+2
-0
+2
6 tragedijos miegamajame

Po 40 metų erekcijos disfunkcija kamuoja 39 % stipriosios lyties atstovų, o po 50 metų ji  pasireiškia  69 % vyrų! Vyrams tai tiesiog tragedija. Bet iš tiesų ne viskas taip baisu. Daugeliu atvejų problema yra išsprendžiama.

Atvejai:

ATVEJIS 1. Nestipri, trumpalaikė erekcija, kartais nesugebėjimas ją pasiekti. Vis mažiau spontaninių ir rytinių erekcijų.

PRIEŽASTYS. Labiausiai tikėtina, kad prastos kraujagyslių būklės – pavyzdžiui, esant aterosklerozei. Jei aterosklerozinės plokštelės susiaurina arterijų, nešančių kraują į varpą, spindį – erekcijos kokybei belieka palinkėti sėkmės. Tarp besiskundžiančių silpna erekcija- daugybė vyrų, sergančių hipertenzija ir išemine širdies liga. Ir tiems, kurie patyrė miokardo infarktą, seksualinė impotencija išsivysto 73% atvejų.

Pasitaiko, kad kaltos ne arterijos, bet venos. Kai varpos veninės sistemos veikla sutrikdyta, kraujas iš akytkūnių išteka netinkamiausiu momentu, nuplukdydamas ir vyrų savivertės jausmą.Galiausiai, silpna potencija kankina  daug rūkančius. Nikotinas sukelia stiprią kraujagyslių spazmą: varpos kraujagyslės susiaurėja net 2 kartus!

KAIP PAKEISTI. Pirma, meskite rūkyti. Antra, netikėkite „išminčiais“, kurie sako, kad po 40 metų aukštas kraujospūdis yra norma. Kraujospūdį matuokite reguliariai, stebėkite cholesterolio lygį, ir jei kas negerai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Pasirinkite mažai riebalų turinčią dietą. Labiausiai naudinga vyrų sveikatai yra Viduržemio jūros dieta: augaliniai aliejai, žolės, daržovės, žuvys …

ATVEJIS 2. Erekcijos nėra arba ji labai greitai išnyksta. Tačiau spontaninės ir naktinės erekcijos išlieka, ir net dažnai.

PRIEŽASTYS. Tai yra atvejis, kai problemos kyla „iš galvos“. Tokie sutrikimai  atsiranda po stipraus streso, dažnai susijusio su nesėkmingais lytiniais santykiais. Pavyzdžiui, kai jie nutrūko net normaliai nepradėjus… Arba kai partnerė nauja, o vyras savimi nepasitiki. Neretai pasitaiko darboholikams, kurie viską aukoja  darbo labui.

KAIP PAKEISTI. „Nesižudykite“ darbe, miegokite, vaikščiokite, ilsėkitės. Žinoma, labai priklauso nuo subtilaus partnerės elgesio. Sėkmingoje sąjungoje problema paprastai greitai išsprendžiama. Šiuo metu parduodami keturi fosfodiesterazės 5 inhibitoriai – sildenafilis, vardenafilis, tadalafilis ir naujausias šios grupės atstovas – avanafilis. Avanafilis – veiksmingas, greitai veikiantis ir gerai toleruojamas vaistas erekcijos problemoms gydyti. Svarbiausia nevilkinkite, nes gali susidaryti užburtas ratas: stresas diktuoja sekso atmetimą, o pastarojo nebuvimas sustiprina nepasitikėjimą.

ATVEJIS 3. Libido vis mažesnis, pasiekti erekciją dar sunkiau. Jei taip galima pasakyti, vyras norėtų norėti, bet geismas ir potencija nyksta.

PRIEŽASTYS. Hormoninės problemos – ypač testosterono trūkumas. Būtent šis hormonas daro vyrą „vyru“:  atsako už spermos gamybą ir kelia aistrą. Testosterono gamyba nyksta dėl įvairių priežasčių:

-pirma priežastis natūrali – amžius. Tačiau erekcijos disfunkcija  nėra neišvengiama,  net ir vyresniame amžiuje ją galima koreguoti.

