Anti-human-T-lymphocyte immunoglobulin from rabbits, 20mg/ml, koncentratas infuziniam tirpalui
Vartojimas: vartoti į veną
Registratorius: Fresenius Biotech GmbH, Vokietija
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos: Anti-human-T-lymphocyte immunoglobulin from rabbits
ATG-Fresenius 20 mg koncentratas infuziniam tirpalui
Triušių imunoglobulinas prieš žmogaus T-limfocitus
Sudėtis
ATG-Fresenius yra gaunamas iš triušių, kurie buvo imunizuoti žmogaus T-limfoblastais iš Jurkat ląstelių linijos, serumo.
1 ml ATG-Fresenius yra:
a) veikliosios medžiagos:
triušių imunoglobulino 20 mg
b) pagalbinių medžiagų:
natrio dihidrogenfosfato
fosforo rūgšties
injekcinio vandens
Vaisto forma
Koncentratas infuziniam tirpalui
Pakuotė
Pakuotė: 1 buteliukas 5 ml tirpalo
Pakuotė: 1 buteliukas 10 ml tirpalo (žiūrėti PCS)
Farmakoterapinė vaisto grupė
Imunosupresantas.
Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas
Fresenius Biotech GmbH,
Am Haag 6-7,
82166 Gräfelfing
Vokietija
Telefonas: (Vokietijoje) – 89/89 88 88 – 0
Faksas: (Vokietijoje) – 89/89 88 88 - 17
Terapinės indikacijos
ATG-Fresenius paprastai vartojamas imuninei sistemai slopinti kartu su kitais tokio poveikio vaistais (metilprednizolonu, prednizonu, azatioprinu, ciklosporinu A), atmetimo reakcijai po organų transplantavimo išvengti. Vaistas vartojamas esant šioms būklėms:
Profilaktiškai. Ankstyvuoju laikotarpiu po organų transplantavimo ATG-Fresenius vartojamas kartu su gliukokortikosteroidais, azatioprinu ir (arba) ciklosporinu A imuninės sistemos slopinimui sustiprinti.
Ūmi, steroidams atspari atmetimo reakcija. Ūmiai atmetimo reakcijai slopinti, jeigu metilprednizolono terapinis poveikis yra nepakankamas.
Kontraindikacijos
ATG-Fresenius negalima vartoti:
- jeigu ligonis alergiškas triušių baltymams;
- turintiems didelę trombocitopeniją, kai trombocitų skaičius yra mažesnis nei 50 000/μl (vartojant ATG-Fresenius gali sumažėti trombocitų kiekis ir padidėti kraujavimo rizika);
- ligoniams su terapiškai nekontroliuojama bakterine, virusine arba grybeline infekcija;
- nėštumo metu arba įtariant nėštumą;
(nei kliniškai, nei su gyvūnais nėra tirtas vaisto poveikis nėštumo metu, todėl ATG-Fresenius vartojimo riziką ir naudą turi nustatyti gydytojas. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad žmogaus IgG gali prasiskverbti pro placentą).
Šalutinis poveikis
Bet kuriuo metu vartojant vaistą yra anafilaksinės reakcijos rizika, įskaitant kraujo spaudimo sumažėjimo, krūtinės skausmo, pakilusios temperatūros ar dilgėlinės. Šie simptomai paprastai pasireiškia tik pirmojo vaisto leidimo metu, tačiau vėliau nebesikartoja. Jeigu simptomai tampa kliniškai reikšmingi, nutraukite vaisto vartojimą ir iš karto pradėkite gydyti anafilaksiją ir šoką (žr. skirsnį Kritiniai atvejai, simptomai ir priešnuodžiai).
Kaip ir gydant kitais heterogeniškais serumais, po 8-14 gydymo ATG-Fresenius dienų gali išsivystyti seruminė liga. Jeigu simptomai yra silpni ir praeinantys, gydymo nutraukti nereikia.
Ryškus limfocitų kiekio sumažėjimas (ypač T-limfocitų) vartojant ATG-Fresenius atsiranda dėl imuninę sistemą slopinančio poveikio ir yra būdingas šiam vaistui. Vartojant rekomenduojamą dozę, trombocitopenija arba granulocitopenija, kurioms esant gydymą reikia nutraukti, išsivysto retai.
Sąveika su kitais vaistais
Vartojant vaistą kartu su kitais imuninę sistemą slopinančiais vaistais (kortikosteroidais, azatioprinu ir ciklosporinu A), padidėja infekcijos, trombocitopenijos ir anemijos rizika. Ligonius, kuriems taikoma šis gydymas, reikia atidžiai stebėti. Taip pat rekomenduojama kartu vartojamo imuninę sistemą slopinančio vaisto adaptacija.
Ligonių, kuriems yra slopinama imuninė sistema, negalima vakcinuoti gyvų nukenksmintų virusų vakcinomis. Skiepijant kitomis vakcinomis imunizavimo rezultatai gali būti pusiau optimalūs.
Ypatingieji perspėjimai, atsargumo priemonės vartojant
Prieš skiriant ATG-Fresenius, reikia nustatyti, ar pacientas alergiškas triušių baltymams (žr. Jautrumo vaistui mėginys). Pirmosiomis gydymo dienomis medicinos personalas turi būti pasiruošęs ir turėti reikiamą įrangą prireikus suteikti skubią pagalbą.
