+6
-0
+6
8 patarimai tiems, kurie nori išvengti virškinimo sutrikimų

Lietuvių liaudies išmintis byloja, jog  neperšokus griovio nereikėtų sakyti „op“. Gal panašiai yra ir su mūsų virškinimo sistema? Juk kol ji nesutrikusi, mes džiaugiamės gera savijauta ir net neįvertiname, kokia svarbi ji yra, tačiau vos tik atsiranda įvairūs virškinimo sutrikimai: skrandžio skausmas, rėmuo, pilvo pūtimas…tuomet gailimės, kodėl daugiau dėmesio neskyrėme savo virškinimo sistemai.

1.Gerai išsimiegokite. Tikriausia net nereikia sakyti, koks svarbus yra miegas kokybiškam žmogaus gyvenimui. Jei mes atsikeliame neišsimiegoję, tuomet mus gali varginti ne tik rytinis galvos skausmas, bet ir įvairūs virškinimo sutrikimai.

2.Venkite stresinių situacijų. Stresinėse situacijose žmogaus kūne išsiskiria streso hormonas kortizolis, kuris sukelia norą valgyti saldumynus. Štai kodėl tiek daug žmonių stresinėse situacijose griebiasi ne meditacijos ar kitų nusiraminimo būdų, bet šokoladų. Tačiau saldumynuose esantys riebalai gali sukelti gastroezofaginį refliuksą, kurio vienas iš dažniausių simptomų – rėmuo. Tad pasistenkite vengti streso, o jei jo išvengti nepavyko, tuomet pasidomėkite, kas mažina rūgštingumą. Vaistai nuo rėmens (pvz. Raniberl 150) tokiu atveju labai praverstų.

3.Subalansuokite mitybą. Pasistenkite, jog jūsų mityboje neliktų tų maisto produktų, kurie sukelia virškinimo sutrikimus (greitas maistas, pusfabrikačiai, riebūs, aštrūs patiekalai). Praturtinkite savo kasdieninę mitybą daržovėmis, baltymais, riešutais – maistu, kuris Jūsų organizmui yra naudingas, o ne kenksmingas.

4.Gerkite pakankamai vandens. Vanduo padeda virškinimo sistemai geriau atlikti savo darbą, be to, jei vargina vidurių užkietėjimas, tuomet verta dar labiau susimąstyti apie tai, ar pakankamai vandens per dieną išgeriate. Nelaukite, kol ims kamuoti troškulys: troškulį mes jaučiame tuomet, kai mūsų organizme jau trūksta 0,5-1 litro vandens.

5.Judėkite. Nebūtina kasdien plušėti sporto salėje, kad pagerintumėte savo virškinimo sistemą. Tiesa ta, jog net ir paprastas pasivaikščiojimas stimuliuoja virškinimą, skrandžio sekrecijos darbą, normalizuoja skrandžio sulčių pH.

6.Mėgaukitės maistu, neskubėkite jo valgyti. Kiek kartų per dieną maistą valgote taip, kad visa dėmesį skiriate tik jam ir niekam kitam? Tikriausiai, ne taip jau ir dažnai. Pietus kartais valgote žiūrėdami į išmaniojo telefono ekraną, o vakare, grįžę po darbo, lėkštę su maistu pasistatote ant stalo, priešais televizoriaus ekraną. Todėl nesistebėkite, jog dėl šių neigiamų savo įpročių jūs ne tik kad suvalgote daug daugiau maisto, rizikuojate persivalgyti ir patirti virškinimo sutrikimus, bet ir rizikuojate priaugti keletą nereikalingų kilogramų svorio. Ir nors kramtyti tiek, kiek rekomenduoja mitybos specialistai, ne visiems mums išeina, tačiau pasistengti tikrai verta. Kitu atveju, dėl gerai nesukramtyto maisto, savo organizmo pilnai nepapildysite svarbiomis medžiagomis, gali atsirasti pilvo pūtimas. Tokiu atveju praverstų su savimi turėti Espumisan Easy miltelių.

7.Ribokite alkoholio suvartojimą. Niekuomet negerkite alkoholio tuščiu skrandžiu – tai tikras nuodas jūsų gerai savijautai, nuo didelio alkoholio suvartojimo gali atsirasti ne tik kepenų, bet ir skrandžio ligos. Jei atsispirti alkoholiui negalite, tuomet pasirūpinkite, kad namuose visuomet būtų vaistai nuo skrandžio skausmo.

8.Nepamirškite papusryčiauti. „Geriau jau atsisakysiu pusryčių, bet bent jau keletą minučių ilgiau pagulėsiu lovoje“, – taip sako ne vienas jaunas žmogus, kuriam miegas yra daug svarbiau už pusryčius. Tačiau atsiminkite, jog taip, kaip pradėsite dieną, tokia ji ir bus. Ir tai – ne filosofų sugalvotas pasakymas, bet tikra tiesa. Retas kuris iš mūsų gali nevalgyti pusryčių ir iki pietų jaustis puikiai. Po nakties mūsų kūnas reikalauja maisto, jam reikia energijos, o jei nepusryčiaujate – alinate jį ir rizikuojate per pietus suvalgyti daug didesnį kiekį maisto, kurį organizmui bus nelengva suvirškinti.

Parengė: L.Rimgailė