Stipri imuninė sistema – mažesnė rizika susirgti
Propolis yra vienas stipriausių natūralių antibiotikų. Jis pasižymi ryškiu antibakteriniu, antivirusiniu, imunomoduliaciniu poveikiu, skatina žaizdų, opų gijimą. Propolio fenolinės rūgštys skatina tulžies ir šlapimo gamybą bei išsiskyrimą, stiprina kapiliarų sieneles, turi uždegimą mažinantį poveikį.
PlačiauSpanguolės stiprina organizmą
Spanguolių uogos nuo seno žinomos kaip vienos vertingiausių. Jose gausu įvairių mineralinių medžiagų: magnio, fosforo, kalcio, jodo, geležies, vario, mangano ir kitų. Organizmui mineralinės druskos reikalingos ne mažiau kaip ir kitos maistinės medžiagos, nes jos reguliuoja medžiagų apykaitą bei virškinimą. Spanguolėse yra 89,5 proc. vandens, 0,5 proc. baltymų, 3,5 proc. cukraus, 2 proc. ląstelienos, 0,7 proc. pektino, 2,2 proc. rūgščių, taip pat glikozidų, vitaminų B1, B2, E, P, šiek tiek karoteno. 100 g spanguolių yra 15 mg vitamino C.
PlačiauAr vaikai apkūnūs dėl tėvų klaidų?
Tėvų pareiga patiekti vaikams šviežio ir sveiko maisto kiekvieną dieną. Vaikai gali valgyti arba nevalgyti, bet atsisakę jie turi žinoti, kad alternatyvų nebus. Jei jūsų vaikas nevalgo vakarienės, neturite jam gaminti dar vienos. Tegu vaikas alkanas laukia pusryčių“, – pataria dietologė.
PlačiauSvogūnas virtuvėje ir vaistinėlėje
Pirmieji svogūnų augintojai buvo kinai. Vėliau ši daržovė paplito Indijoje, Egipte, Graikijoje. Įdomu tai, kad sarkofagų ir senovinių šventyklų sienos buvo išpuoštos svogūnų atvaizdais. Apie svogūnų ir medaus mišinio poveikį žmogaus sveikatai rašė garsusis Hipokratas. Ir nors ši daržovė ne vienam išspaudžia graudžias ašaras, be jos apsieiti negalime nei virtuvėje, nei sunegalavę.
PlačiauTaupymo formulė: susidaryti valgiaraštį, nustatyti limitą, vesti biudžetą
Į parduotuvę eikite pavalgę. Alkanam žmogui atrodo ir kad jis pats suvalgys daugiau, ir kad namuose trūksta daugybės produktų. Kitaip tariant, galioja elementari taisyklė „akys nori daugiau“. Be to, alkanam sunkiau atsispirti čia pat, parduotuvėje, gaminamiems kvapniems patiekalams, pavyzdžiui, šviežioms bandelėms.
PlačiauUltragarsinė vaisiaus fotosesija – mamos užgaida ar būtinybė?
Pageidautina, kad būsimoji mamytė pas akušerį-ginekologą apsilankytų per pirmuosius 3 nėštumo mėnesius. Tačiau visiškai nereikia skubėti ir bėgti pas gydytoją, jeigu nėštumo testas teigiamas, o mėnesinės susilaikė kokias 3 dienas. Daugumoje užsienio valstybių esant tokiam nedideliam nėštumui moteris netgi nėra įtraukiama į nėščiųjų įskaitą. Tai daroma sulaukus 10–11-tos nėštumo savaitės. Aišku, jeigu moteris gerai jaučiasi. O jeigu ji kraujuoja ar kankina labai didelė gestozė (toksikozė), be abejo, reikia eiti pas gydytoją nedelsiant.
PlačiauŠaltalankis – žiemos sveikatos ir grožio šaltinis
Veikliosios medžiagos. Šaltalankio vaisiuose yra daug vitamino C, taip pat vitaminų P, B1, B2, K, E, folio rūgšties, karotino, cholino, fosfolipidų, triterpeninių junginių, angliavandenių, organinių rūgščių, mineralinių druskų, mikroelementų: kobalto, nikelio, mangano, geležies, fosforo; rauginių ir kitų veikliųjų medžiagų.
