleksinio gydymo, o ne vien skausmą malšinančių medikamentų.
PlačiauMoteriško grožio priešai
Būti gražia ir stilinga reiškia ne tik žinoti mados naujoves ir pirkti tik ultramodernius daiktus. Kur kas svarbiau mokėti išsirinkti, kas tinka tam tikru laiku ir tam tikroje vietoje, taip pat žinoti, kokių drabužių iš viso atsisakyti ir kokie netinka
PlačiauKas sugalvojo baltą vestuvių suknelę?
Vyrų ir moterų sąjungos bei tuoktuvės įvairiausiomis interpretacijomis vyksta nuo pasaulio sukūrimo laikų. Rašytiniuose šaltiniuose jau senų seniausiai minima, kad nuotaka turi būti pasipuošusi „baltais“ apdarais. Santuoka kaip teisinis veiksmas dalyvaujant teisėjui ir liudytojams,
PlačiauHiperchondrozės priežastys, mechanizmai ir gydymo būdai
Padidėjęs prakaitavimas, arba hiperhidrozė, yra didžiulė socialinė problema tiek pacientui, tiek aplinkiniams. Pastaruoju metu ji diagnozuojama vis dažniau ir vis daugėja gydymo galimybių. Hiperhidrozė atsiranda dėl vadinamosios sudomotorinės sistemos, kontroliuojančios prakaito sekreciją, padidėjusio aktyvumo. Idiopatinis hiperaktyvumas vadinamas pirmine, arba esencialine, hiperhidroze. Kai padidėjusį aktyvumą lemia kitos priežastys, pvz., infekcija, piktybiniai navikai, endokrininės ligos ir kt. (1 lentelė), hiperhidrozė vadinama antrine (1). Prakaitavimas gali sustiprėti ir po kontakto su kare naudojamais acetilcholinesterazės inhibitoriais, veikiančiais panašiai kaip žemės ūkyje naudojami pesticidai (2).
PlačiauBemiparino veiksmingumas ir saugumas venų trombinės embolijos profilaktikai po ortopedinių operacijų
Po ortopedinių operacijų ir taikant ilgalaikę galūnių imobilizaciją būna didelė venų trombinės embolijos rizika. Pavojingiausios būklės yra giliųjų venų trombozė ir jos komplikacija – plaučių arterijos trombinė embolija.
PlačiauDaugėja 2 tipo cukriniu diabetu sergančių vaikų
Susitarime atkreipiamas dėmesys į dažnėjantį vaikų 2 tipo CD. Anksčiau buvo manoma, kad 2 tipo CD apskritai neserga arba serga itin retai, o pastaraisiais metais samprata iš pagrindų keičiasi. Visame pasaulyje daugėja 2 tipo CD sergančių jaunuolių ir net mažų vaikų, ypač vadinamosiose etninėse mažumose. Kai kuriuose kraštuose vaikų sergamumas (naujų atvejų per metus skaičius) 2 tipo CD jau pranoko 1 tipo CD.
PlačiauPirštinė - meilės ženklas
Šį aksesuarą mėgo jau senovės Egipte. XIV amžiuje beveik visos "kilmingos rankos" mūvėjo pirštines, tačiau tos rankos buvo… vyriškos. Ir tik XVI amžiuje Katerinos Mediči dėka šis aksesuaras tapo moterų mados detale. Iki XIX amžiaus rankų puošmenas ir apsaugą siūdavo rankomis - tai buvo nelengvas darbas, ta
PlačiauNutukimo įtaka susirgti onkologine liga
Ekonomiškai stiprioms valstybėms vis aktualesnė darosi ne bado, o nutukimo problema. Šiuo metu pasaulyje 2 milijardai gyventojų turi antsvorio ar yra nutukę, iš jų net 10 proc. vaikų ir paauglių. Mokslininkai pranašauja, jog 2030 metais nutukusių žmonių bus net 43 proc., vadinasi, kas antras pasaulio gyventojas [21]. Supratus netinkamos mitybos pražūtingumą, būtų galima išvengti jos padarinių.