Atkreipkite dėmesį, kad dėl ankstesnio arba gretutinio imuninę sistemą slopinančio vaisto vartojimo alerginiai odos testai gali būti neigiami, nors ligonis yra labai jautrus.
Standartinės priemonės, skirtos apsisaugoti nuo infekcinių ligų, sukeltų vaistinių preparatų , kurie gaminami, naudojant žmogaus kilmės komponentus yra donorų parinkimas, atskirų donorų patikra pagal specifinius infekcinių ligų markerius ir efektyvių gamybos veiksnių viruso inaktyvacijai ar pašalinimui taikymas.
Nepaisant to, vartojant vaistinį preparatą, gaminamą naudojant žmogaus kilmės komponentus, negalima visiškai atmesti infekcijos sukėlėjų pernešimo galimybės. Tą patį galima pasakyti ir apie nežinomus ir naujai išaiškintus virusus bei kitus patogeninius organizmus.
Priemonės, taikomos gaminant ATG-Fresenius, yra palyginus efektyvios prieš turinčius apvalkalą virusus, tokius kaip ŽIV, HBV ir HCV. Šios priemonės gali būti tik iš dalies veiksmingos prieš neturinčius apvalkalo virusus, tokius kaip HAV ir parvovirusą B19. Parvoviruso B19 sukelta infekcinė liga gali būti pavojinga nėščiosioms (dėl vaisiaus infekcijos) arba asmenims, kuriems yra imunodeficitinė būklė ar padidėjusi eritropoezė (pvz., sergantiesiems hemolizine anemija).
Griežtai rekomenduojame kiekvieną kartą vartojant ATG-Fresenius pasižymėti preparato pavadinimą ir serijos numerį, kad galima būtų nustatyti ryšį tarp paciento ir preparato serijos .
Rekomenduojama apie gydymą gyvulinės kilmės imuniniu serumu pažymėti paciento kritinių būklių arba vakcinacijos pase.
Jautrumo preparatui mėginys. Mėginiui gali būti vartojamas tiek serumas su triušio imunoglobulinu – 10 mg/ml (tiekiamas nemokamai esant pareikalavimui), tiek pats ATG-Fresenius.
Kaip atlikti įodinį mėginį. Jeigu žinoma, kad ligonis turi polinkį į alergiją (žr. paciento ligos istoriją), suleiskite 0,1 ml neatskiesto serumo po oda, geriausia vidinėje dilbio pusėje.
Jeigu įtariama, kad ligonis yra labai jautrus triušių baltymams, patariama serumą atskiesti fiziologiniu tirpalu santykiu 1:100.
Jeigu vietoj serumo vartojamas ATG-Fresenius, rekomenduojamas kiekis yra 0,05 ml (vietoj 0,1 ml). Jeigu įtariama, kad ligonis yra labai jautrus, atskieskite vaistą fiziologiniu tirpalu santykiu 1:100.
Kontrolinė įodinė fiziologinio (NaCl) tirpalo injekcija atliekama toje pat kitos rankos vietoje.
Mėginio įvertinimas. Jeigu per 15 minučių injekcijos vietoje atsiranda aiškiai matoma reakcija (pvz., pūkšlė, patinimas), o kontrolinės injekcijos vietoje reakcijos nėra, ligonis yra labai jautrus triušių baltymams ir ATG-Fresenius.
Reakcija abiejų injekcijų vietose reiškia bendrą didelį ligonio jautrumą.
Nesuderinamumas
ATG-Fresenius negalima maišyti su gliukoze, krauju, kraujo pakaitalais, tirpalais, turinčiais lipidų, bei heparino natrio druska.
Dozavimas
Jeigu gydytojas nenurodo kitaip, rekomenduojama ATG-Fresenius paros dozė yra:
Profilaktiškai po organų transplantavimo. 0,1 - 0,25 ml (2-5 mg) ATG-Fresenius kilogramui kūno svorio. Įprastinė paros dozė yra 3-4 mg/kg kūno svorio vaisto.
Ūmi, steroidams atspari atmetimo reakcija. Skiriama 0,15 - 0,25 ml (= 3-5 mg) ATG-Fresenius /kg kūno svorio. Įprastinė paros dozė yra 3-4 mg/kg kūno svorio.
Gydymo trukmė ir gydymo kursai
ATG-Fresenius yra hipotoninis koncentratas infuzijoms, kurio pH yra 3,7. Prieš leidžiant į veną, ATG-Fresenius atskiedžiamas fiziologiniu tirpalu!
Kadangi ATG-Fresenius sudėtyje nėra konservuojančių medžiagų, atidarius buteliuką vaistą reikia sunaudoti nedelsiant!
Vartokite ATG-Fresenius tik, jei tirpalas yra skaidrus opalescuojantis, o buteliukas užantspauduotas.
Nevartokite, jei tirpalas yra drumstas.
ATG-Fresenius skieskite tik fiziologiniu tirpalu.