PlačiauKaip nugalėti sezoninę depresiją?
Sezoninė depresija dažniau kamuoja emocionalius bei jautrius žmones. Amerikiečių mokslininkai sudarė formulę, pagal kurią galima apskaičiuoti, kokia tikimybė žmogui yra susirgti sezonine depresija. Į šią formulę, be asmenybės bruožų, įtraukti ir tokie parametrai kaip paveldimumas, saulėtų dienų skaičius toje šalyje, kur žmogus gyvena.
Plačiau3 mitai apie ekologiškus maisto produktus, arba kas paprastai nutylima?
Ekologiško gyvenimo būdo ir mitybos bumas, arba, kaip kartais mėgstama sakyti, – „mada“, vis dar neišblėsę. Tačiau vis daugiau žmonių, o tarp jų ir mokslininkų, bando atsirinkti, kas gi iš plačiai reklamuojamų tiesų apie ekologiškus maisto produktus yra tiesa, o kas tiesiog mitas. Pastebėjome, kad žmonės yra linkę suabsoliutinti savo įsitikinimus, o būtent šiame „juoda-balta“ mąstymo būde ir slypi didžiausios klaidos.
PlačiauKokia mityba padės įveikti peršalimą?
Vitamino A padovanos morkos, špinatai, moliūgai. Vitamino E gausu riešutuose (geriausia vartoti anakardžių, graikinių ir kedrų riešutų mišinį), patiekaluose iš kepenėlių, augalini aliejaus. Beje, peršalimo profilaktikai rekomenduojama kasdien vartoti po du šaukštus alyvuogių aliejaus. Jame yra poilfenolių, kurie apsaugo ląsteles nuo virusų patekimo.
PlačiauApie keistus mitybos įpročius ir dar daugiau
Paprastai tai būna susiję su gliukozės kiekio sumažėjimu. Daugiausia energijos organizmas gauna iš angliavandenių, kai gliukozės kiekis kraujyje krenta, pajuntame alkį, ir organizmas reikalauja jį papildyti. Geriausiai šį „troškulį“ numalšina juodasis šokoladas. Suvalgai šokolado gabalėlį, alkis lyg ir praeina.
PlačiauLazdyno riešutai – skanūs ir naudingi
Paprastasis lazdynas (Corylus) graikiškai „corys“, kurį išvertus reiškia „šalmas“. Lazdynas žydi kovo–balandžio mėnesiais, prieš sprogstant lapams. Vaisiai subręsta rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais. Vaisius būna pailgos formos, kietame sumedėjusiame kevale, apgaubtas lapų goželės. Gali kekėje būti nuo dviejų iki septynių riešutų, auga ir pavieniai. Sunokę riešutai iškrenta iš goželių. Jų dydis gali būti labai skirtingas – nuo 1 iki 3 cm ilgio ir nuo 1 iki 2 cm skersmens.
PlačiauMorka - miniatiūrinė gamtos vaistinėlė
Pagrindinis morkos turtas, kaip žinia, yra karotinas, ypač naudingas regėjimui ir imuninei sistemai. Tiesa, kad morka būtų kuo naudingesnė, ją būtina pagardinti grietine arba aliejumi, mat organizmas karotiną pasisavina tik tuo atveju, jei šis į skrandį patenka su riebalais.
PlačiauKovai su peršalimu pasitelkime vaisius ir daržoves
Ar žinojote, kad šviežių apelsinų sultys padeda sumažinti aukštą kūno temperatūrą? Taigi jos ne tik skanios, bet ir vertingos siekiant apsisaugoti nuo gripo. Šio citrusinio vaisiaus sultys didina apetitą, gerina virškinimą, mažina tulžies išsiskyrimą, tinka esant lėtiniam vidurių užkietėjimui. Per dieną suvalgykite bent vieną apelsiną, ir puiki atgaiva bakterijų puolamam ar vitaminų trūkumo nualintam organizmui – garantuota.
