Vyrų erekcijos sutrikimai ir lydinčios psichologinės pasekmės

 Erekcijos sutrikimas gali sukelti nemažai negatyvių pojūčių vyro gyvenime. Viskas prasideda tarytum nekaltai ir vienas kitas nepavykęs lytinis aktas nurašomas stresui ar alkoholinių gėrimų pertekliui. Tačiau šiems potyriams vis kartojantis ir toliau nesiimant spręsti esamos problemos sutrikimas kurį galima lengvai išgydyti netikėtai išsivysto į daugiau laiko ir finansų reikalaujančius padarinius.

 

Erekcijos sutrikimus išgyvenantys vyrai dažnai jaučia psichologinį diskomfortą, nepilnavertiškumo jausmą, kuris kaip viesulas griauna socialinius ryšius ir žlugdo savivertę.

 

Kas sukelia erekcijos sutrikimus

 

Erekcijos sutrikimus gali sukelti didelis stresas ar nesveikas gyvenimo būdas. Visgi kur kas dažniau šie sutrikimai atsiranda kaip kitos ligos padarinys. Tai gali lemti šlaplės, prostatos sutrikimai, įvairūs šlapimo trakto uždegimai. Šiuo atveju vyras jaučia nemalonius jausmus pilvo apačioje ar net varpoje, kas tiesiogiai gali daryti įtaką erekcijos sumažėjimui.

 

Hormonų kiekio pokyčiai sergant ilgalaikiais šlaplės ir prostatos uždegimais gali daryti įtaką vyro libido, tiksliau gali sumažinti lytinį potraukį. Iš to neretai rutuliojasi pykčiai šeimoje, įtampa darbe, kuriuos gali sekti ir depresija.

 

Erekcijos sutrikimų nereikėtų gėdytis

 

Lietuvoje gaji nuomonė, kad erekcijos sutrikimai būdingi tik vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau tai nėra tiesa. Nereguliarus lytinis gyvenimas, stresas ir kitos ligos dažnai kenkia ir jaunam žmogui. Klinikos „Homo Sanus“ gydytojas M. Buragas teigia, kad  „skirtingame amžiuje erekcijos sutrikimų priežastys – ne vienodos, tačiau visos jos reikalauja atitinkamo gydymo ir prevencijos.“

 

Nors didžioji dalis Lietuvos vyrų vis dar gėdijasi erekcijos sutrikimų, nereikėtų delsti ir atsiradus bet kokiems požymiams, skubiai kreiptis į gydytoją specialistą.

 

Negydomi erekcijos sutrikimai gali įsisenėti ir vėliau erekcijos funkcija sunkiau atstatoma.

 

Kaip padėti vyrui turinčiam erekcijos sutrikimų

 

Vyrui turinčiam erekcijos sutrikimų labai svarbus partnerės/io palaikymas. Nepavykstant lytiniams santykiams ir partneriai/ui demonstruojant nusivylimą, tai gali tik pagilinti problemą.

 

Todėl jei pastebite, kad jūsų antra pusė kenčia nuo erekcijos sutrikimų paskatinkite apsilankyti pas specialistą. Laiku apsilankius pas gydytoją galima susigrąžinti pasitikėjimą savimi medikamentų pagalba. Vyrui kenčiančiam psichologinį diskomfortą taip pat rekomenduojama kreiptis į psichoterapiautą ar andrologą, kad padėtų kovoti su likutiniais padariniais.

 

Urologijos klinika Vilniuje „Homo Sanus“