ATG-Fresenius turi būti skiriamas tik griežtai laikantis gydytojo nurodymų ir prižiūrint medicinos personalui. Ypatingą dėmesį reikia atkreipti į bet kokius anafilaksinio šoko simptomus. Ligonį reikia stebėti dar mažiausiai 30 minučių po infuzijos. Turi būti paruoštos priemonės skubiai gydyti anafilaksinį šoką (žr. skirsnį Priemonės kritiniais atvejais, simptomai ir priešnuodžiai ).
Dėl imuninės sistemos slopinimo bakterinės, virusinės ir grybelinės infekcijos rizika padidėja. Infekciją reikia gydyti atitinkamais vaistais (antibiotikais, antivirusiniais ir antigrybeliniais vaistais arba imunoglobulinais).
Prieš leidžiant į veną, ATG-Fresenius atskiedžiamas 250-500 ml fiziologinio tirpalo ir mažiausiai per keturias valandas suleidžiamas. Pirmąsias tris gydymo dienas ligonis turi būti atidžiai stebimas medicinos personalo.
Vaistą skiriant periferiškai, pasirinkite stambią veną. Nustatyta, kad sisteminis ir lokalus vaisto toleravimas yra geresnis, jei prieš infuziją yra vartojami hidrokortikosteroidai ir (arba) antihistamininiai vaistai.
Pastaba:
Negalima ATG-Fresenius maišyti su heparino natrio druska arba leisti į tą pačią veną, kadangi dėl mažesnio nei 5,2 pH vaistas susidrumsčia.
Profilaktika po organo transplantacijos:
priklausomai nuo ligonio būklės, vaisto dozės ir kartu skiriamų kitų vaistų, gydymo trukmė yra 5-14 dienų. Gydymas pradedamas transplantacijos atlikimo dieną.
Ūmios steroidams atsparios atmetimo reakcijos gydymas:
Gydymo trukmė priklauso nuo persodinto organo būklės ir gydymo plano ir paprastai trunka 5-14 dienų. Gydymas pradedamas transplantacijos atmetimo reakcijos krizės dieną.
Perdozavimas
Perdozavus rekomenduojama iš karto skirti plataus veikimo spektro antibiotikus, antigrybelinius ir antivirusinius vaistus. Gydymą ATG-Fresenius reikia nutraukti, o kitus imuninę sistemą slopinančius vaistus skirti pagal hemogramos duomenis (ypač atsižvelgiant į leukocitų ir limfocitų kiekį).
Trombocitų kiekis turi būti atidžiai stebimas ir prireikus skiriamas pakaitinis gydymas.
Priemonės kritiniais atvejais, simptomai ir priešnuodžiai
Išsivysčius anafilaksinei arba anafilaktoidinei reakcijai, vadovaukitės lentelės nurodymais:
Simptomų laipsnis ir stadija, išsivysčius anafilaktinei ir anafilaktoidinei reakcijai
Stadija
0
Vietinė (židinio vietoje)
I
Bendra silpna reakcija
II
Bendra aiškiai matoma
reakcija
III
Bendra stipri reakcija
IV
Organo at-
metimas
Simp-
tomai
vietinė
ribota
odos
reakcija
išplitusi odos reakcija (paraudimas, generalizuota dilgėlinė, niežėjimas),
gleivinės sudirginimas (nosies, junginės),
bendra reakcija (dirglumas,
galvos skausmas)
širdies-kraujagyslių
reakcija (pakitęs
kraujospūdis ir pulsas)
kvėpavimo sutrikimas
(silpnas dusulys,
bronchų spazmai)
noras tuštintis ir šlapintis
šokas (didelė hipotenzija, blyškumas)
kvėpavimo sutrikimas
su dideliu dusuliu,
sąmonės pritemimas
arba netekimas,
tuštinimasis arba šlapinimasis
(kai kuriais atvejais)
kvėpavimo sustojimas,
kraujagyslinis kolapsas
Ūmios anafilaktoidinės reakcijos gydymo režimas ir dozės
Stadija
I
II
III
Profilaktiškai esant recidyvų rizikai
Katecholaminai:
ºadrenalinas/ β simpatomimetikai,
inhaliacijos
ºadrenalinas
ºdopaminas
ºnoradrenalinas
Kol atsiranda drebulys ir
(arba) tachikardija (rekomenduojama: adrenalinas);
1 mg/10 ml: 0,1 mg/min.b
Kol atsiranda drebulys ir (arba) tachikardija (rekomenduojama: adrenalinas); 1 mg/10 ml:
0,1 mg/min.;
2,5-5 mg/70 kg/min., jeigu reikia,
po 10 min.; 1 mg/10 ml:
0,05-1 mg/min.d
Kortikosteroidai
ºparenteraliai
(prednizolono
atitikmenys)
50-125
mga
250-500 mg
1000 mg
Kas 8 val. iki 24 val.;
80-100 mg per os ar
parenteraliai
Teofilinas
5 mg/kg kūno svorio, vėliau:
10 mg/kg/24 val. (sukelia tachikardiją)
Histamino antagonistai:
ºH1-antagonistai
ºH2-antagonistai
Dimetindeno
maleato
8 mg
Klemastino
4 mg
1. Cimetidino
400 mg
2. Ranitidino
100 mg
Dimetindeno maleato 8 mgc
Klemastino
4 mg
1. Cimetidino 400 mgc
2. Ranitidino 100 mg
Dimetindeno
maleato 8 mgd
Klemastino 4 mg
1. Cimetidino 400 mgd
2. Ranitidino 100 mg
Kas 8 val.
iki 24 val.
