+2
-0
+2
Naujos kartos implantai leis pamiršti apie komplikacijas

Dantų implantacija visame pasaulyje tampa vis populiaresnė procedūra. Lietuva – ne išimtis. Dantų implantai gelbsti įvairaus amžiaus žmonėms, netekusiems dantų, tačiau norintiems toliau džiaugtis gražia šypsena. Deja, iki šiol pacientai baiminosi dantų implantavimo komplikacijų. Odontologai atkerta, jog ir Lietuvoje jau prieinami naujos kartos implantai, padedantys pamiršti nemalonius potyrius ir garantuojantys šimtaprocentinę sėkmę.

Dantų implantavimas – chirurginė procedūra, todėl visiškai normalu, jog organizmas po jos reaguoja ir kartais siunčia ne pačius maloniausius simptomus. Po dantų implantavimo gali pasireikšti tokios reakcijos kaip karščiavimas, nedidelis kraujavimas, ištinimas. Tol, kol organizmo reakcija netrukdo valgyti, kalbėti ir nesukelia didesnių sveikatos sutrikimų, tai tik organizmo reakcija. Tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į retai, tačiau pasitaikančias komplikacijas po implantų.

Dažniausios pasitaikančios komplikacijos:

 • Kaulo tirpimas
 • Žandikaulio lūžis
 • Nervo uždegimas
 • Implanto atmetimas
 • Nulūžęs implantas ar jo dalys
 • Ankščiau priauginto kaulo komplikacijos

Norint įsitikinti, jog komplikacijų pavyks išvengti, labai svarbu įsiklausyti savo gydytojo. Prieš procedūrą jis turi įvertinti Jūsų sveikatą, žandikaulio, dantų stiprumą, audinių minkštumą ir storumą.

Implantai ir lėtinės ligos

Be to, kad žmogaus organizmas gali įvairiai reaguoti į implantus. Sergant kai kuriomis lėtinėmis ligomis dažnai patariama nesirinkti implantų, nes jie gali būti atmesti arba ilgainiui prarasti savybes. Ne viename straipsnyje yra aptariama, kaip dantų būklė siejasi su kitomis organizmo ligomis. Todėl prieš pasirenkant dantų implantavimo procedūrą, labai svarbu gydytoją informuoti apie lėtinius susirgimus. Tik atlikus visus reikalingus tyrimus, odontologas turėtų imtis gydymo.

Kam reikėtų vengti dantų implantų?

Yra nusistovėjusi nuostata, jog tam tikros ligos ir pacientų įpročiai natūraliai užkerta kelią dantų implantavimo procedūrai. Pavyzdžiui, stipriai rūkantys pacientai rizikuoja, jog dantų implantai bus atmesti. Vien todėl, jog rūkymas daro didelę įtaką kraujotakai. Be to, vėžinių susirgimų ar cukrinio diabeto pacientams, tiems, kuriuos kankina aukštas kraujospūdis, periodontozė ar osteoroporozė taip pat reikalingi papildomi tyrimai. Labai svarbu informuoti gydytoją, jeigu jums atliekamas spindulinis gydymas, nes jis gali paveikti implantus. Tik įsitikinusi, jog šios ligos yra kontroliuojamos, galima be baimės sriegti implantus.

Ar verta atsisakyti?

Dažnai išgirdę daugybę klausimų, pacientai nuogąstauja, neva gal dantų implantavimo visai reikėtų atsisakyti. Jie baiminasi, jog tai per ne lyg pavojinga procedūra. Tačiau šiandien tam yra puikus sprendimas – naujos kartos šveicariški Straumann SLActive dantų implantai. Tai implantai, padengti chemiškai aktyviu SLA paviršiumi, kuris užtikrina svarbiausią privalumą – geresnę implanto prigijimo garantiją. Kol kas tai vienintelis taip sėkmingai prigyjantis implantas. Todėl jo gamintojas Straumann suteikia viso gyvenimo garantiją implantui ir prigijimo procentas 99-100 proc. Net jei ir implantas būtų atmestas po 9 metų, kai jau atliktas protezavimas nuolatiniu vainikėliu, gamintojas vis tiek įsipareigoja suteikti naują implantą ir padengti visas naujo nuolatinio vainikėlio gamybos išlaidas. Kol kas tai vienintelis tokią garantiją Lietuvoje teikiantis gamintojas.  Tad visiems pacientams, kurie rūko, serga lėtinėmis ligomis ir jiems dažnai atsisakoma implantuoti, nes yra padidintos rizikos grupėje, tai yra puiki galimybė. Net  sudėtingais atvejais galima atlikti implantaciją ir gauti garantiją implantui bei vainikėliui. Be to, šie implantai yra gerokai siauresni, todėl jie sutrumpina ir gijimo laikotarpį. Nebereikia baimintis dėl nemalonių pojūčių ar komplikacijų po dantų implantavimo.

5 priežastys rinktis Straumann SLActive implantus:

 • Mažina uždegimo riziką
 • Stimuliuoja gijimo procesą
 • Sutrumpina prigijimo laikotarpį
 • Suteikiamas garantinis aptarnavimas
 • Gerina kaulinio audinio maitinimą krauju

Kaip pasirinkti Straumann SLActive implantus?

Vilniuje įsikūrusi odontologijos klinika „Papadent“ jau teikia savo pacientams dantų implantavimą su Straumann SLActive technologija. Klinikos vadovas Tomas Stumbrys sako, jog iki šiol tai geriausias dantų implantavimo pasirinkimas rūkantiems žmonėms, bei tiems, kurie sega lėtinėmis ligomis ir baiminasi dėl dantų implantų prigijimo. Nebereikia bijoti, išeitis jau pasiekiama kiekvienam!