PlačiauJudėjimas gali pakeisti daug vaistų, bet jokie vaistai nepakeis judėjimo
Medikai, sveikatos specialistai, pedagogai, sveikuoliai dažnai šaukia SOS, kad gerėjančios gyvenimo sąlygos, technologijų pažanga ir sėdimas darbas skatina visuomenę judėti vis mažiau. Lietuviai šiai nejudrumo bangai pasidavė bene labiausiai iš visų Europos šalių piliečių.
PlačiauŠuo – geriausias žmogaus draugas
JAV jau seniai yra taikoma šunų terapija (angl. k. „Pet Therapy“). Manoma, kad šunys turi unikalų gebėjimą padėti žmonėms sudėtingose gyvenimo situacijose ir padeda jiems greičiau „užsigydyti dvasines žaizdas“. Šuo mažina vienišumo ir atskirties jausmą, besivystantis prieraišumo jausmas skatina žmogų jaustis reikalingam, o atsakomybės už keturkojį prisiėmimas ir rūpinimasis juo suteikia prasmės kasdienybei. Visa tai padeda žmogui išgyventi sunkų periodą ir greičiau psichologiškai bei emociškai „atsitiesti“.
PlačiauLazdyno riešutai – skanūs ir naudingi
Paprastasis lazdynas (Corylus) graikiškai „corys“, kurį išvertus reiškia „šalmas“. Lazdynas žydi kovo–balandžio mėnesiais, prieš sprogstant lapams. Vaisiai subręsta rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais. Vaisius būna pailgos formos, kietame sumedėjusiame kevale, apgaubtas lapų goželės. Gali kekėje būti nuo dviejų iki septynių riešutų, auga ir pavieniai. Sunokę riešutai iškrenta iš goželių. Jų dydis gali būti labai skirtingas – nuo 1 iki 3 cm ilgio ir nuo 1 iki 2 cm skersmens.
PlačiauNemokamos paskaitos būsimoms ir esamoms mamytėms lapkričio mėnesį
Statistika rodo, jog 9 procentai moterų nėštumo metu patiria depresiją, o pogimdyvinė depresija ištinka apie 10-15 procentų gimdyvių. Šia liga gali susirgti bet kuri neseniai pagimdžiusi moteris, tačiau tai nereiškia, kad ji yra blogesnė mama ar prasčiau pasiruošusi motinystei. Depresija - tai liga ir moteris niekuo dėta, kad susirgo. Moteriai būtina pagalba, nes ji pati negali įveikti pokyčių, kuriuos organizme sukelia hormonų kaita. Priežasčių, įtakojančių depresijos vystymąsi, yra ir daugiau, todėl žinant jas, galima sumažinti riziką susirgti šia liga.
PlačiauKokia džiovintų spanguolių nauda?
Spanguolių uogos nuo seno žinomos kaip vienos vertingiausių. Jos turi daug įvairių mineralinių medžiagų: magnio, fosforo, kalcio, jodo, geležies, vario, mangano. Organizmui mineralinės druskos reikalingos ne mažiau kaip ir kitos maistinės medžiagos, nes jos reguliuoja medžiagų apykaitą bei virškinimą. Spanguolėse yra 89,5 procentai vandens, 0,5 proc. baltymų, 3,5 proc. cukraus, 2 proc. ląstelienos, 0,7 proc. pektino, 2,2 proc. rūgščių, taip pat glikozidų, vitaminų B1, B2, E, P, šiektiekkarotino. Šimte gramų spanguolių yra 15 mg vitamino C.
PlačiauKą valgyti, kad rudenį nepriaugtum svorio?
Viduramžiais cinamonas laikytas „elitiniu“ prieskoniu, kuriuo gardinti patiekalus galėjo sau leisti tik aristokratai. Jame gausu mangano, kalcio ir geležies. Šis prieskonis natūrali priemonė, malšinanti apetitą, mažina cukraus kiekį kraujyje, reguliuoja insulino gamybą ir spartina metabolizmą. Paeksperimentuokite su įvairiomis cinamono rūšimis: kiniškuoju cinamonu įtrinkite mėsą, o ceiloniškuoju pagardinkite vaisius, jogurtą ar net ledus.
Plačiau