Dozė kaip nurodyta
antrame stulpelyje, per
os arba parenteraliai;
Kas 8 val.
iki 24 val.
Dozė kaip nurodyta
antrame stulpelyje,
per os arba
parenteraliai;
Tūrio atstatymas:
ºkristaloidai
ºkoloidai
Ringerio –laktato tirpalo
500 ml
Keletas litrų Ringerio –laktato tirpalo; pvz., HES: 1-2 l,
2 l Ringerio –laktato tirpalo
a pacientas alergiškas (hiposensibilizacinis gydymas, jautrumo mėginys)
b ryškėjantys širdies kraujagyslių simptomai, nors buvo skiriami tirpalai kraujo tūriui atstatyti bei gydymas H1- bei H2 antagonistais
c ryškėjantys širdies kraujagyslių simptomai, nors buvo skiriami tirpalai kraujo tūriui atstatyti
d nepakankami gydymo rezultatai po gydymo adrenalinu ir tirpalo kraujo tūriui atstatyti infuzijos
Literatūra: Anaesthesist 1994; (43:211-222).
Farmakodinaminės ir toksikologinės savybės bei informacija apie farmakokinetiką ir biologinį pasisavinimą
ATG-Fresenius yra triušių imunoglobulino prieš žmogaus T-limfocitus preparatas, slopinantis imuninę sistemą.
ATG-Fresenius yra gaunamas iš triušių, kurie buvo imunizuoti žmogaus T-limfoblastais iš Jurkat ląstelių linijos, serumo. ATG-Fresenius kaip polikloninis prieš -T-ląstelių antikūnų tirpalas pasižymi tiesioginiu slopinamuoju poveikiu T-ląstelėms. Dėl to mažėja T --ląstelių kiekis. Pagrindinis T-ląstelių kiekį mažinančio poveikio mechanizmas yra susijęs su opsonizacija ir lize po komplemento aktyvavimo.
Publikuoti in vivo ir in vitro bandymų rezultatai rodo, kad ATG-Fresenius poveikis vyksta ir dėl prisijungimo prie CD2+, CD3+, CD4+/CD28+, CD5+, CD7+, LFA-1+ ir ICAM-1+ limfocitų receptorių. Tokių savybių dažniausiai turi T-limfocitai. CD5 taip pat dažnai randami proliferuojančių B--limfocitų paviršiuje. ATG-Fresenius slopina spontaninių žmogaus T-limfocitų rozečių susidarymą veikiant avies eritrocitams. ATG-Fresenius atitolina persodinto alogeninio odos audinio atmetimo reakciją Rezus beždžionėms. Vartojant ATG-Fresenius nėra antikūnų kryžminės reakcijos su eritrocitais, žmogaus plazmos baltymais ir glomerulų bazine membrana. Taisyti kaip SPC
Toksinis poveikis
Triušiams ir Rezus beždžionėms buvo atlikti ūmaus toksinio poveikio tyrimai. Suleidus triušiams net 900 mg/kg kūno svorio dozę, nebuvo stebėta jokių patologinių klinikinių ar hematologinių pokyčių.
Suleidus Rezus beždžionėms 100 mg/kg kūno svorio dozę, tik pirmąsias 3 dienas buvo stebimas neryškus motorinis slopinimas, neutrofilinis granuliocitų poslinkis hemogramoje ir laikinas retikulocitų bei trombocitų kiekio sumažėjimas.
Rezus beždžionėms buvo atliktas poūmio (lėtinio) toksinio poveikio mėginys. Leidžiant per dieną po 300 ir 500 mg/kg kūno svorio, gyvūnai nugaišo 7-tą dieną (300 mg) ir 5-tą dieną (500 mg). Pagal toksinio poveikio simptomus nustatyta, kad mirties priežastis buvo anafilaksinis šokas ir kraujotakos kolapsas.
Palyginus su kontroline grupe, limfocitų skaičius mažėjo visose skirtingų dozių grupėse. Histologiniai ir kiti hematologiniai duomenys buvo normalūs. Nebuvo stebėta gyvūnų limfinių organų aktyvavimo.
ATG-Fresenius poveikis CNS gali būti atmestas tiriant būdraujančias kates. Tiriant kates, kurioms atlikta anestezija, šalutinio poveikio širdies kraujagyslių sistemai nestebėta. Be to, ATG-Fresenius neturėjo mutageninio poveikio atliekant 3 skirtingais in vitro tyrimus: tiek su metaboliniu aktyvavimu, tiek be jo.
Farmakokinetika
ATG-Fresenius yra leidžiamas į veną, todėl jo biologinis pasisavinimas yra 100 %.
ATG-Fresenius, kaip ir kiti baltymai, yra veikiamas baltymų metabolizmo. Nefizologinių metabolitų nenustatyta.
ATG-Fresenius skilimo pusperiodis yra 14 dienų (skiriant 4 mg/kg kūno svorio dozę per dieną 7 dienas).
Tinkamumo laikas ir patvarumas atidarius pakuotę
Tinkamumo laikas yra nurodytas ant etiketės ir išorinės pakuotės.