PlačiauKiek kainuoja grožis
Bepigu būti gražiai, kai turi daug pinigų - pagalvoja ne viena moteris, žvelgdama iš žurnalų viršelių besišypsančias gražuoles. Tačiau, specialistų nuomone, svarbiausia ne "stebuklingi" ir labai brangūs kosmetikos preparatai, o teisinga ir reguliari odos priežiūra. Prausimasis - įvairūs tonikai išrasti tam, kad
Plačiau10 dažniausiai pasitaikančių stiliaus klaidų
Niekas pasaulyje taip greitai nesikeičia, kaip mada ar mados tendencijos, bet pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiriama kasdieniniai aprangai. Mums lengviau būti madingiems, išlaikant savito stiliaus kryptį. Tačiau, derinant madingus drabužius prie asmeninio stiliaus
Plačiau7 žingsniai geram makiažui
Grožis ne tik Dievo ir gamtos dovana, bet ir mūsų pastangų rezultatas - šią tiesą žino kiekviena savimi besirūpinanti moteris. Pasiekti rezultatą, kuris ne tik tenkintų, bet ir džiugintų, iš tiesų nėra taip sudėtinga, kaip atrodo. Geram makiažui tereikia truputėlio saiko ir kantrybės.
PlačiauMotinos pienas nepakeičiamas
Motinos pienas yra visavertis maistas, turintis visų medžiagų, reikalingų kūdikiui, kad augtų sveikas ir normaliai vystytųsi. Jis visada šviežias, šiltas ir švarus, nuostabiai lengvai virškinamas ir pasisavinamas. Su pienu į vaiko organizmą iš motinos kraujo atkeliauja ne tik įvairių medžiagų, saugančių nuo infekcijų ir daugelio kitų ligų, bet ir gyvų ląstelių, galinčių gaudyti ir naikinti mikrobus. Tad motinos pienas - ne tik maistas, bet ir vaistas. Beveik trisdešimt metų dirbdamas vaikų gydytoju šimtus kartų įsitikinau, jog žindomi kūdikiai auga sveikesni ir mažiau serga.
PlačiauNatūralumas - ne visada pranašumas
"Silikono implantai - populiarus produktas, tačiau jų rinkoje - nieko naujo. Firmos keičiasi, produktai lieka tie patys", - sakė gydytojas.
PlačiauDidėjantis rūgštingumas prilygsta stichinei nelaimei
Gastroenterologai didėjantį skrandžio rūkštingumą prilygina stichinei nelaimei: sergančiųjų masiškai daugėja, amžius jaunėja, o sutrikimo priežasčių suvaldyti neįmanoma. Be to, simptomai tapo neįprasti: skaudanti, užkimusi gerklė bei kosulys.
PlačiauAr įmanoma „sustabdyti“ metabolinį sindromą?
Metabolinis sindromas gali sutrumpinti gyvenimą 10–20 metų. Apie 20 – 30 procentų visų žmonių turi šį sutrikimą, ir sergamumas šia liga didėja. Jei žmogui nustatyti pirmieji metabolinio sindromo požymiai, tai dar nereiškia, kad jau viskas, žmogus pasmerktas visiems jo nulemtiems sutrikimams. Situaciją pataisyti įmanoma keičiant gyvenimo būdą ir vartojant tinkamus vaistus. Kas yra metabolinis sindromas ir kaip jis gydomas, kalbamės su Vilniaus universiteto ligoninių Santariškių klinikų Endokrinologijos centro vadovu profesoriumi Vaidotu URBANAVIČIUMI.
PlačiauDidysis šilko kelias
Vis dažniau pasigirsta nuomonių, kad vaikams ir kūdikiams labia naudingi šilkiniai drabužiai. Tačiau niekaip neįsivaizduoju kūdikio, aprengto šilkine suknele ar šilkinėmis kojinėmis. Kuo šilkas yra naudinagas? Kokie drabužiai vaikams yra siuvami iš šilko? Milda Kas yra šilkas? Šilkas – tai tvirtas ir švelnus gyvulinės kilmės pluoštas. Šilko si
PlačiauTiesiosios žarnos vėžio diagnostikos ir gydymo naujovės: praktiniai specialistų komentarai
Gydytojams kelia nerimą didėjantis sergamumas kolorektaliniu vėžiu. Lietuvoje kiekvienais metais užregistruojama daugiau kaip 1400 naujų šios ligos atvejų. Pagal sergamumą ir mirtingumą tarp visų onkologinių ligų šios lokalizacijos vėžys užima trečią vietą. Kita vertus, kolorektaliniai navikai laikomi vienais iš sėkmingiausiai gydomų virškinamojo trakto navikų. Kovo mėnuo skirtas šios lokalizacijos vėžio problemoms aptarti. Kokia situacija Lietuvoje?
Plačiau