– antra priežastis – nutukimas. Tiksliau, metabolinis sindromas, kurio pagrindinis bruožas- liemens apimtis didesnė nei 90 cm. Riebalų audinys – endokrininis organas, jo perteklius keičia vyriškų ir moteriškų lytinių hormonų santykį moteriškųjų naudai.

– trečia priežastis- alkoholio vartojimas. Alkoholis atlieka silpninantį  poveikį. Jei geriate daug ir reguliariai, alkoholis neigiamai įtakoja Leidigo ląstelėms, sintetinančioms testosteroną, bei turi toksinį poveikį nervų sistemai.

– ketvirta priežastis- anaboliniai hormonai, kuriuos vartoja „raumenų kalnai“  treniruoklių salėse. Tiesą sakant, tai farmakologinė kastracija. Anaboliniai steroidai veikia tuo pačiu būdu, kaip testosteronas. Organizmas pripranta gauti juos iš išorės ir sumažina jų gamybą iki kritinio lygio.

KAIP PAKEISTI. Numeskite svorio. Gerkite alkoholio ne daugiau kaip vieną dozę per dieną. Nevartokite anabolinių steroidų. Gydymą skiria andrologas ir endokrinologas- kreipkitės pas juos pagalbos.

ATVEJIS 4. Erekcija yra, bet nepilnavertė.

PRIEŽASTYS. Pažeisti nervų skaidulos ir mazgai, kurie kontroliuoja varpą. Kaltas gyvenimo būdas, dažniausiai ekstremalus sportas, greitas važiavimas automobiliu ir nelaimingi atsitikimai. Tačiau problemai kartais užtenka net negydomos išialgijos (radikulito).

KAIP PAKEISTI. Išgydykite pagrindinę ligą – išialgiją. Jei tai yra traumos rezultatas, išsitirkite, aplankydami urologą, andrologą, neurologą ar terapeutą.

ATVEJIS 5. Lytinis potraukis sumažėja, erekcijos tampa vis silpnesnės  ir retesnės. Be to, kankina tempiantis skausmas apatinėje pilvo dalyje ir tarpvietėje, dažnas  ir skausmingas šlapinimasis.

PRIEŽASTYS. Labiausiai tikėtina, kad „įsimetė“ lėtinis prostatitas. Dar neseniai buvo manoma, kad tai pagrindinis vyrų impotencijos kaltininkas. Tačiau šiandien andrologai įsitikinę: iš tiesų prostatitas neturi įtakos erekcijos kokybei, tiesiog  vyrai dėl  diskomforto neturi noro mylėtis. Be to, prostatitas gali sukelti priešlaikinę ejakuliaciją.

Panašiais simptomais pasireiškia kai kurios  lytiškai plintančios infekcinės ligos (Chlamydia, Gardnerella, Ureaplasma, Mycoplasma, Trichomonas, Neisseria gonorrhoea) ir Herpes. Patekęs į vyrų kūną, virusas žaloja nervines ląsteles, sukeliančias sužadinimo procesą.

KAIP PAKEISTI. Pirmiausia pasitikrinkite, ar nėra infekcijos. Tuo pačiu metu urologas nustatys prostatito tipą – bakterinis ar stagnuojantis, ir pasirinks gydymo schemą. Žinoma, partnerei taip pat reikia išsitirti ir gydytis.

ATVEJIS 6. Nėra problemų su potencija, bet lytinis aktas tęsiasi tik kelias sekundes. Be to, skauda papilvės šonus, smelkia į sėklidę, kyla problemos šlapinantis.

PRIEŽASTYS. Labiausiai tikėtinas sėklidės prielipo uždegimas: jis yra atsakingas už sėklos išsiveržimą, jo uždegimas sukelia priešlaikinę ejakuliaciją. Paprastai problema atsiranda  prostatito fone.

KAIP PAKEISTI. Išgydyti uždegimą, gydyti prostatą.

Parengė: L.Varanavičienė