Negalima vartoti ATG-Fresenius pasibaigus tinkamumo laikui.
Atidarius buteliuką, vaistą reikia suvartoti iš karto.
Laikymo sąlygos
Laikyti šaldytuve (2 oC - 8 oC)pataisyti
Tarptautinis pavadinimas | Anti-human-T-lymphocyte immunoglobulin from rabbits |
Vaisto stiprumas | 20mg/ml |
Vaisto forma | koncentratas infuziniam tirpalui |
Grupė | Vaistinis preparatas |
Pogrupis | Biopreparatas |
Vartojimas | vartoti į veną |
Registracijos numeris | 98/5523/4 |
Registratorius | Fresenius Biotech GmbH, Vokietija |
Receptinis | Receptinis |
Vaistas registruotas | 1998.04.30 |
Vaistas perregistruotas | 2003.07.02 |
1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
ATG-Fresenius 20 mg koncentratas infuziniam tirpalui
2.KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
1 ml ATG-Fresenius yra:
20 mg triušių imunoglobulino prieš žmogaus T-limfocitus.
Pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3.VAISTO FORMA
Koncentratas infuziniam tirpalui
4.KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
Imuninio atsako slopinimas. ATG-Fresenius vartojamas imuninei sistemai slopinti paprastai kartu su kitais tokio poveikio vaistais (metilprednizolonu, prednizonu, azatioprinu, ciklosporinu A), atmetimo reakcijai po organų transplantavimo išvengti. Vaistas vartojamas esant šioms būklėms:
Profilaktiškai. Ankstyvuoju laikotarpiu po organų transplantavimo ATG-Fresenius vartojamas kartu su gliukokortikosteroidais, azatioprinu ir (arba) ciklosporinu A imuninės sistemos slopinimui didinti.
Ūmi, steroidams atspari atmetimo reakcija. Ūmiai atmetimo reakcijai slopinti, jeigu metilprednizolono terapinis poveikis yra nepakankamas.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Jeigu gydytojas nenurodo kitaip, rekomenduojama ATG-Fresenius paros dozė yra:
Profilaktiškai po organų transplantavimo. 0,1-0,25 ml (2-5 mg) ATG-Fresenius kilogramui kūno svorio. Įprastinė paros dozė yra 3-4 mg/kg kūno svorio vaisto.
Priklausomai nuo paciento būklės, dozės ir kitų kartu vartojamų vaistų, gydymas ATG-Fresenius gali būti tęsiamas 5-14 dienų. Vaistas vartoti pradedamas transplantacijos atlikimo dieną.
Ūmi, steroidams atspari atmetimo reakcija. Skiriama 0,15 - 0,25 ml (= 3-5 mg) ATG-Fresenius/kg kūno svorio. Įprastinė paros dozė yra 3-4 mg/kg kūno svorio.
Gydymo trukmė skiriasi, priklausomai nuo persodinto organo būklės bei gydymo plano. Paprastai gydymas trunka 5-14 dienų, pradedamas transplantacijos atlikimo dieną.
ATG-Fresenius yra hipotoninis koncentratas infuzijoms, kurio pH yra 3,7. Prieš leidžiant į veną, ATG-Fresenius atskiedžiamas 250-500 ml fiziologinio tirpalo ir mažiausiai per keturias valandas suleidžiamas. Pirmąsias tris gydymo dienas ligonis turi būti atidžiai stebimas.
Vaistą skiriant periferiškai, pasirinkite stambią veną. Nustatyta, kad sisteminis ir lokalus vaisto toleravimas yra geresnis, jei prieš infuziją yra vartojami hidrokortikosteroidai ir (arba) antihistamininiai vaistai.
Negalima ATG-Fresenius maišyti su heparino natrio druska arba leisti į tą pačią veną, kadangi dėl mažesnio nei 5,2 pH vaistas susidrumsčia.
4.3 Kontraindikacijos
ATG-Fresenius negalima vartoti:
- jeigu ligonis alergiškas triušių baltymams;
- turintiems didelę trombocitopeniją, kai trombocitų skaičius yra mažesnis nei 50 000/μl (vartojant ATG-Fresenius gali sumažėti trombocitų kiekis ir padidėti kraujavimo rizika);
- ligoniams su terapiškai nekontroliuojama bakterine, virusine arba grybeline infekcija;
- nėštumo metu arba įtariant nėštumą;
(nei kliniškai, nei su gyvūnais nėra tirtas vaisto poveikis nėštumo metu, todėl ATG-Fresenius vartojimo riziką ir naudą turi nustatyti gydytojas. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad žmogaus IgG gali prasiskverbti pro placentą).
4.4. Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Prieš skiriant ATG-Fresenius, reikia nustatyti, ar pacientas alergiškas triušių baltymams (žr. Jautrumo vaistui mėginys). Pirmosiomis gydymo dienomis medicinos personalas turi būti pasiruošęs ir turėti reikiamą įrangą prireikus suteikti skubią pagalbą.
ATG-Fresenius turi būti skiriamas tik griežtai laikantis gydytojo nurodymų ir prižiūrint medicinos personalui. Ypatingą dėmesį reikia atkreipti į bet kokius anafilaksinio šoko simptomus. Ligonį reikia stebėti dar mažiausiai 30 minučių po infuzijos. Turi būti paruoštos priemonės skubiai gydyti anafilaksinį šoką (žr. skirsnį Priemonės kritiniais atvejais, simptomai ir priešnuodžiai).
Standartinės priemonės, skirtos apsisaugoti nuo infekcinių ligų, sukeltų vaistinių preparatų, kurie gaminami, naudojant žmogaus kilmės komponentus yra donorų parinkimas, atskirų donorų patikra pagal specifinius infekcinių ligų markerius ir efektyvių gamybos veiksnių viruso inaktyvacijai ar pašalinimui taikymas.
Nepaisant to, vartojant vaistinį preparatą , gaminamą naudojant žmogaus kilmės komponentus, negalima visiškai atmesti infekcijos sukėlėjų pernešimo galimybės. Tą patį galima pasakyti ir apie nežinomus ir naujai išaiškintus virusus bei kitus patogeninius organizmus.
Priemonės, taikomos gaminant ATG-Fresenius yra palyginus efektyvios prieš turinčius apvalkalą virusus, tokius kaip ŽIV, HBV ir HCV. Šios priemonės gali būti tik iš dalies veiksmingos prieš neturinčius apvalkalo virusus, tokius kaip HAV ir parvovirusą B19. Parvoviruso B19 sukelta infekcinė liga gali būti pavojinga nėščiosioms (dėl vaisiaus infekcijos) arba asmenims, kuriems yra imunodeficitinė būklė ar padidėjusi eritropoezė (pvz., sergantiesiems hemolizine anemija).
Griežtai rekomenduojame kiekvieną kartą vartojant ATG-Fresenius pasižymėti preparato pavadinimą ir serijos numerį, kad galima būtų nustatyti ryšį tarp paciento ir preparato serijos.
Neatidėliotinos procedūros pasireiškus padidėjusio jautrumo reakcijai
Dėl imuninės sistemos slopinimo bakterinės, virusinės ir grybelinės infekcijos rizika padidėja. Infekciją reikia gydyti atitinkamais vaistais (antibiotikais, antivirusiniais ir antigrybeliniais vaistais arba imunoglobulinais).
Atkreipkite dėmesį, kad dėl ankstesnio arba gretutinio imuninę sistemą slopinančio vaisto vartojimo alerginiai odos testai gali būti neigiami, nors ligonis yra labai jautrus.
Neatidėliotinos procedūros pasireiškus padidėjusio jautrumo reakcijai
Išsivysčius anafilaksinei arba anafilaktoidinei reakcijai, vadovaukitės lentelės nurodymais:
Simptomų laipsnis ir stadija, išsivysčius anafilaktinei ir anafilaktoidinei reakcijai
Stadija
0
Vietinė (židinio vietoje)
I
Bendra silpna reakcija
II
Bendra aiškiai matoma
reakcija
III
Bendra stipri reakcija
IV
Organo at-
metimas
Simp-
tomai
vietinė
ribota
odos
reakcija
išplitusi odos reakcija (paraudimas, generalizuota dilgėlinė, niežėjimas),
gleivinės sudirginimas (nosies, junginės),
bendra reakcija (dirglumas,
galvos skausmas)
širdies-kraujagyslių
reakcija (pakitęs
kraujospūdis ir pulsas)
kvėpavimo sutrikimas
(silpnas dusulys,
bronchų spazmai)
noras tuštintis ir šlapintis
šokas (didelė hipotenzija,blyškumas)
kvėpavimo sutrikimas
su dideliu dusuliu,
sąmonės pritemimas
arba netekimas,
tuštinimasis arba šlapinimasis
(kai kuriais atvejais)
kvėpavimo sustojimas,
kraujagyslinis kolapsas
Ūmios anafilaktoidinės reakcijos gydymo režimas ir dozės
Stadija
I
II
III
Profilaktiškai esant recidyvų rizikai
Katecholaminai:
ºadrenalinas/ β simpatomimetikai,
inhaliacijos
ºadrenalinas
ºdopaminas
ºnoradrenalinas
Kol atsiranda drebulys ir
(arba) tachikardija (rekomenduojama: adrenalinas);
1 mg/10 ml: 0,1 mg/min.b
Kol atsiranda drebulys ir (arba) tachikardija (rekomenduojama: adrenalinas); 1 mg/10 ml:
0,1 mg/min.;
2,5-5 mg/70 kg/min., jeigu reikia,
po 10 min.; 1 mg/10 ml:
0,05-1 mg/min.d
Kortikosteroidai
ºparenteraliai
(prednizolono
atitikmenys)
50-125
mga
250-500 mg
1000 mg
Kas 8 val. iki 24 val.;
80-100 mg per os ar
parenteraliai
Teofilinas
5 mg/kg kūno svorio, vėliau:
10 mg/kg/24 val. (sukelia tachikardiją)
Histamino antagonistai:
ºH1-antagonistai
ºH2-antagonistai
Dimetindeno
maleato
8 mg
Klemastino
4 mg
1. Cimetidino
400 mg
2. Ranitidino
100 mg
Dimetindeno maleato 8 mgc
Klemastino
4 mg
1. Cimetidino 400 mgc
2. Ranitidino100 mg
Dimetindeno
maleato 8 mgd
Klemastino 4 mg
1. Cimetidino 400 mgd
2. Ranitidino 100 mg
Kas 8 val.
iki 24 val.
Dozė kaip nurodyta
antrame stulpelyje, per
os arba parenteraliai;
Kas 8 val.
iki 24 val.
Dozė kaip nurodyta
antrame stulpelyje,
per os arba
parenteraliai;
Tūrio atstatymas:
ºkristaloidai
ºkoloidai
Ringerio –laktato tirpalo
500 ml
Keletas litrų Ringerio –laktato tirpalo; pvz., HES: 1-2 l,
2 l Ringerio –laktato tirpalo
a pacientas alergiškas (hiposensibilizacijos gydymas, jautrumo mėginys)
b ryškėjantys širdies kraujagyslių simptomai, nors buvo skiriami tirpalai kraujo tūriui atstatyti bei gydymas H1- bei H2 antagonistais
c ryškėjantys širdies kraujagyslių simptomai, nors buvo skiriami tirpalai kraujo tūriui atstatyti
d nepakankami gydymo rezultatai po gydymo adrenalinu ir tirpalo kraujo tūriui atstatyti infuzijos
Jautrumo preparatui mėginys. Mėginiui gali būti vartojamas tiek serumas su triušio imunoglobulinu – 10 mg/ml (nemokamai), tiek pats ATG-Fresenius.
Kaip atlikti (intraderminį) odos mėginį. Jeigu žinoma, kad ligonis turi polinkį į alergiją (žr. paciento ligos istoriją), suleiskite 0,1 ml neatskiesto serumo į odą, geriausia vidinėje dilbio pusėje.
Jeigu įtariama, kad ligonis yra labai jautrus triušų baltymams, patariama serumą atskiesti fiziologiniu (NaCl) tirpalu santykiu 1:100.
Jeigu vietoj serumo vartojamas ATG-Fresenius, rekomenduojamas kiekis yra 0,05 ml (vietoj rekomenduojamo 0,1 ml). Jeigu įtariama, kad ligonis yra labai jautrus, atskieskite vaistą fiziologiniu (NaCl) tirpalu santykiu 1:100.
Kontrolinė įodinė fiziologinio (NaCl) tirpalo injekcija atliekama toje pat kitos rankos vietoje.
Mėginio įvertinimas. Jeigu po 15 minučių injekcijos vietoje atsiranda aiškiai matoma reakcija (pvz., pūkšlė, patinimas), o kontrolinės injekcijos vietoje reakcijos nėra, ligonis yra labai jautrus triušių baltymams ir ATG-Fresenius.
Reakcija abiejų injekcijų vietose reiškia bendrą didelį ligonio jautrumą.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Vartojant vaistą kartu su kitais imuninę sistemą slopinančiais vaistais (kortikosteroidais, azatioprinu ir (arba ciklosporinu A), padidėja infekcijų, trombocitopenijos ir anemijos rizika. Ligonius, kuriems taikoma šis gydymas, reikia atidžiai stebėti. Taip pat rekomenduojama kartu vartojamo imuninę sistemą slopinančio vaisto dozės adaptacija.
Ligonių, kuriems yra slopinama imuninė sistema, negalima vakcinuoti gyvų susilpnintų virusų vakcinomis. Vartojant kitas vakcinas imunizavimo rezultatai gali būti pusiau optimalūs.
4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Informacijos apie ATG-Fresenius poveikį nėščiosioms ir maitinančioms krūtimi moterims nėra. Reikia, kaip ir skiriant kitus vaistus, įvertinti visus privalumus ir trūkumus, atsižvelgiant į ligonės būklę.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Nenustatytas.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Dažniausiai pasitaikantis šalutinis poveikis vartojant ATG-Fresenius yra pykinimas, karščiavimas ir svaigulys (vertigo). Karščiavimas iki 40 oC ir daugiau bei drebulys būna retai ir paprastai praeina pirmosiomis gydymo dienomis.
Kaip ir gydant kitais heterogeniškais serumais, po 8-14 gydymo ATG-Fresenius dienų gali išsivystyti seruminė liga. Jeigu simptomai yra silpni ir praeinantys, gydymo nutraukti nereikia.
Kai kuriais atvejais pradėjus gydyti vaistu leidžiant arba iš karto suleidus, gali prasidėti anafilaksinė reakcija. Tipiški simptomai yra pakilusi temperatūra, odos bėrimas (eritema), edema, kvėpavimo sutrikimas, stridoras ir hipotenzija. Didžiausia anafilaksinio šoko tikimybė yra pirmąsias 3 gydymo dienas. Jeigu anafilaksinė reakcija yra silpna, gydymą ATG-Fresenius galima tęsti kartu, jei reikia, skiriant kitus vaistus (pvz., antihistamininius). Jeigu reakcija stipri ir pavojinga ligoniui, gydymą reikia nutraukti ir pradėti prieššokinį gydymą.
Ryškus limfocitų kiekio sumažėjimas (ypač TB-limfocitų) vartojant ATG-Fresenius atsiranda dėl imuninę sistemą slopinančio poveikio ir yra būdingas šiam vaistui. Vartojant rekomenduojamą dozę, trombocitopenija arba granulocitopenija, kurioms esant gydymą reikia nutraukti, išsivysto retai.
Dėl vartojimo saugumo pernešamų virusų atžvilgiu žr. 4.4 skyrių.
4.9 Perdozavimas
Perdozavus rekomenduojama iš karto skirti plataus veikimo spektro antibiotikus, antigrybelinius ir antivirusinius vaistus. Gydymą ATG-Fresenius reikia nutraukti, o kitus imuninę sistemą slopinančius vaistus skirti pagal hemogramos duomenis (ypač atsižvelgiant į leukocitų ir limfocitų kiekį).
Trombocitų kiekis turi būti atidžiai stebimas ir prireikus gali būti skiriamas pakaitinis gydymas.
5.FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1 Farmakodinaminės savybės
ATG-Fresenius yra aukšto titro imuninis serumas prieš žmogaus T-limfocitus, slopinantis imuninę sistemą.
ATG-Fresenius yra gaunamas iš triušių, kurie buvo imunizuoti žmogaus T-limfoblastais iš Jurkat ląstelių linijos, serumo. ATG-Fresenius kaip polikloninis antikūnų prieš T-ląsteles tirpalas pasižymi tiesioginiu poveikiu T-ląstelėms, dėl ko mažėja T-ląstelių kiekis.
5.2 Farmakokinetinės savybės
ATG-Fresenius yra leidžiamas į veną, todėl jo biologinis pasisavinimas yra 100 %.
ATG-Fresenius organizme metabolizuojamas kaip ir kiti baltymai. Nefiziologinių metabolitų nenustatyta.
ATG-Fresenius skilimo pusperiodis yra 14 dienų (skiriant 4 mg/kg kūno svorio dozę per dieną 7 dienas).
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Triušiams ir Rezus beždžionėms buvo atlikti ūmaus toksinio poveikio tyrimai. Suleidus triušiams net 900 mg/kg kūno svorio dozę, nebuvo stebėta jokių patologinių klinikinių ar hematologinių pokyčių.
Suleidus Rezus beždžionėms 100 mg/kg kūno svorio dozę, tik pirmąsias 3 dienas buvo stebimas neryškus motorinis slopinimas, neutrofilinių granulocitų kiekio padidėjimas ir laikinas retikulocitų bei trombocitų kiekio sumažėjimas.
Rezus beždžionėms buvo atliktas poūmio (lėtinio) toksinio poveikio mėginys. Leidžiant per dieną po 300 ir 500 mg/kg kūno svorio vaisto, gyvūnai nugaišo 7-tą dieną (300 mg) ir 5-tą dieną (500 mg). Pagal toksinio poveikio simptomus nustatyta, kad mirties priežastis buvo anafilaksinis šokas ir kraujotakos kolapsas.
Palyginus su kontroline grupe, limfocitų skaičius mažėjo visose skirtingų dozių grupėse. Histologinių ir kitų hematologinių tyrimų duomenys buvo normalūs. Nebuvo stebėta gyvūnų limfinių organų aktyvavimo.
6.ATG-Fresenius poveikis CNS gali būti atmestas tiriant būdraujančias kates. Tiriant kates, kurioms atlikta anestezija, šalutinio poveikio širdies kraujagyslių sistemai nestebėta. Be to, ATG-Fresenius neturėjo mutageninio poveikio atliekant 3 skirtingais in vitro tyrimus: tiek su metaboliniu aktyvavimu, tiek be jo.
7.FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
1 ml ATG-Fresenius yra:
natrio dihidrogenfosfato x 2 H2O* 1,56 mg
fosforo rūgšties (85 ) 0,5 - 1,0 x 10 –4 ml
injekcinio vandens iki 1 ml
*pridėtas kaip SP buferinis tirpalas.
6.2 Nesuderinamumas
ATG-Fresenius negalima maišyti su gliukoze, krauju, kraujo preparatais, tirpalais, turinčiais lipidų, bei heparino natrio druska.
6.3 Tinkamumo laikas
Tinkamumo laikas 24 mėn.
Negalima vartoti ATG-Fresenius pasibaigus tinkamumo laikui.
Atidarius buteliuką, vaistą reikia suvartoti iš karto.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti šaldytuve (2 ºC – 8 ºC)
6.5 Pakuotė ir jos turinys
Pakuotė: 1 buteliukas 5 ml tirpalo
Pakuotė: 10 buteliukų po 5 ml tirpalo kiekviename buteliuke
6.6 Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu instrukcija
Nepridedama.
Populiariausios ligos
Rekomenduojamos gydymo įstaigos
Anekdotai
Ateina moteriškė su vaikeliu pas daktarą. Apžiūrėjęs vaiką daktaras
klausia:
- O jis krūtimi maitinamas ar dirbtinai?
- Krūtimi.
- Na tada nusirenkite ir nusiimkite liemenėlę.
Daktaras labai ilgai maigo moters krūtis ir pagaliau sako:
- Taigi pas jus pieno nėra, užtat ir kūdikis alkanas.
Moteriškė:
- Aplamai, tai as jo teta, bet labai...labai džiaugiuosi, kad užėjau!- Daugiau anekdotų
Dienos Klausimas
Ar jau teko išbandyti naują vaistą vitamino D trūkumui gydyti „Defevix”, vartojamą tik 1 kartą per mėnesį ?